2/10
sawyerx 2015 júl. 27. - 14:45:11 2/10
(277/417)
Na és én is kérdeznék egyet: van ugyebár a "Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed" híres mondat. Milliószor láttam nyilván az elsõ részt, de ez Kyle szájából nem hangzik el. A híd alatt mond el egy üzenetet, amit John a jövõbõl küldött, hogy "Sarah. Erõsnek kell lenned... stb.", de ez nem az. A 2. bõvítettjében megjelenik Kyle, de ott sem mond ilyet. Szóval van jelenet, ahol Reese õrmester konkrétan ezt elmondja? : )
2/10
sawyerx 2015 júl. 27. - 14:40:52 2/10
(276/417)
Eddyboy

A 3. részt a genisys teljesen lekakálja, míg ott 2004-ben jött el az Ítélet napja, itt ugyanúgy 97-ben. Így rá lehet fogni, hogy nem robban akkorát, ezért lövöldöz Sarah vígnak az energiacella felé. De itt már olyan gépek vannak, hogy szerintem kár lenne belemenni a mûködésükbe, túl van bonyolítva : )


jmisi31

Elõször akkor nézz utána annak, amit tévesen bizonygatsz, és ne lekezelõen "barátom..."-ozz és tucat felkiáltójellel erõlködj.


honfoglalo111

Hát igen, az elsõ részben mikor befutott elõle az egyik rendõr a fal mögé, a gép egybõl beméricskélte, hol szaladhat és szét is lõtte.
10/10
Eddyboy 2015 júl. 27. - 10:51:43 10/10
(275/417)
Az tán azért lehet, mert nem lát át a padlón a felélesztett 800-as, és csak tippel, hogy hol van kájl ríz.

Ami inkább érdekesebb, hogy mitõl támadt fel, a t-800-as?
Attól, hogy a t1000-es rászórta a varázsport, mikor eltáncolt mellette?!:)
Elõször is száráh néni mit lõtt le benne, hogy utána térdre roggyanva "megpihent".
Mert ha a hidrogén cellát lövi meg, akkor az nagyot robban. (Visszagondolva a t3-ra)

Szóval mit lõtt ki benne???
!% 2015 júl. 27. - 08:01:52
(274/417)
El van rontva.Igaz vannak benne jó ötletek amiket nem használtak ki jól, nem fektettek rájuk elég hangsúlyt.
10/10
honfoglalo111 2015 júl. 27. - 04:05:35 10/10
(273/417)
Olvasva a kommenteket, még egy problémás jelenet szóba:
Mikor Kyle menekül a padló alatt a felélesztett gonosz T-800 elõl, nehogy már olyan béna legyen, hogy folyton jobbra-balra szúrja a rudat és sose középre, akkor biztos felnyársalná Kyle-t... (Olyan, mint amikor folyton mellélõnek a menekülõnek filmekben...)
Ezt eléggé elrontották, mit gondoltok?
7/10
Semprini 2015 júl. 26. - 13:06:34 7/10
(272/417)
Sokakkal ellentétben nekem a harmadik rész nagyon tetszett, a negyedik viszont már szerintem is kritikán aluli volt, egyértelmûen a sorozat megcsúfolása, meg sem érdemelte a Terminator címet. Egyszer láttam és soha többet, még az emlékét is kitörlöm.
Na és akkor az ötödik rész... nos, összeségében nekem bejött. Azt kell mondjam, az öreg Schwarzi szereplése kimondottan feldobta, és erõs humorforrást biztosította végig a film alatt. Pedig nem egy vígjáték-jellegû epizód volt ez. De mégis sokszor elmosolyodtam a beszólásokon. A másik nagy pozitívum Emilia Clarke. Nekem jobban tetszett Sarah Connorként, mint Linda Hamilton az elsõ 2 részben. Oké, hogy kicsit alacsonyabb, nem annyira szálkás meg minden, de akkor is passzolt ebbe a filmbe, én abszolút meg voltam vele elégedve.
A sztori és az akciók nagyjából rendben voltak, bár sok újdonságot e téren nem tud felmutatni a film, ami viszont nagyon nem tetszett, és majdnem 3 csillagot adtam miatta a filmre, az John Connor figurája. Na azt nagyon elcseszték szerintem.
Mindent összevetve nem volt azért ez rossz, meg fogom nézni majd DVD-n is, és várom a következõ részt, remélem, az sem lesz rosszabb.
7,5/10
7/10
jmisi31 2015 júl. 25. - 18:16:44 7/10
(271/417)
Azt hiszem nekem kell elnézést kérnem... igazatok volt!!! Bár ettõl függetlenül nekem bejött a film, ma este is meglesz... 4-szer.
offtopic
Blindmouse 2015 júl. 25. - 13:42:45
(270/417)
Azt tudtam hogy filmbeli autóknak, repülõknek, helikoptereknek van adatbázisa, de hogy csúzliknak is... :D
offtopic
Sz Peter 2015 júl. 25. - 12:14:47
(269/417)
Kár vitatkozni. Ezen az oldalon minden filmet ki lehet keresni:

http://www.imfdb.org/wiki/The_Terminator
10/10
Eddyboy 2015 júl. 25. - 10:18:18 10/10
(268/417)
Igen, annyira sokat fejlõdött a technika (de minek?), hogy tán nem is lehet visszahozni az elsõ két hangulatát.
Valószínûleg ezt mindenki tudta, ezért nem is akart ilyesmin különösebben szenvedni.
Ez a sok marhaság, ami azóta megjelent (pl.okostelefon, táblet pécé, a hipergagyi androidjával stb.) megölte az egészet, ilyen szempontból.
(Ugye, hogy terjed a Genisys 2017-ben...áh, hagyjuk)
Ez van, ezt tudomásul kell venni.:(
7/10
jmisi31 2015 júl. 25. - 09:18:03 7/10
(267/417)
Barátom... nézd vissza a filmet! Egyrészt a shotgun Remington volt az elsõ részben, a SPAS-12 maximum Sarah Connor kezében a második rész végén...
A rendõrségi mészárlás esetében pedig két géppuska volt a kezében, az egyik AK volt!!!!
7/10
jmisi31 2015 júl. 25. - 09:11:44 7/10
(266/417)
De fenenagy fegyverszakértõk vannak itten :)
Látom a lényeget azért némileg vettétek...
Én még mindig azt mondom, a mai világban már NEM LEHET megoldani azt a nyomasztó dramaturgiai hatást, mert már szinte mindent láttunk. Lehetne jó történetet írni, de akkor vissza kéne menni teljesen a gyökerekhez és abból építkezni, ahogy itt próbálták.... csak másképpen!!!
Ne menjünk bele a T4-be, nekem az jobban ütött, mint a T3... lehet Nick Stahl hiteltelen John Connorja végett, mert tegyük hozzá, Christian Bale arcjátékáról is jobban elhittem, hogy õ a nagy megmentõ.
Nekem a Genesys akkor is bejött, ha nektek nem is, mint ahogy a Mad Max - A Harag Útja és a Jurassic World is, ami számomra csalódás volt, a Bosszúállók - Ultron Kora... de tudom, ezzel is egyedül vagyok :D
2/10
sawyerx 2015 júl. 24. - 11:31:53 2/10
(265/417)
1.
Persze, tedd hozzá, hogy megfelelõ politika, a pápa áldása, a csillagközi bíróság engedélye, Jabba nagyúr bólintása... Jó filmet igenis lehetne csinálni a mai korban, hasonló stílusban, és ahhoz nem kéne egy új, a mai korhoz is zordabb, még meg nem álmodott jövõt belevinni, csak a már említett feltételeknek meglenni. A Genisys a film nagy csattanója akart lenni, hogy áthelyezték a Skynetet a mai népbeteg internet világába, csak ezzel ugyanúgy, mint a többi dologgal nem tudtak tisztességesen bánni. Egyébként a Terminátor 1-2 varázsa, hogy a hangulat és jelenetek annyira hatásosak a nézõ felé, hogy évtizedek múlva is tisztán emlékezni rájuk, ugyanis a karakterek, sztori, képi világ és zene egy kibeb*szott jó kerek egészt alkot. És ez nem ám sz*ros másfél óra, legalább is a kettû esetében két és fél óra.

2.
A T4 egy nyálas, klisékkel teli világvégés film, nem is körmölök róla, viszont ennél jobb.

3.
A terminátor nem kaszabolt Ak 47-tel, AR-18 volt nála és egy SPAS-12 shotgun.
7/10
jmisi31 2015 júl. 24. - 10:55:56 7/10
(264/417)
Hiába egy jó rendezõ, meg operatõr, tán még történet is, ha a stúdió meg a producerek beleszólnak, a színészekrõl nem is beszélve...
Ez látszik meg Neill Blomkamp filmjeinél is, amikor még úgymond nevesincs rendezõ volt, Peter Jackson keze alatt kultfilmet készített, Hollywoodban ez nagyon nem jön neki össze!!!
A T1 a maga idejében nagyon jó volt... egészen a T2-ig, onnantól az volt az etalon és a mai napig is az!!!
A T1 esetében azért volt annyira ijesztõ az egész, mert akkor még elképzelhetetlen volt az a "világ", nem voltak könnyen beszerezhetõ olyan fegyverek, amilyenek manapság vannak(Kyle Reese is csak remingtonnal tudta lassítani Arnie bácsit, és Arnie bácsinak is a legerõsebb fegyvere az AK 47-es volt, amivel kaszabolta a zsarukat)! Ma már olyan fegyverek vannak, hogy sima ügy akár kettélõni egy T800-ast, már nem annyira félelmetes a közeg, mert ma már nemcsak hihetõ az 1984-ben megálmodott világ, hanem szépen lassan meg is elõzzük azt!!!
Ezért nem is lehet már olyan terminátor filmet csinálni... jöhet akármilyen rendezõ, történet, operatõr vagy akár színész, sosem lesz még hasonló sem!!!
Viszont a közönség szeretne még... a készítõk meg ezt tartják szem elõtt, a T3 is csak ezért készült el(bár ne készült volna), a T4 meg a jövõt akarta bemutatni, ami jó is lett volna, ha nem lettek volna akkora logikai hibák a filmben, hogy még az akkor 9 éves lányom is észrevette!!!
Ez egy elvileg trilógia kezdete lenne és lehet, ismétlem lehet, hogy a többi részbõl helyrerakódnának a dolgok, de olyan érzés soha a büdös életbe nem fog érni minket, mint 1984-ben vagy 1991-ben, mert ahhoz nekünk kéne visszamenni az idõben...
!% 2015 júl. 23. - 13:34:19
(263/417)
Teljesen igazad van.
Blindmouse 2015 júl. 23. - 02:43:59
(262/417)
Hát igen, úgy szartad össze magad kisgyerekként a T1 T800-asától, hogy nem vágott senkihez toronyházat, és nem rombolt le egy fél várost valami jármûvel. viszont lelõtték, felkelt,és felkelt újra, átjött tûzön vízen át. nem volt hova elbújni elõle, vagy ha volt is akkor valami baki miatt megtalált. nagyjából azt a visszatérõ álmot teljesítette meg valamennyire, amikor azt álmodod hogy valami elõl rohadtul el kéne szaladnod, és nem tudsz.

Ehhez képest manapság szinte bármilyen akciófilmben lassan egész földrészeket dobálnak egymáshoz, és a másikról csak úgy lepattan, mégcsak az egyensúlyából sem billenti ki.

Neil Blomkamp nem lenne rossz rendezõ, csak senki sem akarná hogy Johannesburgban játszódjon a film.
Mondjuk ha képes lenne L.A.-ben gondolkozni, akkor egy Alex Proyassal összefogva lehet tudnának hangulatot teremteni. :)

SPOILER:
A filmrõl: Jól indult. nagyjából azt a szálat követte, amit anno 1992 környékén olvastam a T2-bõl visszaírt könyv "odafönn" fejezetében. bár abban a fejezetben még lett volna több potenciál még egy pár könyvbéli snitt megfilmesítésével, bár nem tudom mennyire volt szándékos ez a rész, vagy csak a véletlen mûve.

Az 1984-es idõsík megvariálása nem volt rossz. a CGI sem volt gáz, még az eredeti T1-bõl is bele volt vágva egy apró snitt, amikor körülnéz. a Badass T800 likvidálása határeset, jó, legyen kell akció a filmbe.
Viszont miután lekapták a fejét, a testét nyugodtan eltehették volna tartalék/bontott alkatrésznek. csak jól kell eldugni és nem találják meg. nyilván sejthetõ volt hogy szükség lesz rá.

Na a 2017-ben már voltak bakik, csúnyán. Nem értem mit érez késztetést a csevegésre bármilyen gyilkológép/beszivárgóegység arra hogy elmesélje élete történetét. célpont elõtte BUMM vége, heló.
A rendõrségi bevigyorgás, az még poén is volt, belefér. végülis úgy próbált viselkedni ahogy az elvárható fényképezik, mosoly. '73 óta felfogtatta hogy így mûködik, na.
Mondhatni a vége meg kifejezetten össze volt csapva.. mimetic polialloy upgrade? naneeee.. mint egy rossz TSCC epizód.
Mondjuk egész jó indítása lett volna egy folytatásnak hogy a trutyiból kiszedett, és amúgy sérült GuardianT800-at megpróbálják üzemképessé tákolni. Mondjuk azthiszem egy darabig így kellett volna öltöznie hogy ne tûnjön fel senkinek: http://seat42f.com/images/stories/tvshows/SarahConnorChronicles/S0103/terminator-sarah-connor-chronicles-the-turk-photo-7.com.jpg

Ez a hús öregedés, javulás meg eléggé összevissza kezelt dolog, ahány film annyi féle.. az addig oké hogy hûtõkamrában voltak tárolva, de most akkor aT1-ben ahol sérült, ott kb rohadni kezdett, büdös volt, jöttek rá a legyek, a takarító még be is kopogott hogy döglött macskát tart-e odabenn.
Most meg öregszik? he? max esetleg kiszáradási folyamat?
TSCC-ben volt egy olyan (egyébként egész jó kis epizód) ahol rossz idõben érkezett egy ilyen jószág, hát beépült. kiépített egy vállalatot, építtetett toronyházat, majd eltûnt. (alvó üzemmódban pihent befalazva a megfelelõ idõpontig hogy elõjöjjön) na ott pl semmit sem változott a tag.
2/10
sawyerx 2015 júl. 22. - 22:51:11 2/10
(261/417)
Ja és hogy egy példát is mellékeljek: nézd meg a Breaking Bad c. sorozatot, az egyik rész csak annyiról szól, hogy a fõszereplõ egy legyet kerget a laborban, aminek elvileg sterilnek kéne lennie. Niiiincs ripacskodás, niiincs szídzsíáj effökt vagy oda nem illõ stílusjegy - jó rendezõ + jó operatõr + jó színész. Írd le egy papírra, ne felejtsd el.
2/10
sawyerx 2015 júl. 22. - 22:47:17 2/10
(260/417)
* pontosítok: mai hálivúdi alkotók nagy hibája.
2/10
sawyerx 2015 júl. 22. - 22:46:22 2/10
(259/417)
Kovács kollégával értek egyet.

Mennyire állná meg a helyét? Egy jó rendezõvel, íróval, operatõrrel talán még jobban is. Te azzal érvelsz, ami a mai filmes társadalom legnagyobb hibája: nem AKARNAK maradandót alkotni, mert úgy gondolják, hogy a mai célközönségnek elég egy összefacsart alaptörténet, semmi mondanivaló és minél és még annál is több CGI. A T1-en látszik, hogy tök minimális pénzbõl dobták össze a többihez képest, mégis a legeslegjobb. Nem elfogult vagyok, hanem van bennem annyi, hogy nem elégszek meg egy undormány sz*rral. Egyébként a 3. rész nekem eléggé bejött, Connor karakterével volt csak egy kis nézeteltérésem, a 4. nem tetszett, de ehhez képest milliószor jobb. A Jurassic Worldbe is már nem tudtak mit elõvenni, újraforgatták full az elsõt, beleraktak egy ultraszuper t-rex-raptor dinót, k*rtak hozzá látványt, oszt élvezd h*lye nézõ. Ja és azt hiszem, hogy kihagytam: abszolúte nem éreztem sehol, hogy most izgulnom kéne a karakterekét vagy a világért. És ez miattam van? A lónak a péróját. Mint mondtam, jó rendezõ, író, operatõr. Ennyi. Ha tetszett, akkor majd vedd meg a coopban a kassza melletti kosárból 690-ért.
Kovács kolléga 2015 júl. 22. - 22:29:18
(258/417)
A Terminátor a maga korában egy viszonylag kis költségvetésû film volt, ahol a fiatal alkotók ötletekkel pótolták ki a pénzt. Az elmúlt években a sci-fi mûfajában a Pitch Black vagy a District 9 felelt meg neki leginkább. Márpedig ezek sikerfilmek voltak a jelenlegi mezõnyben is. A különbség maximum annyi, hogy David Twohyval és Neill Blomkampppal ellentétben Cameron akkor is tudott jó filmet csinálni, amikor már hatalmas nyomás volt rajta, ugyanakkor rengeteg pénz állt a rendelkezésére.

Egyébként hülye logikával érvelsz, mert a mai mezõnyben a Star Wars ep4 is elvérezne.


Csak önmagamat tudom idézni: egy 2015-ös Terminátor-filmnek olyannak kellett volna lennie, mint a Mad Max 4-nek. Svarcival vagy nélküle.