Eddyboy 2012 szept. 07. - 15:08:29 Előzmény convar
(404/484)
Cameron a Terminátor 2 rendezésénél ezzel kelt, ezzel feküdt, Edward Furlong szinte "felnõtt" a forgatás alatt, olyan sokáig tartott. Meg is lett az eredménye,hiszen minden idõk egyik legjobb filmje.
Lehet, úgy volt vele, mindent a csúcson kell abbahagyni.
9/10
convar 2012 szept. 06. - 10:08:37 9/10 Előzmény Eddyboy
(403/484)
"Igen, ebben is van valami, pedig, ha megnézed/ted a 2. részbõl a skynet edition-t, ahol John már felnõtt, és Sarah öreg, ott mondja, hogy nem lett ítélet napja. Ez olyan "lezárósan" hat."

Igen, és valszeg épp ezért van az hogy végül nem ez került bele a mozis változatba, azért, hogy nyitva hagyja a folytatás lehetõségét.


"Lehet, hogy Cameron attól tartott, nem tud jobbat kitalálni/rendezni, mint a 2. rész.
Ki tudja?!"

Cameron biztos :D Am ha attól tartott volna akkor bele se kezdett volna abba a (végül meg nem valósult) forgatókönyvbe.
Eddyboy 2012 aug. 30. - 16:13:01
(402/484)
Igen, ebben is van valami, pedig, ha megnézed/ted a 2. részbõl a skynet edition-t, ahol John már felnõtt, és Sarah öreg, ott mondja, hogy nem lett ítélet napja. Ez olyan "lezárósan" hat.
Lehet, hogy Cameron attól tartott, nem tud jobbat kitalálni/rendezni, mint a 2. rész.
Ki tudja?!
9/10
convar 2012 aug. 30. - 15:32:15 9/10 Előzmény Eddyboy
(401/484)
Cameron nem zárta le, mert nem is akarta. Még dolgozott is egy forgatókönyvön a 3. részhez... az már egy másik történet hogy végül abból nem lett semmi.
9/10
convar 2012 aug. 30. - 15:26:25 9/10 Előzmény agarik
(400/484)
"A Terminator-X pont attól lesz félelmetes hogy nõ-külsejû, és nem a régi "izmos férfi(!) vagyok, mindjár' orrbagyûrlek" hangulata van.
A muszkli helyett inkább taszítóan izgató, mivel bár elég durván nõies, de mégis sikít mellé hogy GÉPfõleg a rentgeteg trükk és effekt miatt."

Egyetértek. Mondjuk mivel én is férfi vagyok így külön kell kezelnem két helyzetet, történetesen azt hogy miképp reagáltam rá a filmet nézve és miként reagálnék rá a valóságban, hogyha összefutnék vele mondjuk egy sötét sikátorban :)

Az elsõ esetnél mivel tudtam hogy film tény hogy én is inkább Kristannát láttam benne, pontosabban õt is, hiszen szerintem remekül alakította a cyborgot viszont közben akkor is folyamatosan tudatosulhatott bennem hogy egy hús-vér nõt látok.

De a második esetben azt hiszem ott helyben szívinfarktust kapnék.
Eddyboy 2012 aug. 28. - 15:03:37 Előzmény agarik
(399/484)
Igen, mindenki másképp gondolja, hogy milyen ötlet a "gonosz" nõi terminátor.
Kicsit talán benne van a "nemek harca" kérdés is, filmtõl függetlenül.

A többi részt nem így kell nézni/elemezni.

Elõször is 1984-ben nem is volt olyan technológia, hogy "mai" szemmel össze lehessen hasonlítani.
Cameron igencsak jól kitalálta, és felépítette ezt az egész dolgot/terminátor kultuszt.
Izgalmas, tényleg igazi legendás akciósci-fit rendezett, és kitalált egy nagyon jó alaptörténetet.
Ezt csak fokozta a 2. részben, ami nem hogy unalmas, hanem minden idõk legjobb filmje.

A 4. részre páran a 3. epizód miatt "haragszanak". Gyakori hozzáállás volt, hogy "a 3. rész után mit várunk..."
Sok embert megosztott a 3. rész is, és már eleve úgy nézte meg, hogy "csalódott" volt.
A 4. részt sokak véleménye szerint azért kellett megcsinálni, mert a 3-ban a szkájnet:-) öntudatra ébredt, és kellett egy olyan rész is, ami végre a jövõben játszódik. Itt a rendezõ pár jelenetet az elsõ részrõl "másolt".
Így akarta kicsit jobban a nézõt a terminátor világba kalauzolni, mert a 3-ban ez nem jött úgy át.
Ez sem tetszett sok embernek, de nekem eszembe juttatott pár legendás jelenetet 1984-bõl, és szerintem nagyjából jól jött ki. A színészek itt jobban játszanak, mint a 3. részben, a párbeszédek kicsit bugyuták helyenként.
A mototerminátor nem annyira jó ötlet, hiszen ha olyanok az utak, mint pl. Magyarországon, hát gyorsan szétesik a "jármû".:-)

Tény, hogy a harmadik és negyedik rész nem a Cameron - féle filmtörténeti legenda, és nem is vagyok biztos benne, hogy lesz méltó folytatása valaha is.
Ennek az is az oka talán, hogy Cameron a 2. részben "lezárta" a dolgokat, és nem tudják újra azt átéreztetni az emberekkel, mint ami az elsõ két részben volt.
agarik 2012 aug. 27. - 19:36:10
(398/484)
A Terminator-X pont attól lesz félelmetes hogy nõ-külsejû, és nem a régi "izmos férfi(!) vagyok, mindjár' orrbagyûrlek" hangulata van.
A muszkli helyett inkább taszítóan izgató, mivel bár elég durván nõies, de mégis sikít mellé hogy GÉPfõleg a rentgeteg trükk és effekt miatt. (pl. ez az elsõ rész ahol vacak robotok helyett számítógépet kapunk terminátorként!)

Azért lehet gyengébbnek tekinteni mert valóban csak egy filler, de azért messze nem a leggyengébb rész (az elsõ rész pl. kifejezetten béna az alacsony költségvetésével, a második sokadik megnézésre már unalmas, a negyedik meg egyáltalán nem érdemel szót).
Eddyboy 2012 aug. 27. - 16:45:06 Előzmény CsiróCsiró
(397/484)
Igen, Loken nénit elnézve anno nekem is más gondolatok jutottak eszembe, fõleg, amikor a rendõr megállítja, és megnõnek a cicik.:-)
Pedig Kristanna szintén "megkövült" arccal játszik, csak mivel "nõi" terminátor, nem tudjuk/akarjuk félelmetesnek látni, fõleg férfi szemmel.:-)
Ettõl függetlenül jó lett, ha el is tér a Cameron féle rendezéstõl, a darus és a fürdõs-verekedõs jelenetek ott vannak a jó akciójelenetek között.
Engem az zavart benne inkább, hogy a vége össze lett csapva, és viszonylag rövid is volt a film.
Szerintem azért oszt meg sok embert a film, mert inkább önálló akciófilm, mint terminátor folytatás.
A 2. részhez képest alig hoz valami újat és nem készült fel senki a "nõi" terminátorra sem.
Érdekes ötlet a gonoszt nõi alakba "csomagolni", csak kicsit szokatlan.
Nagy volt az elvárás a filmmel szemben, és a 2-nél azért nehéz jobbat csinálni. (Ha lehet egyáltalán)
10/7.
CsiróCsiró 2012 aug. 03. - 02:57:45
(396/484)
Nekem,mint megrögzött Terminator FAN -nak tetszett ez a rész,de teljesen megértem azokat is,akiknek nem.

A legfõbb problémám az volt vele,hogy nem féltem a negatív szereplõtõl.

Az elsõ részben Schwarzi a rezzenéstelen arcával teljesen rám hozta a parát,ugyanúgy,mint Robert Patrick a második részben.
Viszont Kristanna Loken nem tudott belõlem félelmet kiváltani.
Sõt!!!
A kis feszülõs rucijában teljesen más gondolatok forogtak a fejemben róla... :-)


Ezen kívül meg valóban nagyon érzõdik rajta,hogy nem Cameron rendezte.
Csak Õ tudta létrehozni azt az igazi,villámló,speciális Terminátor fííílinget,ami sajnos itt már nem volt meg.
9/10
convar 2012 jún. 03. - 00:09:18 9/10 Előzmény kpknow
(395/484)
"Ez az egyetlen része a Terminátornak, amit nem James Cameron rendezett!! ÉS lehet pont ezért ez a leggyengébb rész a négybõl!!! "

Biztos ezt akartad írni?
7/10
somersby 2012 máj. 31. - 23:50:16 7/10
(394/484)
Ez jó. Ha a jelenetek jók, akkor a filmnek is jónak kell lennie. A színészi játék, zene, rendezés, történet pedig mind a film részét képezik.
4/10
Kozutas 2012 máj. 31. - 23:13:03 4/10
(393/484)
Sajna nem. Ne felejtsük a színészi játékot, zenét, rendezést , sztorit, stb. :-)
Csonger 2012 máj. 31. - 22:19:16
(392/484)
A film jelenetekbõl áll. Tehát akkor jó a film mégis? :)
4/10
Kozutas 2012 máj. 31. - 21:34:04 4/10
(391/484)
nézhetetlen. Egyedül a jelenetek jók.
agarik 2012 máj. 31. - 21:17:05
(390/484)
Pfff, ez valami használhatatlan reszinkron. Pedig szvsz a legjobb rész.
horipapa. 2012 máj. 31. - 21:08:12
(389/484)
Sajnos azt vettem észre vannak protezsált emberek, akikkel ha valaki leáll vitatkozni akár normális körülmények között is, egybõl törölve vannak. Nagyon alacsony színvonalat mutat ez. Csak gratulálok a moderátoroknak, hogy még õk is lejjebb viszik a színvonalát eme honlapnak.
fricsi01 2012 máj. 31. - 20:12:31
(388/484)
hol lesz?
4/10
Kozutas 2012 máj. 31. - 19:35:31 4/10
(387/484)
Inkább a A Magnum ereje-t fogom nézni.
kpknow 2012 máj. 31. - 15:30:48
(386/484)
Ez az egyetlen része a Terminátornak, amit nem James Cameron rendezett!! ÉS lehet pont ezért ez a leggyengébb rész a négybõl!!! Nem rosz film, zerintem nézhetõ, meg a történet szempontjából kellett is, sok helyen annyira gagyi volt viszont a film, hogy lehetett rajta röhögni, hogy mennyire szar!! Engem feldobtak ezek a jelenetek!! Pl. mikor a Swarchi szószerint tönkre megy, bekattant és elkezdi szétverni az elõtte álló autót :-D... fetrengtem a jelenetnél!! Mindent összevéve, ez a legszarabb rész, de nézhetõ lett ez is!!
4/10
Kozutas 2012 máj. 13. - 10:26:30 4/10 Előzmény gitano
(385/484)
Hogy ? Kellett neki reklám a megválasztás elõtt. Ennyi. Svarci nem hülye.