10/10
opposing force 2013 ápr. 02. - 09:09:17 10/10
(505/585)
Nézd, te hoztad fel ezt a Stephen Hawking professzorosdit, én csak azért ajánlottam megnézésre a vele készült ismeretterjesztõt, hogy lássad végre te is, meg mindenki más is, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint nem létezik idõutazás a múltba. Ha szegény tudósokat mindig figyelembe kéne vennünk, akkor a Terminator is mehetne a kukába.
jani-wan 2013 ápr. 02. - 08:40:33 Előzmény opposing force
(504/585)
és az összes többiben nem? szegény tudósok hiába dolgoztak annyit :)
10/10
opposing force 2013 márc. 31. - 23:59:08 10/10
(503/585)
Néhány érdekesség a T1 - T2 filmekkel kapcsolatban;
http://www.filmuniverzum.com/5377/
10/10
opposing force 2013 márc. 31. - 23:57:38 10/10 Előzmény jani-wan
(502/585)
John Connor apja Kyle Reese. Ezzel egyetértek :]
jani-wan 2013 márc. 31. - 21:54:21
(501/585)
Elõször is az alapok:

...Quantum theory allows time travel because nothing prevents the waves from going back in time.

... quantum objects exist as multiple component waves, with each wave following a particular path through space-time.
In 2005, Greenberger and Svozil found that when these waves travel back in time, they interfere destructively, thus preventing anything from happening differently from that which has already happened

lefordítom neked:

...a kvantum elmélet szerint lehetséges az idõutazás, mivel semmi sem akadályozza a hullámok terjedését visszafelé az idõben.

...a kvantum objektumok úgy léteznek mint több komponensû hullámok, és mindegyik hullám a saját útján halad a tér-idõben.
2005-ben Greenberger and Svozil arra jutott hogy amikor ezek a hullámok visszafelé utaznak az idõben, rombolóan hatnak, ezzel megakadályozva azt hogy bármi máshogy történjen mint ahogy történt.



Ami az általad említett mûsort illeti, még nem láttam, de most megnéztem, és egész jó. Azért van benne némi ellentmondás.

"We wonder if portals to the past or the future, could ever be possible
within the laws of nature.
As it turns out...
We think they are.
What's more, we've even given them a name...
Wormholes.
Tiny tunnels, or shortcuts, through space and time constantly form,
disappear, and reform within this quantum world.
And they actually link two separate places and two different times."

Tehát akkor leszögezhetjük hogy vannak járatok amik több idõpontot kötnek, köthetnek össze.
Majd ugye Hawking azt mondja nem hiszi el hogy lehet elég nagy féreglyukat kreálni a visszacsatolás miatt. Illetve azt mondja pontosan hogy nem lehetetlen, de nem tartható fenn sokáig, hogy idõutazásra lehessen használni.
Ezt az általad említett rockkoncerttel támasztja alá. De a rockkoncerteken a visszacsatolási probléma ugyebár meg lett oldva, úgyhogy nem biztos hogy ezt a problémát nem lehet megoldani, így ennél valamivel több kellene ahhoz hogy kvázi ki lehessen jelenteni hogy idõutazás nem lehetséges.
Szóval ez itt egy kicsit nem kerek.
Én úgy fogalmaznék hogy a tudomány jelen állása szerint úgy tûnik hogy nem lehetséges.
Mondjuk elképzelhetõ, hogy pont az említett sugárzás általi visszacsatolás szükséges ahhoz hogy a hullámok az idõben visszafelé haladva elvégezzék a pusztítást, amirõl Greenberger és Svozil beszélt, és akkor tényleg nem lehet.

Nem tudom te honnan szedted, de Hawking nem cáfolta meg a konzisztens történetek hipotézisét sem quantum, sem semmilyen szinten. Attól hogy a visszacsatolás szerinte probléma, akkor már nem is kell a hipotézis?
Szerinte ugyanis quantum szinten van idõutazás, és ott mûködnie kell a hipotézisnek.

Az, hogy Hawking már nem hisz abban hogy emberek is idõutazhatak, hát puff neki. Volt úgy õ már mással is, hogy elõször felállított egy elméletet, majd megcáfolta, mert talált valamit (mint most a visszacsatolás), majd mégis csak újra elfogadta, mert rájött a megoldásra. Ez már csak így megy.
De olyan nem volt hogy nem hitt semmiben ahogy te állítottad.



Nos most hogy mindezt megtárgyaltuk, kérdezem én hogy te mit mutattál fel ami a legkisebb mértékben is alátámasztja több idõsík teóriádat?
Semmit.
Helyette abba próbálsz belekötni amit én írok.
Szóval ami az ominózus páncélokat illeti, megállapíthatjuk hogy téged a több idõsík páncél nyomott össze már jó régen, mivel a több idõsíkról, amirõl az egész eszmecsere itt zajlott, nem esik szó mint lehetõség.
Pedig te hoztad föl ezt a mûsort az idõutazásról!
És mégsincs róla szó!
Egy szó sem.
De tényleg egy sem.
Zero.
Nulla.

Nos legalább elismerted vele, hogy a több idõsíkkal nem érdemes tovább foglalkozni.
És most hogy jól kinevettük magunkat, és kiderült hogy a több idõsík elméletet ki lehet dobni a kukába, vissza is térhetünk a Terminátorhoz.

John Connor apja Kyle Reese.
Eltartott egy darabig de ezzel is meglennénk.
10/10
opposing force 2013 márc. 31. - 05:29:00 10/10
(500/585)
Ugyanebben ismeretterjesztõ sorozatban Hawking megcáfolja saját 'konzisztens történetek hipotézisét' is. Ugyanis az idõutazás alapvetõ problémája -szerinte- nem az általad elõszeretettel hangoztatott "nagypapa paradoxon", hanem a "visszacsatolás" másnéven "gerjesztés". Ennek bemutatására egy rock-koncertet szemléltet:
" A hang belép a mikrofonba, végigfut a kábeleken, az erõsítõ felhangosítja, majd kilép a hangszórókon át. Ha túl sok hang kerül vissza a mikrofonba a hangszórókból a hang körbe-körbe jár és egyre hangosabbá válik. Ha senki nem állítja le ezt a folyamatot a visszacsatolás tönkreteheti az egész berendezést. Valami ilyesmi történne egy féreglyukkal is csak nem a hang, hanem a sugárzás járna körbe, míg végül a visszacsatolás olyan erõssé nem válik, hogy megsemmisíti a féreglyukat...
...Hiszek abban, hogy a dolgok nem teszik saját magukat lehetetlenné. Ha így volna, semmi nem tudná megakadályozni, hogy az egész Univerzum káoszba süppedjen. Véleményem szerint valami mindig történni fog, ami meggátolja hogy ez a paradoxon ((nagypapa paradoxon)) megtörténhessen. "
Tehát Hawking kigondolt egy elméletet egy olyan paradoxon feloldására, ami szerinte képtelenség, hogy megtörténjen. Ha kinevettük magunkat ezen, akkor talán visszatérhetnénk a Terminator-hoz...
10/10
opposing force 2013 márc. 31. - 04:23:54 10/10
(499/585)
Ha már Stephen Hawkingot használjuk páncélnak, ügyeljünk rá hogy a súlya nehogy agyonnyomjon bennünket.
"...parányi féreglyukak léteznek, az sem kizárt hogy egy nap képesek leszünk megnövelni õket, de nem maradhatnak fent elég sokáig ahhoz, hogy idõgépként használjuk õket. Úgy gondolom, hogy idõutazás nem lehetséges a múltba, sem féreglyukakon keresztül, sem más módszerrel, ugyanis paradoxont eredményezne. Mindebbõl sajnos az következik, hogy soha nem kerülhet sor a múltba utazásra." \Az Univerzum, ahogy Stephen Hawking látja (2010)\
jani-wan 2013 márc. 30. - 18:18:58
(498/585)
Tök mindegy honnan másolod csak legyen értelme :)
Mert a te bemásolásodnak már nem volt. (lásd lejjebb)
Nyilván csak azt a részt másoltam ki ami, megfelel újabban elfogadott elméletnek, a többi ugyanis a régi elméletet írja amit felváltott az új.
És nem azért mert nem vettem a fáradtságot tovább olvasni.
De most komolyan, nektek tényleg csak a kötekedés megy? Vagy magadból indulsz ki?
Mert te tényleg nem vetted a fáradtságod hogy elolvasd az angol részt, vagy mert nem tudsz angolul, vagy mert inkább nem vagy hajlandó figyelembe venni.
Ott ugyanis minden részletesen ki van fejtve. Tartalmazza a ti általatok nagyra tartott elméletet is (amit ugye teljesen feleslegesen bemásoltál), és elmagyarázza, hogy miért vált szükségtelenné a sok idõsík, és miért valószínûbb az új, egy idõvonalas elmélet.

"Mellesleg Stephen Hawking nem vall semmiféle elméletet"
Ezen jót röhögtem :D
Hahó!
"Stephen Hawking konzisztens történetek hipotézise szerint"
Szóval õ csak felállítja az elméleteit, de nem hiszi el? :)
Rendben. Ahogy érzed. Lehet hogy igazad van. Se cáfolni sem megerõsíteni nem tudom, úgyhogy ezzel kapcsolatban nincs egyéb mondanivalóm.
Sõt, ami fontos az le lett írva, úgyhogy ennyi volt.
10/10
opposing force 2013 márc. 30. - 13:54:07 10/10
(497/585)
A Wikipédiából én is ki tudok másolni :)
Amit te bekopiztál az egy elmélet az idõparadoxon feloldására. De ha veszed a fáradtságot tovább olvasni, akkor egy bekezdéssel lejjebb írva vagyon egy másik elmélet is.
"A visszatérés a múltba egy új idõvonalat hoz létre, azaz megváltozik a történelem. Ennek következtében az idõutazó nem térhet vissza a saját jelenébe, csak az adott - újonnan létrehozott - idõvonalon mozoghat. Ez az elmélet támaszkodik a kvantumfizika eredményeire is (ld. a folytatásban). Mivel atomi szinten már nem determinizmus, hanem csak valószínûségek mûködnek (ld.Schrödinger macskája kísérlet), ezért minden egyes rögzített valószínûség új világegyetemet hoz létre. Ebbõl adódóan a világegyetemek száma végtelen. Idõutazás esetében új világegyetem ágazik le (jön létre), és az idõutazó ebben mozog a továbbiakban." \Wikipedia\
Mellesleg Stephen Hawking nem vall semmiféle elméletet, õ elméleteket gyárt a logika útján haladva és ezek az elméletek van hogy ellentmondanak egymásnak, mert egy ponton túl már csak találgatni lehet.
jani-wan 2013 márc. 30. - 12:50:37 Előzmény opposing force
(496/585)
Nem.
Csak ha ezt akarod hinni. Már leírtam hogy miért nem kell hogy keletkezzen másik idõsík. Nézd meg a Végsõ visszaszámlálás c. filmet. Ott sem keletkezett.
Stephen Hawking konzisztens történetek hipotézise szerint senki nem mehet vissza a múltba, hacsak a történelem már meg nem mutatta, hogy a múltban már egyszer megérkezett, és ott-tartózkodása folyamán nem ölte meg a nagyapját, valamint semmi olyat nem tett, ami a jelenlegi szituációval ellenkezne. Tehát az írott történelmet nem lenne képes megváltoztatni. A hipotézis látványos példáját a Végsõ visszaszámlálás címû filmbõl ismerhette meg a nagyközönség.

Azonkívül, ha tudsz angolul, és értesz egy kicsit az elméleti fizikához:
"The laws of physics seem to permit time travel, and with it, paradoxical situations such as the possibility that people could go back in time to prevent their own birth. But it turns out that such paradoxes may be ruled out by the weirdness inherent in laws of quantum physics.

Some solutions to the equations of Einstein's general theory of relativity lead to situations in which space-time curves back on itself, theoretically allowing travellers to loop back in time and meet younger versions of themselves. Because such time travel sets up paradoxes, many researchers suspect that some physical constraints must make time travel impossible. Now, physicists Daniel Greenberger of the City University of New York and Karl Svozil of the Vienna University of Technology in Austria have shown that the most basic features of quantum theory may ensure that time travellers could never alter the past, even if they are able to go back in time.

The constraint arises from a quantum object's ability to behave like a wave. Quantum objects split their existence into multiple component waves, each following a distinct path through space-time. Ultimately, an object is usually most likely to end up in places where its component waves recombine, or "interfere", constructively, with the peaks and troughs of the waves lined up, say. The object is unlikely to be in places where the components interfere destructively, and cancel each other out.

Quantum theory allows time travel because nothing prevents the waves from going back in time. When Greenberger and Svozil analysed what happens when these component waves flow into the past, they found that the paradoxes implied by Einstein's equations never arise. Waves that travel back in time interfere destructively, thus preventing anything from happening differently from that which has already taken place. "If you travel into the past quantum mechanically, you would only see those alternatives consistent with the world you left behind you," says Greenberger."


"American physicist Hugh Everett III, proposed the many-worlds interpretation (MWI) of time travel. Though it has gone through several revisions, the MWI essentially states that many universes may exist, one for every possible outcome to every possible event. Therefore, if you were to travel back in time and kill your grandfather, the universe from which you traveled would remain unaffected and you would live on (albeit as a parricidal sadist) because the universe would shift to keep you alive, however possible.
While the MWI does theoretically seem in concordance with quantum mechanics, it certainly has its share of skeptics and, well, it just seems a little too convenient. A more recent model, however, by physicists Daniel Greenberger and Karl Svozil, allows quantum mechanical time travel along a single timeline while still overcoming the infamous grandfather paradox. According to Greenberger and Svozil, quantum objects exist as multiple component waves, with each wave following a particular path through space-time.
Time travel may have already happened and time machines may not be needed.
In 2005, Greenberger and Svozil found that when these waves travel back in time, they interfere destructively, thus preventing anything from happening differently from that which has already happened. Therefore, if you know the present, you cannot change it: "You go back to kill your [grand]father, but you'd arrive after he'd left the room, you wouldn't find him or you'd change your mind," Professor Greenberger told the BBC."



Tehát Stephen Hawking professzor, korunk egyik legnagyobb elméleti fizikusa, és feltétlenül a mezei halandók által a legismertebb tudós, elfogadja és vallja ezt az új elméletet.
Ti meg vagy nem értitek ezt meg, vagy nem fogadjátok el, és kitartotok a régi kényelmes mellett, aminek semmiféle konkrét alapja nincs és csak egy kényelmes hipotézis.
Szerintem Stephen Hawkingnak van igaza és nem nektek.
Ennyi.

Igen én is olvastam, néhány idõsíkhit kollégád igen sok baromságot összehordott az biztos, de az szerencsére törölve lett.
10/10
opposing force 2013 márc. 29. - 08:38:20 10/10
(495/585)
1. A Skynet eredetileg egy számítógépes védelmi rendszer, ha az elsõ terminátor nem hagyja el az alkatrészeit akkor is létre jön és üzembe állítják. A chip, amin Miles Dyson dolgozott a legénység nélküli lopakodó bombázók alapanyagául szolgált az õ kutatásában. Tehát valamilyen mesterséges intelligencián alapuló robotpilótát tervezett, amin egyébként jövõbõl érkezõ mikrochipek nélkül is dolgoznak emberek. Mellesleg Dyson kutatása füstbe ment. Ezt a mikroprocesszort a Skynet találja föl majd a jövõben, tehát nem szükséges hogy létezzen ilyen technológia abban az idõben amikor a Skynet öntudatára ébred. Ezért nem is kell neki idõutazással megalapoznia a saját létezését. Bár Sarah Connor is úgy vélte, hogyha megöli Dysont és felrobbantják az egész Cyberdyne-t, minden kutatási anyagot megsemmisítenek akkor nem következik be az Ítélet Napja, legalábbis ebben reménykedett. De csak annyit értek el, hogy az ítéletnap elhalasztódott, ez derül ki a 3. részben, ahogy az is hogy jövõbõl érkezõ technológia nélkül is fel tudják építeni az emberek a Skynet-et.
2. A jövõ mindig csak egy lehetséges jövõ ami az alapján következik be ahogy a dolgok jelenleg állnak. A jövõ amely mindig mozgásban van a jelen pillanatában szilárdul meg. Mikor a jelenbõl valaki a múltba utazik azzal a szándékkal hogy megváltoztassa a jövõt, akkor egy új idõsík keletkezik. A jövõ ami egykor jelen volt már a múlté illetve be sem következik.
3. Kyle Reese vs. John Connor
Kettõjük kapcsolata az igazi paradoxon a T-univerzumban. Connor visszaküldi Reese-t a múltba, hogy védje meg az anyját. Csakhogy Reese ennél még többet is tesz, megcsinálja Sarah-t így borul minden, innentõl kezdve õ lesz Connor apja. Nyilvánvaló, hogy mielõtt ez a téboly bekövetkezett volna Connor-nak nem Reese volt az apja. Léteznie kell egy olyan idõsíknak amiben ez az egész elkezdõdött és aminek úgy lehetne véget vetni, hogy mielõtt Connor visszaküldi az apját nagyon szépen megkéri, hogy ne nyúljon hozzá az anyjához. Akkor viszont kérdéses hogy John Connor megszületik e egyáltalán. Valószínûleg megszületik, csak nem Kyle lesz az apja és Sarah meg így is-úgy is hadvezért nevel belõle. De érthetõ hogy miért nem kockáztat, én se tenném :)

Bocs ha hülyeségeket hordtam össze, de itt már ennél sokkal nagyobb baromságokat is olvastam.
Igaz jani-wan? :]
jani-wan 2013 márc. 25. - 21:43:18
(494/585)
200 robot?
Nos az a tény hogy ilyesmivel elõhozakodsz, azt jelenti hogy egyáltalán nem érted az idõhurokkal kapcsolatos elméletet.
Az ugyanis nem feltételez egyetlen robotot sem, és csak egy érdekes koncepció volt részemrõl, semmi több.
jani-wan 2013 márc. 25. - 21:36:08 Előzmény convar
(493/585)
"a film jelenében akkor is egy plusz cselekményszálat feltételezel."
És azzal mi a gond?
A film jelenében minden egyes embernek a bolygón saját cselekményszála van. És mindegyik szálon nyugodtan lehet feltételezni bármit, amíg nem mond ellent valamelyik filmes ténynek.
Egyébként ha belegondolsz, ti nem csak egy plusz cselekményszálat feltételeztek, hanem egy teljesen más idõsíkot. Az kicsit több cselekményszál. :)

"mindkettõnk elméletéhez kell egy-egy "mankó" egy kitalált eseménysor formájában"
Igen, de az én elméleti eseménysorom beilleszthetõ anélkül hogy bármi változna. Sõt pont az a lényege hogy minden változatlan maradjon. Az viszont hogy John Connornak más az apja elég nagy változás, ami miatt elõ kell húzni a bûvészkalapból az idõsíkokat.


Ez a második T1000 csak egy érdekes gondolat, de még valamikor az elején írtam, elég ha az emberek emberek, és a katonaság katonaság, mert akkor Sarah-ék a pusztítása ellenére, a katonaságnak megvan a kutatás teljes dokumentációja a Cyberdyne-on kívül is valahol, amirõl Dyson nyilván nem tud.
Csak ez ugye túl hétköznapi, így egy második T1000 kissé érdekesebbé teszi.

Ha el kell képzelnem hogy a T1000 hogy csinálja, akkor elõször is elmegy a MÉH telepre egy évre, beleolvad a környezetbe mint fémhulladék, és mikor újraépült a Cyberdyne, egyik éjszaka elkap egy jelentéktelen biztonsági õrt és besétál mint õ. És mint biztonsági õr oda megy az épületben éjszaka ahová akar. Lerakja a fõkutató asztalára a chipet, kifolyik a vízcsapon keresztül a csatornába (már csak a CGI kedvéért), és jó napot.
Csak ez így roppant unalmas film lenne :)
Sõt igazából ha nincs se chipje amit hozott, se kutatási anyag másolat máshol, akkor míg a másik T1000 a Connor gyerekkel bohóckodik, akkor már korábban is simán besétálhat a Cyberdyne-hoz, mint valami fõmufti, és letöltheti a teljes kutatási anyagot.
De valószínûleg a chip tervrajza úgyis megvan neki, szóval pikk-pakk össze tud dobni egyet. Aztán irány a MÉH telep, várakozás stb...
Nem jó film :)



"Tehát Sarah szavai egyben Cameron szavai is, csak a tisztánlátás kedvéért."
Oké akkor esetleg lehetséges hogy Cameron tudta hogy egy pincérnõ valószínûleg nincs nagyon otthon temporális mechanikában?


"(HSZ 625)"
A T2 egyáltalán nem forgatta fel az elsõ részben kialakított koncepciót, mivel ha feltételezzük, és miért ne tehetnénk, mivel nem mond ellent semminek, hogy csak hiszik hogy változtattak a jövõn, de mégsem tették, mert rajtuk kívül is zajlanak események. És ahogy mondtam, így minden beilleszthetõ logikus egységbe, idõsíkok nélkül.
10/10
sawyerx 2013 márc. 25. - 18:26:18 10/10
(492/585)
Mit feltételeztek annyit?! Ha ezen az elven mûködött volna a Skynet, akkor 2029-bõl egybõl visszaküldött volna 200 robotot különbözõ idõkbe, hogy annyira biztos legyen a dologban.
8/10
offtopic
convar 2013 márc. 23. - 21:42:08 8/10 Előzmény jani-wan
(491/585)
Lehet, de a film jelenében akkor is egy plusz cselekményszálat feltételezel. Ilyet mi nem tettünk.

Na mind1, a lényeg sztem hogy mint látod, mindkettõnk elméletéhez kell egy-egy "mankó" egy kitalált eseménysor formájában, a T filmek rendezõinek következetlensége miatt. Úgyhogy nekem mind1, mint mondtam én el tudom fogadni ha vki másként értelmezi a T filmeket és ha nála ehhez két T-1000 kell visszaküldenie a Skynetnek hát a fene bánja, nálam attól még továbbra is csak egyet küldött vissza - igaz, számomra, a 0. részben meg van egy Connor akinek még nem Kyle az apja :)

Azért lehetne az izgalmas, képzeld csak el: ahogy te is mondtad valszeg úgyis megvárja amíg a másik történet lerendezõdik. Igen ám, de akkor Sarahék is odaérhetnek meg egyébként is, ki tudja hogy hány emberen kell átgázolnia ahhoz mire eljut a céljához. Ha vmi gikszer történik lehet hogy egy komplett hadseregen :o)
8/10
offtopic
convar 2013 márc. 23. - 21:21:50 8/10 Előzmény jani-wan
(490/585)
Már múltkor is akartam említeni: Sarah szavainál, ill. azok jelentõségénél egy dolgot felejtesz el: hogy õ csak egy filmes karakter, akit Linda Hamilton alakított. Aki azért mondta azt amit, mert az volt megírva a forgatókönyvben. Na és a forgatókönyvet ki is írta? ;)

Tehát Sarah szavai egyben Cameron szavai is, csak a tisztánlátás kedvéért.


Egyébként épp ezért mondtam már a múltkor is hogy sztem maga Cameron sem látja át igazán azt a világot amit felépített. Sztem ilyen szempontból õ se nagyobb koponya mint mi, el tudom képzelni hogy mennyire gyûlöli az olyan újságírói kérdéseket amely a filmjeiben lévõ paradoxonokra vonatkozik :) A T1et megcsinálta a körforgás elméletre, mert az hú milyen durva, majd hogy elgondolkodnak a nézõk is Sarah benzinkutas fotóján. Aztán amikor nekiállt a T2 megírásának, azt egybõl érezte hogy nem folytathatja a Terminator szellemében a folytatást mert akkor az csak egy remake lenne. Így aztán sz.rt bele az elméletekbe, és megírt egy új forgatókönyvet újabb visszautazásokkal - az hogy ezek mennyiben forgatják fel az addig lefektetett alapokat sztem nem különösebben érdekelte, úgy lehetett vele hogy majd a rajongók megmagyarázzák ill. amíg ezeken vitatkoznak addig is a filmekrõl beszélnek.


Nem, nem Sliders, az megint más téma, visszább ez is ki van fejtve hogy miért ;)
8/10
offtopic
convar 2013 márc. 23. - 21:05:39 8/10
(489/585)
Így van, nekem épp ezért nem tetszik. Ennyi.
jani-wan 2013 márc. 22. - 08:38:58 Előzmény JoeM
(488/585)
Nyilvánvalóan te a feladós típus vagy, aki inkább meghal mint megpróbálja a valószínûtlent.
És az is nyilvánvaló, hogy még nem sakkoztál gép ellen aki az utolsó pillanatig tologatja az egy szál királyát, pedig nyilvánvalóan nincs semmi esélye.
Szóval az hogy szerinted mókás az csak a te problémád.
Az hogy szerinted légvár, azért van mert nem vagy képes felfogni.
Valóban többször leírtad az elméletedet, de csak egy malomban õrölsz saját magaddal, így a fáklyásmeneted jó ötlet.
10/10
JoeM 2013 márc. 21. - 16:23:15 10/10
(487/585)
""Egyébként meg az is lehet hogy tudta hogy kudarcot vall, de egy próbát megér amikor semmi más lehetõsége nincs.""

Egy lefutott eseménysor, aminek tudja a végkimenetelét, de azért próbálkozik...hát vannak mókás részei az elméletednek.

""De itt a lényeg, hogy megmaradjon a folyamatosság a SKYNET számára chip ügyben.""

A folyamatosság csak akkor maradhat meg, ha az egész elmélet egy légvárra épül. Ahogyan ez is le lett írva párszor. Részemrõl a fáklyásmenet.
jani-wan 2013 márc. 21. - 15:57:47
(486/585)
Nem szõttem bele semmit a filmbe, és a film cselekményéhez sem nyúltam hozzá.
Az hogy esetleg lehetett egy másik T1000 sehol sem keresztezi a film cselekményét, miszerint a T1000, aki a filmben szerepelt, meg akarja ölni a gyerek Connort, és Schwarzi meg Sarah megpróbálják megvédeni.
Egyedül ott lehetne keresztezõdés, mikor felrobbantják Cyberdyne-t, de mivel elég ha megvárja míg az egész dolog elül, ujjá építik Cyberdyne-t, és csak akkor csempészi be a chipet.


Egyébként meg ha belegondolsz a T2,5 - az igazi küldetés igencsak unalmas lenne.