Téma: Tények

offtopic
kõmacska 2012 júl. 26. - 21:04:43
(419/539)
De a konkrét témánál maradva: A sajtótájékoztatón említették, hogy a holttesten csikknyomok voltak, vagyis égõ cigarettákat nyomtak el rajta. A fõrendõr válasza erre a kérdésre: TOXIKOLÓGIAI vizsgálatra várunk.
Erre a nõ gyorsan közbeszól: P. László tagadja a csikknyomokat. (Nyilván tagadja, ha egyszer nem cigarettázik). A nõ folytatja - a holttest állapotából ezt nem lehetett megállapítani. A rendõrök saját maguk képtelenek felismerni a csikknyomokat?
És miért kell ehhez toxikológiai vizsgálat? Mert P. László plusz még meg is mérgezte az áldozatát? Vagy mert az égésnyomok nem is csikktõl, hanem savtól/lúgtól származtak? Miért kell toxikológiai vizsgálatra várni, hogy válaszolni lehessen arra a kérdésre, hogy voltak-e rajta csikknyomok vagy sem?
A holttest a lakástól nem messzire, Pécs belvárosában hevert. Hétfõtõl teljes erõbõl kereste a rendõrség, és nem találták meg? Akkora hõségben nem lett volna iszonyú büdös négy nap múlva a hulla? Mert ha igen, akkor nem csak egy gyerek botlott volna bele, a többiek is messzirõl érzik a bûzt. Sõt mások is. Csak akkor nem büdös, ha még nem hever és bomlik ott napok óta, hanem csak órák óta.
Vajon ki fenyegette meg kocsiból a megtaláló gyereket, ha P. László az egyedüli tettes? És hogyhogy pont ott volt? Tán négy napja ott silbakolt, és várta, hogy ki talál rá a hullára? Vagy esetleg csak rövid ideje várta?
A fõrendõr miért nem válaszolt egy rakás egyszerû kérdésre? Ha már elfogták a tettest, ki elõl titkolóznak? Csak nem elõlünk?
offtopic
kõmacska 2012 júl. 26. - 18:42:24
(418/539)
offtopic
kõmacska 2012 júl. 26. - 18:41:34
(417/539)
http://www.youtube.com/watch?v=lqpiF13Tg8 22:33 percnél Lépold Józsefné, az ország vezetõ grafológusa kijelenti: Tánczos Gábor ártatlan, és 50 évre titkosították, ki a valódi tettes. Mindenki emlékezhet, hogy a teljes rendõri, ügyészi és politikusi állomány véres tébollyal gyûlölködött mindenki ellen, aki nem Tánczos ellen tanúskodott...
2/10
UserX 2012 júl. 26. - 18:39:43 2/10
(416/539)
Ebbõl a cikkbõl is csinálj egy szerecsenmosdatást:
"Reggelre megdöglötök" - vascsövekkel verte, majd halálra kínozta idõs áldozatait az ároktõi cigány banda
„Reggelre úgyis megdöglötök" - volt, hogy ezt mondták áldozataiknak a sorozatgyilkos banda tagjai, akik védtelen öregeket kínoztak saját otthonukban. Ketten belehaltak a kegyetlenkedésbe, több idõs embert csak az orvosok tudtak megmenteni. R. Elemér hattagú családja lomizás ürügyén Ároktõrõl indult portyázni, és az M3-as mentén lévõ településeket vette célba.
Összesen tizenkét esetben csaptak le védekezésképtelen idõsekre. Az ügyben Budapest több kerülete, Heves és Hajdú-Bihar megye érintett. A cigánybûnözõk 2008 szeptembere és 2009 áprilisa között támadták meg az idõs magyarokat. A tegnap kezdõdõ tárgyaláson négyen tagadtak, ketten részben beismerték bûnösségüket.
R. Elemér (49), akinek két fia, Elemér és Henrik is a banda tagja volt, azt sem tudta megmondani, hányszor volt büntetve életében. A bíró összeszámolta: több mint tízszer. K. András arra nem emlékezett, hogy hány osztályt végzett.
– Hatot, ha jól tudom, bíró úr, korán kezdtem csajozni – mondta.
A kegyetlen banda tagjai közül többen segélyen, illetve közmunkából - és persze rablásból - éltek. Ezt a közel ötvenezer forintot vasazásból egészítették ki. Eddig lopásért és testi sértésért ültek. A kegyetlen rablások részleteit egy órán keresztül ismertette az ügyész.
– A görbeházai K. Károlyt (†80) bottal verték, kezét-lábát megkötözték. Rátapostak, szájába nejlont tömtek. Az idõs ember tizenkét órát szenvedhetett, mire meghalt. Fagyasztott húst vittek el tõle – sorolta a harmadik bûntény részleteit az ügyész.
A forgatókönyv minden esetben ugyanaz volt. Hajnalban négyen-öten csuklyával a fejükön az idõs emberekre rúgták az ajtót, áldozataik fejére lepedõt dobtak. Vascsövekkel verték õket, amíg ki nem szedték belõlük, hol rejtegetik kis értékeiket. Ezután gúzsba kötözték õket, majd sorsukra hagyták a haldoklókat. Volt olyan idõs ember, akinek megkötözött testére ágylábat tettek, majd az ágyra rá is ugrott az egyik mintegy 100 kilós kancigány. Egy idõs nõ fejét a hajánál fogva beleverték a küszöbbe.
offtopic
kõmacska 2012 júl. 26. - 15:25:37
(415/539)
Érdemes összevetni az ügyet ezzel a filmmel: http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=85492 - aminek valós történet az alapja, Pusoma Dénes ügye. http://www.heol.hu/heves/kek-hirek-bulvar/pusoma-ugy-a-gyanu-a-vad-es-az-itelet-is-tevedes-volt-141979
2/10
UserX 2012 júl. 26. - 13:33:09 2/10
(413/539)
A tompai illetõségû Jóni Olivér Péntek Lászlóval együtt érkezett Pécsre néhány héttel ezelõtt. Jóni Olivér szintén a Magtár utcai házban lakott, azonban múlt héten eltûnt.
https://www.facebook.com/oliver.joni1
Feltételezhetõ, hogy Jóni Olivér már nincs Baranyában. A rendõrség korábbi lakóhelyén, Tompán és környékén is keresi.
A helyszínelés során két embertõl származó DNS-profilt azonosítottak, az egyik Péntek Lászlótól, a másik Jóni Olivértõl származhat. Utóbbit is ennek alapján sikerült azonosítaniuk a nyomozóknak.
Még két férfit keresnek?
A Híradó úgy tudja, a rendõrség keresi Péntek László unokatestvérét, Jóni Olivért és még egy harmadik férfit is, ezt azonban hivatalosan nem erõsítették meg.
Agresszív volt, és szinte minden idejét Lászlóval töltötte - ezt mesélték a Híradónak Jóni Olivér korábbi ismerõsei Tompán. Itt élt egy idõben Péntek László unokatestvére, de a gyilkosság óta senki sem látta.
Ha lejön Tompára, lerúgja a fejét – ezt írta üzenetben Jóni Olivér volt barátnõjének, néhány nappal a gyilkosság elõtt. Féltékeny volt, mert a lány elhagyta, meséli az édesanyja. Azt mondta, alig 4 hónapig járt együtt 16 éves lánya Olivérrel, de ahogy telt az idõ, a férfi egyre agresszívebb lett.
A lányomat itt a háznál nyakánál fogva fölnyomta a falra, én kaptam tõle egy pofont – nyilatkozta Kovács Józsefné.
2/10
UserX 2012 júl. 26. - 13:15:25 2/10
(412/539)
Megcáfolják a bizonyítékok Bándy Kata feltételezett gyilkosát. A vasárnap meggyilkolt fiatal rendõrségi pszichológus körmei alatt találták meg azokat a bõrfoszlányokat, amelyekbõl a már elfogott cigány, Péntek László DNS-ét nyerték ki – értesült a lap, mely azt is írja: a helyszínelõk egy másik férfi anyagmaradványát is megtalálták. Az ebbõl nyert DNS-minta azt mutatta, hogy a másik tettes rokona P. Lászlónak.
offtopic
kõmacska 2012 júl. 25. - 15:21:06
(411/539)
Ophelie nem a rendõröknek volt útjában, a gyilkosát mégis fedezik. A körmendi kislány nem a rendõröknek volt útjában, a gyilkosát mégis fedezik. Nem sorolom, mert rengeteg hasonló eset van. És feltûnõen sok rendõr hal meg "szerelmi bánattól", meg lesz öngyilkos evés közben, meg elsül a puskája tisztítás közben és egyebek. Talán tavaly volt, hogy lelõttek egy rendõrt az út szélén, aztán megtalálták a kocsit, amibõl lõttek, volt benne egy hulla, és mit mond a rendõrség? Hogy a hulla ölte meg a rendõrt, aztán magával is végzett. A legnépszerûbb halálok az öngyilkosság, pl. a Trigránit vezérigazgatója is öngyilkos lett, miután megnyitotta a Bujtor emlékkiállítást. A világon sehol nem lesz annyi ember öngyilkos, mint itt. Ophelie súlyos depresszióba zuhant Budapesten. A tényõi családapa levágta a saját fejét, de elõtte szíven szúrta magát és felvágta az ereit. A balta, amivel állítólag kiirtotta a családját, SOSE KERÜLT ELÕ. A "móri mészáros" a börtönben lett öngyilkos. Ha valakire mégsem lehet ráfogni az öngyilkosságot (mint a körmendi kislányra, akinek eltûnt az összes vére) - annál összekaparnak egy idiótát, és azt vágják sittre.
És ki most a fõnökük? A bûnözõ Pintér? Ja? Hát én kérek elnézést.
Darth Plagueis 2012 júl. 25. - 15:13:13
(410/539)
Errõl én is olvastam. Errõl bezzeg hallgat a cionista média !
Szombathelyen is magyar nõt próbált megerõszakolni egy cigány, majd vascsõvel verte áldozatát...

További részletek: http://www.kriminalis.hu/WebArticleShow.aspx?MN=Hirmix&LN=Hungarian&AGM=Aktualis&AN=szhelyeroszak
Darth Plagueis 2012 júl. 25. - 14:56:10 Előzmény kõmacska
(409/539)
Ha útban lett volna a rendõrségen valakinek a kiscsaj, akkor az a illetõ megadja a módját a gyilkosságnak és úgy elteszi láb alól, hogy a holtteste se kerül elõ ! Nem bérel fel munkanélküli, csavargó romákat, akik persze egybõl a bukás után kijelentik, hogy : "Egyedül viszi el a balhét."
Amúgy se nagyon hiszem, hogy egy rendõrségi pszichológus palánta nagy ügyekbe bele láthatna a rendõrségen. Bár az is meglehet, hogy egy olyan rendõrjelölt bérelte fel a romát, akinek Kata tett keresztbe az alkalmassági vizsgán.
2/10
UserX 2012 júl. 25. - 11:30:13 2/10
(408/539)
Egy Bándy Katáéhoz hasonló eset. Õ nem volt rendõr. Erre vajon milyen összeesküvés elméletet lehet kitalálni? Hasonló esetek napi rendszerességgel történnek csak nem kapnak akkora sajtóvisszhangot, mint a Bándy ügy:
Múlt héten kedden Szombathelyen egy középkorú nõ leszállt a buszról, át akart menni a parkolón, ekkor azonban a cigány származású elkövetõ egy vascsõvel leütötte, majd betuszkolta a kocsijába - mondta el a megtámadott nõ lánya:
„Édesanyám arra tért magához egy földes úton, hogy ömlik a fejébõl a vér, egy szál bugyiban és egy pólóban, a férfi pedig egy alsónadrágban és egy ingben van és meg akarja erõszakolni".
A lány azt is elmesélte, mikor asszony védekezni próbált, a férfi ismét elkezdte ütni a vascsõvel és többször azt kiabálta, hogy „megöllek".
A fiatal nõtõl megtudtuk: az édesanyja elájult, ekkor a férfi betakarta a saját holmijaival, hogy senki ne vegye észre. Miután a nõ magához tért, négykézláb elmászott az aszfaltos útig, a padkán ülve kért segítséget.
A bántalmazott nõ kórházban fekszik, súlyos koponyasérülés miatt meg kellett mûteni, testét mindenhol zúzódások fedik. A bíróság a cigány férfit 30 napos elõzetes letartóztatásba helyezte.
offtopic
kõmacska 2012 júl. 25. - 01:06:38
(407/539)
Akkor nem pontról pontra - aki elkövette, nem álcázta semminek. Az legyen a pécsi rendõrök gondja, hogy hogyan sikálják el. Nem azt mondtam, hogy a pécsi rendõrök testületileg tették el láb alól, vagy hogy az elkövetõ mindenképpen a romákra akarta kenni a dolgot. Jó pár eset volt már azonban, ahol a rendõrség ugyanilyen hajmeresztõ hülyeséggel állt elõ, pl. hogy Ophelie öngyilkos lett, a körmendi kislányt Tánczos Gábor ölte meg stb stb stb. Akkor is kénytelenek voltak "ötletelni", mert a valódi tettest valamiért nem akarták elkapni.
Kata és az ivás - ha halálfélelmem van, az segít kijózanodni. Mindent elöntenek a stresszhormonok és hirtelen nagyon éberré válok. És arra koncentrálok, hogyan menekülhetnék meg. Ezen felül egy bedrogozott roma sem túl éber, se nem túl cselekvõképes. És még csak halálfélelme sincs, ráadásul, ha kéjelegni akar, akkor az agya végképp nem mûködik, tehát nincs túl nagy fölényben.
A romák nem bûntelenek egyedül, de náluk még nem atomizálódtak a közösségek, az egész életük a közösségen belül zajlik, a bûnözésben is többen vesznek részt egyszerre.
A szomszédok véleménye.... ha mondjuk neked elõször Kossuth-díjat adnának, aztán hirtelen gyilkossággal vádolnának, akkor szerinted a szomszédaid ugyanazt mondanák rólad? Mindig pont olyannak látnának, amilyennek a közvélemény elvárja. A Pál Adrienn c. film arról szól, hogy mennyire ellentmondásosan lehet emlékezni ugyanarra az emberre.
"Ebben az esetben minden pszichológusnak legyen halálfélelme" - nézd, ebben az esetben minden emberben, pláne minden nõben halálfélelmet gerjesztenek, aki romák közelében lakik.
Az exvõlegény helyében mondjuk sírógörcsökben fetrengenék, vagy telenyugtatózva verném a fejemet a falba. Nem a feltételezett tettes háza elõtt nézelõdnék.
offtopic
kõmacska 2012 júl. 25. - 00:03:52
(406/539)
Azért nem hihetõ, mert
1. Bándy Kata rendõrségi pszichológus volt. Tud valamit a bûnözõk gondolkodásmódjáról. És azt is tudja, hogy lehet csillapítani a feszültséget, nem pedig a gyilkosságig felbõszíteni egy bûnözõt.
2. A romabûnözõk legtipikusabb vonása a csoportos bûnelkövetés. Ez annyira alap, hogy az nem is igaz. Magányos romabûnözõ?
3. Ismerek romabûnözõket, akik több országban is bûnöznek. Egy ideig naponta megfordultam náluk és nem féltem. Lopnak, mint az állat, de azon túl normálisan viselkednek. És az anya is erre utalt - amit mondott, az szerintem meglehetõsen tipikus. A tolvajlás, munkakerülés még belefér a felfogásukba - de a kéjgyilkosság?
Közben meg ott van egy rakás eset, ahol józan életû, csendes emberek hirtelen kiirtanak egy csomó másikat. Pl. Breivik - nem lopott, de ölt. A pécsi egyetemista - nem lopott, de ölt. A denveri egyetemista - nem lopott, de ölt. A kulcsi srác - nem lopott, de ölt.
4. Pénteknek egy fiatal, nyilván csinos barátnõje volt, akivel Pécsen együtt élt. Hát - nem volt kiéhezve. A lány azt mondta, amikor megismerte Pénteket, az volt a benyomása róla, hogy jó fej, és ez a benyomása nem változott.
5. Az a szöveg, hogy Bándy Kata a saját lakásától önként egy ismeretlen, beszintetikusdrogozott cigóval elgyalogolt marha messzire, az éjszaka kellõs közepén.... ez abszolút nem hihetõ.
6. Bándy Katának van egy exvõlegénye. Aki Péntekék háza elõtt ült, amikor a rendõség és az újságírók oda vonultak. Amikor megkérdezték, mit keres ott, azt mondta, nincs hova mennie, meg vár egy hívást. Ez szerintem nem normális válasz. Még neki is több indítéka lett volna.
7. Vagy valakinek a "szervezeten" belül. Nehogy azt mondd, hogy nincs rendõrbûnözés, mert de van.
8. Szerintem meg lehet megzsarolni valakit, és rávenni, hogy maga ellen valljon. Ha Rajk Lászlót rá lehetett venni, akkor egy ostoba roma fiatalembert is rá lehet.
offtopic
kõmacska 2012 júl. 24. - 21:44:40
(405/539)
Amikor nyolc éves voltam, egy cigány fiú rám ugrott egy kerítés tetejérõl, pusziért. Ennyi volt az összes erõszak, ami cigányok részérõl ért. Késõbb háromszor próbáltak megerõszakolni, NEM! cigányok. Elõször az egyetem pincéjében, ahová mi, "szektások" lejártunk imádkozni. Egyszer valaki más is lejött, én meg sikítoztam, ahogy bírtam, hogy Jézus segíts! A fickó elengedett és eltûnt. Másodszor egy elhagyatott kis mellékutcában, akkor is sikítoztam, azt meghallotta távolról egy nõ, õ is elkezdett kiabálni, akkor azért úsztam meg. Harmadszor egy kollégiumi szobában aludtam, bejött egy csapat srác, na az durva volt, mert ahogy felébredtem, nem a saját hangomon szólaltam meg, hanem egy mély férfihangon - a srácok úgy rohantak el, mintha seggberúgták volna õket. Szerintem volt ott valaki, aki kidobta a fiúkat, és aki használta a torkomat; jó mély hangja volt. Rám erõsen vigyáz valaki.
DE! azért hallottam már sztorikat nemi erõszakról, ismerõseimtõl, akik nem úszták meg. Azért mesélték el, mert - ha hiszed, ha nem, de - túlélték. És nem romák voltak az erõszakolók.
A nemi erõszak még nem halálos bûntény. És egy olyan okos lány, aki ráadásul pszichológus, ráadásul rendõrségi pszichológus, egészen biztosan kidumálta volna magát vagy leszereli valahogy a srácot.

A rendõrök viszont olyan agyalágyult dumával állnak elõ, hogy Bándy Katát az ajtaja elõtt! szólította le ez a Péntek, erre Bándy Kata ahelyett, hogy bement volna, önként vele sétált - egy MAGÁNYOS roma fickóval, önként.... jajj.
Igazán csodálom, milyen hiszékeny emberek vannak.
offtopic
kõmacska 2012 júl. 24. - 19:48:27
(404/539)
Az értelmes ember képes arra, hogy érveljen. Ez különbözteti meg az ostobáktól, akik csak vicsorogni tudnak.
zampano 2012 júl. 24. - 19:33:52
(403/539)
A cigány tette. Pont.

Te meg konfabulálhatsz kedvedre, attól az még nem lesz igaz.
r.sz.e75 2012 júl. 24. - 19:31:08
(402/539)
Gratulálok, szép munka, mindig törölni a nem tetszõ kommenteket! Csak így tovább! Ettõl a tény , tény marad, h. vannak olyan riporterek akiknek nem kellene szerepelni a tv-ben, mert egyszerûen a hangja miatt nem való oda! S ahogyan olvastam nem egyedüli vélemény volt ez! Ezek után ha meghallom a hölgy hangját elkapcsolom a tv2-rõl...
A depressziós hangú hölgy meg csak adja úgy elõ a riportot, h. senki nem kíváncsi rá. Borzalmas!!!
offtopic
kõmacska 2012 júl. 24. - 00:11:59
(401/539)
Szerintem meg abból kell kiindulni, hogy a csaj RENDÕRSÉGI PSZICHOLÓGUS volt.
Ezért nagyon sok dologba belelátott, sok titokról tudott, ami kellemetlen lehet.
Másrészt a legjobb barátnõje, akinek a szülinapját ünnepelték, ARAB. És ez súlyosbító tényezõ.
Én nagyon is el tudom képzelni, hogy vannak, akiknek elég ok a gyilkosságra az, hogy van olyan magyar rendõrtiszt, aki arabokkal szûri össze a levet, és ezért "nem megbízható", nem "használható", bizonyos célokra nem manipulálható.
Semmiképpen sem volt idióta, hisztis hülyepicsa. Pont a munkája miatt pont õ biztosan nem hergelt volna egy benga cigányt addig, hogy az megölje. Pont õ ki tudott volna találni valamit, amivel valahogy megszabadulhat.
Ráadásul, gondolj bele - sokkal több nõt erõszakolnak meg, mint ahányat megölnek. A nemi erõszak még nem halálos bûncselekmény.
Attól, hogy valaki tolvaj, meg hajléktalan, meg buta, mint ez a Péntek, még nem gyilkos.
Nem Péntek csinálta, hanem valaki, akit a sünök fedeznek.
Darth Plagueis 2012 júl. 23. - 23:04:41 Előzmény kõmacska
(400/539)
Szerintem meg nem csak õ gyilkolt egyedül.
Amikor bevitték a retket már akkor hangoztatta hogy " Egyedül viszi el a balhét. "
Tehát többen lehettek.