szucsgyula 2020 febr. 17. - 12:12:19
(21/41)
Kedves fórumozók!
Vegyük át akkor még egyszer:

A Port.hun lehet dicsérni és szidni a filmeket, azok alkotóit nemkülönben. Még egymással vitázni is nyugodtan lehet az eltérő vélemények miatt - kulturáltan, nem anyázva! Személyeskedni viszont nem lehet!
Az pedig kifejezetten tilos, hogy a másikat azzal gyanúsítgatjuk, hogy ő a rendező álnéven, és azért adott 10 pontot a filmre, vagy azzal vádoljuk, hogy egy elkeseredett, állástalan filmesztéta, aki ezért adott 1 pontot egy filmre.
Ezek tudomásul vételével kéretik tovább folytatni az itteni diskurzust a filmről és annak alkotóiról! Köszönettel: a Port.hu moderátorai
pappulisszesz 2020 febr. 17. - 11:44:35 Előzmény Tocky
(20/41)
na, még egy okos etalon-mérce
5/10
offtopic
janderka 2020 febr. 16. - 21:41:30 5/10 Előzmény joshfeed
(19/41)
Én is! Ráadásul így tudható lenne hogy milyen szintű motoros az illető. Pl egyetlen kommentre regelt-e be vagy szólt már hozzá máshoz is.
10/10
joshfeed 2020 febr. 16. - 21:30:33 10/10 Előzmény szucsgyula
(18/41)
Nem tudom mi lett a válasz a kommentemre, de ha Tocky által Rendezőnek lettem titulálva, mint sima hétköznapi mozinéző az megtisztelő és köszönöm, de mellé ment.
Viszont ha már személyeskedés és a kommentem törölve lett, akkor tisztelettel ajánlom a moderátor úrnak amit írt: "személyeskedni viszont nem lehet!" és ezáltal Tocky sorait is: "És mivel Martin Csabáról köztudott, hogy kamu neveken írogat a filmjei alá"
Ez teljesen kimeríti a fenti fórum szabályt.
Én úgy érzem így lenne korrekt és a fair a moderáció a Port.hu részéről.
UI: janderka felvetését amúgy támogatom én is. Jó lenne látni, hogy egyes hozzászólók mit és hogy értékelnek, mint régen. Én bátran vállalom a korábbi pontozásaimat és a véleményemet.
10/10
joshfeed 2020 febr. 16. - 21:08:29 10/10 Előzmény o m e g a
(17/41)
Így mivel nem láttad le is húzod 1 pontra. Bravo ! :)
5/10
janderka 2020 febr. 16. - 20:57:21 5/10 Előzmény szucsgyula
(16/41)
Üdv kedves Gyula!
Teljesen offtopik kerdezném, hogy az nickek hozzaszólasaira való rákeresést vissza tudnátok állítani? Technikailag tuti semmi akadálya, hiszen az Inda más felületein is működik, csak itt nem.
5/10
janderka 2020 febr. 16. - 20:47:37 5/10 Előzmény o m e g a
(15/41)
Bezzeg egy "Robocopter vs. Jurassic Sharc 5." az azután kúúúl!
1/10
o m e g a 2020 febr. 16. - 20:30:43 1/10
(14/41)
Ki néz egyáltalán szaros magyar, dögunalmas, erőltetett filmeket?
10/10
shoemanic 2020 febr. 16. - 18:28:04 10/10
(13/41)
Rég nevettem ennyit vígjátékon. Üdítő volt egy ennyire mai, húsvér, női karakter mindennapjait viszont látni vásznon, akivel abszolút tudok azonosulni.
10/10
barbarecz 2020 febr. 16. - 12:54:53 10/10 Előzmény Tocky
(12/41)
nem fogok itt ezen a kommenten túl vitába szállni, szerintem aki olvasta, amiket írtam, az látta, h nem azt értékeltem, h nem állami támogatásból készült, és továbbra is ugyanannyi jogom van szeretni egy filmet mint neked túlzottan utálni. Azt látom, hogy te nagyon bennfentes vagy, ezek szerint filmes, de az, hogy te hogy utálod vagy nem a másik szakmabelidet, az nem az én dolgom, úgyhogy kérlek, ne vetítsd rám. Az érzelmeimet nem bántod meg, de idegesítő bakker, h bekommentelek valahova, és nekem támadnak a véleményem miatt. Én nem cseszegettelek, hogy hogy mered és miért lehúzni a filmet, baromira nem az én dolgom, ahogy nem a tiéd, hogy az én véleményemet kikérd magadnak.
10/10
barbarecz 2020 febr. 16. - 11:24:19 10/10 Előzmény Tocky
(11/41)
Ahogy írtam, nem azért adtam 10 pontot, mert tökéletes a film. Olvasd el újra. Sajnálom, hogy nem tudod elképzelni, hogy valaki érdek nélkül pozitívan tudjon nyilatkozni valamiről. Ezek szerint te nem érdek nélkül húzod le ennyire a filmet. Ez a film reálisan szerintem olyan 7/10, úgyhogy az én 10 pontom még mindig közelebb áll a valósághoz, mint a te 1 pontod. Az pedig, hogy másoknak üzengetsz, hogy az ő 10 pontjuk nem reális vagy érdek nélküli, bezzeg a te 1 pontod teljesen korrekt és elfogulatlan, az meg nettó nevetséges. Ha magadnak megengeded, h túlzóan és szélsőségesen pontozz, fogadd el másoktól is.
5/10
janderka 2020 febr. 15. - 23:25:11 5/10 Előzmény barbarecz
(10/41)
Megfilmesítheti a múltját, de akkor szerintem közvetlenül ott kellett volna folytatódnia a filmnek ahol az első befejeződött. Itt azonban ezt az átkötést egy viszonylag hosszú monológgal oldották meg. Amikor pedig beindult a film, ott már régen messze járt Viki a tékás korszakától és az ottani ismerőseitől.
5/10
janderka 2020 febr. 15. - 23:18:49 5/10 Előzmény Mr. Vesper
(9/41)
Teljesen pozitív, hogy kvázi nullal pénzből ilyen kiállítású játékfilmet készítettek. És egy nagyon nagy fricska is egyben a minimum 300 milliónál kezdődő államilag kitömött "igaziaknak". De "csavarok" alatt mire gondolsz? Hogy a főhősnő képiesített képzeletfutamait elsőnek rendre a történetfolyam részének látjuk, aztán hirtelen felébredve belőlük, kiderül, hogy csak egy újabb álom/képzelgés volt? Vagy van ennél mélyebb csavar is?

Szabi személye esetleg? Lehet hogy az ő producersége is csak egy Viku-ábránd? Miközben simán csak egy sörteraszon megsimert rendőr?

1/10
Tocky 2020 febr. 15. - 23:06:18 1/10 Előzmény barbarecz
(8/41)
Te valamelyik készítő vagy, ez biztos. Mert ez a film messze nem 10-es. Az valahol a Forrest Gump-nál és Jokernél kezdődik. De ez? Ne legyél nevetséges. A mai nézők már nem hülyék, rögtön kiszúrni, ha valaki a stábból írogat. :)
9/10
Mr. Vesper 2020 febr. 15. - 20:57:11 9/10 Előzmény cellasto
(7/41)
Te egyébként láttad a filmet, vagy csak most mondtál valamit a színészekre!?
Nekünk az első rész is nagyon bejött, de nem túl nagy elvárással ültünk be a második részre! Ehhez képest még jobban szórakoztunk mint az első részen! Az, hogy szinte semmi pénzből készült, a nézőt kevésbé hatja meg, de szerencsére ez abszolút nem volt érezhető! Sőt, olyan átkötések és csavarok voltak benne, amit nagy költségvetésű filmek sem hoznak. Ötletes és felettébb szórakoztató! Garantáltan újranézős, reméljük lesz DVD is hamarosan!
10/10
barbarecz 2020 febr. 15. - 20:21:19 10/10
(6/41)
Elolvasva az előttem szólókat, nem igazán értem, hogy a filmbeli fő karakter mi mást filmesíthetne meg, mint a múltját. A jövőjét nehezen filmesítheti meg. De igaziból nekem nem is volt igazán fontos a filmezős vonal, én egyszerűen csak baromira meglepődtem, hogy mennyire túl tudták szárnyalni az első részt technikailag, sztoriban, egyediségben, és mindenben kb. A humora az egyetlen, ami maradt, végig szakadtunk a dumákon! Meg teljesen mentes a "magyar film" íztől, nincs benne az a poros,ódivatú jelleg, amit még a mai vígjátékoknál is érzek gyakran, pl Kölcsönlakás. Meg hogy agyalni kell rajta!! Na, az megint nem jellemző a magyar filmekre, hogy ennyi csavar legyen benne, ami csak lassan áll össze. Én nagyon meglepődtem pozitív irányba. Szóval még ha nem is ez "a tökéletes film", annyi mindent tudok benne értékelni, hogy megy a 10 pont!
10/10
mazsi69 2020 febr. 15. - 14:39:00 10/10
(5/41)
Az első rész tetszett, tele vicces dumákkal, de általában a folytatásokkal szkeptikus vagyok. Hát ez messze felülmúlta az elvárásokat, vihogott az egész mozi! Gratula az alkotóknak, még jobb lett mint az első rész!
5/10
janderka 2020 febr. 15. - 11:50:15 5/10 Előzmény cellasto
(4/41)
Azért abban a témában lenne potenciál, hogy egy belül önmagát érdekesnek találó és ehhez mért vágyakkal bíró, a környezete számára legtöbbször szórakoztató, ámde valóban antitestű és a szexuálisan indifferens nő/ffi hogyan éli meg (vagy túl) azt, hogy nem csak a körülötte lévő jó csajok/pasik, de az átlagbélak révbe érései ellenére párkapcsolatilag ő maga örök vesztes, örök kívülálló marad. Jó téma lehetne. De sajnos ezt nem mutatja meg ez a film (sem). Így marad egy bagolytáncú bojlerbíonszí néha vicces vergődése, minimális happyenddel.
1/10
cellasto 2020 febr. 15. - 11:04:56 1/10
(3/41)
nem tudom enek a loarcu nyomoréknak minek masodik rész..
nem vicces, kozonséges és frusztrált, mert senkinek nem kell...
lehet ezt is moderálni,....
5/10
janderka 2020 febr. 15. - 02:17:57 5/10
(2/41)
No, tegnap mi is megnéztük. Az első nekem anno bejött, bírtam az öncinkelős viku-tílust és a sok furcsa pasast is körülötte. A folytatástól mégis többet - mást - vártam volna ennél. Mert bár voltak a filmben jó verbális és képi poénok és vicces(kedő) filmes utalások, a hangulata igencsak utánérzése volt az eredetinek. Ráadásul kicsit olyan érzésem volt, mintha egy furcsa idősíkban játszódó előzményfilmet látnék "utózmányos" környezetben. A pasijával rég véget ért már a románca, a téka is bezárt már, rég nem blogol, és azóta bőven mással is foglalkozik már, de úgy dönt, hogy megfilmesítené mindazt a múltbéli valamit (a sikeressé vált blogjának sztorijait), amit már megfilmesítettek neki/nekünk az első rész által... Vagyis épp azt csinálná, ahhoz keresne partnert és pénzt, amin már túlvan - amin már túlvagyunk. Ahelyett, hogy az első részben megismert életét és/vagy az akkori ismerőseinek életét vinné tovább, megtartva persze hozzá a rá jellemző öncinkelő attitúdöt.