Téma: Terminator 6

Sz. Péter 2021 júl. 10. - 07:15:21 Előzmény Oltalmazó
(158/178)
A Terminator sztori eleve egy zavaros időparadoxonra épül.
A kivágott jelenet is ezt erősíti meg.
Oltalmazó 2021 júl. 09. - 23:55:29
(157/178)
Jóval gyengébb rész ez is és az összes Terminátor film amely a 2. rész után készült. A Terminátor filmeket James Cameron a 2. résszel lezárta, azonban mindenképpen szerettek volna folytatást belőle így az utolsó jelenetet kivágták a filmből:

https://www.youtube.com/watch?v=_qVO48hd4ZQ

Ezzel kellett volna véget érnie, de ha már minden áron folytatni akarták, jobb lett volna ha S.M. Stirling A hasonmás, A közelgő vihar és A jövő háborúja című könyveit filmesítik meg ami valóban a Terminátor 2 történethű folytatása és bemutatja hogyan válik a jövőben John Connor az emberiség vezetőjévé és teljesen végigviszi a Terminátor cselekményét egészen addig amíg visszaküldik a 2 terminátort a múltba. A könyvekben kitérnek többek között arra is hogy a T-800-as terminátorokat kiről mintázták, vagy arra hogy a Skynet hogyan ébredt öntudatára. Akit érdekel a valódi folytatása a filmnek tudom ajánlani ezeket a könyveket.
10/10
Hungary patriot 2021 jún. 25. - 20:41:19 10/10
(156/178)
Carl a függönyös:D 10/10
1/10
DoctorMorreau 2021 jún. 06. - 02:33:48 1/10 Előzmény Bullózus pemfigoid
(155/178)
Sajnos, igazak soraid...
Mondjuk a maszkulin akcióhős-karakterek tényleg baromi sok kárt okoztak számos generációnak, de éppen a Terminátor esetében a főbb karakterekben nem szabadott volna változtatni és nem szabadott volna politikai propaganda üzenetet tenni a filmbe.

Pár akciójelenet jó volt, de tényleg, az első két rész annyira el volt találva, egyetlen robot is olyan félelmet tudott kelteni, amit azóta is képtelenek még csak megközeliteni is.
10/10
gasparp 2021 ápr. 20. - 10:58:32 10/10
(154/178)
A terminátor méltányos befejezése.De több terminátor filmet nem kérek köszönöm szépen mert tudom ,hogy brutálisan el fogják rontani...🤨🤨
1/10
Bullózus pemfigoid 2021 márc. 07. - 17:55:06 1/10 Előzmény kovier
(153/178)
Ez is egy vélemény, cska offtopic.
A filmről mi a véleményed?
kovier 2021 márc. 07. - 12:11:04 Előzmény Bullózus pemfigoid
(152/178)
Te nem "őskövület" vagy, hanem beteg!
3/10
Andriska07 2021 febr. 17. - 15:50:11 3/10
(151/178)
Nálam az 5-6 kuka, örültem volna, ha inkább a 4-et folytatják, szerintem az nagyon jó volt. A 3.résznek egy feladata volt, hogy kitörjön a háború. Arnoldot már rég nyugdíjazni kellett volna. Szerencsétlen Michael Biehn-t lecserélni arra a baltaarcú gyökérre, hát elég sértő rá nézve. .
10/10
felhasználónév321 2021 febr. 10. - 16:32:23 10/10
(150/178)
El kellet engednem a korábbi részek élményeit, emlékeit ahhoz hogy élvezni tudjam. Tetszett a technikája és a látványa többek között. Ha nem kapaszkodok a korábbi részek élményeibe, és nem viszonyítok, akkor élvezhető. Végig lekötött.
1/10
sawyerx 2020 okt. 01. - 14:40:01 1/10 Előzmény Sz. Péter
(149/178)
Dehogynem, ez volt a karakterfejlődésének egyik fő pontja, a film egyik alappillére. Ha ugyanaz a félénk pincércsaj van diliházba dugva, a szöktetését követően mihez kezdenek vele? Nekem is jobban bejött az első részes Sarah, de szerintem szükséges volt a változás, abban viszont egyetértünk, hogy itt már túl van tolva...
5/10
Rizs Ottó 2020 szept. 21. - 18:48:29 5/10
(148/178)
Minek? alapvetően ez a kérdés fogalmazódik meg az emberben az újabb és újabb Terminator próbálkozásokat látva. Sajnos semmiben nem különbözik az eddigi (2. utáni) Terminator filmektől ez sem, egyszer nézhető eyecandy, bődületes marhaságokkal. Az meg végképp nem értem a 3. rész óta, hogy miért kellene lenyűgöződnöm azoktól a Terminatoroktól akik mind egy kicsit szarabbak technikailag és sokkal kevésbé félelmetesek mint az Ítélet Napja kvázi legyőzhetetlen T 1000-e. és meddig lehet még eladni ugyanazt a menekülő ember sztorit újra és újra felmelegítve? Bár megakadályoztuk az Ítélet Napját, végül mégis bekövetkezett ezért eljátszhatjuk újra az időutazás+ menekülés robot elől c. kalandot. Ásít, lapoz.

A mexikói csaj tökéletesen hiteltelen XXI. századi John Connorként. tényleg hogy gondolhatta komolyan bárki, hogy egy 150 centis kis chica lesz a világ ellenállásának szervezője? értem az új idők szavát, girl power meg kisebbségi tolerancia, de egyszerűen a csaj leugrik a vászonról annyira nem illik ebbe a filmbe és ebbe a szerepbe. Nem nagyon segít rajta az sem, hogy elfelejtettek neki karaktert rni.



1/10
Bullózus pemfigoid 2020 aug. 23. - 20:47:11 1/10
(147/178)
"Fos... de ha összeállna, még lehetne simán $zar."

Nos, undorral vegyes utálatot érzek a film megtekintése után.
Undor és megvetés jár azért, amiért még egyszer valaki rávetemedett a többszörösen meggyalázott, szegény, haldokló Terminator franchise újabb megerőszakolásához.
Utálatot érzek a mérték nélkül arcunkba tolt ballip propaganda-halom miatt: latin(x) főhős, női erő-karakter, erős idős-nő(mary-jane) karakter, gonosz-cisz-hetero-fehér férfi a főgonosz, border detention facility a jelenet helyszíne... szerintem nincs az az NGO-elnök, aki ne élvezett volna el legalább háromszor a film alatt.
A kedvencem, hogy a Schwartziból csináltak egy igazi, balos, mintapashee-t, aki teljesen megszabadult a "toxikus maszkulinitásától" és némi gyerekgyilkolászás után visszavonul mezei cuckold-nak, vagyis kitart egy elvált nőt és a kölkeit, de még egy copást se vár el érte. Értettük az üzenetet, mi őskövületek, akik saját kölköt nevelnénk csak és vannak még elvárásaink is :)

Mindazonáltal volt 2 jobb gondolat is a filmben:
1. A gonosz robotot részről-részre fejlesztik és a mostani konstrukció kifejezetten szellemes volt.
2. A colos csaj és a Schwartzi összevetése felveti a gondolatot, hogy vajon valóban hol feszül a határ a robot és az ember közt, mert mindketten tartalmaznak emberi és gépi elemeket is, ráadásul ugyanazon oldalon harcolnak.

Abszolút negatívum:
- Sarah Connor
Atyaég, hogy mennyire szemben áll ez a karakter a T2-béli önmagával.
Az a nő elszánt volt, sérülékeny, fejlődőképes, emberi, anyai.
Ez a mostani meg konkrétan csak egy nehézfegyverekkel felszerelt, rozzant csataló bármiféle motiváció nélkül, minek után egy óvatlan pillanatban elvitte nyaralni a kölkét Mexikóba és hopp, kinyírta egy gép.
Még hülye is lett vén fejére.
Azért sajnálom nagyon, mert az egyik legjobb karakter volt a filmtörténetben. A T2 kifejezetten sokat foglalkozott vele és meghatótól a tanulságos jeleneteken át sokféleképp mutatták be a komplex, de átélhető karakterét. Most viszont csak útban volt. A colos pun€it akarták a lándzsa hegyének, így viszont inkább vált a film önmaga paródiájává.
1/10
Trevor Belmont 2020 aug. 19. - 14:01:20 1/10
(146/178)
Az első 3 rész nagyon jó volt. Adták a végzet hangulatot, de ezek! Csak a kasszasiker számított.
7/10
Clementi 2020 aug. 12. - 13:45:44 7/10
(145/178)
A Genyozisnál mérföldkövekkel jobb, igaz könnyen felejthető film lett. Egyszer be lehet vállalni.
Sz. Péter 2020 júl. 21. - 18:07:57 Előzmény Mike771231
(144/178)
Linda Hamilton-nak már a második részben sem állt jól, ez a kemény vagyok stílus.
7/10
itsme1 2020 júl. 21. - 17:08:18 7/10
(143/178)
Nincs ezzel baj.
3/10
Mike771231 2020 júl. 18. - 17:09:45 3/10
(142/178)
A Terminator filmek nagy rajongójaként is azt kell mondanom, hogy ez a sz.rnak az alja... Semmi újdonság, semmi izgalom, semmi humor! Gyenge, érdektelen szereplők, bárgyú dialógusok. Linda Hamiltonnak öregasszonyként rettenetesen nem áll már jól ez a kemény vagyok stílus, azt pedig k.rvára nem értem, hogy Arni, hogy adhatta a nevét ehhez a gagyi szerephez. Egy könnyű délutáni sorozat szintjén van a film...
7/10
sexykex 2020 júl. 10. - 03:55:00 7/10
(141/178)
Eltelt 35 év felnőtt egy új nemzedék a régi vicceket újra el lehet mesélni. Én a múltban is csíptem a Terminátor sztorikat, természetesen meg kellett néznem a legújabbat is. Elsőre az jött le, hogy tisztességes iparos munka, amivel nyugodtan le lehetne zárni ezt a sorozatot, de kicsi a valószínűsége, hogy ez bekövetkezik. Túl sok újdonság nincs a történetben, az érzelmeket akciókkal pótolják. A cím lehetett volna: Terminátor: A menekülő ember. A nosztalgia faktor működött nálam, ezért lett a pontszám hetes.
1/10
sawyerx 2020 máj. 11. - 11:10:38 1/10 Előzmény Ertibi
(140/178)
Linkeld, ahol ezt olvastad vagy láttad, köszi.
Ertibi 2020 máj. 08. - 14:57:10 Előzmény sawyerx
(139/178)
Robert Patrickről és Michael Biehn ok, összeollózva...de EF-al elkezdték a forgatást. Azok a snittek valósak. Nekem tetszik..megnéztem volna a végeredményt.. sőt bízom benne, hogy azok a részek felhasználhatóak a következő Terminatorban...már ha lesz...