szalapala 2020 júl. 17. - 00:35:43 Előzmény 3,14159
(78/118)
Ezek szerint nem igazán értetted a filmet...

SPOILER !

Az egész arról szól, hogy nem feltétlenül lenne jó ismerni mások magánéletét és mások se örülnének a te magánéleted megismerésének.. és persze fordítva is igaz . te se örülnél, ha mások - akár barátok - teljesen nyíltan belelátnának a tiedbe...

És - ez már nem csak neked szól - amit még nem vetett fel senki, pedig érdekes lehetne :

Ha már az is elég kínos lenne, ha a barátaink is belelátnának minden egyes mozzanatunkba, akkor mit szóljunk ahhoz, ahogy az állam egyre inkább vindikálja magának a jogot a lehallgatásokra, megfigyelésekre - mindenféle átláthatatlan nemzetbiztonsági okokra hivatkozva ! Ez sokkal borzasztóbb !!

Ne a haverjainktól féljünk elsősorban, amikor ott van az állam is a megfigyelők között !
piroska1945 2020 júl. 12. - 08:52:05 Előzmény Dávid007Hun
(77/118)
azért kár lehülyézni, én a moziban láttam, de nekem se jött be hogy nem történt meg, hogy nem mentek bele...:(
10/10
Ráday Imre 2020 máj. 06. - 17:26:04 10/10
(76/118)
Nagyon jó volt szinkronnal is, de eredeti nyelven jobban tetszett.
9/10
kissattila4 2020 máj. 01. - 14:50:34 9/10
(75/118)
Ez rohadt jó film! Nem vígjáték! A végén koncentraljunk, az az igazi csattanó!
Brávó!
Dávid007Hun 2020 ápr. 28. - 00:59:58 Előzmény 3,14159
(74/118)
Hát barátom akkor te ritka nagy hülye vagy. A film végén nem amnéziások lettek hanem ez a játék az üzenetekkel telefonhívásokkal nem történt meg. Csak azt mutattam be a film, hogy mi lett volna ha belemennének a játékba. De mivel nem mentek bele így a szereplők titkaira nem derült fény.
6/10
3,14159 2020 ápr. 17. - 15:10:41 6/10
(73/118)
Nem rossz film, csak nem is jó. Erős túlzás a pontozása. Alapból óriási csalódást okoz a "vígjáték" megnevezés. Nem az. Nyomokban is alig található benne bármi, ami vígjátékra emlékeztetne.
A másik hatalmas mínusz, az elfogadhatatlan nagyságrendű logikai lehetetlenség. És sajnos ettől a logikai lehetetlenségtől (pl hogy random amnézia miatt hipp-hopp elfelejtik az egész drámát, amire az egész film épül) se lesz jobban vígjáték.
Számomra sokat elvesz még a film élvezhetőségéből a hangkeverés is, hogy az amúgy is épphogy elviselhetően irritáló nyekergés a végén, (amit zenének hazudnak) sok esetben hangosabb a beszédnél.
10/10
Péterrrrrr 2020 ápr. 14. - 21:14:20 10/10
(72/118)
Egyébként jó film, megnézem még másodszor is. Ez a magyar változat és kész.
10/10
Péterrrrrr 2020 ápr. 14. - 20:25:37 10/10 Előzmény tortura
(71/118)
Ez most komoly, hogy azt magasztalod az égig, akinek nem volt egy önálló ötlete, mert még a szereplők történetén sem tudott csavarni egy rendeset?
6/10
pihes 2020 ápr. 14. - 14:36:00 6/10
(70/118)
Ha azt nézzük, nem volt nehéz koppintani innen.
Nincs nagy különbség a két film között!

6/10
tortura 2020 ápr. 12. - 17:18:07
(69/118)
A letöltős oldalon mindenki egekig magasztalta, hogy állítólag ez sokkal jobb, mint a magyar változat. Most nemrég sikerült megnéznem az eredetit, hát nekem nem jött be annyira. A magyar szerintem sokkal jobb.
Atis36 2020 ápr. 06. - 02:23:52
(68/118)
Sajnos nem bírtam végig nézni. (Biztos)az én hibám, de nekem annyira bejött a BÚÉK, és azt láttam már 3x. Egyszerűen annyira szeretem a magyar változat szereplőit hogy nem tudok elvonatkoztatni tőlük. Pedig ha ezt látom előbb biztos ez is tetszett volna.
9/10
InteriorLulu 2020 ápr. 05. - 14:41:29 9/10
(67/118)
SPOILER akad benne!

Úgy alakult, hogy előbb láttam a BÚÉK-ot, mint ezt, talán emiatt sem érzem a magyar verziót rosszabbnak az eredetinél. A részletekben viszonylag sok az eltérés: az - egyébként érezhetően a honi szokásokra és viszonyokra adaptált - BÚÉK mintha tanult volna az olasz "hibáiból", valahogy letisztultabbnak érzem; mintha erősebben, markánsabban jönnének elő az egyes kényelmetlen szituációk és a belőlük eredő konfliktusok.
De nemcsak ebben érzem ezt a BÚÉK nagyrészét átható pozitív irányú korrekciót: nekem például eléggé zavaró az olaszban, hogy a házigazda Rocco és a taxisofőr között látásra 15-20 év korkülönbség biztosan van (Rocco 50 körülinek néz ki, utóbbi pedig 30-35-nek, és teljesen mindegy, valójában mennyi idős is a két színész, mert nem az számít), holott a sztori szerint egy húszéves barátságról beszélünk... Ezt a magyar film korrigálja, a három régi cimbora nagyjából egyidős (a meleg tanár karaktere is amúgy, jóllehet ő ott nem része a régi haverságnak). Jó húzás a BÚÉK-tól, hogy nem három, hanem csupán egyetlen házasságot látunk (sőt, hogy a házigazda és a barátja nem is egy pár), ez már önmagában dinamikát visz a cselekménybe, valahogy izgalmasabbá, de életszerűbbé is teszi.
Továbbá például - még Roccónál maradva - apró részlet, mégis számít a lányával való telefonbeszélgetése: ehhez az érett, empatikus és egyenes karakterhez sokkal inkább illik az, amit a magyarban Kristóf tesz, mikor meglátják, hogy a lány csörgeti a telefonját: nem egyből felveszi és kihangosítja, mint Rocco, hanem automatikusan menne ki a szobából a telefonnal, és csak azért nem teszi, mert a lány anyja kimondottan kéri, maradjon és hangosítsa ki... Vagy eleve az, hogy mikor is történik ez az egész: szilveszter este sokkal életszerűbb ez a sok (kényes tartalmú) üzenet és hívás, mint egy átlag péntek/szombat estén.
A letisztultság egyébként a párbeszédekben is ott van: az olasszal ellentétben nincs olyan téma, sőt talán megszólalás sem, melynek (később) ne lenne relevanciája; valahogy a magyar miliőjében, a nagyszoba és a konyha berendezésében is ezt a letisztultságot érzem. (És ennek nem mond ellent a BÚÉK tárgyi újítása sem, az igen rossz helyen lévő dísz, ami visszatérő humorforrásként igen jól funkcionál).
Érdekes, hogy mindkét film hangulata - amit leginkább talán a színvilágok érzékeltetnek - mennyire passzol a befejezésükhöz: a magyar sokkal "színesebb film", a vége pedig ugye az újrakezdés lehetőségeivel abszolút optimista, míg az olasz miliője, így hangulata is borongósabb, amiből egyenesen következik a teljesen pesszimista végkifejlet: a felszínen minden oké, ám a valóságban mindegyik kapcsolat így vagy úgy, de mérgezett, és a későbbi szakítások, esetleges tragédiák kvázi beléjük vannak kódolva. A BÚÉK idealista, a Teljesen idegenek realista, még ha talán túlzottan is az.
10/10
UncleSam 2020 ápr. 04. - 19:45:59 10/10
(66/118)
10/10.
xxyloppa 2020 febr. 17. - 21:23:34 Előzmény Xxy92
(65/118)
Vetítések:

12:20, péntek (február 21.)
LiChi TV
Xxy92 2019 jún. 10. - 12:29:16 Előzmény Xxy92
(64/118)
Na hát így legyen ötösöm a lottón :D -- Hiába hirdették meg, s van benne minden tévéújságban, a TV2 természetesen nem ezt a filmet vetíti le, hanem helyette "A kém, aki dobott engem" c. vígjáték lesz látható. De hát nincs mit tenni: panem et circenses...
Xxy92 2019 máj. 31. - 22:31:09
(63/118)
2019. június 10. (hétfő)
21:00
TV2

Új irányvonal a TV2-n? Igazán meglep, viszont támogatnám teljes mértékben, hogy a sok semmitmondó film között néha értékes alkotások is helyet kapjanak. Csak aztán nehogy meggondolják magukat az utolsó pillanatban, s lekerüljön a műsorról (mint ahogy történ pl. Scorsese "Némaság"-jával is, mely minden műsorújságban ott volt Húsvéthétfő estére, csak épp levetítésre nem került sajnos.
1/10
kinguci18k 2019 ápr. 08. - 07:24:52 1/10
(62/118)
Így van.Ez egy romantikus dráma.Egy oltári nagy baromság.
Dögunalom az elejétől a végéig.
0/10
Roberto DiCapribogyó 2018 dec. 23. - 03:19:19
(61/118)
Tartottam ettől a filmtől, egyrészt mert mindenki ajnározta, másrészt féltem, hogy esetleg olyan erkölcsileg helytelen dolgokat nem fog elitélni, amit én meg igen. Szerencsére alaptalanok voltak a félelmeim.

Tényleg jó film, jól ki van találva a történet, meglepő fordulatokkal, remek szinészekkel.

Nekem ami bajom volt vele, az hogy a zene kicsit sok volt; ill. hogy az életben egy átlagos baráti társaságban, amik itt a vége felé kiderülnek komolyabb hazugságok (pl. csalások), azok egyszerúen nem történnek meg (kivéve persze ha hulladék emberekből áll az a "baráti" társaság, dehát akkor meg meg is érdemlik egymást...:) ).

Ja és aki ezen a filmen nagyokat kacarászik, azzal valami komoly gond van...(mondjuk a legutolsó, autós jelenet az pont haláli volt :-) )
10/10
SzabóBarna 2018 dec. 20. - 20:12:27 10/10 Előzmény Samu-Nagy Emese
(60/118)
Kedves Emese, már csak egy kérdésem lenne: szerinted a 4/10 közepes? Mert szerintem a 4/10 gyenge, de hátha neked 4/10 jelenti a közepest, akkor ám legyen.
4/10
Samu-Nagy Emese 2018 dec. 19. - 11:48:58 4/10 Előzmény Trivia Showtime
(59/118)
Örömjárgány Helen Mirren-nel?
És Sutherland-del?
:-o
Muszáj megnéznem.
Köszönöm az ajánlást!