4/10
Samu-Nagy Emese 2018 dec. 19. - 11:39:29 4/10 Előzmény SzabóBarna
(58/118)
Kedves Barna!
Köszönöm a válaszodat.
Persze, hogy az én szemüvegemet tükrözi a filmre adott minősítésem, hiszen más szemüvegével nem tudok filmet nézni.
De a Port.hu éppen arról szól, hogy szubjektív véleményt írjunk. Ez szerintem nem fair-ség kérdése. Én nem lehúzom ezt a filmet, egyszerűen közepesre értékelem.
Lesznek akik azt gondolják majd:"Barna eddig olyan filmeket szeretett, amik nekem is bejöttek. Tuti meg kell néznem ezt is."
És lehet hogy valaki meg az én korábbi ítéleteimmel ért egyet, azok meggondolják, hogy megnézzék e.
Én legalábbis így működöm.
Vannak ismeretlenek, akiknek rezonálok a véleményével, vannak akiknek nagyon nem.
Engem ezek befolyásolnak.
Kapott elég pozitív szubjektív kritikát ez a film. Szerintem az én véleményem nem oszt és nem szoroz.
Felesleges lenne vitát generálni. Vannak ennél fontosabb problémák is az életben.
Sem téged, sem engem nem minősít szerencsére, hogyan viszonyulunk ehhez a filmhez.
Boldog Ünnepeket!
10/10
SzabóBarna 2018 dec. 18. - 23:06:47 10/10 Előzmény HarleyQuinn
(57/118)
Nem teljesen, van pár változtatás, de ezen is látszik, hogy mennyire kis műremek az eredeti. A magyar változat szerintem nem hasít úgy, de ha valaki nem látta az eredetit, akkor kisebbek az elvárások ;-)
10/10
SzabóBarna 2018 dec. 18. - 23:02:40 10/10 Előzmény Samu-Nagy Emese
(56/118)
Persze, kinek a pap kinek a papné. De szerintem 4/10 pontot adni erre a filmre nem fair. Lehet, hogy szerinted felszínes, nem a te stílusod stb, de ez szerintem inkorrekt lehúzás. Egyébként nekem is tetszett az "Ádám almái", de kacagtatatónak éppen nem nevezném. Mondhatnám azt is, hogy az értékelésed inkább a te jelenlegi szemüvegedet minősíti, mint a filmet, amit én ellenben szívesen ajánlok! Aki a látta az Isten is úgy akarját vagy az Életrevalókat és tetszett neki, az szerintem nem fog csalódni ebben sem.
HarleyQuinn 2018 dec. 06. - 20:20:44
(55/118)
Azért elég jó film lehet, ha még a magyarok is rögtön lekoppintották... egy az egyben. :D
6/10
Trivia Showtime 2018 dec. 04. - 09:02:35 6/10 Előzmény Samu-Nagy Emese
(54/118)
Mivel (a munkám miatt) Olaszországban (is) élek, így igazolhatom, hogy ez a film az olaszokat is alaposan megosztja. A közönség egyik fele imádja, mert önmagát látja benne a napi gyarlóságaival, hazudozásaival, csalásaival, kisstílű konfliktuskerüléseivel együtt. Ezért remek ötletnek tartja, hogy egy humorral átitatott, mégis komoly témát boncolgató társadalmi dráma/vígjáték ily módon próbál görbe tükröt tartani elé. És micsoda csavar van a végén, stb...
A közönség másik része (és jómagam is ide tartozom) már nincs annyira hanyatt esve a látottaktól, hiszen számára a film túlságosan szájbarágós, eltúlzott és hatásvadász; nem beszélve arról, hogy Olaszországban (és másutt sem) kommunikálnak ily módon egymással az emberek. A dialógusok életszerűtlenek, hiteltelenek, az "üzenet" pedig hamis. Mert ugye, ha jól megfigyeljük, melyik szereplő is bizonyul a történet alapján a legegyenesebb, a legőszintébb és a legszimpatikusabb karakternek?
SPOILER - Természetesen a ratyi (Bocs, ha megint nem voltam PC, és hangsúlyozom, nem vagyok sem homokos, sem homofób, csak a trendre próbálok rávilágítani) - SPOILER VÉGE
A sikertörténet remake-jeit pedig példátlanul villámgyors módon elkészítették más országokban is. (Lásd pl. a BUÉK c. új magyar fércművet)
Nem kívánok vitatkozni (különösen egy bizonyos szint alatt) azokkal , akik odavannak ezért a történetért. Ehhez joguk van. Szerintem azonban csak egy erős közepes.
6/10
offtopic
Trivia Showtime 2018 dec. 03. - 23:33:53 6/10 Előzmény Samu-Nagy Emese
(53/118)
Kedves és intelligens a hozzászólásod, Emese.. És az is tetszik, hogy nem állsz be a sorba azok közé, akik túlhype-olják ezt a mozit. Az Ádám almái viszont nálam is a legjobbak között van.
Hadd ajánljam Neked szeretettel Paolo Virzi Örömjárgány (The Leisure Seeker) c. zseniális, sírva-nevetős remekművét. A port meg sem említi, de remélem rátalálsz! ;)
4/10
Samu-Nagy Emese 2018 dec. 03. - 20:51:44 4/10 Előzmény SzabóBarna
(52/118)
Szívesen.
Pl az "Annie Hall". Vagy a "Függöny fel". Engem azok szórakoztatnak. Vagy az "Ádám almái". De még a "Picasso kalandjai" is.
Olasz filmek közül az egyik legszebb film a közelmúltból a "Nagy Szépség".
Na jó, az mondjuk nem térdcsapkodós, de én azt tudnám megnézni tucatszor.

Ízlésekről nincs értelme vitázni.
Apám Bud Spencert szereti, anyukám a koreai sorikat a tévében.
Én meg őket szeretem.
:-)
10/10
SzabóBarna 2018 dec. 03. - 20:14:13 10/10
(51/118)
Igazi olasz film a Tornatore, Falcone nyomdokain, nagyon közel a zseniális olasz filmekhez mélységekkel és magasságokkal. Nagyon régen nevettem ilyen jóízűen filmen! Kár hogy már nem adják, biztosan megnézném még jó párszor!
10/10
SzabóBarna 2018 dec. 03. - 20:08:20 10/10 Előzmény Samu-Nagy Emese
(50/118)
Van olyan film, amin te szívből kacagni tudsz?!!!! No írj néhányat!!!
4/10
Samu-Nagy Emese 2018 okt. 30. - 02:57:33 4/10
(49/118)
Közepes.
Jó ötlet, de nekem kiszámítható és felszínes volt ez a film.
Alig volt olyan pillanat, ami meglepett volna.
És kicsit "sokak" is voltak a színészek. Nagyon megmutattak nekem mindent, hogy most mit kéne éreznem, gondolnom, és ezért kívül rekedtem. Nem nagyon éreztem semmit.
De egy esti mozinak megteszi.
9/10
dandelion83 2018 szept. 29. - 21:13:41 9/10
(48/118)
Zseniális film, nagyon jó alapötlettel. Utána napokig van min gondolkodni. Bár nekem egy kicsit sem vígjáték, szerintem dráma a javából. Letaglóz, odaszögez, meghökkent, elgondolkodtat.
Teljesen őszintének talán nem is szabad lenni még a hozzánk legközelebb állókkal szemben sem...

Spoiler!!!
A film szempontjából nyilván így volt ütős és hatásos, de azért én szeretném hinni, hogy hasonló helyzetben 4 párnál 3-ról nem derülne ki, hogy mennyire rossz a kapcsolatuk...ez így elég hervasztó arány...
Dolphus Lundgrennus 2018 júl. 30. - 18:06:55
(47/118)
Örömmel olvastam hsz-edet...nekem is a TV2-es főzőműsorok és sorozatok a kedvenceim...ott zabálnak eleget és nem történik és nem kerül szóba semmi érdemleges.
10/10
Benedetto16 2018 máj. 15. - 23:51:29 10/10
(46/118)
Szeretem az ilyen, egy helyszínen játszódó, párbeszédes filmeket, nekem leginkább a francia Hogyan nevezzelek című alkotásra hasonlít.
Ez a remekmű több napig ott motoszkál az ember fejében, elgondolkozik rajta az ember, a saját élete, múltban elkövetett hibái is eszébe jutnak, úgy, hogy közben tud nevettet is a film.

SPOILER

A végén számtalan jel utal arra, hogy csak fikció volt az egész játék, ahogy azt már előttem is írták sokan:
A férjen a kék ing van, nem a csereing, ami fehér. Eva kiveszi a fülbevalókat , melyeket korábban Cosimo kezébe nyomott, és még sms-t is ír neki, hogy mennyire kívánta az este folyamán. Peppe elől elhallgatják a focit, holott az este folyamán erre is fény derült, és megjegyzik neki, hogy hozza legközelebb a barátnőjét. Lele hazaérve egyből a wc-re vonul, hogy megnézze a képeket, ez idő alatt felesége visszaveszi a bugyiját.
9/10
Cinem_art 2018 ápr. 08. - 23:19:10 9/10 Előzmény Dandras121
(45/118)
Egyetértek, remekül sikerült alkotás. Azt sajnáltam csak, hogy nem szinkronizált (legalábbis én ilyent láttam). Az olaszok tudnak olyan filmeket készíteni, amelyek lerántják a leplet és őszintén mutatják be a dolgokat (pl.: Az édes élet). Keserédes mű, de nagyon kellenek ilyenek is!
10/10
Dandras121 2018 ápr. 01. - 22:51:54 10/10
(44/118)
Szédületesen jó film, teljesen odatapasztja az embert a képernyő elé. Minden pillanatban alig vártuk, hogy valamelyik telefon megcsörrenjen. Végig bennem volt egy érzés, hogy kínos volt nekem nézőnek is az a helyzet, amibe a szereplők keveredtek. A mondanivalója nagyon átjön, abszolút a jelenben mozog a cselekmény és elgondolkodtató. Ajánlom mindenkinek, tőlem megkapta a 10-est. Egy üde színfolt a mai hervasztó filmkínálatban.
szookedorina 2018 febr. 20. - 20:48:38
(43/118)
spoiler
...és akinek nincs mobiltelefonja az tartja a tükröt....!
szookedorina 2018 febr. 20. - 20:47:39
(42/118)
6 pont
filoszemitabéluska 2018 febr. 19. - 23:43:59
(41/118)
Kimondottan jó, film! És teljesen EU kompatibilis. a film legrokonszenvesebb szereplõje a BUZI. Kezdem magam szégyellni, hogy csak a nõket szeretem. Volt egy pici "Nem félünk a farkastól" feelingje is a filmnek. Mindenesetre üdítõ volt a bugyuta, amerikai családi filmek és filmvígjátékok után.
zsombor1 2018 jan. 29. - 01:36:57
(40/118)
Még egy kérdés fölmerült bennem a filmmel kapcsolatban: Ha én azt mondom a legjobb barátomnak, hogy \"Figyelj, vannak olyan dolgok az életemben, amelyek nem tartoznak rád!\", és õ ezen megsértõdik, akkor szerintem vele van a gond. Tehát, a film a magánügyek kiteregetését taglalja, csak az a gond, hogy nem csak párok egymásközt osztották meg a dolgaikat, hanem a baráti körben kellett kitálalni. A két dogot teljesen külön kellene kezelni.
jn 2018 jan. 21. - 20:51:32
(39/118)
Szinte véletlen ültünk csak be a párommal erre a filmre, és mennyire jó, hogy így történt! Végig nevettünk, aztán alaposan el is gondolkoztatott, megütött a sztori. Azóta, bõ egy éve is emlegetjük, hogy mennyire jó volt, és tényleg nem kellett hozzá semmi puccparádé, csak egy lakás, egy jó helyzet és pár színész...