Téma: Tenet

9/10
danek87 2020 dec. 13. - 07:37:47 9/10
(131/231)
Végigolvastam itt a legtöbb kommentet,azért durva hogy ennyire alacsony ponton áll.Meg ahogy lehúzzák,közel sem fedi a valóságot,jó hogy nem egy Uwe Boll vagy egy Asylum szinthez hasonlítjátok már pfff....
3/10
Gazdatest 2020 dec. 13. - 00:13:27 3/10
(130/231)
30 percig bírtam. Képregény és(vagy) akciófilm fanok számára valószínűleg élvezhető. Mivel én nem ebből az irányból érkeztem, elég nagy csalódás volt a Csillagok között és a Dunkirk után(mely utóbbit viszont gondolom e műfaj kedvelői pontoztak le). A cselekmény barokkosan nyakatekert, de alapjában egyetlen alapötletre épít és azt csűri csavarja, de ettől maga a történet alapvetően lapos és érdektelen marad. A technikai kivitelezés ugyan hozza a műfajhoz megkívánt standardet, pirotechnikusok kaszkadőrök és a digitális effektek készítői teszik a dolguk, és annyi. Aki erre gerjed, azok többségének tetszeni fog. Amúgy meg egy nyakatekert szimpla uncsi akciófilm volt számomra. A tanulság ebből, hogy Nolan sokféle stílusban tud dolgozni, olyannyira mintha nem is ugyanaz a rendező lenne. Nyilván ennek is megvan a közönsége. Én untam.
1/10
Wgeri 2020 dec. 12. - 10:58:03 1/10 Előzmény charliewilson
(129/231)
nagyon egyetértek!
1/10
Wgeri 2020 dec. 12. - 10:57:04 1/10
(128/231)
Long story short: Nagyon szerettem a rendezőt, szerintem van pár filmje ami nagyszerűen, profin, izgalmasan sikerült,- így - bár a téma nem érdekel, vártam azért a filmet.
Nem kellett volna. :) Bármire vevő vagyok, ha profin-profik nyúlnak hozzá, de ez egy tipikus holywoodi kaki lett. Annyi a baki, annyira kevés a feszültség,- az a fajta izgatottság, hogy túléli -e a hősünk, vagy ez így sikerül vagy úgy. Rengeteg a hiba, a gagyi megvalósítás.
Pl. Patinson kolléga és főhősünk egy kis gumikötéllel felugranak egy erődítmény 28.-ik emeletére, de mindenzt úgy mintha a cukkinit raknád párolódni az edénybe. Nevetgélés, bohóckodás aztán hopp és ott is vagyunk. Ha meg már ott vagyunk gyorsan, miközben a cukkinin fordítunk egyet, le is lövünk hidegvérrel pár indiai arcot.. Hát ez iszonyat béna.
Nincs is semmilyen felvezetés,- rögtön belevágunk az "időutazós" sztoriba. Ami kb így zajlik,- professzorasszony, akihez nagyon, -de nagyon nem illik a szerep- (pedig imádom a színészt, iszonyat jó bőr is :)) közli, hogy hát vannak ilyen olyan tárgyak amik a jövőből jöttek vissza és épp ezért fordítva közlekednek, tehát visszaugrik a töltény is a tárba meg ilyenek.
Főhősünk? Ok. Ennyi bmeg! Lezárva a sztori. :DD Vannak és kész ki a f****t érdekel, hogy működik, mi a fizikája,- kémiája, akármilyen tudományos magyarázata? Van BMEG!!! és itt el is engedtem...
5/10
Mokkalisa 2020 dec. 12. - 06:56:49 5/10
(127/231)
Számomra egyszer nézhető. Bár nem értem teljesen, úgy ahogy elsőre a Mátrix se állt össze totálisan. De amíg az utóbbinál kihívás volt, hogy érteni szerettem volna, addig a Tenet rejtélyei hidegen hagynak. Lehet, hogy azért mert a Mátrix a belső világunk, a létünk mikéntjét feszegeti, a Tenet meg csak szokványos krimi időcsavarokkal tűzdelve.
10/10
Brother Wolf 2020 dec. 11. - 13:53:35 10/10
(126/231)
Nem értem a kommentelők egy részét. Kb. mintha egy kizárólag AC/DC rajongó szapulná az Emerson Lake and Palmertől a Tarkust. Hol van az megírva, hogy egy filmnek mindenkinek tetszenie kell?
Öreganyámnak tetszik az Elfújta a szél, de nem tetszik a Tenet. Mégse fikázza. Max. nem nézte végig.
Amúgy szerintem nem rossz film, hanem nagyon is jó.
2/10
Tiberio 2020 dec. 11. - 02:32:07 2/10
(125/231)
Számomra elkedvetlenítő. A fekete-lyukas könyvtáron még túltettem magam az Interstellar-ban, mert e mellényúlást leszámítva az a film jó, de ez...

Találkozunk önmagunkkal és megverekszünk, mi? Na ne szórakozz, Chris! Csak érdekességként: az orosz romvárosod gyanús volt; külszíni fejtés (kimerült vasércbánya) bezárt területe Kaliforniában, a száz éves hanglokátort szerintem utólag raktátok bele. A baj, hogy nem ez a gond, de minden más már az. A filmed, az a gond.

Fekete hangulatú 007-es epizódnak elment volna: a gonosz oligarcha magával rántaná a világot, de egy fekete 007-es (BLM) megmenti azt

8/10
Horvathzsu.hu 2020 dec. 10. - 17:51:17 8/10
(124/231)
Az Interstellart imádom ,az Eredetet csak másodjára értettem meg ,a Tenet is jó lesz ,majd ha megjön az "aha"érzés 😊
10/10
Kaliff 2020 dec. 10. - 09:05:05 10/10 Előzmény Lincoln Hawk
(123/231)
Nem Kenneth Branagh akarja elpusztítani a világot, hanem az általa játszott Andrej Sator karakter. Te most tényleg összemosod a színészt a játszott karakterével? Ugye tudod hogy ez nem dokumentumfilm?
Nem azért akarja elpusztítani a világot mert beteg, hanem mert egy szadista, megalomán, nárcisztikus oligarchia, aki azt hiszi, hogy megteheti így meg is akarja tenni. Mellesleg ez elhangzik a filmben Niel mondja ki a konténerben amikor épp inverzek és Osloba utaznak, hogy visszaforduljanak.

Az időinverzitás nem egyenlő az időutazással. Baromi nagy a különbség.
Niel többször is elmondja, ami történt az már megtörtént, változtatni rajta nem lehet, csak ha apróságokban vannak módosulások. - Pl a robbanás megtörténik a végén, de nincs az elrejtett dobozban az összerakott algoritmus. (így Sator nem találja azt meg 16 évesen)
Tehát azon nem tud változtani hogy meg fog halni betegségben, de azon igen, hogyan hal meg. Ezért lesz inverz Sator, hogy visszamenjen a yachtra Vietnámba és a családjával legyen amikor meghal.
Más kérdés, hogy ezt a neje keresztbe húzta. Valójában akkor ott a hajón amikor Kat lelövi Satort és ledobja a yachtról, mind a ketten inverz (jövőből visszafelé lépegetett, de ismét visszafordultak voltak. ) Az eredeti Kat a csónakban volt a fiával, az eredeti Sator pedig a helikopterrel elment miután jól összekülönböztek a nejével és rájött, hogy a házasságának ott volt a vége.
10/10
Kaliff 2020 dec. 10. - 08:51:15 10/10
(122/231)
A legkirályabb Nolan film amit eddig láttam. Az időinverzitás kérdése amúgy az elméleti fizikusokat is megosztja, akkor mit várunk egy rakás ösztönlénytől akik elsősorban nem gondolkodni akarnak?
Az alábbi kommenteket.
Gondolkodni valamin úgy tűnik sokaknak nagyon fájdalmas.
A filmet én 2x néztem végig és másodjára is szuper volt. Mellesleg sokan a Mementóra is fanyalogtak, pedig az csúcsszuper film. A tömeg által ajnározott Batman széria pedig szerintem unalmas, pátoszos, nyál és giccstenger, nézhetetlen fosch az Interstellarral együtt. Az a másik amit rühellek Nolantől.
De a Tenet nekem nagyon bejön és örülök, hogy végre nem olyan filmet készített, amiről ordít, hogy nyakon öntötte a tömegnyállal és meg akar felelni mindenkinek (is).
1/10
charliewilson 2020 dec. 09. - 22:57:28 1/10
(121/231)
Úr isten, életem legrosszabb filmje. Rettenetes. Mind a story, mind a látvány valami elképesztően pocsék és nevetséges. Sci-finek vicc, a valaha volt legrosszabb. Esetleg egy gyengébb Benny Hill epizódnak elmegy.
SENKINEK NEM AJÁNLOM, KATASZTRÓFA!!!
1/10
dodi78 2020 dec. 09. - 22:26:16 1/10
(120/231)
Cristopher Nolan legszarabb filmje!
Több mint 200 millió dollárból ekkora szart csinálni! A csillagok között után, ez szóra sem érdemes!
Végig sem tudtam nézni, mert az ember egy kukkot sem ért ebből az értelmetlen katyfaszból.
2/10
RigbyTheMad 2020 dec. 09. - 17:14:48 2/10
(119/231)
Értelmetlen, bugyuta, semmire sem való egy film. Akinek ez tetszett annak gratulálok. A "verekedős" jelenetek meg egy komédia, ilyeneken nevetnek a 5 éves gyerekek a mozikban. Mindig is utáltam az akció filmeket. De adtunk neki egy esélyt nem kellett volna. Ez van ez kell a népnek...
2/10
tzwestel 2020 dec. 08. - 14:34:07 2/10
(118/231)
Atyaég, de botrány f@s ez a film. Olyan elképesztően amatőr és primkó jelenetek vannak benne, hogy így nem hittük el amikor néztük :))) Mondjuk így nevettünk, hogy hogyan lehet ennyire gagyi, azé' adok +1 pontot. Fájt...annyira, hogy a háromnegyedénél ki is kapcsoltuk inkább.
1/10
pcjav 2020 dec. 08. - 13:19:14 1/10
(117/231)
Ha az életednek van értelme, erre ne pazarold az idődet!
7/10
habaen 2020 dec. 08. - 11:04:50 7/10
(116/231)
!!! SPOILER ALERT!!!
A fehér patriarchátus gonosz nőverő üzletember, aki elakarja pusztítani világunkat, DE A SZÍNES BŐRŰ ZSENIÁLIS SZUPER TITKOS ÜGYNÖK ÉS A VÉGÉN MAGÁRA TALÁLÓ, S TALPRA ÁLLÓ ERŐS NŐ megmenti az emberiséget...
!!! SPOILER ALERT!!!
Tisztázzuk már az elején! Nem vagyok sem rasszista sem nő gyűlölő, csak már túlzásnak érzem. Ennyi...
2/10
Anna Dé 2020 dec. 03. - 23:35:07 2/10
(115/231)
Hát drága barátaim a végére nekem is megfájdult a fejem. :D Ha azt mondom semmit nem értettem az egészből, akkor keveset mondtam. Tiszta katyvasz volt az egész. :D Hogy lehet ilyen filmet csinálni? Agyament Sheldon Cooper többet ne adj ötletet senkinek. :D
cskalmi 2020 dec. 02. - 15:58:06 Előzmény Brew
(114/231)
Ez csak egy akciófilm ami próbál többnek tűnni mint ami. Ha meg nem tudod követni akkor te vagy az "ostoba". Mármint ezt sugallja. Az értékelésed tűpontos.
5/10
Brew 2020 nov. 30. - 22:19:20 5/10
(113/231)
Egyebek mellett az a gond a filmmel, hogy a nagy hadarásban, meg kapkodásban a néző nem tudja magában megalapozni a látottakat, és olyan mértékben kénytelen elhinni az alkotónak azt, hogy mindez logikus és kerek, ami már lehetetlen. Talán, ha megnézném még 3-szor, és rágódnék rajta holdvilágos éjjeleken, akkor kiderülne mi és miért úgy történt, de az egész nem ér meg annyit, mert folyton megy a hálivúdi akciózön, a James Bondon is túltevő képtelenségek. Lassabb és kompaktabb történetvezetéssel, kevesebb tűzijátékkal és több önmérséklettel ez akár érdekes is lehetett volna.
Ami még ennél is kellemetlenebb volt, az a főszereplő, akiről sokkal könnyebben el tudom hinni, hogy szotyiárus egy másodosztályú baseball meccsen, mint rafkós akcióhős. Kifejezéstelen arcánál, csak elbizonytalanodott tekintete volt fájóbb, mint aki kinéz a rendezőre minden jelenetben, hogy "jó vagyok főni?".
k11zoltan 2020 nov. 29. - 10:53:04
(112/231)
Nem rossz film, ha nem zavar, hogy nem értesz belőle semmit.

Lekötött, mert jó jelenetek voltak benn.
A csaj nem az esetem.