Téma: Tények

adamnagysweetmovie 2012 aug. 16. - 10:41:02
(459/539)
Hungarikum:
Recesszió és infláció.

Az orbánista-matolcsista unortodox gazdaságpolitika hatásai beértek.
umma 2012 aug. 15. - 22:44:00
(457/539)
Akár öt év szabadságvesztéssel is sújthatják a megélhetési nácivadász Efraim Zuroffot, amiért hamisan vádolta bûncselekmény elkövetésével Csatáry Lászlót az 1941-es deportálások kapcsán. Völgyesi Miklós volt büntetõbíró szerint az ügyészség hivatalból is eljárást indíthat – olvasható a Magyar Nemzetben. Felveti a hamis vád gyanúját, hogy Efraim Zuroff, a Simon Wiesenthal Központ jeruzsálemi igazgatója valótlan tartalmú feljelentést tett Csatáry Lászlóval szemben az 1941-es kamenyec-podolszkiji deportálások kapcsán nyilatkozta Völgyesi Miklós, a Legfelsõbb Bíróság nyugalmazott tanácselnöke. Rámutatott: a büntetõ törvénykönyv (Btk.) szerint a hamis vád bûntettét az követi el, „aki a hatóság elõtt mást bûncselekmény elkövetésével hamisan vádol”, vagy aki „más ellen bûncselekményre vonatkozó koholt bizonyítékot hoz a hatóság tudomására”.

Amennyiben a hamis vád alapján büntetõeljárás indul, akkor ez a cselekmény öt évig terjedõ szabadságvesztéssel büntethetõ tette hozzá Völgyesi Miklós. Kiemelte: az ügyészség ilyen esetekben hivatalból eljárást indíthat. Azt is hangsúlyozta: a Btk. az igazságszolgáltatás védelmében szankcionálja az ilyen cselekményeket, hogy az alaptalan vádaknak elejét vegye, és visszatartsa a rosszindulatú, notórius feljelentgetõket. Völgyesi Miklós szerint a Zuroff feljelentésében hivatkozott, immár bizonyíthatóan valótlan tartalmú tanúvallomás kapcsán pedig felvetõdhet a hamis tanúzás bûncselekményének gyanúja. Ismert, alaptalannak találta a Budapesti Nyomozó Fõügyészség Efraim Zuroff állítását, miszerint a háborús bûntettel gyanúsított Csatáry Lászlónak köze lehetett az 1941-es kamenyec-podolszkiji deportálásokhoz.
http://www.devavanya.com/index.php?option=com_content&task=view&id=2151&Itemid=47

http://m.mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/hamis-vad-gyanuja-zuroff-fal-szemben-1098019
http://m.mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/zuroff-utan-is-nyomozhatnak-1098597
http://m.mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/az-ugyeszseg-kivar-zuroff-ugyeben-1098297
roogdky niombahn 2012 aug. 13. - 20:42:34
(455/539)
Igen, pontosan errõl van szó!
Nekem nincsenek illúzióim. A birkák bégetve sorban fognak állni. És azt a néhányat, kinek van annyi vér a pucájában, hogy nemet mondjon, a birkák hangos helyeslése közepette fogják megnyúzni.
Ilyenek vagyunk.
offtopic
umma 2012 aug. 13. - 19:00:28 Előzmény roogdky niombahn
(454/539)
Meglehetõsen különösnek találom, hogy ebbõl a dologból nem lett óriási nagy balhé; semmilyen ellenzéki erõ nem tiltakozik, senki sem kérdõjelezi meg ennek az intézkedésnek az értelmét, senki nem szól miatta egy kukkot se. Sehol nem vezetõ hír, nincs semmiféle tüntetés ellene... noha már elkezdték kiküldeni a behívókat, sok ember már meg is kapta. De arról se hallottam, hogy ezt a Zorbán (vagy a machiavellizmus miatt) a Zorbán valamelyik lótifutija bejelentette volna. Egyszerûen csak elkezdik érvényesíteni, mindenféle elõzetes bejelentés nélkül. És az is érdekes, hogy amíg a '96-os törvény két és fél oldal (és soha senkit nem köteleztek vele semmire), addig ez a mostani 35!! apróbetûs oldalon fért csak el. Aláírásával hitelesítette - doktor!! Schmitt Pál...
És ha megpróbálok belegondolni abba, hogy mi a szûzmáriát keresnék én vagy bárki más egy veszélyes vegyi üzem katasztrófájánál.... akkor minden szál hajam az égnek áll. Mégis, mire jó ez? Az ellenzéki erõk elgázosítására? Azon kívül mi hasznuk lehet belõle? A világon hol bízzák a veszélyes vegyi üzemek katasztrófájának elhárítását polgármesterek által összefogdosott emberekre? Vagy egyáltalán, bármiféle katasztrófahelyzet elhárítását?
Valószínûleg igazad van - az egyetlen helyes reakció erre az, ha valaki megtagadja az együttmûködést. Ha százezer embernek küldik ki, akkor százezer ember veszi semmibe, és kész. Fizessék meg a katasztrófavédelmiseket, akik ezt a szakmát választották, akiknek ez a hivatásuk, és ennyi.
Mert abban is igazad van, szerintem, hogy ezzel is csak a határaikat tesztelik, hogy meddig mehetnek el, mit lehet lenyomni a torkunkon, meddig bégetünk engedelmesen. Nagyon ügyesen van kitervelve, mert egyénenként érinti az embereket, egyszerre csak keveset, és (ha csak árvízrõl van szó) akkor nem is tûnik túl veszélyesnek vagy túl nagy tehernek; miért ne segítsen az ember, ha kell.... szóval pont a jószívûséget, az áldozatkészséget használják ki, olyasmit kérnek, aminek az ember nehezen mond nemet. (Persze még árvízvédelembõl is könnyen lehet baleset, fulladás, mondjuk gátszakadás esetén).
roogdky niombahn 2012 aug. 13. - 02:15:27 Előzmény umma
(453/539)
Pontosan!
Vicces (mint mr 20 % orcája a freskón) és megfontolandó!
Én csak a fõcsapás irányát jelölöm ki, innen mindenki maga dönti el, hogy mit választ. Én speciel (mivel független, a vagyonát már jóideje a fiúknak hozzáférhetetlen helyen tartó fószer vagyok) a két kézzel beintést választanám. Aztán csukjanak le. És a (leletek tonnáival igazolt) betegségeimnek megfelelõ ellátást, a gyógyszereimet, az inzulinomat, a speciális fekhelyet _KÖTELESEK_ biztosítani. Megnézném az illetékes pofázmányát.
Szóval, a szívatás veszélye a szívató részérõl az, hogy könnyen rövidülhet az a szerv abban a szájban. (Fogakkal teli a szááááám...)
Arról nem beszélve, hogy az egészséges ifjú ember is ezerszámra találhat nem _ÜRÜGYET!_ korrekt indokot ebben a mai lepukkadt világban az adott feladat elutasítására! Kezdjük rögtön a védõfelszereléssel! Pl. vegyi katasztrófa idején irány az egyenes, viselet a nyúlcipõ! még ha szervesvegyészetbõl PhD-ztál is! Elvégre a védõeszközök biztosan nem a szabvány szerinti állapotúak, biztosan hiányoznak a kötelezõ felülvizsgálatok igazoló jelzései és onnan kalap! Én nem aggódóm, ebben az országban évszázados hagyomány van annak, hogy bárki 14 másodperc alatt 674 különféle és racionális okot tud felmutatni ami miatt a dolog ott és úgy nem kivitelezhetõ. Csak azt nem értem ezek a jobbfácánok erre miért nem gondolnak. Itt csak a népség birkaságának próbajáratását tudom elképzelni. Mert aztán ha _EGYSZER_ odabégette magát a nyáj, akkor onnan már logisztika, túlbuzgó pulijelölt is akad bõven, tehát aki némi ejnye und bejnyével akar távol maradni, az okosan szabotáljon az elsõ naptól. FONTOS! Begyûjtéskor legyen nálatok telefon,és felejtsétek el leadni, hiába kérik. A sutyiban készült képeket azonnal elküldeni a megfelelõ háttérre, aki löki is szét a neten, No, innentõl,ár csak napok kérdéseés kiderül, hogy tévedés, vissza minden, elnzész.
offtopic
umma 2012 aug. 12. - 16:24:12 Előzmény -csengõzoli--
(452/539)
Á, köszi :) (Amúgy nem azért említettem, mert egyetértenék vele. Bár elkísértem valakiket, aztán egy óra sámándobolás után leléptem, nekem ennyi elég volt az õsmagyar hangulatból. De nagyon meghökkentett, hogy milyen elképesztõ tömeg gyûlt össze).
offtopic
_goldie_ 2012 aug. 12. - 11:48:49 Előzmény -csengõzoli--
(451/539)
-csengõzoli-- 2012 aug. 12. - 11:19:08
(450/539)
Macsek-macsek,hát rosszul viselkedtél?:)
offtopic
_goldie_ 2012 aug. 12. - 11:05:59
(449/539)
gondolom feltûnt
h nicket váltott
:D
-csengõzoli-- 2012 aug. 12. - 09:46:24
(448/539)
De volt a híradóban,méghozzá itt, a tényekben is!
Te szittya magyar...
offtopic
umma 2012 aug. 12. - 01:15:19
(447/539)
Érdekes az elõzmény, amit valaki leírt kommentként: "A románok a szocializmus alatt rendre húsz fölötti érmet nyertek az olimpiákon, bár ezekbõl relatív kevés volt az arany. Õk elmentek Los Angelesbe is, ahol 20 arannyal másodikok (!!) lettek az éremtáblázaton, többek között Szabó Katalin torna-remeklésének köszönhetõen.
Az elmúlt olimpiák azonban lejtmenet, ami érthetõ módon bosszantja õket. Sydneyben még 26 érem 11 arannyal, Athénban 19 érem 8 arannyal, Pekingben viszont már csak 8 érem négy arannyal. Mondjuk akkor mi sem álltunk jobban, de a jelek szerint a magyar sport tudott váltani, a román viszont nem."
offtopic
umma 2012 aug. 12. - 01:00:56
(446/539)
Hát.... amit írsz, az vicces, és megfontolandó, de sajnos a helyzet ennél bonyolultabb. Itt adatszolgáltatási kötelezettségtõl az eskütételi kötelezettségig sok mindenrõl szó van. Az elsõ alól pl. nem bújhatsz ki nadrágra húzott gatyával és alufóliasisakkal. Ráadásul mindenki úgyse kezd el manõverezni, akikre lecsapnak. Meglehetõsen tanulságos volt végigolvasni a cikkhez fûzött kommenteket, és a végére elég ijesztõ kép állt össze. Belinkelték az 1996-os törvényt is http://www.kapuvar.hu/_site/doc/catalog367119/tajekoztato__a_pv-i_kotelezettsegekrol.pdf meg a mostanit, ami felváltotta a '96-ost http://www.kameleon98.hu/Torveny/Jogszabalyok_Munkavedelem/2011_CXXVIII_katasztrofavedelemrol.pdf - már az elõzõ is igen tág játszóteret biztosít a hatalomnak, de összehasonlíthatatlanul rövidebb szöveg, mint ez a mostani, amit képtelen voltam végigolvasni. Már az elején elakadtam, ott, ahol a veszélyes vegyi üzemek katasztrófáját tárgyalja. Tehát csinálnak mondjuk egy vegyi katasztrófát, behívják azokat, akiktõl meg akarnak szabadulni, és garantáltan ott vesznek, vagy legalábbis örökre elnyomorodnak.
Ez annyira meghökkentõen aljas ötlet, amit nem lehet kivédeni azzal, hogy kijelentem, hogy a vallásom tiltja az ingyenmunkát.
Pár mondatban ez a cikk foglalja össze a lényeget: http://www.nyiregyhaza.hu/cimlap/els-kezbl/6321-polgari-vedelmi-szolgalat-ha-baj-van-menni-kell
offtopic
-csengõzoli-- 2012 aug. 11. - 22:21:57
(444/539)
Ezen mi a fura?
Néha bizony a rendõrök is baleseteznek.
roogdky niombahn 2012 aug. 11. - 21:23:51
(443/539)
Cicus!
Nem nyafogni kell!

Több lehetséges megoldás van.

1. A behívott bejelenti, hogy pünkösdista wahabita moszlimzsidójehovista, ergo nem végezhet semmiféle _NEM VALLÁSOS_ tevékenységet sem pénteken (moszlim) sem szombaton (zsidó) sem vasárnap (pünkösdista) azonkívül az õ istene tiltja az eskü és fogadalom tételét valamint az ingyenmunkát (Jakab levél:5:4;"Ímé a ti mezõiteket learató munkások bére, amit ti elfogtatok, kiált. És az aratók kiáltásai eljutottak a Seregek Urának füleihez"), az élelmezése pedig csak speciális feltételek betartásával lehetséges!

2. A behívó kézhezvételekor alufóliából sisakot csavarint a fejére, kis kiemelkedõ antennával és így jelentkezik az elõírt helyen, a nadrágjára kívülrõl felhúzott gatyában, zakóra atlétatrikóban és négykézláb, hátrafelé megy be az épületbe, hangos "Menekülj Lalikám, jönnek az ufók!" kiáltással.

A többi 179 féle módszert a fantáziátokra bízom, a "Éppen nem vagyok itthon és az öcsém nem mer helyettem átvenni semmi hivatalost"-tól a "Doktor úr, úgy megroppant a derekam, amikor átvettem a behívóthogy ugyanígy elejtettem egy ugyanilyen öt(tíz)ezrebankjegyet és ugyanígy nem tudtam lehajolni érte!"-ig.
offtopic
kõmacska 2012 aug. 11. - 01:01:09
(442/539)
A rendõrök feljelentették a saját háza árverezésére érkezõ vak nénit (2012.06.11)
Monor, Magyarország, 2012

Rend van, mert rendnek kell lennie. Hõs rendõreink ma délután Monoron feljelentették a saját háza elárverezésére érkezõ látássérült hölgyet, gyülekezési joggal való visszaélés miatt. Bizony, ébernek kell lenni, mert ki tudja, mikor fajul valamelyik vak néni érdeklõdése újabb TV-ostrommá.
http://www.youtube.com/watch?v=HAeO7UtGxMM
offtopic
kõmacska 2012 aug. 11. - 00:40:07
(441/539)
a kép róla (talán sikerül feltölteni)
offtopic
kõmacska 2012 aug. 11. - 00:38:55
(440/539)
"S.O.S Figyelem! minden ismerõsömet kérem, hogy osszátok meg! három éve leszakadt a karja üzemi balesetben, eddig rokkant nyugdíjas volt, most kirúgták. azt mondták menjen dolgozni, egy kézzel ember?! hogyan? szégyelljék magukat. mire fizetjük a TB-t? amikor az ember bajba van akkor meg hátat fordítanak. ez magyaroszrág! egyébként õ a sógorom." (x.y.)