Téma: Terminator 6

buncow 2020 febr. 02. - 17:56:18
(98/178)
Edward Furlong mint John Connor?! Király!
10/10
Peet04 2020 jan. 30. - 17:34:52 10/10
(97/178)
Nos hát mint terminator fan en ugy szoktam leulni a moziba hogy milyen szuper lesz ujra Arnoldot latni terminatorkent. Es nem az elozoekhez kell hsaonlitgatni, meg elvarni. Tudjuk hogy nem lesz tobb olyan film mint a 2. Igy ulok be. Es geci jol ereztem magam ezen is mert jo volt , jo volt Arnold , jo volt a fogonosz, jo volt sarah connor. A story ujrahasznositas es semmi ujat nem hoz ez igy van.
A kovetkezo resznek a jovoben kell jatszodnia! Csak hát ki tudja lehet nem lesz mar t-800 ☹️
7/10
PlasZeb 2020 jan. 26. - 13:14:48 7/10
(96/178)
Úgy ültem le, hogy sok negatív kritikát olvastam a filmről. Lehet ezért, de nekem pozitív csalódás volt. Igaz, amit írnak, hogy nagyon figyeltek a politikai korrektségre (hol nem manapság hollywoodban?) és az is igaz, hogy sántítanak az erőviszonyok stb. Na előbbi már nem fájt, mert készültem rá, utóbbi meg nem volt másképp a korábbi részekben sem. Nem több egy hollywoodi sci-fi akciófilmnél, de hozza azt a színvonalat, amit ebben a kategóriában vár az ember. Azt viszont nem tudtam elhelyezni fejben, hogy a film elején (hogy spoilermentes legyek csak ennyit írok) miért kellett annak a valakinek meghalnia? Nem a rendező magyarázatára gondolok, aki elmondja, hogy ez segített a filmnek drámai kezdetet adni, hanem hogy mi volt a történet szempontjából az értelme és célja ennek. Erre a film nem ad magyarázatot és nagyon hiányzott, hogy végig azt vártam majd valami logikus magyarázat lesz rá. Talán egy következő részben.
5/10
gyereamozibabe 2020 jan. 25. - 18:25:15 5/10
(95/178)
Már nem elég, hogy mindent leforgatnak női szereplőkkel is, most más spanyolnak is kell lenni :-)
A film egyetlen pozitívuma, hogy a stáblistában volt egy magyar szekció.
9/10
Eddyboy 2020 jan. 24. - 10:47:06 9/10 Előzmény Sz. Péter
(94/178)
Nem olyan rossz színész...
Legalább jó csúnyán beszélnek, főleg Linda Hamilton.

Ezért is plusz pont a filmnek...
Eddig ennyire csúnyán egyik részben sem beszéltek...
Sz. Péter 2020 jan. 23. - 18:12:06 Előzmény Gaddemon
(93/178)
Linda Hamilton mindig is a franchise leggyengébb láncszeme volt, annyira rossz színész.
1/10
sawyerx 2020 jan. 23. - 13:52:33 1/10 Előzmény LanyUs
(92/178)
"Sokan azt nem veszik számításba, hogy ki mivel foglalkozik és a filmeken kívül mivel tölti a szabadidejét. Hiába olvasunk sokat vagy éppen egész nap fárasztó szellemi munkát végzünk, esetleg utána fizikait ( vagy éppen fordítva ) elvárás lenne ,hogy a film minden pillanatában a logikai bukfenceket keressem... Már elnézést, de akkor negyed ennyire nem élvezném a filmet és ez elvileg éppen arról szólna!"

Na persze, majd még az én hibám, hogy ekkora szart csináltak a terminátorból, mert nem voltam elég fáradt munka után, hogy ne tudatosan, félkómában nézzem ahhoz, hogy élvezzem...
Az olyan állapotokra bőven vannak egyszer nézős filmek, amiken az sem baj, ha elalszol, de azért létezik egy-két klasszikus név, amit nem kéne ilyen alacsony szintekre süllyeszteni - többek közt ez is.
Hadik70 2020 jan. 23. - 00:44:59
(91/178)
A Hesstegen olvastam egy kritikát róla, amelyben a szerző arra utalt, hogy ez egy méltó folytatása lehet a Terninátor 1-2-nek. Ezért nagy várakozással ültem le a film elé és meg kellett állapítanom, hogy ez a kritikus vagy egy másik filmet nézett vagy fekete humornak szánta pozitív véleményét. Ez a film ugyanis borzasztó, egy rossz vicchez hasonlít. Ez egy feminista-pc-csajosegyletes látványos nulla film, amelyben fel sem tűnt volna ha Arnold szerepét egy fekete-törpe-nő játssza. Ez a film egy karikatúra, a Terminátor filmek karikatúrája vagy egy vígjáték, már ha valaki képes a kínjában röhögni.
(remélem ezúttal nem törlik a hozzászólásomat a Hesstegen ezt tették)
1/10
Gaddemon 2020 jan. 22. - 23:36:35 1/10
(90/178)
A film alkotói egészen új szintre emelték a hülyeség fogalmát. Jóformán nyugdíjas-alakulatot küldenek a vadi új robotmodell ellen... Linda Hamilton egyszerűen röhejes volt a keménykedésével, és bár Svarci jól tartja magát, de amit a karakterével csináltak, hát komolyan felröhögtünk. Család meg minden... :) Kész paródia. Még a férjem is a fejét fogta, pedig nem valami kritikus a Terminátor filmeket illetően.
Hellblade 2020 jan. 22. - 00:12:21
(89/178)
Sziasztok!
Rövid véleményem a filmről, és arról hogy miért nehéz ma jó Terminátor filmet készíteni, szerintem:
https://hellbladeblogja.blogspot.com/2019/11/terminator-dark-fate_53.html
9/10
offtopic
Eddyboy 2020 jan. 19. - 12:22:08 9/10 Előzmény Sz. Péter
(88/178)
Sarah Connor krónikáinál azért ez jobb és izgalmasabb.
Én is vártam anno a következő részeket, hogy hátha belendül a sorozat, de a második évad már elég unalmas volt. És a sorozat "befejezése" , hát finoman szólva nem volt szép...
9/10
offtopic
LanyUs 2020 jan. 18. - 19:15:38 9/10 Előzmény Sz. Péter
(87/178)
Emlékszem mennyire vártam a következő részeket hétről hétre:) Volt egy pillanat, amikor majdnem közelebb került ott a két főszereplő. Bizonyára emlékszel Te is :)
Sz. Péter 2020 jan. 18. - 16:27:18 Előzmény LanyUs
(86/178)
Nekem valamiért - talán a női szereplők hatására - a Sarah Connor krónikái hangulatom lett tőle. :)
9/10
LanyUs 2020 jan. 18. - 08:14:20 9/10 Előzmény jmisi31
(85/178)
Veled értek egyet! Anélkül, hogy mélyebb elemzési módszertant követnék a jelenetekre, szereplőkre, sztorira... összességében nekem is tetszett a film hangulata. Sokan azt nem veszik számításba, hogy ki mivel foglalkozik és a filmeken kívül mivel tölti a szabadidejét. Hiába olvasunk sokat vagy éppen egész nap fárasztó szellemi munkát végzünk, esetleg utána fizikait ( vagy éppen fordítva ) elvárás lenne ,hogy a film minden pillanatában a logikai bukfenceket keressem... Már elnézést, de akkor negyed ennyire nem élvezném a filmet és ez elvileg éppen arról szólna!
Sz. Péter 2020 jan. 18. - 00:13:49 Előzmény Eddyboy
(84/178)
Mindenkinek más-más a perverziója! ;)
k11zoltan 2020 jan. 17. - 22:37:08
(83/178)
Egyik új (2. utáni) rész sem maradandó.
Ez sem.
robgros 2019 dec. 31. - 11:51:06 Előzmény Eddyboy
(82/178)
Ezt egy másik oldalról szúrtam be, ahogy arra utaltam a kommentemben :)
9/10
Eddyboy 2019 dec. 30. - 14:02:45 9/10 Előzmény robgros
(81/178)
"...hiányoltam egyébként a filmből, hogy Grace és a Mexicsaj között szerelmi kapcsolat alakuljon ki...ha már lúd akkor legyen gépzsír..."

"... Illetve kiderülhetett volna az is, hogy az időközben "kisiparos Updaten" átesett Schwarzi a családja mellett titokban egy Kisploszkival ápol intim viszonyt..."

Ilyen buja gondolatok, hogy jutottak eszedbe a film nézése közben? :)

robgros 2019 dec. 25. - 01:33:01
(80/178)
Volt szerencsém a filmhez, de nálam sem szerzett jó pontokat ez a polkorrekt vonal erőltetése. Egyáltalán mire jó ez? Kezdem azt hinni, a Judgement Day után hagyni kellett volna a fenébe, vagy ha más nem, előszedni Stirling 3 folytatását -ha valakinek nem esne le: A hasonmás, Közelgő vihar, A jövő háborúja-, kanyarítani belőle egy épkézláb filmet és kész van a történet befejezése, nem pedig x+1-dik alkalommal is előhúzni a szatyorból az időutazást. Na de míg Hollywood filmgyár helyett inkább minimális erőfeszítéssel működő zsetongyárként kíván működni, addig mit akarunk?

'A jelen kor szelleme az, hogy ne kelljen gondolkozni. '
Ez már nagyon gáz, ugyanis pont az ember az az élőlény, amelyre a gondolkodás jellemző. Nem véletlenül a Homo Sapiens, az "értelmes ember" a mai ember elődje. Mellesleg tökéletes képet fest a nem gondolkodók világáról a Luke Wilson-nal készült Idiocracy-Hülyék paradicsoma film :)

Végezetül jöjjön egy IGN-es komment beszúrás, azt hiszem tükrözi az általános véleményt:
"A moziból kijövet egy dolog motoszkált a fejemben, hogy vajon miért Terminátor volt a film címe?!
Mert ebben a filmben volt Mexinátor, Mensinátor, Nyuggernátor és erősen klimaxos alkesz Women Power. A törpe mexi csajról meg nem is beszélve...egyébiránt tök reális, hogy egy 150 centis ötven kilós kis csincsillafing lesz az ellenállás vezetője. Meg a nagy büdös hogyne....hiányoltam egyébként a filmből, hogy Grace és a Mexicsaj között szerelmi kapcsolat alakuljon ki...ha már lúd akkor legyen gépzsír. Illetve kiderülhetett volna az is, hogy az időközben "kisiparos Updaten" átesett Schwarzi a családja mellett titokban egy Kisploszkival ápol intim viszonyt...nehogymár pont az LMBTQ maradjon ki a filmből.Egy szónak is T-101 a vége, illetve hímsovinizmus ide vagy oda....reménykedem, hogy a világ ciklikusan működik és idővel megint bejönnek a tesztoszterontól csöpögő, csupán a komor nézésükkel kisebb falvakat elpusztító férfi főhősökkel telepakolt akciófilmek. Mert ameddig az emberiség sorsa (mozis szempontból szórakoztatása), fiús kinézetű kiborg nők, lilliputi többségben lévő kisebbségiek,női szellemirtók,Pattinson féle Batmanek, Leto féle Jokerek, Sandra Bullock féle Ocean's-ok,önálló Harley Quinn filmek, atom rasszista Fekete Párducok, beképzelt Marvel kapitányok (akkor is Shazam! volt előbb b*szdki) és ezek permutációjától függ, addig még erősen tart a lejtmenet és ha így megy tovább, akkor sokára kezdünk felfelé mászni a gödör legaljáról. Közben meg a padláson porosodnak eldugva a Michael Jai Whiteok és a Scott Adkinsek. Oké...elismerem. Egyikük sem egy színész óriás. Na de pl. Nyuggernátor Schwarzi fénykorában zavart ez bárkit is? Mégis nyálcsorgatva félepilepsziás rohamban néztük a filmjeit. A fent említett urak közül nem egynek kifinomultabb a mozgáskultúrája, mint a mostani "hős" hadseregnek. Illetve ha női hős kell mindenáron...Gina Carano. A hölgyemény nem egy nagy színész...na de a kisujjába több Wonder Womenség van mint a botsáska Gadotnak. Nem mellesleg irgalmatlan jó nő....de emellett fél kézzel kitaposná nem egy férfiből a délre beflamózott finomfőzeléket. De ameddig a PC, metoo, LMBTQ Pride markában van a filmkészítés..addig ez csak vágyálom. Köszönöm a lehetőséget, hogy kiírhattam magamból ezt a rég óta érlelődő gondolatsort. Akinek nem inge ne vegye gatyára."
5/10
Rotovics Kázmér 2019 dec. 15. - 20:18:33 5/10 Előzmény domo.robi
(79/178)
Spoileres rész zseniális. :D :D