10/10
Meklód fia 2013 júl. 15. - 10:44:41 10/10
(444/484)
john connor meg a barátnõje olyan bénának tûntek nekem. simán lehetett volna a 2. részbõl a srác újra, mert már õ is felnõtt. Ezt leszámítva minden a helyén van, a poénok is ütöttek.
Állítólag The Rock-ot akarják a 4. részbe fõellenségnek, ami indokolt mert õ a legkeresettebb akciósztár most Hoolywoodban.
veda 2013 júl. 05. - 22:58:26
(443/484)
Ez egy másik szinkron, és egy kalap szar. Csak egy kérdésem van: Miért volt szükség új szinkronra? Miért?
8/10
Keló Scofield 2013 jún. 29. - 19:40:12 8/10
(442/484)
Annó moziban láttam, más volt a szinkronja mint most? Nem kevered a régebbi részekkel?
10/10
Meklód fia 2013 jún. 08. - 09:27:04 10/10
(441/484)
nekem ez a rész tetszett a legjobban, pörgõsebb mint az elõzõek és a szexi fõellenség csaj is sokat dob a filmen
cellasto 2013 jún. 05. - 19:55:21
(440/484)
ha jól tudom furlongot akarták,de úgy szétszívta az agyát,hogy alkalmatlan volt bármiféle szerepre..

ez nem a DVD-s szinkron,ahogy nézem/hallom.
9/10
convar 2013 márc. 28. - 13:45:58 9/10 Előzmény Endy88
(439/484)
Én nem is értem minek variáltak a dátumokkal. Egy 10 éves gyerek nem csajozhat? Dehogynem. Na jó, mégsem :D De azért "bratyizni" már akkor is lehet.

És így csókolózni is, csak ilyenkor még nem úgy éled meg mint mondjuk 5 meg 10 év múlva.
1/10
Endy88 2013 márc. 25. - 00:16:53 1/10
(438/484)
Érdekesség képpen:

"A Terminátor 3: A gépek lázadása készítõi visszamenõleg 1997-re módosították a T2 cselekményének idejét, holott az 1995-ben játszódik. Mindezt azért, hogy visszamenõleg kiegészítsék John Connor gyermekkorát egy kamasz szerelemi szállal, ám a T2 idején õ még csak egy koravén 10 éves, jól látszik ez abban a jelenetben is, amikor a T-1000-es lekéri John Connor személyi adatait a számítógépes nyilvántartásból. Az, hogy a T3 olvasatában a T2 1997-ben játszódott, súlyos tévedés, hiszen a Skynet a film jelenében még csak egyszerû tervezet, tudományos kutatási projekt, nem pedig megvalósult, hardverrel bíró MI."
6/10
sawyerx 2013 márc. 14. - 17:37:05 6/10
(437/484)
Sajnos : /
Igazából nekem a 3. résszel még nincs is annyira bajom, legeslegjobban a 4.-et kúrták el nagyon. Az utalásokat kiválóan kitalálták, például Sarah kazettáját, amit az elsõ végén vett fel, stb., de maga a film valami kegyetlenül a pénzrõl szólt.

Connor viszont ebben a részben akkor is valami sz*r, nem hiszem el, hogy a 2. és 4. részben egy talpraesett fickó, ebben meg egy taknyos kis beszari. Írta valaki, hogy majd ha az õ helyzetében lennék, biztos megérteném, ezt el is hiszem, de erre a részre akkor is rossz színész választottak, egyáltalán nem "John Connoros".
9/10
offtopic
convar 2013 márc. 14. - 08:35:17 9/10 Előzmény sawyerx
(436/484)
És ahogy már a T2 is.

Most õszintén, szted melyik film nem szól errõl vagy legalábbis errõl is? ;) (Most a kifejezetten mûvészfilmeket ill. egyéb rétegmûfajokat hagyjuk, szorítkozzunk a klasszikus értelemben vett közönségfilmekre, ott is különösképp a folytatásokra.)

Max. az arányokon lehet vitatkozni, mármint atekintetben hogy a pénz mennyire volt mozgatórugója az egésznek, milyen arányban. Azt aláírom hogy Cameronnál a T2 kapcsán még azért volt mondanivaló is akadt, de ide a bökõt hogyha mindezzel együtt nem tervezett volna õ is egy szép kerek összeget zsebrevágni vele - fõleg, hamár annyit beleöltek.

És márcsak azért is butaság sztem egy T film kapcsán kritikaként felróni az anyagiasságot. Ezek nem két kézikamerával 2 nap alatt felvett típusú független filmes produkciók. Az ilyen scifikbe, azok látványvilágának megvalósításához temérdek pénzt kell beleinvesztálni, a befektetõk, szponzorok pedig ált. nem az üdvhadseregbõl jönnek.
6/10
sawyerx 2013 márc. 13. - 19:33:46 6/10 Előzmény convar
(435/484)
Nekem teljesen mindegy, ki a felelõs érte, populáris film lett, nagyjából a pénzcsinálásról szólt, akárcsak a 4.
offtopic
zottyo534 2013 márc. 10. - 19:55:03
(434/484)
Ne tudom, hogy a média sugallta-e, vagy magamtól találtam ki, de amikor Vajna nevét emlegetik, mindig olyan érzésem van, hogy valami hatalmas terminátor szakértõ, aztán mikor megnézem az életrajzát hatalmasat csalódok, mert csak ezt az egy szánalmat producelte.
9/10
convar 2013 márc. 10. - 03:24:48 9/10 Előzmény sawyerx
(433/484)
Az írásoddal pedig az, hogy ezek szerint az összes észrevételedet Mostow nyakába varrod, holott naivitás lenne azt gondolni hogy az összes pont az õ lelkén szárad (ezzel arra célzok hogy azt azért ne feledjük, Mostownak már messze nem lehetett olyan szabad keze ehhez a filmhez mint elõtte Cameronnak).


"itt esetleg még Sarah halálát próbálta feldolgozni? nem hinném."

Amíg nem kerülsz ilyen élethelyzetbe (soha ne kerülj) addig lövésed sincs mekkora trauma lehet ez.
6/10
sawyerx 2013 márc. 08. - 21:20:09 6/10
(432/484)
Michael Biehn pedig nem is játszik ebben a részben, nem tudom, mit keres a szereplõk közt : )
6/10
sawyerx 2013 márc. 08. - 21:16:44 6/10
(431/484)
az a gond ezzel a résszel, hogy nem James Cameron rendezte, és ez nagyon meg is látszik.

- a két elõzõ (leginkább a 2.) stílusára épült, csak a játékidõ itt 1:40 körüli a T2 2:30-ához képest, így igazából nem tud kibontakozni a film.
- a régi jó 90-es évek effektjeit felváltotta a CGI és a mai korra jellemzõ kamerarángatás az akcióknál, ez szintén ront az egészen.
- telecsempészték mozi-viccekkel az egészet, a 2-ben is volt néhány, de nem ennyi, Svarci sok helyen röhejes, mintsem terminátor.
- finomkodtak a jelenetekkel, az egyetlen durvasága a filmnek, amikor a TX megöli a két ügynököt, azon kívül ugyanazon a sorson van, mint a Die Hard: inkább 16-os karika, de fiatal nézõ aztán legyen.
- a színészek sem valami ördöngösek, Connor tinédzserkorában sokkal inkább volt vezetõ, mint itt, pedig aztán az anyjától jól kitanulta a harcmodort, és mégis egy ilyen nyámnyila tökalsó lett belõle?! egy fegyvert nem tud elsütni, nemhogy az ellenállást vezetni. ez hatalmas hiba, a 2. és 4. részben egy stramm fickó, itt esetleg még Sarah halálát próbálta feldolgozni? nem hinném. Kate karaktere úgy rendben volt, elég "korrekten" reagált erre az egészre és a võlegénye halálára. viszont TX karaktere egyáltalán nem volt terminátoros, nekem nagyon lerontotta a képet.
- a sötétség echte kiveszett az egészbõl, Terminátor-hangulata csak Svarci miatt van, a régi zene csak a készítõk listáján zendül fel. a stáb valószínû minél elõbb le akarta zavarni az egészet, ezért lett csak egy elhadart film.
- az "éppenhogy odaért és megmentette" jeleneteket meg nem is említem, az volt az elõzõ részekben is, de ebben folyamatosan sablonként jött vissza.
vlad90 2013 jan. 13. - 19:57:19 Előzmény JoeM
(430/484)
Túl misztifikálod az egészet. A harci gépek (HK-k, T800-asok, stb.) csak parasztok a sakktáblán. A feladatuk a programjuk teljesítése, a gondolkodás meg szinte csak addig terjed, hogy miként tehetnék ezt meg a megadott elsõdleges és és opcionális feltételek mellett. Az igazi gondolkodó gép a skynet.
7/10
JoeM 2013 jan. 13. - 17:41:11 7/10 Előzmény Kozutas
(429/484)
Tehát a gondolkodó gépet hogyan lehet rávenni, hogy egyszerre intelligens is legyen és közben a parancsot is kövesse.(Pl. John Connor védelme)
Itt egy egyszerû analógia.
Mindenki hallott már agymosásról, amit elõszeretetel alkalmaznak alvó pl. ügynökök telepítésénél, fanatikus vallási szekták beavatási szertartásainál. A lényeg, hogy az egyén akaratát megtörjék, fanatizálják és rávegyék egy olyan elsõdleges parancs, vagy tevékenység végrehajtására, amit az egyén nem biztos hogy normál esetben elvégezne, de a kezelés után az már saját küldetéstudatának elsõ helyén fog szerepelni. Gyakorlatilag átprogramozzák az agyát. És mindemellett az egyén éli szokásos életét, gondolkodik, normális ember módjára.
Az intelligencia elvileg platform független, ha emberi aggyal - ami egy szén alapú számítógép - ezt meg lehet csinálni, akkor a szilícium platformon létrehozott mesterséges intelligenciával is.
5/10
nikato 2013 jan. 10. - 19:06:58 5/10
(428/484)
Nem volt ez olyan rossz, sok helyen vicces is volt. Tényleg elõfordulhat, hogy a gépek fellázadnak, mert már így is a gépek nagyon átvették a hatalmat felettünk mondhatni. A fõszereplõt Edward Furlong is alakíthatta volna. Úgyis drogozott.
offtopic
Sz Peter 2013 jan. 10. - 10:10:47
(427/484)
De hiába gondolkodó/problémamegoldó, az eredeti (fõ) programot/parancsot nem írhatja felül.
Azon persze gondolkodhat, hogyan hajtsa végre azt a leghatékonyabban.

Ha ez nem így lenne, az emberek jelenleg egyáltalán nem foglalkoznának a robotika fejlesztésével. :)
4/10
Kozutas 2013 jan. 09. - 23:11:47 4/10
(426/484)
Ráadásul a T2-ben még mondja is Svarci, hogy õ most végrehajtó üzemmódban van és át tudják John-ék gondolkodó módba kapcsolni, amit meg is tesznek.
4/10
Kozutas 2013 jan. 09. - 23:08:06 4/10 Előzmény boom46
(425/484)
Tanultam programozni :)

Ha elfogadjuk az általad leírtakat, akkor véleményem szerint Svarci mégsem egy fejlett mesterséges intelligencia , ugyanis egy fejlett MI rájönne, hogy hoppá, ezek átcsesztek. Ebben az esetben õ csak egy utasításokat követõ gép. Kérdés ,hogy ez mennyire zárja ki a gondolkodás tényét? Ha kizárja, akkor az összes lehetséges helyzet elõre le van neki programozva : mit kell csinálni ha lõnek, mi van ha megcsúszik az autó, hogy kell ellátni egy sebet stb. A Robotzsaru 1 c. fimben van amikor az ED209 nem tud lemenni a lépcsõn mert nem látott még ilyet, de nem is volt képes kitalálni, hogy ott mi lenne a teendõ, ill. nem ismerte fel, hogy ott nem tud lemenni. Kétlem , hogy Svarci önálló gondolatra képtelen formában kapott volna védelmezési feladatot. Ekkor viszont az lenne a kérdésem, hogy a gondolkodást korlátozni lehetséges e? A gondolkodás egyik része a következtetések levonásának tulajdonsága, több információ együttes felhasználása, új még nem látott helyzetek felismerése stb.

Röviden : szerintem a gondolkodást nem lehet korlátozni, épp ez a lényege