Téma: Teresa

9/10
suxel 2012 szept. 28. - 00:59:46 9/10
(713/773)
Nekem a Teresa és a LQNPA közül, a Teresa tetszik/tetszett jobban. Mondjuk ezt már az elején sejtettem, mert én szeretem az olyan sorozatokat, ahol egy pénzéhes dög, egy romlott nõ áll a középpontjában. Valahol rettenetesen idegesít, de valahol meg jobban tud szórakoztatni, mint akármi más. Én a sorozat közepével is meg voltam elégedve, csak a sori eleje az a rengeteg szegénynegyedes rész nem tetszett, valamint Gema asszonyság. Ezekben a mexikói sorozatokban a szegénynegyedeket olyan teljesen kiábrándítóan ábrázolják, teljesen másképp, mint egy amerikai filmben. Így amelyikben rengeteg ilyen lakótelepes rész van, plusz még szörnyû jellemek csapódnak mellé, na azokat a részeket elõszeretettel tekerem.
Norcy_ 2012 szept. 28. - 00:30:08
(712/773)
Szerintem is. Castro bácsi másik novellája azért jobb (La que no podía amar-Megkövült szívek).
1/10
mariejoel 2012 szept. 27. - 21:39:42 1/10
(711/773)
Jó, ne vesszünk össze ezeken a libákon, de ha már rangsort állítunk, akkor is Terka végez legalul :) Várom már a holnapot és elmondhatom, h megvan az eddigi legszarabb sorozatélményem!
szaszka0520 2012 szept. 27. - 21:19:56
(710/773)
Aurora sosem volt rossz??? Hülyítette a Martint, jegyben jártak, már az esküvõ elõtt voltak, amikor lekapta azt a pihentagyú Marianót, amit persze Martin meg is látott. Na ha ez nem rossz dolog a csajtól...ezt nem lehet csak úgy kimagyarázni, hogy jajj, hát az Aurora is hibázhat, meg ilyenek. Nem! No meg a kétszínûség...Teresa hol a barátja volt, hol nem. Aidat hol utálta, hol nem. Rengeteg alkalommal ítélkezett, csak önkritikája sajnos nem volt a drágának. Lehet, ki akadnak itt sokan most, de Aurora és Teresa között én Teresát választanám. Mondjuk engem nem tudna befolyásolni, de inkább õ, mint a sikítozós-sírós kislány...
"Aida nem csinálta ki a szeretteit" - ááá nem, csak gondolkodás nélkül a dutyiba vágta az apját. Inkább hagyta volna azt más valakire, de nem, megtette. De persze ezért is Terkát okolták.
9/10
suxel 2012 szept. 27. - 21:13:33 9/10
(709/773)
Szerintem Aidahoz illik a szinkronja, amilyen idegesítõ a karakter, olyan idegesítõ a szinkron is. :)
Norcy_ 2012 szept. 27. - 20:56:41
(708/773)
A sok pénzt is könnyen el lehet verni, ha valaki nem ért a kezeléséhez.
Teresa ügyvéd, az nem akármilyen hivatás, igazán dolgozhatna, és akkor talán nem érezné magát annyira egyedül, mert emberek között lenne, lenne saját irodája stb.
Az túl életszerû lenne, ha használná is a végzettségét?? Sajnos a tipikus mexikói telenovellás befejezés várható...:S
1/10
mariejoel 2012 szept. 27. - 20:43:49 1/10
(707/773)
Jajj hagyjuk már a Teresa megbánta tetteit, mert sírt Arturo ágya mellett, persze, h most már vidáman visszasírja, h ott a lóvé a zsebében! Akkor lenne igazi a szerelme, ha nem ment volna bele ebbe a Fernandotol csaljuk ki a pénzét akcióba!
Szerintem Aurora sosem volt rossz, bár tényleg elég lúzer tudott lenni. Arturot pedig tényleg ki kellett volna írni, ha meg Teresitácskának tényleg boldog véget akarnak itt, akkor lett volna valami idegen pacák és kész. Jó, az tényleg nem lenne teljesen korrekt, h Fernando lelõje, mert nem egy gyilkos típus, de a happy end is lehetetlen!! Basszus, milyen lenne egy családi összejövetel Barreraéknál?! Luisa szorongva ül a sarokban míg mindenki partyzik meg boldog? Ugyan már!!
Aida se egy angyal, plusz szar a szinkronja, de õ legalább nem csinálta ki a szeretteit...
Norcy_ 2012 szept. 27. - 20:38:32
(706/773)
Jaja...én Arturót kiírtam volna itt a végén, az is nagy büntetés lett volna Teresának!
offtopic
Fanni1101 2012 szept. 27. - 20:18:17
(705/773)
Helló
Nem tudom kinek a kommentjét olvastam utoljára,de sok mindenben egyetértek. Nem csak Teresa volt az álnok kígyó,sorakoztak utána a többiek. A rendezõk orbitálisan rossz munkát végeztek, ha tehetném meg is írnám nekik.
Rengeteg ember van aki törtetõ és köztük élünk, az, hogy valaki ki akar keveredni a szarból, vinni akarja valamire
azt még nem kell mindennek elmondani (törpe). Teresa anyja a másik fele,ha a férje elfogadta úgy a gyerekét és imádta
õ miért játszotta meg magát.Vegyük csak a jaj doktor úr nem vagyunk mi odavalók, etikettet sem akart tanulni.
Teresa nagyon is tisztában volt vele honnan jött,és húzta magával a családját is. Mariánóval való viszonya gyerekkori bekerült egy más közegbe egyértelmû az eredmény,azért is futkározott mindig vissza hozzá, mert az érzéseivel nem volt tisztában!Aki ezt nem éli meg nem tudja milyen is az. Fernandó megérdemelte amit kapott,elé tolta Teresa az iratokat, a tollat a kezébe adta, buta mint a tök. Voltak dolgok amik nekem sem tetszettek, az meg a rendezõk dolga. Az utólsó részeket összecsapták mint az EVA LUNA-t. Én minimum úgy fejeztem be volna a sorozatot, hogy igenis Artúróval, hisz hiába volt kómában az ember hall, tudja, hogy ott sírt mellette, ennél jobban már nem is kell bizonyítani. A végét tehát én úgyan úgy csinálnám, felemelném, megcsókolnám, a következõ kép: együtt ülnek nézik a naplementét és a gyerekeik ott játszottak volna mellettük.
Mert milyen jogon lövi le Fernandó? Mert hagyta magát megvezetni? le se akart vele feküdni Teresa!nem tünt neki fel?a saját hibája!
És ne hagyjuk már a festõ picsa kezében sem a lapot, hisz Arturóra hajtott.
Ez a film nagyon sok kérdést feldob a való életben is.
Na jó, elég volt, holnap kiderül minden.
Rita877 2012 szept. 27. - 19:58:56
(704/773)
Én nem értek egyet azzal, amiket Teresa mûvel, de valamiért sokkal jobban fel tudott idegelni az egész sorozat alatt az idióta, rikácsoló Aida,(sokszor fel tudtam volna rúgni a Holdig) a végtelenül álszent Aurorácska, most meg a hülye kis Luciától kapok frászt, aki szintén elõadja az álszentet, hogy jaj õ mennyire tökéletes és mennyire angyali és hányok ahogy tapad, ragad Arturora, amikor az épp, hogy csak elvált.... Na az ilyen nõktõl kapok agymenést és basznám ki a TV-t..............De mint minden sorozatban, itt is túlzottan ki vannak élezve a szerepek...Jó, hogy vége lesz, de elég érdekes, hogy a mai részben még kómában van Arturo, holnap meg hirtelen kutya baja sem lesz és Teresa is egy nap alatt gyökeresen megváltozik ? Baromság az egész, rendesen elcseszték az utolsó részeket.......
9/10
suxel 2012 szept. 27. - 19:42:56 9/10
(703/773)
Hányszor meg hányszor megfogadtam már, hogy 100-110 részen felüli telenovellát nem nézek és mindig itt kötök ki. :D :D
Úgy vagyok vele 100-110 részben vagy elmondanak valamit, vagy hagyják a fenébe. De a fene egye meg mindig elcsábulok valamitõl.
Alicante 2012 szept. 27. - 19:31:38
(702/773)
"Igen ezt az Esperanza-Teresa jelenetet én sem értettem"
Ezt idõhúzásnak szánta az író, úgy láttam Esperanzát a tökmag hivatta magához, hogy közölje vele Ruben meghalt, de azzal nem számolt, hogy Esperanza kihallgatja a közte és Fernando közötti beszélgetést, erre kinyílt az õ szeme is és támadta Terjuskát, na erre rágott be a kalácsképû!
Alicante 2012 szept. 27. - 19:28:41
(701/773)
Szerintem Teresa legnagyobb büntetése az lett volna ha Fernando felfogadott volna egy sztárügyvédet, aki visszaperelte volna tõle a vagyont és a házat is, így üres s.ggel hagyhatta volna el a villát.
Arturo helyében én messze elkerültem volna, mert a boldogságot nem vele találná meg, legfeljebb a testi gyönyört hanem Luciával! A másik mint már írtam becstelen dolog lenne Arturotól ha a legjobb barátja pénzén élõsködne, házában lakna nemcsak azért, mert ocsmány dolog, hanem azért is, mert ha vita van kettõjük között ez a tökmag állandóan a képébe vágná, hogy az õ pénzébõl él!
szaszka0520 2012 szept. 27. - 19:05:26
(700/773)
Igen ezt az Esperanza-Teresa jelenetet én sem értettem, tényleg nem gondolkodtak már az írók. Annyira összecsapták ezeket az utolsó részeket, mindent belesûrítettek. Én még adtam volna hozzá két-három részt, hogy miután Arturo visszafogadja Teresát, miként változik meg a hozzáállása a pénzhez, a családjához, gyakorlatilag egy jellemváltozást elnéznék tõle. Össze van csapva. Egyébként marhára nem lenne jó ötlet az Arturo-Teresa happy enden kívüli másik két alternatív befejezés: Fernando lelövi Teresát...és utána? Megoldják az írók ennyivel, hogy a csajt beállítják a sorozat végére a történet legfõbb gonoszának, aztán csak egy golyóval elintézik? És ennyi. Ebbõl a szempontból is hülyeség lenne Teresa megölése. A másik, miszerint egy irodában vagy hol folytatná az akcióját, megint csak hülyeség lenne, mert alapból van neki jogi diplomája, nyithatna magának egy saját irodát, menõ ügyvéd lehetne, tegyük fel Spanyolországban. Úgyhogy a Teresa-Arturo féle befejezés lenne a reálisabb, de azt is úgy kellene, hogy bemutatni mi lesz azután. Mert nem szerencsés a nézõ képzeletére bízni, hogy mi fog történni a happy end után.
A másik dolog, én most megsajnáltam a csajt! De nehogy félreértsétek!!! Ugyanis, a sorozat elején Teresa mindig emlegette, hogy Juana volt az, akitõl mindent tanult, õ volt az, aki mondta neki, hogy érje el azt, amit akar. Szóval megint csak értelmetlen Juana kirohanása, mert nagyrészt õ okolható Teresa efféle viselkedéséért - és az egy dolog, hogy Juana nem gondolta volna, hogy a tanácsait Teresa másképpen fogja fel és fogadja meg - akkor is megállíthatták volna. Ott van Refugio, mindig is ellenezte a lánya viselkedését, kicsit jobban "kijózaníthatta" volna, és akkor mindez nem történt volna meg. Az apjáról nem is beszélve: õ mindig is a lánya alá tett mindent, Refugio háta mögött adta oda a lakbér árát neki - és megint csak egy dolog, hogy Teresa befolyásolta, mert akkor is megtagadhatta volna Armando azt, hogy a saját lánya alá tegye a lovat. Ez a lejárató interjú az anyja és a keresztanyja ellen pedig nem más, mint az alkotók tökéletlensége, ezt nem így kellett volna elintézni. Az egész szereplõgárda közül - annak ellenére, hogy Teresa miként viselkedett - õ volt a legértelmesebb, és aki tudott is egyáltalán gondolkodni. Mert hát ugye a többi karaktert alapból sötétnek "faragták". Nekem sem az Aurora, sem a Juana, sem pedig az Aida nem különb mint Teresa. Mert mindegyik a maga módján romlott eszközökhöz folyamodott. Azt meg nem tudom elhinni, hogy Aida titka nem derült ki, miszerint Teresa bosszantása miatt kezdett ki Marianoval. Luisa viszont a naivitása áldozata lett, igaz hogy Teresa csúnyán bánt el vele, de hát Luisa veszte csak is a naivitása lett. Az meg, hogy Teresa kikezdett Fernandoval, megint csak az alkotók hibája, mert felesleges volt ezt így megoldani. Annyi mindent ki lehetett volna hozni ebben a sorozatban, és akkor nem lett volna annyi unalmas rész. Már csak azért sem szeretném Teresa halálát, mert nem ezért szenvedtem végig 152 epizódot, hogy ezt lássam: pikk-pakk lelövik, oszt csá...el van intézve, azt gondoltuk így lesz helyes - magyaráznák meg az írók eme förtelmes alternatíva lényegét.
Örülök, hogy holnap vége lesz, nagy tehertõl szabadítanak meg. Az elején tényleg másképp képzeltem el, de így visszagondolva, kár volt ennyire eltúlozni, elhúzni, elbagatellizálni az egész sztorit.
Timike1980 2012 szept. 27. - 18:50:55
(699/773)
Ezt én sem értem, mert az addig oké, hogy meghatalmazást írt alá Teresának, de ott teljes jogkörrel, mindenre kiterjedõen hatalmazta meg?!!!!

Mert még ha így is van, szerintem simán támadható lenne a bíróságon akár kényszer hatása alatt akár megtévesztés által aláírtan, vagy mit tudom én, nem vagyok jogász...De az látszik, hogy Fernandot nem is érdekli, hogy elvesztette a vagyonát. Mondjuk már csak bosszúból sem hagynám, hogy nyugodt legyen Teresa azzal a 300 millió dollárral.
Timike1980 2012 szept. 27. - 18:29:36
(698/773)
Most nem azért, de szerintem így simán vége lehetett volna a sorozatnak azzal a "szép" záróbeszéddel és jelenettel, ahogyan a mai rész véget ért.

Max. még az esküvõt bele lehetett volna rakni, ahol mindenki a párja mellett ül (ahogyan Aida is elmondta) és utána lehetett volna ez a végsõ jelenet. Szerintem...


Mondjuk azt a részt én sem értettem, hogy egyik pillanatban Esperanzával közli, hogy meghalt Ruben, aztán meg hirtelen nem akar senkit látni abból a házból...én is csak néztem, hogy most ez honnan is jött...
1/10
mariejoel 2012 szept. 27. - 18:04:24 1/10
(697/773)
Homályosítson már fel valaki, h mi a fene volt az a jelenet Teresa és Esperanza között?!
Teresa közli, h Ruben meghalt, Esperanza elhallgat, néz maga elé, h mi van. Teresa pedig hirtelen õrjöngve kirakja, h senkit nem akar többé látni a volt házából...
WTF???

Egyébként, nagy kis költségvetéssel készülhetett a sorozat,h az autóbalesetet szépen kihagyták :D Ez mondjuk ordít róla! :)
Nafi 2012 szept. 27. - 17:45:38
(696/773)
Nem értem, miért nem veszi vissza Fernando a vagyonát? lehet,olyan szerzõdést írtak,am ezt ki zárja?
Nafi 2012 szept. 27. - 17:42:40
(695/773)
Oh....Orrtúró szegény,a Rubiban is autóbalesetet szenvedett...
szaszka0520 2012 szept. 27. - 16:47:00
(694/773)
Ez mind-mind az alkotók hibája, olyan katyvaszt hoztak össze a végére, már nem egyszer említettem, hogy totál megfáradtak. 152 rész alatt azt is elfelejtették, amit az elején állítottak fel Teresa jellemével kapcsolatban. Itt sokan utálják a nõt, tény, hogy a valóságban is vannak ilyenek, de ezt a karaktert az alkotók képzelték így, viszont a végére, hogy így letagadja az anyját és a keresztanyját, már tényleg túlzás volt az alkotók részérõl. Mert most így olyat faragtak a nõbõl a végére, mint amilyen Rubi volt. Ergo: értelmetlen az egész sorozat vége!!! Másképp is meg lehetett volna oldani ezeket a részeket.