piroska1945 júl. 12. 08:52:05 Előzmény Dávid007Hun
(78/78)
azért kár lehülyézni, én a moziban láttam, de nekem se jött be hogy nem történt meg, hogy nem mentek bele...:(
10/10
Ráday Imre máj. 06. 17:26:04 10/10
(77/78)
Nagyon jó volt szinkronnal is, de eredeti nyelven jobban tetszett.
9/10
kissattila4 máj. 01. 14:50:34 9/10
(76/78)
Ez rohadt jó film! Nem vígjáték! A végén koncentraljunk, az az igazi csattanó!
Brávó!
Dávid007Hun ápr. 28. 00:59:58 Előzmény 3,14159
(75/78)
Hát barátom akkor te ritka nagy hülye vagy. A film végén nem amnéziások lettek hanem ez a játék az üzenetekkel telefonhívásokkal nem történt meg. Csak azt mutattam be a film, hogy mi lett volna ha belemennének a játékba. De mivel nem mentek bele így a szereplők titkaira nem derült fény.
6/10
3,14159 ápr. 17. 15:10:41 6/10
(74/78)
Nem rossz film, csak nem is jó. Erős túlzás a pontozása. Alapból óriási csalódást okoz a "vígjáték" megnevezés. Nem az. Nyomokban is alig található benne bármi, ami vígjátékra emlékeztetne.
A másik hatalmas mínusz, az elfogadhatatlan nagyságrendű logikai lehetetlenség. És sajnos ettől a logikai lehetetlenségtől (pl hogy random amnézia miatt hipp-hopp elfelejtik az egész drámát, amire az egész film épül) se lesz jobban vígjáték.
Számomra sokat elvesz még a film élvezhetőségéből a hangkeverés is, hogy az amúgy is épphogy elviselhetően irritáló nyekergés a végén, (amit zenének hazudnak) sok esetben hangosabb a beszédnél.
10/10
Péterrrrrr ápr. 14. 21:14:20 10/10
(73/78)
Egyébként jó film, megnézem még másodszor is. Ez a magyar változat és kész.
10/10
Péterrrrrr ápr. 14. 20:25:37 10/10 Előzmény tortura
(72/78)
Ez most komoly, hogy azt magasztalod az égig, akinek nem volt egy önálló ötlete, mert még a szereplők történetén sem tudott csavarni egy rendeset?
6/10
pihes ápr. 14. 14:36:00 6/10
(71/78)
Ha azt nézzük, nem volt nehéz koppintani innen.
Nincs nagy különbség a két film között!

6/10
tortura ápr. 12. 17:18:07
(70/78)
A letöltős oldalon mindenki egekig magasztalta, hogy állítólag ez sokkal jobb, mint a magyar változat. Most nemrég sikerült megnéznem az eredetit, hát nekem nem jött be annyira. A magyar szerintem sokkal jobb.
Atis36 ápr. 06. 02:23:52
(69/78)
Sajnos nem bírtam végig nézni. (Biztos)az én hibám, de nekem annyira bejött a BÚÉK, és azt láttam már 3x. Egyszerűen annyira szeretem a magyar változat szereplőit hogy nem tudok elvonatkoztatni tőlük. Pedig ha ezt látom előbb biztos ez is tetszett volna.
9/10
InteriorLulu ápr. 05. 14:41:29 9/10
(68/78)
SPOILER akad benne!

Úgy alakult, hogy előbb láttam a BÚÉK-ot, mint ezt, talán emiatt sem érzem a magyar verziót rosszabbnak az eredetinél. A részletekben viszonylag sok az eltérés: az - egyébként érezhetően a honi szokásokra és viszonyokra adaptált - BÚÉK mintha tanult volna az olasz "hibáiból", valahogy letisztultabbnak érzem; mintha erősebben, markánsabban jönnének elő az egyes kényelmetlen szituációk és a belőlük eredő konfliktusok.
De nemcsak ebben érzem ezt a BÚÉK nagyrészét átható pozitív irányú korrekciót: nekem például eléggé zavaró az olaszban, hogy a házigazda Rocco és a taxisofőr között látásra 15-20 év korkülönbség biztosan van (Rocco 50 körülinek néz ki, utóbbi pedig 30-35-nek, és teljesen mindegy, valójában mennyi idős is a két színész, mert nem az számít), holott a sztori szerint egy húszéves barátságról beszélünk... Ezt a magyar film korrigálja, a három régi cimbora nagyjából egyidős (a meleg tanár karaktere is amúgy, jóllehet ő ott nem része a régi haverságnak). Jó húzás a BÚÉK-tól, hogy nem három, hanem csupán egyetlen házasságot látunk (sőt, hogy a házigazda és a barátja nem is egy pár), ez már önmagában dinamikát visz a cselekménybe, valahogy izgalmasabbá, de életszerűbbé is teszi.
Továbbá például - még Roccónál maradva - apró részlet, mégis számít a lányával való telefonbeszélgetése: ehhez az érett, empatikus és egyenes karakterhez sokkal inkább illik az, amit a magyarban Kristóf tesz, mikor meglátják, hogy a lány csörgeti a telefonját: nem egyből felveszi és kihangosítja, mint Rocco, hanem automatikusan menne ki a szobából a telefonnal, és csak azért nem teszi, mert a lány anyja kimondottan kéri, maradjon és hangosítsa ki... Vagy eleve az, hogy mikor is történik ez az egész: szilveszter este sokkal életszerűbb ez a sok (kényes tartalmú) üzenet és hívás, mint egy átlag péntek/szombat estén.
A letisztultság egyébként a párbeszédekben is ott van: az olasszal ellentétben nincs olyan téma, sőt talán megszólalás sem, melynek (később) ne lenne relevanciája; valahogy a magyar miliőjében, a nagyszoba és a konyha berendezésében is ezt a letisztultságot érzem. (És ennek nem mond ellent a BÚÉK tárgyi újítása sem, az igen rossz helyen lévő dísz, ami visszatérő humorforrásként igen jól funkcionál).
Érdekes, hogy mindkét film hangulata - amit leginkább talán a színvilágok érzékeltetnek - mennyire passzol a befejezésükhöz: a magyar sokkal "színesebb film", a vége pedig ugye az újrakezdés lehetőségeivel abszolút optimista, míg az olasz miliője, így hangulata is borongósabb, amiből egyenesen következik a teljesen pesszimista végkifejlet: a felszínen minden oké, ám a valóságban mindegyik kapcsolat így vagy úgy, de mérgezett, és a későbbi szakítások, esetleges tragédiák kvázi beléjük vannak kódolva. A BÚÉK idealista, a Teljesen idegenek realista, még ha talán túlzottan is az.
10/10
UncleSam ápr. 04. 19:45:59 10/10
(67/78)
10/10.
xxyloppa febr. 17. 21:23:34 Előzmény Xxy92
(66/78)
Vetítések:

12:20, péntek (február 21.)
LiChi TV
Xxy92 2019 jún. 10. - 12:29:16 Előzmény Xxy92
(65/78)
Na hát így legyen ötösöm a lottón :D -- Hiába hirdették meg, s van benne minden tévéújságban, a TV2 természetesen nem ezt a filmet vetíti le, hanem helyette "A kém, aki dobott engem" c. vígjáték lesz látható. De hát nincs mit tenni: panem et circenses...
Xxy92 2019 máj. 31. - 22:31:09
(64/78)
2019. június 10. (hétfő)
21:00
TV2

Új irányvonal a TV2-n? Igazán meglep, viszont támogatnám teljes mértékben, hogy a sok semmitmondó film között néha értékes alkotások is helyet kapjanak. Csak aztán nehogy meggondolják magukat az utolsó pillanatban, s lekerüljön a műsorról (mint ahogy történ pl. Scorsese "Némaság"-jával is, mely minden műsorújságban ott volt Húsvéthétfő estére, csak épp levetítésre nem került sajnos.
1/10
kinguci18k 2019 ápr. 08. - 07:24:52 1/10
(63/78)
Így van.Ez egy romantikus dráma.Egy oltári nagy baromság.
Dögunalom az elejétől a végéig.
0/10
Roberto DiCapribogyó 2018 dec. 23. - 03:19:19
(62/78)
Tartottam ettől a filmtől, egyrészt mert mindenki ajnározta, másrészt féltem, hogy esetleg olyan erkölcsileg helytelen dolgokat nem fog elitélni, amit én meg igen. Szerencsére alaptalanok voltak a félelmeim.

Tényleg jó film, jól ki van találva a történet, meglepő fordulatokkal, remek szinészekkel.

Nekem ami bajom volt vele, az hogy a zene kicsit sok volt; ill. hogy az életben egy átlagos baráti társaságban, amik itt a vége felé kiderülnek komolyabb hazugságok (pl. csalások), azok egyszerúen nem történnek meg (kivéve persze ha hulladék emberekből áll az a "baráti" társaság, dehát akkor meg meg is érdemlik egymást...:) ).

Ja és aki ezen a filmen nagyokat kacarászik, azzal valami komoly gond van...(mondjuk a legutolsó, autós jelenet az pont haláli volt :-) )
10/10
SzabóBarna 2018 dec. 20. - 20:12:27 10/10 Előzmény Samu-Nagy Emese
(61/78)
Kedves Emese, már csak egy kérdésem lenne: szerinted a 4/10 közepes? Mert szerintem a 4/10 gyenge, de hátha neked 4/10 jelenti a közepest, akkor ám legyen.
4/10
Samu-Nagy Emese 2018 dec. 19. - 11:48:58 4/10 Előzmény Trivia Showtime
(60/78)
Örömjárgány Helen Mirren-nel?
És Sutherland-del?
:-o
Muszáj megnéznem.
Köszönöm az ajánlást!
4/10
Samu-Nagy Emese 2018 dec. 19. - 11:39:29 4/10 Előzmény SzabóBarna
(59/78)
Kedves Barna!
Köszönöm a válaszodat.
Persze, hogy az én szemüvegemet tükrözi a filmre adott minősítésem, hiszen más szemüvegével nem tudok filmet nézni.
De a Port.hu éppen arról szól, hogy szubjektív véleményt írjunk. Ez szerintem nem fair-ség kérdése. Én nem lehúzom ezt a filmet, egyszerűen közepesre értékelem.
Lesznek akik azt gondolják majd:"Barna eddig olyan filmeket szeretett, amik nekem is bejöttek. Tuti meg kell néznem ezt is."
És lehet hogy valaki meg az én korábbi ítéleteimmel ért egyet, azok meggondolják, hogy megnézzék e.
Én legalábbis így működöm.
Vannak ismeretlenek, akiknek rezonálok a véleményével, vannak akiknek nagyon nem.
Engem ezek befolyásolnak.
Kapott elég pozitív szubjektív kritikát ez a film. Szerintem az én véleményem nem oszt és nem szoroz.
Felesleges lenne vitát generálni. Vannak ennél fontosabb problémák is az életben.
Sem téged, sem engem nem minősít szerencsére, hogyan viszonyulunk ehhez a filmhez.
Boldog Ünnepeket!