Téma: Tenet

Lincoln Hawk 2020 nov. 28. - 18:57:15
(111/231)
Nyilván nem állítom, hogy mindent értettem - mert hát távolról sem, nem is kérdés -, de van valami, ami sehogy sem áll össze nekem.

SPOILER!!!
Ha Kenneth Branagh azért akarja elpusztítani a világot, mert gyógyíthatatlan beteg, ugyanakkor ismeri az időutazás titkát, akkor vajon miért nem utazik vissza az időben, hogy valahogy elintézze, hogy ne alakuljon ki nála ez a betegség, de persze előre is indulhatna, abba a korba, amikor már seperc alatt meg tudják gyógyítani, és rendbe hozathatná magát. Ehelyett inkább az egész világ romba döntésére sző terveket.
SPOILER VÉGE!!!
jean sol partre 2020 okt. 18. - 16:45:24
(110/231)
“Fájmár a fejed?”
Az enyém már fájt
7/10
Ildikó Nóra 2020 okt. 16. - 20:39:08 7/10
(109/231)
A film tetszett, bár néha volt 1-2 zavaros rész. A színészek jók voltak (John David W. kellemes meglepetés volt, Kenneth B-nak jól állt ez a szerep, a többieket régóta bírom) . A film zenéje nagyon tetszett! Ajánlom megnézni. Nekem mondjuk továbbra is az Eredet és a Batman filmek maradnak a kedvencek C. Nolan-tól.
Norodia001 2020 okt. 11. - 08:27:12
(108/231)
Nekem egyszerűen nem működtek nekem a szereplők... Sokan panaszkodnak a történetre stb, de nekem vmi elemi kémia hiányzott az egészből. Ami eddig mindig működött Nolan filmjeiben, most meg valami miatt nem, legalábbis számomra nem.Washington kifejezéstelen arccal játszott el mindent, nekem hihetetlen volt a hirtelen vonzódás a nő felé , nem éreztem koherens egésznek a filmet.
gmanarts 2020 okt. 01. - 12:59:55 Előzmény rekszem
(107/231)
Szerintem meg Nolanre ugyan hatott például a Star Wars, rengetegszer említi, de a filmjei mégis Asimov, Lem, Ballard, vagy a Dűne erényeivel vannak felvértezve. Azaz nem fantasyk, látszik, hogy addig nem kezdődik el a forgatás, amíg le nem vezette pontosan, hogy mi miért történik. Igazából a túlzott racionalitás és kérlelhetetlen logikusság az, ami taszítóvá teszi, vagy teheti sokak szemében a mozijait. Hogy már nem is egy filmet nézel hanem egy precízen megszerkesztett óraművet. Nálam ez az ellenszenv az Eredetnél jelentkezett, számomra az a mélabús profizmus, ami abból a filmből árad végül az emberi dráma kárára válik. Viszont az Interstellar és most a Tenet esetében már jobban megtalálja az egyensúlyt, az intellektuális töltet kevésbé hivalkodó és természetesebben ágyazódik be a koncepcióba.
7/10
rekszem 2020 szept. 30. - 15:00:05 7/10 Előzmény gmanarts
(106/231)
N értek veled egyet.
gmanarts 2020 szept. 29. - 23:17:47 Előzmény rekszem
(105/231)
De például logikailag is rendben van a film, saját világán belül tök konzisztens, az Interstellar szintén. Persze mivel ezek játékfilmek, vagyis saját valóságot teremtenek, de nagyjából így is igyekeznek megfelelni tudományos kritériumoknak. Ami értékelhető. Nehezen mondható, hogy csak a látvány kedvéért készültek volna. Ráadásul Nolan filmjeiben az akció tök másodlagos, összevetve egy Marvellel, egy Bond-filmmel, vagy egy Mission Impossible-el ezeknél a sztori az első, aztán a robbanások, amik realisztikusabbak is, vagyis nem rajzfilm-szerűek.
7/10
rekszem 2020 szept. 29. - 22:47:10 7/10 Előzmény gmanarts
(104/231)
Mit nem értesz? Moziban a látvány szórakoztató, de a történet és a részletek zagyvák. Ez egy blockbuster, ezért át tudok lépni a zagyvaságokon, ahogyan egy transformers filmen sem kérem számon a logikát és éppen ezért is egy felejthető darab. A profi rendezés miatt 7 pont alatt adni sznobság lenne, felette meg érdemtelen.
7/10
rekszem 2020 szept. 29. - 22:40:53 7/10 Előzmény keysme
(103/231)
Francokat. A könyves polcok a fekete lyukban az mi a jóisten volt? Mire kellet a gravitációs egyenlet? Hogy szálltak fel a 130 százalékos gravitaciójú, légkörének rendelkező bolygóról gyorsító rakéta nélkül (ami a földön még kellett), stb.
Ettől persze még jó film.
cellasto 2020 szept. 28. - 17:55:42
(102/231)
Ha másra nem is, arra jó a covid, hogy jó nagy anyagi bukta legyen ez az újabb nolan hatásvadász f@s
5/10
keysme 2020 szept. 23. - 10:56:27 5/10 Előzmény rekszem
(101/231)
Az Interstellar végig követte a fizika jelenleg ismert törvényeit, a gravitációs idődilatáció egy létező jelenség. Ez a film viszont merően szembe ment a fizika minden törvényével. Tegnap néztem meg moziban és annak ellenére nem értettem a felét, hogy szuperintelligens vagyok. Talán azért, mert rengeteg a megválaszolatlan kérdés.
1/10
Csodálatos Pukkandúr 2020 szept. 22. - 22:23:48 1/10
(100/231)
Nekem ez egy katyvaszos baromság volt, a film úgy játszik az időparadoxonnal, hogy nem is akar még csak egy bugyuta magyarázatot sem adni, ugyanakkor látványos és akciódús. Öncélú, trendi szórakoztatás, mint minden Nolan film, 4/10
4/10
Perillustris 2020 szept. 22. - 22:09:59 4/10
(99/231)
A bemutató után pár nappal néztem meg és rögtön tudtam, hogy az lesz a hülye, aki sz@rnak tartja a filmet (mert katyvasz). A 4 csillag a kamionos jelenet és az effektek miatt jár.
offtopic
Sz. Péter 2020 szept. 22. - 21:54:32 Előzmény MaZsola_Megmondja
(98/231)
Azt ugye tudod, hogy az időutazást még nem bizonyították?!
Teória van rá többféle is, az egyetlen idővonalastól a párhuzamosakig de attól ezek még mindig csak fikciók. ;)
10/10
MaZsola_Megmondja 2020 szept. 22. - 21:50:43 10/10
(97/231)
Temporális látványosság, amely számos paradoxont felvet, de azokat nem kívánja logikusan lerendezni.

Az bámulatos ide-oda cikázás pedig végtelen számú univerzumot keletkeztetne, amivel szintén nem foglalkozik a film. Ettől még látványos és érdekes, a szereplők kompetensek, a cselekmény pergő és izgalmas, igyekszik megdolgoztatni a szürkeállományt.

Képzeljük el, hogy Marty McFly még párszázszor visszautazna 1955-be, hogy az idővonalba való beavatkozás tökéletes legyen, ami ugye önmagában is paradoxon, hiszen ugyanabba a múltba már többet nem lehet visszatérni, csak egy még korábbi múltba, hogy a későbbi beavatkozás időhullámai "teljesen" ki legyenek kiszöbölve. A múlt megváltoztatása ettől még továbbra is ellentmondásban áll a temporális dinamika szabályaival, hiába is kaptuk ezt a magyarázatot a Bosszúállók Végjátékában.

Ahhoz képest, hogy az időutazás milyen fenkölt ábrátolást kapott eddig Hollywoodban, most az arcunkba lett tolva egy tömegközlekedésbe forduló időutazás, végtelen variációjú idővariációs mezővel, amit ****** néven hívnak a filmben.

Érdemes megnézni, többször is. Köszönjük, Chris.
gmanarts 2020 szept. 21. - 17:44:28 Előzmény lupin17
(96/231)
Na, azért ennyire nem elvont, eléggé pontosan kiderül mi az a Tenet, mégha sokkrétű is a jelentése a lényege nyilvánvaló: a világvége megakadályozása. Sokkrétűsége viszont abban áll, hogy ez pontosan mit is takar, illetve kit is takar.
lupin17 2020 szept. 21. - 13:53:33
(95/231)
Semmiről sem szóló film. Ki a rossz, ki a jó? Mi a Tenet? Mozaikszó? Ki a Tenet része? Mi a célja a Tenetnek? Mi a cél? Katyvasz felületes. Nincs mélysége. Színészi játékok nullák. Mondanivaló, hogy a rossz birtokol hatalmat, pénzt és rosszra használ egy anomáliát. Véletlenül sem lehet jóra használni igaz?!! Kidolgozatlan karakterek. Magyarázatok hülyeségek. És nem arról van szó, hogy hülye vagyok és nem értem. Ezen nincs mit érteni! Ez egy faszság! Ennyi. Aki érti mondja el mit értett és elkezdem kérdezni a filmről. Szerintem pár kérdésből mattot kap!
gmanarts 2020 szept. 20. - 10:01:08 Előzmény rekszem
(94/231)
Azért ez a hozzáállás szerintem nem kerek. Mármint ha a film egy zagyvaság és mégis jónak tartod az így kóser? A látvány és a hangulat rendben lévősége az egy dolog. Szóval úgy szeretni egy filmet, hogy közben nettó hülyeségnek tartja az ember meglehet azért van, mert tényleg nem gondolta végig miről szól az egész. Így pedig csak a felszín megnyerősége marad, ami önmagában elég is lehet - ezért is sikeresek a Nolan-filmek. De ha kicsit mélyebben bevonódik és elfogadja a mozi alapfeltvetéseit, amelyek egy ponton nagyvonalúak a logikával, akkor egy teljesen koherens, óraműként működő világot kap, mind a Tenet, mind az Interstellar esetében.
7/10
rekszem 2020 szept. 15. - 12:45:28 7/10 Előzmény gmanarts
(93/231)
Nem kukacoskodni akarok, csak zavar, hogy sokan leírják, aki nem érti ezt a szuper intelligens filmet, az kb. hülye. Nem, ez a film tele van zagyvaságokkal, aminek jobb nem utána gondolni, mert tönkre megy a filmélmény, amit a látvány, meg hangulat azért hoz. Az Interstellarhoz hasonlóan, az is addig jó, amíg meg sem próbálod végig gondolni.
gmanarts 2020 szept. 15. - 12:33:15 Előzmény rekszem
(92/231)

Jó hát ez már csak akadékoskodás, a főhős nem tudja, hogy pontosan mikor támadják meg a nőt, már ha egyáltalán megtámadják, nem lát a jövőbe. Ad egy eszközt neki, amellyel értesítheti őt, ha veszélyben érzi magát, ő pedig, tudjuk mi módon, ott tud lenni az üzenet elküldésének pillanatában, hogy megmentse a veszélytől. Nincs semmi értelme a nőt követni, amikor így is meg lehet oldani.