Téma: Team Building

4/10
Bellavita 2011 jún. 28. - 17:15:15 4/10
(24/44)
Igyekszem szurkolni a magyar filmeknek, ifjú tehetségeknek. De ezúttal nem sikerült. Ígéretes a témaválasztás, aki multit megjárt, mind magáénak érzi a témát. De valahogy a rendezés nem jött össze. Vontatott, unalmas, próbál eredeti és megdöbbentõ lenni, de valahogy gagyi lett. Pedig még akár jó film is lehetett volna. A fõszereplõk hitelesek, Kamarás nagyon tetszett. Szerintem érdemes lett volna elmenni legalább 20 tréningre, hogy objektív képe legyen az alkotóknak arról, hogy is mûködik ez az egész. EL volt torzítva, fel volt nagyítva minden, de valahogy mégsem jött át a szatíra, inkább az elbénázás. Most ez szatíra akart lenni vagy csak hitelten???? Nemtudom. Úgy részeiben vannak jó elemei, de összességében ez a film, valljuk be, nem állt össze. Jóindulattal 4/10.
9/10
Kakaduka 2011 jún. 02. - 20:55:56 Előzmény Fair70
(22/44)
Szerintem tök jó film. Aki HR-ben dolgozik, annak szinte kötelezõ.
9/10
Fair70 2011 jún. 02. - 12:09:28 9/10 Előzmény bbalcsi
(21/44)
Úgy tûnik, nagyon szubjektív ez a dolog. Én is tegnap néztem meg, du 5-kor, Urániában egy kb 20 fõs kollektívával együtt (úgy tûnt, egy munkahely kollégái...) Személy szerint nekem nagyon teszett a film, élveztem minden percét.
Én is dolgoztam multi-környezetben és én bizony végig tudtam, mirõl mennek a párbeszédek. A film nekem nagyon átjött, van mondanivalója és a színészek egytõl-egyig zseniálisak voltak. Persze Nagy Zsolt közülük is kitûnt.
Szóval én ajánlom mindenkinek, adjon egy esélyt a filmnek. Szeretem a magyar filmeket. 10/9
bbalcsi 2011 jún. 01. - 14:19:47
(20/44)
tegnap sikerült elmennem moziba erre a filmre
az elõzetes alapján kedvet kaptam hozzá
késõ esti elõadás, Allee
senki nem volt rajtunk kívül a teremben
és bár nem szoktam, de kb 1 óra után eljöttem a filmrõl
a mozis lány mesélte h gyakorlatilag mindenki kijött róla eddig

érdekes h volt akinek tetszett a film
nem kenyerem a feltétlen kritizálása mindennek, és örülök ha már sikerül egy közepes magyar filmre is beülnöm

de ez...
annyira felháborítóan gyenge volt, h mérgemben most regisztráltam magam ide h jelezzem nektek h nem érdemes megnézni
nagyon nem

a történet, a karakterek, az egész elképzelés ami mögötte volt és amit megpróbált ebbõl "átadni"
lassan 7 éve dolgozom multis környezetben, úgyhogy van tapasztalatom a témában

pedig maga a téma és a színészek is jó alapanyag lehetett volna
és ami a legjobban meglepett h pozitív kritikát is olvastam róla

persze filmek megítélésénél objektív mércérõl beszélni badarság lenne, de ezt a filmet nem tudom elképzelni h milyen szubjektivitással lehet pozitív jelzõkkel illetni
10/10
kate85 2011 máj. 23. - 16:16:05 10/10
(19/44)
Ma láttam ezt a filmet és meg kell hogy mondjam, nagyon Tetszett!!!!! Végre egy magyar film aminek van eleje, vége és még közepe is! Itt páran nem nagyon értették azt hiszem, de ez a film egy szatíra! A rendezõ által a majdnem bábuként mozgatott szereplõk (ahogy az életben is néha) nagyon jó választás! Az eltúlzott karakterek is jól illusztrálják az adott helyzetet. Hangsúlyozom, hogy ez nem egy dokumentum film, hane csupán FIKCIÓ ami csak utal a valóságra, de másként fogalmaz, súlypontoz. Ezt a visszafogott, nem hatás vadász képek tökéletesen alátámasztják. Nagyon egységes a képivilág, megfigyelõ a kamera és távolságtaró szerintem...szerettem...olyan mint egy amerikai börtönfilm kicsit...:)
Meg mondjuk már azt kérem, hogy nekem nem tetszett, ne azt hogy sz...r volt... Mert ez is annyira egy magyar dolog...
Aki meg más típusú filmre vágyik, az menjen az Üvegtigrisre, ami szerintem nem sz...r, csak nekem nem tetszik! :)
4/10
FElepHánt 2011 máj. 23. - 15:30:19 4/10 Előzmény bittermoon1992
(18/44)
Felszínes férc-mû, ha egyáltalán utóbbinak nevezhetõ. Hazug és esetlen szituációk,
hamis konklúziók, pl. "régen Keletnek, most Nyugatnak nyalunk" /tapsoljuk meg!!!/.
Az összes figura hiteltelen, kivéve a trénert, Latham nagyszerûen játszik!!!
Ezek a senkik vezetõk?!? Mert eddig csak azok voltak...Ha nem , hát ránézésre kiszórják õket!
Ettõl még lehetne film, de ilyen csapnivaló szereplõkkel, ilyen borzalmas fotografálással: nevetség.
(Egyetlen premier plan volt hiteles /40 másodperc/m az általunk nem kedvelt Blaskó-é.)
Nem mondhatjuk, hogy amatõr-film, hiszen azok nagyrészt világraszólóan nagyok.
Zsoltnak ellopják a cipõjét, nekem sikerült az estémet.
9/10
bittermoon1992 2011 máj. 20. - 02:50:06 9/10 Előzmény elszabó
(17/44)
Persze, hogy mesterkéltek a helyzetek, de szerintem szándékosan. Az eltúlzott karakterek is mind arra hivatottak, hogy kipukkadjon az idealizált magyarországi vadkapitalizmus lufija... Érdemes lenne újra megnézned, más szemmel.
9/10
alex4427 2011 máj. 19. - 13:54:55 9/10 Előzmény funfun
(16/44)
Magyar filmet magyar nézõ nem néz meg. Pláne, ha igényes is!
Így járt legutóbb, az igen kiváló A zöld sárkány gyermekei is!:(
10/10
funfun 2011 máj. 18. - 19:10:54 10/10
(15/44)
10 pontot adtam, mert életszerû a sztori, mert jók a színészek, különösen Nagy Péter és Nagy Zsolt. Kár, hogy Pétert ritkán látni, a Lorában (egy közepes filmben - elsõsorban a fõszereplõ Lora vágta haza a filmet) nagyon jó volt, én más filmben nem láttam. Zsolt pedig (talán) ismertebb, és szokásos módon nagyon ütõs volt. Ja, és Blaskó Péter lufis kisfilmje innovációval, egyebekkel, szintén a film csúcspontjaihoz tartozik.
A film szerintem valóban visszaadja a multi cég - magyar csapat feszültséget, ami a valóságban a csapatépítéseken a felszín alatt megfigyelhetõ. Volt rá alkalmam élesben is. Hibának találom (a 10 pont ellenére), hogy a mellékszereplõk kevésbé bontakozhatnak ki, bár lehet, csak én érzem így.
Szomorúságom, hogy ma, szerdán, a Corvin kedvezményes napon egyedül én ültem a Karády teremben (12 soros) a 14,30-as vetítésen... Remélem, sokan fogják azért látni a filmet, tényleg élvezhetõ, szórakoztató, elgondolkodtató, megfelelõ egyensúlyban. Jó pár poénnal fûszerezve.
9/10
alex4427 2011 máj. 18. - 16:58:15 9/10 Előzmény elszabó
(14/44)
Ez a film nem a tréningek kritikája, hanem a létezõ kapitalizmusé.

Félek, hogy máris sok nézõt elriasztottam ezzel az egy mondattal.
Pedig a film igen szórakoztató.
(Pláne azoknak, akinek a jelen problémáin való elmélkedés is szórakoztató.)
3/10
elszabó 2011 máj. 15. - 11:48:36 3/10
(13/44)
A filmbõl vett idézetet átcímezve csak annyit mondhatok: "Szar volt, Réka, szar volt az egész!" Adva van egy aktuális és izgalmas téma, ám a filmben nincs feszültség, nincs dramaturgia, rossz a kép és a hang. Csak gyagyás játékok sorozata kerül bemutatásra undormány trénerekkel. Mesterkélt helyzetek, a témáról félismeretekkel bíró kezdõ bölcsész nyavajgása. Az a néhány tréning, melyen magam is résztvettem (és amelyekhez szintén kritikusan álltam hozzá), ennél azért tematikusan érdekesebb volt, empatikusabb trénerekkel. A két egykori barát, Dani és Péter konfliktusa a behódolás és az örök lázadás ellentétérõl sem tesz sokat hozzá a témához. A végsõ farba hiteltelen, nem következik a videós személyiségébõl. Ha etalonnak a Kamrában még mindig futó Top Dogs elõadást vesszük, ez a film nyugodtan jellemezhetõ az indító mondattal. Kár...
Dius 2011 máj. 11. - 14:33:03 Előzmény alex4427
(12/44)
Görgess kicsit feljebb, sorakozik pár mozi ott, ahol akár holnaptól... :))
10/10
bolex 2011 ápr. 16. - 14:45:11 10/10 Előzmény alex4427
(11/44)
Május 12-tõl lesz a mozikban! Nagyon jó film, én már láttam...Ajánlom mindenkinek!
9/10
alex4427 2010 okt. 02. - 14:50:44 9/10
(10/44)
Okt. 9. (szombat) 14 óra, Pécs, Uránia mozi
CinePécs
9/10
alex4427 2010 szept. 25. - 14:18:38 9/10 Előzmény kriszti.
(9/44)
Félek, hogy õszi bemutató sem lesz.
Egyébként nagyon mai, nagyon jó film! (Én még a Filmszemlén láttam.)
kriszti. 2010 aug. 13. - 09:32:51
(7/44)
nem tudja valaki, hogy hol lehet a filmet megnézni? valahol azt olvastam, hogy a bemutatóját elhalasztották õszre. valóban? vagy már lehet látni valahol?
mulao 2010 ápr. 22. - 10:15:43
(6/44)
Szerintem tök jó az elõzetes, szerintem van benne még jó poén is.Engem ez a film is nagyon érdekel, arról nem is beszélve, hogy nincs olyan színész benne, akit ne ismernék, vagy kedvelnék.Plusz tényleg remeknek tûnik az alakításuk.Remélem minél hamarabb megtudom majd nézni.
offtopic
Segítõ Béka 2010 ápr. 12. - 10:12:14
(5/44)
most miért kell sértegetni?
én nem téged sértettelek meg, hanem a filmrõl mondtam véleményt.

nézz magadba egy kicsit, mert nem kulturált a viselkedésed