Téma: Tenet

10/10
sello13 2020 aug. 27. - 01:02:48 10/10
(15/195)
10/10. Ne hallgassatok a lenti idiótákra, ez egy kib..ott mestermű.
7/10
sorozatneked.hu 2020 aug. 27. - 00:33:48 7/10
(14/195)
7/10

Ezt a filmet még meg kell néznem legalább kétszer...aztán még egyszer hátulról visszafele. :)

Nem untam magam a film alatt, mert látványos volt, meg érdekes, de így elsőre nem nagyon értettem...túl lett bonyolítva kicsit...vagy nagyon. Túl sok Nolan lett benne. :) Tehát nem mondanám rossznak, de azért Nolanhoz képest egy kicsit csalódás lett számomra. Lehet, hogy a második megnézés után jobban fog tetszeni. Mindenesetre a zene alatta nagyon tetszett, illett hozzá.
2/10
téltündér 2020 aug. 26. - 23:07:34 2/10
(13/195)
A rendező miatt ültünk be a filmre, de nagy csalódás volt. Fél óra után éreztük, hogy ez nem az, amire számítottunk, mégis végigszenvedtük a 150 percet...Kár volt. Túlbonyolított katyvasz. A kevesebb néha tényleg több...
3/10
Ordító egér 2020 aug. 26. - 21:22:23 3/10
(12/195)
A zavaros, elnyújtott film nézése közben eszembe jutott, amit Karinthy vagy 90 éve írt Kassák Lajos verseiről: A végétől visszafelé ugyanúgy nincs értelmük, mint elejétől a vége felé.
Gábor Kronecker 2020 aug. 08. - 11:09:24 Előzmény cellasto
(11/195)
Hát nem mondom, a District 9 nagyon bejött nekem is, de az Elysium pl. már nem ütött akkorát korántsem. Viszont szerintem egyik film sem mérhető az Interstellarhoz, nálam az az elmúlt 10 év legjobb sci-fije.
i-am 2020 jún. 25. - 11:19:54 Előzmény FilmExpert
(10/195)
nagyon nagy expert vagy, gratulálok. :O
cellasto 2020 jún. 07. - 15:18:58 Előzmény joogn55
(9/195)
blomkamp gagyi?
mert nem feltétlen a látványra megy, hanem el kell gondolkodni a filmjein?
és tényleg csak pár filmet láthattál tőle, mert valamiért tiltólistán van..
talán a district 9 és az elisyum miatt?
aminek van mondanivalója és a világ komoly problémáit feszegeti?
el vagy te tévedve ember
mész is a tiltó listámra szépen
FilmExpert 2020 jún. 07. - 13:17:30 Előzmény joogn55
(8/195)
Hát ezesetben akkor mást gondolunk a jó filmekről, nekem nem elég, hogy érzéseket váltson ki belőlem.
Nolan filmjei közt azért több "pénzcsináló" alkotást találsz, mint mondjuk egy Terry Gilliam életműben. Nolan nem tudott és szerintem nem is akart megmaradni függetlenfilmes rendezőnek, pedig a Following jó kezdés volt ebbe az irányba (amit nagyon kevés pénzből csinált), utána viszont letérdelt ő is.
Érdekes párbeszéd alatt azt értem, hogy látszatra nagyon szellemes vagy éppen nagyon komoly diskurzus folyik éppen a filmben, de aztán az ember úgy érzi utána, hogy sokat beszéltek, de keveset mondtak. Ez egyébként angolszász rendezők filmjeiben (meg sajnos magyaroknál is) relatíve gyakran előforduló dramaturgiai hiba.
offtopic
joogn55 2020 jún. 07. - 11:56:41 Előzmény cellasto
(7/195)
Láttam egy pár filmet Blomkaptól. Arányaiban több gagyit gyártott, mint Nolan. Szóval ezzel az összehasonlítással nem sikerült meggyőzni. A fehérek/gazdagok fent, feketék/szegények lent kérdéskör meg nem feszeget semmit. A jóléti társadalmakba, ahova a filmjei eljutnak, az alsóbb társadalmi rétegeknek nagy szerepe van abban, hogy szegények maradnak. Kényes témát a média csinál belőle, hogy a birkáknak legyen min rágódnia.
joogn55 2020 jún. 07. - 11:47:14 Előzmény FilmExpert
(6/195)
Nekem nem tűnik úgy, mintha nagy kérdéseket feszegetne. Bár a Tökéletes trükkben jócskán előkerülnek morális kérdések. A jó film akkor is jó film marad számomra, ha érzéseket vált ki, eszeme jut róla egy-egy momentum, stb. és nem akar egetrengető kérdéseket felvetni, megválaszolni. A filmjei között neki is, ahogy mindenki másnak, van minőségi és gagyi. Az utóbbiból jól meg lehet élni, ezért nem lehet senkit hibáztatni. Viszont mindkét kategóriában odafigyel a minőségre és ez becsülendő. Egyébként mit jelent az, hogy "érdekesnek tűnő dialógus"? Egy párbeszéd vagy érdekes, vagy nem.
FilmExpert 2020 jún. 07. - 10:46:54 Előzmény joogn55
(5/195)
Látszatra úgy tűnik, mintha a filmjei egetrengetően nagy kérdéseket feszegetnének, komoly mondanivalóval, de a valóság ezzel szemben az, hogy ő is csak az "amíg lószar van veréb is van" típusú rendezők egyike (vagyis eladta magát), aki ugyanazokat a fröccsöntött tömegvackokat gyártja, mint a nagy többség Hollywoodban. Csak ő mindezt monumentálisabb módon teszi, érdekesnek tűnő dialógusokkal, fülbemászó filmzenével, idősík variálgatással, ezért tűnnek a filmjei többnek annál, amik valójában.
Számomra csak a Following számít értékes filmnek tőle, meg talán a Tökéletes trükk, de az már parasztvakítás erősen.
cellasto 2020 jún. 07. - 10:06:55 Előzmény joogn55
(4/195)
Mond, igen.Netto baromság mind.Valakinel jól fekszik ez a nulla tehetsegu alak, ezert gyarthatja a szarjait folyamatosan hatalmas hype mellett.Az olyanokat, mint pl blomkamp, aki kenyes temakat feszeget, elnyomjak az ilyen nolan féle szarokkal.
Hányinger.
joogn55 2020 jún. 07. - 06:32:56 Előzmény cellasto
(3/195)
Christopher Nolan mint "agyhalott felsztárolt nyomorult"? A Memento, a Tökéletes trükk vagy az Eredet mond neked valamit? Bár több ilyen nyomorult lenne gagyivúdban, talán nem lenne annyira gagyi.
cellasto 2020 máj. 23. - 20:02:47 Előzmény Findzs
(2/195)
nézzed csak meg legalább 10x... szánalom
cellasto 2020 máj. 23. - 20:02:02
(1/195)
agyhalott felsztárolt nyomorult ismét kihányt egy mocskot..
nem baj, mivel zárva vannak a mozik, hamar el is bukik szerencsére..
pattiszon tinivámpir nyomi mint főszereplő...mondjuk az új batman casting óta már nem csodálkozom semmin
gagyivúd a szart is eladja a népnek