mickeyrourke márc. 06. 02:59:52
(776/776)
A film első fele fantasztikusan jó, bármikor szívesen újra nézem, a második fele nem igazán sikerült. A szenvedés a néger informatikus feltalálóval az nekem nem a kedvencem...
9/10
Dörflinger márc. 05. 23:25:33 9/10
(775/776)
Hihetetlen, hogy 1991-ben már ilyen látványos filmet tudtak készíteni, mikor itthon még szinte csak a Commodore gépeken nyomtuk a játékokat. :D Ez a film már sokkal látványosabb és kidolgozottabb, mint az 1984-ben gyártott előde. Erre már érdemes volt abban az időben megfizetni, a borsos árú, napokkal a vetítés előtt elfogyó mozijegyeket. :D
9/10
10/10
Zöldségember 2023 okt. 18. - 20:57:56 10/10
(774/776)
Az egyik legjobb akciófilm, amit valaha láttam. A színészi alakítás jó, a zene jó, a párbeszédek jók és még mindig nagyon félek a T-1000-től.
biffco 2023 okt. 14. - 12:34:11 Előzmény sawyerx
(773/776)
na még meg is nézném ugylátom jonak néz ki....csak kár hogy gyüüüüülöölööööm a sorozatokaaaaaat:D
10/10
sawyerx 2023 okt. 13. - 15:23:59 10/10 Előzmény biffco
(772/776)
A Black Mirrornak van egy része, ahol a jövőben pont ilyenek vadásznak az emberekre. Ott pont amiatt ijesztőek, mint amiket írsz :D
biffco 2023 okt. 12. - 20:14:48
(771/776)
amikor néztem a régi féle boston dynamics robokat, azon gondolkoztam hogy azokatkéne egy ilyen scifibe belerakni mert sokkal ijesztöbbek mint a mozikba álmodott csillivili "ijesztönek" dizájnolt szarok. a t800 kivétel , mert pont hogy igazi mechanikábol rakták össze az fxhez, ezért valosan mozognak, érezni hogy van tömegük, emiatt pedig dinamikájuk stb. mig a t1000 meg egy vadiuj technika volt....szoval a scifis ijesztgetös filmeknél a dizájnereknek ragaszkodni kéne a valos fizikai megoldásokhoz...ahogy irtam a korai boston dynamics robotok az idegesitö zugásukkal és darabos mozgásukkal kifejezetten ijesztöek voltak:)
10/10
sawyerx 2023 jan. 10. - 17:59:20 10/10
(770/776)
Nyugodjon békében, Dr. Silberman! Az a fránya cigaretta...
Blindmouse 2022 szept. 22. - 19:20:10 Előzmény sawyerx
(769/776)
Igen az volt, láttam RB-t is az ágyon fekve holtan. meg ott van Martin Lawrence is, egy ősz szakállas csávó képében, illetve baromira hasonlít rá. :D :D

Majd még belebelenézek a játék vidóiba.. de mondom a Tech Com 2029 demo brutálabbul hozta azt a feelinget, csak tényleg nem tudni mi van azzal, lesz-e belőle bármi, vagy úgy sikkad el mint a baromi igéretes "prototipus" film ami egy izgi tréler után kiderült hogy nem is lesz semmi se nem belőle. :D
10/10
sawyerx 2022 szept. 22. - 18:32:19 10/10 Előzmény Blindmouse
(768/776)
Akkor az a Infiltrator DLC volt, amiben ellenállóbázisokat kell likvidálni, a végén pedig az utolsó bázison kiirtani mindenkit, majd odamenni a számítógéphez, ahol voálá, kinek az adatait szerzi meg a T-800-as? SARAH CONNOR.
A másik DLC-nek most nem tudom a pontos címét, Kyle Reese osztagába kerül a főhős, vele hatolnak be egy zónába, aminek a végén az az akció van, amit Kyle az első részben elbóbiskolva álmod, a csajt kilövik, Kyle és a társa kocsiját szintén, felborul és kigyullad.
Robert Patrick pedig a sima játékban van benn, a termik egy volt elmegyógyintézetben kísérleteznek, és az egyik halott ő, vagyis az ember, akiről a T-1000 alapkülsejét mintázták. Sok jópofa utalás van benn, például az egykori Silberman doki feljegyzéseit is meg lehet találni :D
Blindmouse 2022 szept. 22. - 12:25:51 Előzmény sawyerx
(767/776)
Nem tudom melyik DLCbe néztem bele, egy félig lebontott álcázású T800-al szaladgált a csávó a gameplay videóban, nem néztem végig az másfélóra hosszú anyagot..


Van PC-m, jó öreg. a Mafia2 meg a S.t.a.l.k.e.r-ek elfutnak rajta, de ilyen túl modern játékok már nem.. :D
10/10
sawyerx 2022 szept. 22. - 11:43:11 10/10 Előzmény Blindmouse
(766/776)
Kettő DLC is van hozzá, az egyikben fél órán át a T-800-assal kell hentelni és nem lövöm le a poént, de a végén "átélni" egy fontos momentumot. A másik DLC pedig egy majdnem komplett külön történet, ahol Kyle Reese csapatával kell bevetésre menni, szintén filmes eseményekkel tarkítva :)

+ elvileg készül egy stratégiai játék, ami a sötét végzet jövőjében játszódik, de az annyira nem érdekel :D

PC-d nincs?
Blindmouse 2022 szept. 22. - 00:54:13 Előzmény sawyerx
(765/776)
Ez a Resistance nem néz ki rossznak, pláne hogy van hozzá Infiltrator DLC ahol egy T800at irányít az ember, hát kár hogy nincs hozzá való konzolom. :D

A "Tech Com: 2029" is ígéretesnek tűnik, egy fokkal jobban hozza a demo jelenetek alapján a jövőképet, és a hangulatát, de az nincs kész, nem tudom elkészül-e valaha.
10/10
sawyerx 2022 szept. 21. - 18:42:40 10/10 Előzmény Blindmouse
(764/776)
A legjobban prezentáló jelenet az egyben nálam a rendőrség ostroma, azon belül is az, mikor belép már a lődözés közepén a boxos-íróasztalos irodába és egy sorozattal szarrá lövi az egészet.
A rettenet szar sötét végzetben láttam azóta ilyesmire próbálkozást, mikor a rev legyilkolja a határőröket.
Bárcsak lenne még egy tökös stáb és stúdió, aki csinálna egy ilyen Termit...
10/10
sawyerx 2022 szept. 21. - 18:37:55 10/10 Előzmény kistroglodita
(763/776)
Ezzel nem tudok vitatkozni, teljesen igazad van.

Nagyon játszani már nem szoktam, de akinek van kedve egy viszonylag kis költségvetésű, de annál inkább szívvel-lélekkel készült termi-játékkal játszani: Terminator: Resistance. Remekül összeköti a szálakat a jövőben, a hangulat és zene csillagos ötös + van benn egy Robert Patrick cameo.
Ezen kívül a Stirling-trilógia számít a két Cameron-film hivatalos folytatásainak, vannak benn érdekes dolgok és szintén jól lezárja a sztorit, de a középkorosat és a halálzónásat megbántam, hogy elolvastam.
Blindmouse 2022 szept. 20. - 20:13:53 Előzmény kistroglodita
(762/776)
Amíg a T1-től összeszartad magad.. mert ez a gép még mindig csak jön, és jön... ahhoz képest.. nos:
Igazából a T2 egy cuki gyerekfilm. :)
kistroglodita 2022 szept. 20. - 13:13:16
(761/776)
Alapból se szeretem a folytatásokat, mert a Csupasz pisztoly kivételével minden esetben rosszabbak az első résznél. Nem tudom, ezen is mit esznek az emberek. Hol van az a nyomasztó, sötét hangulat, ami az első rész alapját adta? Valamint hogy lehet félni ettől a béna T1000-estől? Schwarzenegger az első részben sokkal fenyegetőbb volt, már pusztán a jelenlétével.
Blindmouse 2022 szept. 20. - 02:00:25 Előzmény sawyerx
(760/776)
Nekem ami nagyon hiányzott a filmből, az a jövőbeli események ahogy a könyvben egy fejezetet kitett az elején. Ahogy leállnak a gépek, amit a skynet központban találnak.. ahogy valami speciális anyagot vesznek észre az egyik 'öntőformán' a T1000ből maradékot.. ahogy utánaküldik a hűtőkamrából előszedett második T800-101est.. satöbbi..
10/10
Reрtile 2022 szept. 19. - 22:01:44 10/10
(759/776)
Jól van már szőrszálhasogatók. xD Egyik best film!
10/10
sawyerx 2022 szept. 19. - 18:55:33 10/10
(758/776)
Nekem dvd-n törtben a bővített verzió van meg, eredeti blu-rayen a sima, nekem ezek a jelenetek hiányoztak nagyon:
- Sarah álma Kyle-lal
- a T-1000 kimegy a kutyához, megöli és a nyakörv alapján rájön, hogy lebukott, mert nem Wolfie a neve
- a chip kiszedése, taníthatóvá állítása, Sarah dühkitörése
- Dyson és a családja bemutatása
- Dyson nekiáll megsemmisíteni a saját munkáit a Cyberdyne-nél
- a T-1000-es meghibásodása és ebből kifolyólag több snitt a kohónál

Aztán ugye még hiányzik a vigyorgós jelenet, vagy hogy a két ápoló elpicsázza Sarah-t a Silbermanes jelenet folytatásaként, stb, de ezek nem olyan fájóak, de még az szemet szúró, hogy pár akciójelenet is meg lett vágva, konkrétan most az van meg, ahol Sarah megpróbálja lelőni Dysont.
Egyébként a sima változatban nem baki a chipes rész kihagyása, mert Svarci tényleg mondja, hogy önfejlesztő procija van.

A könyvben nekem az tetszett, hogy az elején egy fickó szemszögéből írják le a bárbeli balhét, és az a fickó ugyanaz, mint akit az autópályán megöl a T-1000-es a vége felé.
Blindmouse 2022 szept. 16. - 11:56:15 Előzmény kistroglodita
(757/776)
Najó, most letöltöttem gyorsban a sima verziót, megnéztem az adott jelenetet, tényleg nem mondja..
a director's cut dvd-n van meg most nincs kedvem azt előásni megnézni meg időm sincs rá, de viszont a könyvben így szerepel:

"Meg tudsz tanulni olyasmit, ami nincs benne a programodban? Hogy még inkább... tudod, hogy emberibb lehess. Nem pedig ilyen gőzgép.

A CPUm egy idegháló processzor... egy öntanuló komputer. Azonban
Skynet “csak olvasás"ra állítja a kapcsolót, amikor egyedül küld ki
bennünket.

Nem akarja, hogy túl sokat gondolkodj, mi? A kiborg válaszában nem
volt irónia, csak a tényt közölte.

Nem.

Hé, át lehet állítani azt a kapcsolót? Sarah a Terminátorra nézett, és
felvonta a szemöldökét.

Igen felelte a kiborg.
Miután a Terminátor megadta az előzetes hozzáférési utasításokat, Sarah
talált egy szikét, és felmetszette vele a Terminátor fejbőrét a feje búbján. A
Terminátor hangja egyenletes volt, és érzéketlen a lány ténykedése alatt,
miközben irányította a véres bevágást és megtalálni a szerelőnyílást, mely a
krómkoponyában lévő CPUhoz vezet.


Most nyisd fel a fedelet!
John egy rongydarabbal itatta fel a kiömlő vért. Sarah a garázsban talált
sűrített levegős csavarhúzóval szedte le a fedőlapot.
A Terminátor digitálisan felbontva látta a műveletet abban a tükörben, amit
John hozott ki a fürdőszobából. Sarah véres kézzel várta a további
utasításokat.

Fogd meg a CPUt a szegélyénél. Húzd ki!
Sarah benyúlt egy csipesszel, és óvatosan kihúzott egy álló lapot, aztán
mélyebbre nyúlt a kiborg koponyájába, gondosan összecsippentette a CPU
szegélyét, és kiemelte a foglalatából.
A Terminátor statikus villanásokat látott, aztán minden elfeketedett."