Téma: Terminator 6

9/10
jmisi31 2019 nov. 09. - 23:38:10 9/10 Előzmény Onogundur
(58/178)
Azzal nincs gond, ha nem egyezik a látásmód... de valamit mindenáron a nagy elődökhöz hasonlítani már alapjáraton is felér egy öngyilkossággal :D Személy szerint az általad felhozott Joker nekem is tetszett, mind dramaturgia, mind zene, mind színészi játék alapján minimum csúcsközelben van a helye... de a Terminátorból nem lehet még hasonlót sem, mert akkor meg az lenne a gond, hogy úristen nincs benne akció... nem mellesleg más képregényalakból sem lehetne olyan filmet forgatni, mint Joker... nincs még egy ilyen összetett jellem.
Onogundur 2019 nov. 09. - 04:03:02 Előzmény jmisi31
(57/178)
Ebben nem feltétlenül egyezik a látásmódunk. Én általában szeretek úgy állni a világ dolgaihoz, a filmekhez is, hogy vannak elvárásaim. Végtére is ezzel tudom csak fent tartani az igényt a jóra, a hatékonyra, a minőségre.
Onogundur 2019 nov. 09. - 03:57:48
(56/178)
Látod, én a zenét és a vizualitást nem is említettem, csak a szövegkönyvet, pedig hát igen, nagyon is. Az ivós téma ábrázolása egyébként tényleg pont jó példa arra, mi az, ami megkülönbözteti az igazán értékes mozit az egyszer fogyaszthatótól.

A kommenteket olvasva egyébként azt érzem, hogy a film megítélése nem feltétlenül megosztó. Abban jóformán mindenki egyetért, hogy az első két részhez közel sem ért fel, legfeljebb egyesek menthetetlenül lehúzzák, látva a sok blődséget és fantáziatlanságot, mások pedig jó popcorn-mozi módjára ízletesen elfogyasztják. Az ő részükről még gyakran elhangzik az is, hogy eleve felesleges a nagy elődökhöz méricskélni ezt a részt.

Én ebben nem szívesen adnék nekik igazat. Nem csak azért, mert az aktuális hollywoodi akció-és szuperhős-trendek csak mérsékelten mozgatnak meg. Hanem például azért sem, mert egy héttel ezelőtt libabőrösen jöttem ki egy másik filmről, ami a Joker névre hallgat. Az kapásból cáfolata volt annak, hogy Amerikában teljesen elfelejtettek volna filmet készíteni. AZ mert szakítani a konvenciókkal, ami addig a szuperhős-filmeket jellemezte. És végül, de nem mellékesen még a kasszáknál is tarolt, miközben a Terminátor, jóval nagyobb harsánysággal, ötezerszer több CGI-vel várhatóan már nem nagyon fog.

Ilyen kishitűségbe én eleve nem szívesen merültem volna bele az után a két film után, ami meghatározó volt a gyerek- és felnőttkoromban. És amit a drámaisággal, a kellően komor hangulattal, de még a mondandóval is ugyanúgy el lehetett volna vinni, mint akár a Jokert , persze nem kissé más témában.
9/10
jmisi31 2019 nov. 08. - 21:29:08 9/10
(55/178)
Nos én védelmembe veszem a filmet... két terminátor volt eddig, aminél emlékszem majdnem minden mozzanatra, ez a harmadik!
Számomra a T1 egy hogy is mondjam... a VHS korszak és a 80-as évek túltolt mellékterméke.
A T2 egy igazi blockbuster, a valaha készült legjobb folytatás(na meg Az Élet Mindig Drága és az Alien 2), de tele logikai bakikkal és rendezői hibákkal(meg lehet nézni vagy utánaolvasni)!
A T3 az a szint, amit úgy hívunk, egy folytatás folytatásának kicsúfolása... szar, értelmetlen és logikátlan katyvasz, szar casting. De terminátor, így mégis valami...
A T4 egy nagyon okos továbbgondolása a történetnek... kár, hogy ezt is a T3 írói rittyentették össze! De legalább láttunk egy jövőt, amire minden terminátor rajongó várva-várt!
T5... hogy milyen jól indult... egészen John Connor parkolóbeli megjelenéséig... onnantól kaki... mély sajnálatomra.
A T6? Nos... tudom PC, meg egyenlőség, meg csajok akcióban... de akkor is jó!!! Felejtsétek már el hasonlítani az eredetihez, mert teljesen értelmetlen... az akkor egy egyedülálló filmélmény volt... de volt 30 éve!!! Akkoriban örültünk, ha hetente egy vagy két új film megjelent... Nem volt CGI, mégis volt egy egyedi hangulata a legtöbbnek. Manapság más van... és minél hamarabb fogadja el minden néző, annaál hamarabb is fogják élvezni a műsort, de... Azért nem tudják egyesek élvezni a filmet, mert ragaszkodnak a múlthoz, meg mert a sok barom kritikus leírja a saját élményét beárnyékolva az új film lehetőségeit...
Én minden egyes filmhez, folytatáshoz, sorozathoz úgy állok, hogy NINCSENEK elvárásaim... így esélyem sincs csalódni sem! Ajánlom figyelmetekbe...
jani-wan 2019 nov. 07. - 20:13:20 Előzmény franz100
(54/178)
"Ennél a filmnél elméletileg nincs lentebb."

Nézd meg a Star Wars néven eladott Dizni Wars-ot és rájössz hogy van. Sokkal, sokkal lejjebb.
MadDogs 2019 nov. 07. - 13:55:28 Előzmény Onogundur
(53/178)
"Az első rész szövegkönyvében egy percnyi játékidőre átlagosan 152 karakter jutott. A T2-ben percenként 168. A Genisysben viszont ez a szám több, mint a másfélszerese, kevesebb, mint a duplája: percenként 271 karakter."

Érdekes észrevétel, és valószínűleg igazad van. Túl sokat magyarázkodnak a filmek, mert rá vannak szorulva. A hangulat előállításához is inkább zenei és vizuális módszerek kellenek elsősorban (amiben Cameron eredeti filmjei nagyon erősek voltak, a többieké meg nagyon gyenge), nem sok pofázás. Nem kell a sok óvodás keménykedés sem, ami szintén benne van ebben. Amikor a Dark Fate-ben Sarah Connor azt mondja, hogy (lehet, nem szó szerint): "...és iszom, mint a gödény!", abszolút röhejes. Már eleve az is, hogy egy karakter alkoholista, milliószor látott lerágott csont, és kár belemenni, de ha már ezt akarják, akkor még mindig jobb utalni rá, mint a szereplő szájába adni direktben.

Egyébként szerintem az előző három filmben voltak olyan ötletek, amikből össze lehetne rakni egy jó folytatást a T2-höz. Szóval bármilyen nagy is volt a feladat, lehetett volna jól folytatni. A Dark Fate-ben viszont semmi nincs.
1/10
sawyerx 2019 nov. 07. - 12:06:47 1/10 Előzmény franz100
(52/178)
Már írtam véleményt itt is, de főleg filmbuzi.hu-n folytatunk objektív eszmecserét, csak annyit teszek hozzá az írásodhoz, hogy teljes mértékben egyetértek. Ez a film egy szégyen-gyalázat.
1/10
franz100 2019 nov. 06. - 21:55:01 1/10
(51/178)
A jobb ízlésű nézőkhöz!
Akik a T1 és T2 színvonalas történetét, hangulatát, minőségi kidolgozottságát kedvelik!
(érdemi spoiler nélkül, de jellemzésekkel)

Abból a nézőpontból sajnos csakis a leggyalázatosabban lehet minősíteni a Sötét Végzetet. Ez a rész valóban egyenértékű egy merő Szégyennel. Csak egyetérteni lehet az új filmet kritizálókkal is, sőt sajnos „kritizálás” helyett inkább csak becsmérlést érdemel „ez”.

Teljesen hiteltelen akciójelenetek: néhány másodperc után meg lehet unni a járművek szanaszét csapkolódását, a terminátorok vagy kiborgok „50 méterre” eldobását és persze gyors feltápászkodásukat. Nem sok idő kell, hogy máshol járjon az eszed az óvodás szintű akciótól. Nevetséges, de inkább elkeserítő, hogy repülés közben a repülőgép rámpáján senkit, még a hús-vér embert sem szívja ki a légáramlat, ahogy közben kapaszkodás nélkül csak társalognak… Ilyen és megannyi, hajmeresztően bugyuta jelenet van, a film hitelessége kábé egyenlő valami számítógépes zúzós játékáéval, ahol beállítottad az örök életet és sérthetetlenséget. Mint egy autós játék, ahol az autó száz falhozcsapódás után is tovább száguld…. Erre számíthat az, aki megnézi ezt a részt.
Mit sem ér a fejlett filmipar, a 200 millió dolláros költség, ha az akciók egésze vacak.

A T1-T2-ben is voltak szép számmal akciójelenetek, és persze hogy fantasztikum az is… de azok mégis elfogadhatóak. Ezeknek egy kis észhez sincs semmi köze. Mintha egymással veszekedő óvodás gyerekek írták volna a történetet: „bibi az én terminátorom még erősebb és mindent túlél” stb. Közben meg a filmet felnőttekből álló „filmszakemberek” készítették…

A forgatókönyv is hasonló „nívót” képvisel: egy idióta, agyatlan zombi-film színvonalával vetekszik! Visszatér ugyan Sarah Connor, de „jellemének” semmi köze a korábbi részekben láthatóval. Az egész filmre is igaz, hogy nyoma sincs a korábban jellemző erős fokú érzelmes kapcsolatoknak. A T-800-asnak (Schwarzenegger) sikerül a lucskos sárba aláznia saját karakterét, rendkívül bárgyú módon. Nincs betű annyira hátul az ABC-ben, amivel kategorizálni lehetne ezt a filmet.

Újságírók filmbeszámolóiban lehet találkozni azzal a vélekedéssel, hogy a Sötét Végzet sztorija ugyanaz mint a T2-é, csak feltuningolva… Miről beszélnek ezek? Bárcsak olyan lenne! Bárcsak utánzat lenne!
De ez nem hasonló, egy majom jobbat utánoz. Nem feltuningolás, hanem meglehetősen „mérsékelt képességű” egyének sablon- és közhely-tákolmánya, az ötletesség teljes hiányával. Szintén az „óvodás” szint megemlítése dukál ide is - de inkább megkockáztatható, hogy értelmesebb óvodás gyermekek is jobb forgatókönyvre lennének képesek ennél!

Az a megdöbbentő, hogy az újságírók, filmkritikusok védik a filmet! „Jó a film”. ”Jó a sztori”.
Mit néztek, miről írnak ezek? Fizetik ezeket?
A Sötét Végzet ugyanis, egy valamire való, gondolkodó lénynek nem ad okot arra, hogy arról őszintén elismerő vélemény alkothasson! A film félkegyelműek kirohanása, vagdalkozás, darálás!

Vigyázat! Másik érdekes jellemző az újságírók részéről, hogy a beharangozóikban a Terminátor 1-2. részeit (amik ugye nagyon jók voltak) dicsérik, a 3-4-5. részeket (amik változó módon, de valóban gyengébbek voltak) pedig sulykolják. Az új részt viszont már ismét dicsérik…
Miért csinálják ezt? Trükk ez? Bizalmat próbálnak szerezni az olvasókban azzal, hogy azok arra a következtetésre juthassanak, hogy „Ha egy újságíró leíró véleménnyel van a 3-4-5. részről, de dicséri a Sötét Végzetet, akkor az már biztos nem lehet rossz film” ?

Az én véleményem meg az, hogy a 3-4. részek (amiket egyébként én is gyengére sikeredettnek tartok) legalább is a Sötét Végzethez képest remekművek!

Végül azok az újságírók, akik némi kritikát is megfogalmaznak a Sötét Végzetről, azzal próbálják felmenteni azt, hogy kifulladt a Terminátor-franchise és nem az alkotók hibája az, hogy „kicsit elmarad” az 1-2. részektől… És 6/10-et meg hasonló osztályzatokat adnak a Sötét Végzetre.

Milyen 6/10-et? Erre???
A Sötét Végzet az értékelés mínuszos skálájának bevezetéséért kiált! Mínusz 10-től Plusz 10-ig terjedő skálán a film Mínusz 10-et érdemel. A legnagyobb jóindulattal sem lehet Mínusz 9-et sem adni rá! Ennél a filmnél elméletileg nincs lentebb.

És valójában pedig nem fulladt ki a Terminátor-sztori!Teljesen logikus volt magának az Ítélet Napjának az ábrázolása is (3. rész), és mindenki kíváncsi volt a háborús jövőre és a John Connor / Kyle Reese kapcsolatra is (4. rész). És még mindig lenne „benne”! Csak éppen tehetséges, elmés írókra, és ízléses alkotókra kellene bízni azok elkészítéseit. Nem pedig üresfejű szakbarbárokra!

Ennek tetejébe vannak Hozzászólók is, akik az újságírókhoz hasonlóan, rohanva, védelmük alá veszik a filmet! Hogyan lehet ezt az ipari hulladékot védeni? Van valamiféle juttatás számukra, létezik ilyen? Vagy tényleg ilyen nagy méreteket ölt a szellemi és kulturális dekadencia?

Tehát elsősorban a minőségi filmnézőkhöz intéztem véleményt a Sötét Végzetről a magam nevében.
Kár hogy láttam! Pedig nagyon vártam már, üdvözöltem James Cameron nevének visszatérését (akinek valódi kapcsolata nem lehet túl szoros a Sötét Végzettel).
De ezt soha nem fogom újra megnézni (miközben Terminátor-rajongóként az első két részt több tucatszor láttam). Most, hogy láttam a Sötét Végzetet, azt gondolom, hasznos lenne, ha létezne a sci-fi klasszikus célzott memóriatörlés, mert a Sötét Végzetet biztosan töröltetném! Mert innentől fogva, így hogy láttam ezt a szutykot, amikor majd meg fogom nézni az 1-2. részeket, akkor sajnos lehet hogy némi nehézséget fog okozni hogy elvonatkoztassak attól, hogy milyen istentelen baromságot készítettek azok folytatásaként, a Sötét Végzet sajnos visszafelé is bemocskolhatja a teljes, jóféle Terminátor-képzetet. Bárcsak szólt volna valaki előtte!

Azok számára akiknek nincsenek ínyére a Sötét Végzetet bíráló szavak, a megoldás egyszerű: Tessenek jó filmet készíteni! Minden adott volt!
Onogundur 2019 nov. 05. - 20:40:05
(50/178)
A moziból kijövet elhatároztam, hogy csinálok egy kis statisztikát, ami talán számszerűen is megmutat valamit abból, mi a baj a 2003 óta Terminátor-munkacím alatt kijött filmekkel.

Az első rész szövegkönyvében egy percnyi játékidőre átlagosan 152 karakter jutott. A T2-ben percenként 168. A Genisysben viszont ez a szám több, mint a másfélszerese, kevesebb, mint a duplája: percenként 271 karakter.

Merem azt gondolni, hogy e tekintetben a legújabb epizód is sokkal inkább a Genisysre hajaz és nem az első két filmre. Miért lényeges ez? Azért, mert a Terminátorhoz, ahhoz a kettőhöz, amire sokan nosztalgiával tekintünk, legalábbis az én benyomásaim szerint, alapvetően hozzátartozott egyfajta egyedi hangulat. Ennek volt része a szűkszavúság: gondoljunk csak például abba bele, hogy a második epizódban hogyan fogadja Sarah a T-101-est és hogyan a mostani filmben. Ott és akkor hiányoztak az erőltetett bemondások, a szurkálódások. Itt nem. Az első két film üldözéseinél ott volt a horrorisztikus hangulat is: a mostaniakat viszont elviszi az akcióorgia. A T2-ben, és ez meglehet, hogy szubjektív érzés, éppen annyi akció volt, amennyivel még nem estek túlzásba. Hála az égnek a technológia akkor csak ennyit engedett meg.

Egy 2019-es blockbuster viszont nem élhet meg több tonnányi CGI nélkül, ahogy kellenek a szópárbajok, az évődések is a pörgős ütem fenntartásához. Pluszban pedig még jó néhány olyan viccesnek szánt beszólás, amin garantáltan felnevet a mozi közönsége és máris megvan a biztos, bejáratott, kockázat nélküli recept ahhoz, hogyan csináljunk filmet.

Nekem ez halálosan unalmas. Elismerem, nem volt könnyű feladat a második rész után kreatív, újítást is tartalmazó forgatókönyvet írni. Talán nem is lehetett és ki lehet mondani, hogy a sztori akkor és ott lezárult, újabb látványos csavart pedig képtelenség beleírni. Talán, esetleg még tovább lehetne gondolni az "én sohasem tudok sírni" vagy "ebben a beteg világban egyedül ő egészséges" mondatokat. Most, a mesterséges intelligencia hajnalán időszerű téma volna ez, ehhez képest a lehető legrosszabb megoldás az, hogy

családot alapíttattak a Terminátorral.




Egy szó, mint száz: ha a forgatókönyv nem is sikeredhetett jóra, legalább a Terminátor-filmek hangulatát szívesen viszontláttam volna. Ebben viszont már az előzetesek megnézése után sem reménykedtem. Egyszerűen hiú ábránd lett volna ez 2019-ben.
1/10
ThomY69 2019 nov. 05. - 20:04:57 1/10
(49/178)
Elképesztően rossz, alja, nem kívánok senkinek ennyire alávaló szórakozást...
Kerülje, aki teheti!
1,5 liter vodka után sem fogadható el!
Sz. Péter 2019 nov. 05. - 18:09:06 Előzmény MaZsola_Megmondja
(48/178)
Mert szerinted mi? Csupasz pisztoly 5/6?

https://www.imdb.com/title/tt0438488/
9/10
Eddyboy 2019 nov. 05. - 14:49:09 9/10
(47/178)
Én már 2-szer is megnéztem, és meg fogom harmadszor is.

Én azért gondolom ezt fontosnak, mert elég aránytalannak és követhetetlennek találom néhány helyen a filmet.
Értem ezalatt azt, hogy időnként pörög 100 százalékon, majd utána leesik a dolog szinte nullára.
És pozitívan próbálok hozzáállni a dologhoz, mert ez Terminátor, és odavagyok érte, stb...

Az akciójelenetek néhány esetben annyira gyorsak, hogy nem tudom követni, még 2-szeri megnézés után sem.
Főleg azt a hámvis, és repülős jelenetet. Olyan fura az is, ahogy egyik Terminátor a másik kezét "körbevágja" ???, levágja ??? a vízben, majd megy és elmorzsolja, mint egy száraz falevelet.
Ja az tuti, hogy a Terminátor jobb kezes, mert mindig a bal kezét tépik le, vagy csonkítják meg.
Ha már muszáj mindig csonkítani, akkor jöhetne már egy jobb kezes újítás is.

Nekem tetszett benne, az a nagyon jó trágár szöveg. Az ad a filmnek egy fajta jó alaphangulatot.
Grésztől is, meg Száráhtól is. Deni is odapörköl ezt -azt, de az annyira nem durva.
Ilyen pocsék beszéd eddig egyik Terminátor filmben sem volt.

És, hogy Száráh azóta csak piál...és is piál...
Akárcsak én (is)...

Én valahol azt látom, gondolom, hogy sokan inkább "újranéznék" a Terminátor 1 és 2-őt, mintsem esélyt adjanak a folytatásnak.
A Terminátor a film történelem egyik legnagyobb alakja, egy nagyon jó alaptörténettel.
Tehát a rajongók nem tudnak (eléggé) nyitni az új dolgok iránt.
Ja, és sokan már "befejezték" , vagy befejezettnek tekintette a második résszel.

Így "lehetetlen" jó folytatásokat csinálni, mert sokan így ülnek be a moziba megnézni.
Értem ezalatt, hogy akármit is csinálnak a rendezők, producerek, úgysem lesz jó.

Az első két rész tényleg nagyon jó volt, de fel kell nőni és hogy is mondjam, kicsit kinőni belőle.
Mert ha sokan ennyire ahhoz ragaszkodnak, soha nem lesz "méltó" folytatás.

Azért az dicséretes, hogy sok jelenet utal a második részre.
Látszik, hogy az alkotók is érezték, hogy sokan ragaszkodnak az első két részhez.
Tehát valahol megvan a Retró érzés is

Amúgy a filmben nekem Grész karaktere egy kissé idegesítő. Azok a rosszul létek szerintem kissé túljátszottak.
Az akció jelentek lehetnének kissé arányosabbak, helyenként lassabbak és követhetőbbek.
Ahogy a 2 nagy katonai repülő összeütközik, és ami ott közben történik...hát nem tudom pontosan, mi történik.
Nem lehet tudni, hogy ki lövöldözik kire, és ki akar kit megölni, megsemmisíteni.

A REV 9-es is jó újításokkal rendelkezik, pölö az, hogy 2 az 1-ben.
Az egy kicsit komolytalan, hogy egy ilyen kettő az egyben Terminátor határőröket kaszabol széjjel.
Az neki nem nagy kihívás...

A másik, hogy ez a vízi jelenet a hámvivel, meg az, hogy a 2 Terminátor a vízben verekszik, jó újítás lenne, csak lehetne kissé jobban követhető és értelmezhető.

És Kárl, a függönyös ... hát...hmmm...nem is tudom.
Értem, hogy több, mint 20 évig tanulmányozta az emberi viselkedést.
Meg nagyon unatkozott, miután nem volt több küldetése Dzson megölése után.

Mit csinált volna, 120 évig? Ugye annyira elég az energiája...
Ez nekem akkor is fura, és kissé idegen, hogy a Terminátor, egy gyilkológép, függönyt árul.
Meg az a "családi" jelenet is...

Összességében én azt mondom, hogy a második rész után ez a "legjobb" folytatás.
Van benne újítás, visszanyúlnak a múltba is.
Továbbá jó csúnya beszéd, kissé gügye párbeszédek, ahogy beszéd közben (is) odapörkölnek egymásnak.
Mindenki kissé utál mindenkit...
Pörgős csihi-puhé akció jelenetek, helyenként követhetetlen és kissé gagyi számítógépes kivitelezéssel.
Olyan a film, hogy időnként 200-al megyünk, majd hirtelen satufékkel megállunk meginni egy kávét .
Itt azért van rendezés is, próbáltak viszonylag körültekintően hozzányúlni mindenhez.
Mégiscsak a második rész folytatása...

Annyira nem tartozik ide, de a Dszeneszisznél azt éreztem, hogy a rendező bedobott mindent a turmixgépbe, megnyomta a gombot, és még a fedőt sem tette rá..

Végszóra az én helyezésem a következő a 6 epizódra:
2, 1, 6, 3 , 5, 4 .
cliuin 2019 nov. 04. - 21:51:01
(46/178)
Az előzetese alapján sejtettem, hogy nem váltja meg a világot.
1/10
MaZsola_Megmondja 2019 nov. 04. - 19:39:18 1/10 Előzmény Sz. Péter
(45/178)
Az is Terminátor film? Azta.
Sz. Péter 2019 nov. 04. - 19:04:44 Előzmény MaZsola_Megmondja
(44/178)
A Salvation-t kihagytad.
Danecay 2019 nov. 04. - 14:03:46
(43/178)
Az első rész kivételével az összes részt moziban láttam és ezt a részt leszámítva egyiken sem unatkoztam :( Kár, többet, jobbat vártam! Gyerünk csajok! ;(
1/10
MaZsola_Megmondja 2019 nov. 04. - 00:56:36 1/10
(42/178)
Ezt felesleges volt elkészíteni. Sajnos a franchise ezzel a filmmel csúnyán kiábrándította a rajongókat. Sajnos az akció nem pótolja a sztorit. Szerintem ez volt az eddigi legharmatosabb verzió. Kellene csinálni egy TX drámát, amiben Arnold öreg korát láthatjuk, lásd: Logan. Aztán lezárni végleg.

A sorrend: T2, T1, T3, Genisys, Dark Fate
20agh 2019 nov. 03. - 21:00:34
(41/178)
Már a bemutatóból tudtam hogy ez nem nekem lesz...63 éves Linda, 72 éves Schwarzi...pf
T2, Predator, az igen, tartozok ezeknek a filmeknek annyival hogy nem alázom meg ezzel
6/10
szamóca67 2019 nov. 03. - 19:48:35 6/10
(40/178)
Szerintem nézhető. A 3-4-5 részeknél jobb minden téren. ( na jó a T-X szépségfaktorban veri :-) ) Nem alkotottak olyan fenomenálisat mint az 1-2-ben, de alapvetően jól megcsinálták a filmet. Sajna nehéz már olyan ötlettel előállni, ami valamilyen filmből nem ismerős, mert ugye az első rész az egy nagy ötlet volt jól megvalósítva, a második rátett egy lapáttal, és ütött az újdonságaival, ezt nem tudták überelni, és szerintem ezzel van sokaknak gondja. A polkorrektség meg ugye magyalfa-i vírusfertőzés manapság.
4/10
Édesangyal 2019 nov. 03. - 18:05:01 4/10
(39/178)
Nem voltam elájulva, sajna elrontották de nagyon. Akció filmnek tényleg elmegy de semmi több.