Téma: Terminál

Brambilla 2007 máj. 28. - 22:14:03
(37/257)
Nem szerettem volna túl egysíkúan fogalmazni, nagyon sok, nagyon különbözõ jó film van, igazából csak arra szerettem volna kilyukadni, hogy egy vígjáték lehet jó, de nem lehet igazi mestermû.
zszoltan 2007 máj. 28. - 10:46:53
(36/257)
Röviden csak annyit tudok reagálni, hogy kizárólag elsõ és utolsó mondatoddal tudok többé-kevésbé egyetérteni(, de ezeket már leírtam (39)-es hsz-omban is).

Árnyalatnyival részletesebben: A közbeesõ részben mintha kissé 'egysíkúan' nyilatkoznál a filmrõl, sõt a filmiparról is. (Számomra úgy tûnt, mintha szerinted minden filmnek ugyanaz lenne a mondanivalója, és kizárólag ugyanazokkal az eszközökkel lehetne azt kifejezni).
Brambilla 2007 máj. 27. - 21:35:05
(35/257)
Szerintem a film mondanivalója abszolút másodlagos volt, elsõsorban kellemes, "nem túl mély" kikapcsolódást akart nyújtani, még akkor is, ha Spielberg rendezte. Ha a mondanivaló lett volna a lényeg azal kezdi, hogy a fõszereplõ egy arab, aki hazájából menekül, de az USA-ban terroristának hiszik és ezért nem engedik be, kellett volna még egy alkoholista, mondjuk a biztonsági fõnök, aki a folytonos, szinte felesleges törtetés miatt kezdett inni, és már kaptunk is egy drámát. Ami még a legreálisabb volt, az a "szerelem" vége, hogy a vacsora és a szökõkút után mégsem lett belõle semmi (persze a lényeg a kudarcon van, nem a szökõkúton). De ez egy vígjáték és egy jó vígjátékba kellenek olyan motívumok, amik másik filmbe hibaként jelennének meg.
zszoltan 2007 máj. 27. - 15:02:19
(34/257)
Viktorral kapcsolatban talán az általad vázoltak közelebb állnak a valósághoz, mint amit én írtam. Az én mondatomban az 'érezte' akart ilyesmit kifejezni, de te jobban megfogalmaztad.

Egyébként a Terminál szerintem az otthontalanságról szól. Legjellemzõbb képviselõi a filmben ennek: Viktor, aki két világ közé szorulva vesztette el otthonát; az öreg, aki 'üldöztetése' miatt nem térhet vissza hazájába; és Amelia, akit senki nem vár haza.
Bár a film fõszerepe és legnagyobb alakítása kétségkívül Tom Hanks-é, szerintem a film mondanivalójának általánosságát éppen a mellékszereplõk történetével kiegészített hangulat jeleníti meg legjobban. Nélkülük sokkal könnyebben átlépnénk ezen a történeten, egy egyszerû 'ilyen úgysem történhet meg a valóságban' kijelentéssel.
Ezért szerintem igenis témába vágó a beszélgetésünk. De nekem most hirtelen nem jut más eszembe e témával kapcsolatban.

(Amúgy tényleg elmentem... ebédelni. :) )
zszoltan 2007 máj. 27. - 11:46:31
(33/257)
De hát Spielberg... :) Jó, tudom, hová menjek! Már indulok is. :)
Amúgy igazad van, mindkettõ elég gáz volt realitás szempontjából. Bár - ahogy említetted - vannak mindenféle fura emberek...

SPOILER!

"függött attól a pasitól"? Pasiktól! Mert ugye a vacsit egy másik miatt hagyta ott, akivel 'évek óta nem beszélt'. Szóval több volt, ami méginkább problémássá teszi a helyzetét. (Bár a vásznon mindig csak egy jelent meg, de szóban mások is képbe kerültek.)
Vagy inkább ahogy saját maga utalt is rá valahol: a saját pasizási 'hajlamaitól' nem tud szabadulni. Szóval hogy a tyúk volt-e elõbb, vagy a tojás...

De nekem például még ha a 'nyáladzás' maga nem is tetszett, a következetessége igen: Viktor jól tudta (érezte), hogy ha ezt a nõt nem sikerül egyetlen este alatt teljesen magához láncolnia érzelmileg, akkor többé nem látja. És láthattuk, milyen alaposan elõ is készített mindent erre az estére...
zszoltan 2007 máj. 27. - 09:45:18
(32/257)
Szerintem ez a finoman szólva furcsa szerelmi kapcsolat is egy utalás akart lenni a 'fél életemet a reptéri várótermekben élem le' életstílus abnormalitására. Hogy a rohanó üzletembereknek (itt Amelia) nincs alkalmuk tisztességes emberi kapcsolatok kialakítására, hiába is vágynának rá szívük mélyén. Beleszoktak a rohanásba, és nem tudják, hogy terelhetnék normálisabb mederbe életüket.
De abban egyetértek, hogy nélküle is teljes lehetett volna a film. (És amúgy is volt már a filmben romantika meg esküvõ, még ha nem is a fõhõs személyesen nõsült.)
Brambilla 2007 máj. 14. - 19:11:29
(31/257)
Egy kissé ügyetlen fõhõs furcsa helyzetbe kerül és az egész sztori köréje épül. Ráadásul a fõszereplõ Tom Hanks. Ha nem tudtam volne elõre, hogy a filmet Spielberg rendezte simán azt hittem volna, hogy ez egy Robert Zemeckis mozi, felépítésében nagyon hasonlított a Forrest Gumpra és a Számkivetettre. Jó volt és hála az égnek nem lett full happy end a vége!
Vikke 2007 máj. 14. - 18:57:46
(30/257)
Aranyos nagyon. Ez a terminál story elsõre elég vadnak tûnt de nagyon jólett. A maximumot hozták ki belõle. Le a kalappal.
zszoltan 2007 máj. 14. - 18:39:43
(29/257)
Seten gyakorlatilag semmit nem mondott a film végérõl, mégis írt egy SPOILER szót elé. Ide sem ártott volna egy...

Amúgy Zolkó imént említette, hogy Tom Hanks egyik legjobb alakítása volt. Én viszont minél többet nézem ezt a fickót, annál inkább hajlok rá, hogy a nagyszerû alakításait csak egy egyszerû 'hozta a tõle megszokottat' bejegyzéssel intézzem el. Itt is remekül játszott, mint mostanában szinte minden filmjében.

Azonban a filmet magát nem tudom túldicsérni. Engem valahogy nem fogott meg a sztori, és a hangulat sem. Meg a kivitelezés sem igazán. Volt benne pár jó poén, meg a szokásos happy end (már persze bizonyos értelemben; és számomra túl hétköznapinak hatott Viktor végszava), de nemigen nézem meg másodjára, csak hogy gyönyörködjek benne.

Forma:3 + Tartalom:1
5/10
9/10
Zolkó 2007 máj. 14. - 17:36:15 9/10
(28/257)
Jó kis film volt, ráadásul Hanks egyik legjobb alakítása volt. Zseniálisan ábrázolta a kis szerencsétlen elveszett embert, fõleg azzal az idétlen járásával:) Tele volt humorral, nagyon jókat nevettem, de sajnos a szerelmi szál felerõsödésével ez kicsit háttérbe szorult, úgyhogy kár volt ide CZJ, csak rontott a filmen.
kevinspéci 2007 máj. 14. - 09:13:58
(27/257)
Honnan nem láttad?

Amúgy ez tényleg egy nagyon szeretetre méltó, vicces és egyben tragikus film. Volt pár jelenet, amely nagyon megérintett (pl. mikor a fickó térden állva könyörgött a reptéren).
Személy szerint nekem sokkal jobban teccett a szintén Spielberg-Hanks fémjelezte Kapj el, ha tucc-nál.
Neli 2007 máj. 14. - 01:34:28
(26/257)
Mi lett a vége? Sajna lemaradtam... De jó film volt sztem is, jókat szórakoztam... :P
hammer 2007 máj. 13. - 22:51:50
(25/257)
Ez nagy film!
delorean 2007 máj. 13. - 22:31:02
(24/257)
JAJA nekem is nagyon tetszik többszöri megnézés után is, a ''nem olyan régi'' filmjei közül a Számkivetett-et is nagyon szeretem.

Nilcsi, nemtudom hogy kiadták e már, de én is megvenném, persze a Többi Tom Hanks filmekkel együtt :), de most ott járok hogy Sylvester Stallone, Jackie Chan, Bud Spencer és Terence Hill filmeket gyûjtök be eredetiben :)

Amúgy te nem játszottál anno a GTA:Vice City-vel neten? :)))))
Haligali 2007 máj. 13. - 22:29:09
(23/257)
Huhhhh, hát ez nem volt semmi!!! Hatalmas film, de......hogy én hogy meggyûlõltem ezt a CZJ-t!!!! Azonnal meg kell vennem és megnézni mégegyszer, hátha....hátha mégiscsak megtalálja benne a boldogság kék madarát!!! Azt nem lehet, azt nem szabad, hogy így legyen vége.....vagy ez tényleg mégiscsak az ÉLETRÕL szól??? :D
Karolka 2007 máj. 13. - 22:04:42
(22/257)
Huszadjára is imádom!:D Nagyon jó a történet! Zeta-Jones-nak kicsit béna a szerep!!!
picikenguru 2007 máj. 13. - 18:38:13
(21/257)
Sziasztok!

Én is csak ajánlan tudom mindenkinek a filemt. Nagyon nagyon jól. A szereplõk is el lettek taláva. A történettel kapocsolatban csak annyit, hogy a film egy valóban megtörtént esetet dolgoz fel, de persze ott nem a filmben szereplõ két országról van szó. A lényeg, hogy ez valóban megtörtént. :)

Jó szórakozást hozzá mindenkinek.
Kladi 2007 máj. 13. - 16:23:16
(20/257)
Mindenkinek ajánlom, nagyon jó a film! Többször láttam már és ma is meg fogom nézni.
nadir 2007 máj. 13. - 11:41:06 Előzmény Evelin...
(19/257)
DA VINCI és nem DA VINCHI

gyerekek, ne csak írjatok, néha olvassatok is...
olos123 2007 máj. 13. - 09:55:45
(18/257)
Szerintem a világon az egyik legjobb film, régebben láttam moziban, tuti hogy most is meg fogom nézni! Szerintem egyszerûen nincs egy rossz pillanat sem benne, mindenkinek csak ajánlani tudom!!