10/10
sawyerx 2022 szept. 19. - 18:55:33 10/10
(758/778)
Nekem dvd-n törtben a bővített verzió van meg, eredeti blu-rayen a sima, nekem ezek a jelenetek hiányoztak nagyon:
- Sarah álma Kyle-lal
- a T-1000 kimegy a kutyához, megöli és a nyakörv alapján rájön, hogy lebukott, mert nem Wolfie a neve
- a chip kiszedése, taníthatóvá állítása, Sarah dühkitörése
- Dyson és a családja bemutatása
- Dyson nekiáll megsemmisíteni a saját munkáit a Cyberdyne-nél
- a T-1000-es meghibásodása és ebből kifolyólag több snitt a kohónál

Aztán ugye még hiányzik a vigyorgós jelenet, vagy hogy a két ápoló elpicsázza Sarah-t a Silbermanes jelenet folytatásaként, stb, de ezek nem olyan fájóak, de még az szemet szúró, hogy pár akciójelenet is meg lett vágva, konkrétan most az van meg, ahol Sarah megpróbálja lelőni Dysont.
Egyébként a sima változatban nem baki a chipes rész kihagyása, mert Svarci tényleg mondja, hogy önfejlesztő procija van.

A könyvben nekem az tetszett, hogy az elején egy fickó szemszögéből írják le a bárbeli balhét, és az a fickó ugyanaz, mint akit az autópályán megöl a T-1000-es a vége felé.
Blindmouse 2022 szept. 16. - 11:56:15 Előzmény kistroglodita
(757/778)
Najó, most letöltöttem gyorsban a sima verziót, megnéztem az adott jelenetet, tényleg nem mondja..
a director's cut dvd-n van meg most nincs kedvem azt előásni megnézni meg időm sincs rá, de viszont a könyvben így szerepel:

"Meg tudsz tanulni olyasmit, ami nincs benne a programodban? Hogy még inkább... tudod, hogy emberibb lehess. Nem pedig ilyen gőzgép.

A CPUm egy idegháló processzor... egy öntanuló komputer. Azonban
Skynet “csak olvasás"ra állítja a kapcsolót, amikor egyedül küld ki
bennünket.

Nem akarja, hogy túl sokat gondolkodj, mi? A kiborg válaszában nem
volt irónia, csak a tényt közölte.

Nem.

Hé, át lehet állítani azt a kapcsolót? Sarah a Terminátorra nézett, és
felvonta a szemöldökét.

Igen felelte a kiborg.
Miután a Terminátor megadta az előzetes hozzáférési utasításokat, Sarah
talált egy szikét, és felmetszette vele a Terminátor fejbőrét a feje búbján. A
Terminátor hangja egyenletes volt, és érzéketlen a lány ténykedése alatt,
miközben irányította a véres bevágást és megtalálni a szerelőnyílást, mely a
krómkoponyában lévő CPUhoz vezet.


Most nyisd fel a fedelet!
John egy rongydarabbal itatta fel a kiömlő vért. Sarah a garázsban talált
sűrített levegős csavarhúzóval szedte le a fedőlapot.
A Terminátor digitálisan felbontva látta a műveletet abban a tükörben, amit
John hozott ki a fürdőszobából. Sarah véres kézzel várta a további
utasításokat.

Fogd meg a CPUt a szegélyénél. Húzd ki!
Sarah benyúlt egy csipesszel, és óvatosan kihúzott egy álló lapot, aztán
mélyebbre nyúlt a kiborg koponyájába, gondosan összecsippentette a CPU
szegélyét, és kiemelte a foglalatából.
A Terminátor statikus villanásokat látott, aztán minden elfeketedett."
kistroglodita 2022 szept. 16. - 07:17:49 Előzmény Blindmouse
(756/778)
Nem mond ilyet. Nem tudom, ezeket honnan szeded.
Blindmouse 2022 szept. 15. - 21:25:01 Előzmény kistroglodita
(755/778)
ja, de alapból ki van kapcsolva ez a funkció, úgy kell fizikailag bekapcsolni a kiszerelt cpu-n..
na most azt hirtelen nem tudom felidézni hogy ténylegesen mondja-e de úgy emlékszem mondja ezt is.

Mondjuk van annyi logikai baki a filmben hogy már mindegy szinte. :)
kistroglodita 2022 szept. 15. - 20:55:45
(754/778)
"plusz a kivágott verzióban senki nem értette hogy mitől kezdett el "tanulni" a jószág mert ez a rész hiányzott"

Mért hiányzott volna? Elmondta Schwarzi, hogy tanulni képes programja van.
Blindmouse 2022 szept. 15. - 19:38:45 Előzmény kistroglodita
(753/778)
A vigyorkísérlet gáz a bővített verzióban.

Viszont azt a részt amit szintén visszatettek bele, amikor anyu-kölyök vitázik a T800 CPU felett hogy most kéne szétkúrni egy kalapáccsal, vagy inkább ne, az eredeti verzióból kimondottan hiányoltam. lévén előbb olvastam könyvben. plusz a kivágott verzióban senki nem értette hogy mitől kezdett el "tanulni" a jószág mert ez a rész hiányzott.

BTW: a könyvhöz képest a filmből, így is elég sokminden maradt ki, pl a jövőbeni jelenetek elég jelentős része.
kistroglodita 2022 szept. 14. - 23:16:07
(752/778)
Minden hozzáadott jelenet. A rendezői- vagy bővített változatokat sose szabad megnézni, mindig az eredeti a nyerő. Amikor utólag hozzányúlnak egy filmhez, amit annak idején gondosan megvágtak, elkészítettek, annak sosincs jó vége. Egyetlen kivétel, ha annak idején megvágták a filmet, és nem a rendező által vágyott változat került forgalomba. Ilyenkor előfordul, hogy évtizedekkel később helyreállítják a rendező által elképzelt verziót, és akkor tényleg az a jó: pl. Volt egyszer egy Amerika.
10/10
sawyerx 2022 szept. 14. - 20:31:22 10/10 Előzmény kistroglodita
(751/778)
Melyik részére gondolsz, hogy ront az összképen?
kistroglodita 2022 szept. 01. - 20:33:32
(750/778)
Nem vagyok rajongója ennek a résznek, mert az első film rémálomszerűségének itt már semmi nyoma. Viszont, aki meg akarja nézni, annak javaslom, hogy az eredeti moziverziót nézze meg. A bővített csak ront az összképen.
10/10
sawyerx 2022 aug. 28. - 19:00:11 10/10
(749/778)
Újranézve blu-rayen, de mivel ez nem a bővített, elég sokszor kizökkentem, hozzászoktam a plusz jelenetekhez. A film hátránya, hogy az első rész nyomasztó hangulata eltűnt, cserébe kapunk zseniális akciójeleneteket. Így a mínusz csillagot egyből pótolja a plusz. A bakikat pedig itt is elnézzük, eredeti filmet pedig soha többé nem veszek.
10/10
10/10
sawyerx 2022 máj. 31. - 10:55:29 10/10 Előzmény biffco
(748/778)
biffco 2022 máj. 30. - 21:31:54 Előzmény Sz. Péter
(747/778)
na ezaz irjunk össze minden loszar bakit:D nekem is volt pár de olyan régen láttam hogy már nem emlékszem, nyilván a konceptböl adodo bakikat kihagyhatjuk:D (pl mér nem változik kerékké a t1000es azt legurulna mindekit, bár ez a dizájndoksi szempontjábol nem állná meg a helyét azért)
biffco 2022 máj. 30. - 21:28:15 Előzmény sawyerx
(746/778)
ez irodaépületes hol? amikor lövik szét svarcit és kint? mert ott látok egy vkit bemászni a képbe aki mintha rájönne hogy rossz helyen van rossz idöben:D
Sz. Péter 2022 máj. 30. - 18:03:29 Előzmény sawyerx
(745/778)
A Freightliner kamion diesel üzemanyaga felrobban egy szikrától. :)
10/10
sawyerx 2022 máj. 30. - 12:58:21 10/10 Előzmény biffco
(744/778)
A termi hibásan szkennel, a diliházban az ellökött csaj ájult teste a padlón eltűnik és visszatér, a csatornába ugratáskor megváltozik a motor alatt a talaj, a rendőrautó rendszáma megváltozik, a T-1000-es kétszer fut el Silberman előtt, John óráján az idő nagyot ugrik két vágás közt, a helikopter ajtaja a pilóta kiugrásánál becsukódik, de a termi még egyszer becsukja, az irodaépületben a kommandósok mögött besétál valaki a stábból zsebre tett kézzel :D
biffco 2022 máj. 21. - 19:50:39 Előzmény Tibor72
(743/778)
háttt azért az AI elég messze van még ettöl, de amugy a boston dynamics robotok vérfagyasztoak, amikor zugnak a mecahnikátol és ugy mozognak (legalábbis a korai változatok), mindig az jut eszembe ezekröl hogy sokkal ijesztöbbek és sokkal jobban elmenne egy vérfagyaszto terminátorfilmbe, mint a manapság gyártott terminátorfilmekben levö agyondizájnolt robotok, amikben semmi ijesztő nincs már.
biffco 2022 máj. 21. - 19:47:00 Előzmény sawyerx
(742/778)
what kind of bakikra gondolsz:) csak kérdezem
10/10
sawyerx 2022 máj. 19. - 09:05:44 10/10 Előzmény Tibor72
(741/778)
"Cameron Mester minden részletre odafigyelt, 30(!) év után sem tudtak a kritikusok, még nagyítóval sem belekötni."

Ebbe az egy mondatba belekötnék, a film valószínűleg rekorder bakik terén :D
10/10
Tibor72 2022 máj. 18. - 20:50:59 10/10
(740/778)
Nem hinném, hogy lesz még egy ehhez fogható, tökéletesen folytatott, kohéziós, elgondolkodtató, néha már-már meg és felrázó történetű akciófilm. A film keretét adó történet, az akció jelenetek, a filmes technológia, trükkök (még ma is állja a sarat), a hangulatvilág mind maximális. Cameron Mester minden részletre odafigyelt, 30(!) év után sem tudtak a kritikusok, még nagyítóval sem belekötni.
Csak egy kis adalék: 30 évvel ezelőtt egy rendező vízionált egy világot, ahol mesterséges intelligenciával rendelkező robotok átveszik az uralmat. 30 évvel később, mesterséges intelligenciával rendelkező robotok társalognak emberekkel, már-már megtévesztő kinézettel...
5/10
timidwolf25 2022 máj. 13. - 16:35:59 5/10
(739/778)
Arnold Schwarzenegger visszatér a Terminátor szerepében, de ezúttal a jó oldalon. Sajnos az első rész nyomasztó atmoszférájának semmi nyoma: ott szinte minden éjszaka játszódott a hideg kék fényekben fürdő Los Angeles betonrengetegeiben, itt meg mindig nappal van. Az első rész megállíthatatlan, fenyegető kiborgja helyett itt van egy elálló fülű morcos rendőrbácsi. Bármilyen hibái is vannak a harmadik résznek, még Kristanna Loken T-X-e is sokkal fenyegetőbb volt ennél. Míg az első rész csak egy kemény B-film akart lenni, ez már mindenféle világmegváltó gondolatokat igyekszik adagolni, igaz elég visszatetsző módon: egy akciókra, lövöldözésekre és gyilkolásokra épülő filmben talán nem az emberi erőszak rossz oldaláról kéne papolni. Jó pár giccses jelenettel is bosszantanak minket, ami már egyértelműen egy, a közönség kegyeit kereső James Cameront sejtet az első rész öntörvényű iparosa helyett. Marad az akció, mint egyedüli pozitívum, de bevallom, nekem csak a plázából menekülős motoros rész maradt emlékezetes. Azt pedig még próbálom megfejteni, hogy sikerült az első rész komor, nyomasztó zenével aláfestett rémálmától a Bad To The Bone rockszámra motorozó Terminátor laza popcorn-világáig eljutni.