Téma: Tények Este

2/10
offtopic
andav 2009 jún. 30. - 20:55:03 2/10 Előzmény Hellomoto
(9/169)
Mi a szart kell vizsgálni midig, hogy jogosan használta e a rendõr a fegyverét????????? Basszus két autótolvaj majdnem elgázolta õket még szép, hogy rájuk lõttek. Mit kellett volna tenniük???? Szépen megkérni õket, hogy álljanak meg???? Utasításba kéne adni, hogy rendõrhöz nyúlni, RENDÕRT VESZÉLYEZTETNI TILOS! És aki ez ellen vét arra nyugodtan tûzet nyithatnak a rendõrök.
Hellomoto 2009 jún. 15. - 20:39:43
(8/169)
"18 éven aluliak számára nem ajánlott"
wtf? :-O
tiborz007 2009 máj. 04. - 20:10:00
(7/169)
Ez egy velõs elsõhozzászólás volt
vargahajnica 2009 máj. 04. - 19:30:25
(6/169)
Tisztelt Szerkesztõk!
Mai napon este volt alkalmam figyelemmel kísérni a Tények mûsorát.
Felháborodva hallgattam, amit az óvodai ingyenes ellátásról mondtak, illetve felháborított az ombudsman vélemény és cinizmusa.
Kíváncsi lennék, Õ utoljára mikor látogatott el személyesen egy óvodába is?
Én 23 éve óvónõ vagyok, önkormányzati óvodában dolgozom.
Közel 20 éve a rendszerváltás óta sajnos, muszály a szülök segítségét kérni ahoz, hogy a gyerekek részére biztosítsuk a szükséges tisztálkodási és foglalkozási eszközöket. Ugyanis az az ellátmány, amit költségvetésben a fenntartótól az óvoda kap, szinte lassan már csak arra elegendõ, hogy az energia számlát kifizessék. Hozzáteszem festés közben le kell kapcsolnunk a villanyt, még ha kisgyermek szeme romlik is ettõl, mert takarékoskodnunk kell, magas a villanyszámla.
Miért az óvoda vezetõket s miért nem a fenntartókat szólaltatták meg a mûsorban?????
Ugyanis a tárgyi feltételek biztosítása az Õ feladatuk!
Ha már ingyenességrõl beszélünk az oktatás is ingyenes elvileg 18 éves korig. Akkor miért kerül súlyos sok 1000 Ft-ba egy iskolakezdés minden tanévben a kisgyemekeiket iskoláztató szülõknek? Ezzel az erõvel nem kérhetnének az iskolák, ceruzát, festéket, stb. ezt az iskola fenntartójának kellene állni.
Az ombudsman errõl is indíthatna vizsgálatot.
Azt hiszem sokáig lehetne ezt a témát ragozni!!
Legszívesebben benyújtanám a számlát saját jogon azért ahányszor több kolléganõmmel együtt saját / közalkalmazotti bérbõl/ pénzbõl vettünk meg eszközöket, hozzávaló anyagot. esetleg gyümölcsöt, zöldséget hogy szemlélteni tudjuk a gyerekeknek mert a fenntartói pénzbõl erre bizony már nem futja !!!

Egyébként pedig úgy gondolom idõnként nem csak a szülök jogairól hanem kötelességeirõl is eshetne szó hasonló mûsorokban. Ugyanis arról hajlamosak vagyunk megfeledkezni, s az is hagyna maga után némi kívánni valót.

Egy munkáját tisztességesen s még elkötelezettségbõl végzõ Óvónõ
offtopic
Sz23 2009 febr. 11. - 16:53:00
(5/169)
"Bárdos András Szubjektív"
1/10
Wermin 2009 jan. 27. - 23:02:24 1/10 Előzmény Karolka
(4/169)
Marionett
ilon 2009 jan. 14. - 00:38:17
(3/169)
Szerintem ez a bemondónõ "énekel".
körtevirág 2008 nov. 19. - 00:48:41
(2/169)
Ugyanazt ismétlik,mint fél hétkor.Nem hiszem el,hogy fél nap alatt nem lehet új infókhoz jutni.Vehetnék a fáradságot rá.Oké,hogy nem a hírekbõl élnek,de akkor is.Én kapásból elkapcsolom,mióta egyszer megnéztem.
Karolka 2008 nov. 08. - 01:07:01
(1/169)
Ezt is tuti sokan nézik! :D