offtopic
wukovsky 2009 dec. 03. - 21:08:07 Előzmény krisz-1990
(931/1271)
A TSCC-ben bemutatott gépek tudatában most már egyértelmû, mire gondolunk a rideg realisztikusság alatt.


Az ellenállók úgy éltek ott a kis bázisukon, mint hal a vízben. És egy menekülõ Márkúszra annyi aknát, lõszert, és kerozint elpazaroltak, amennyit az üdv hadsereg egy év alatt. Na az egy kicsit unrealisztikus volt. Miközben az összes regényben, és az összes jövõképben az a legfõbb félelmük, hogy felfedezik a bunkerjukat.

Na ez kicsit gáz volt. Skynet helyében megrohamoztam volna a helyet, vagy majd ha már lesz elég t-800-a ? :$

Láthattuk, hogy van fegyverarzenálja egy rohamhoz, a birodalomi lépegetõ, a hunterkiller-ek légi fedezetet nyújtanak, és egy halom t-600 pedig behatol.


Ez egy újabb baki, és rossz pont, de ezt még csak most realizálta a tudatom :(
krisz-1990 2009 dec. 02. - 00:56:41 Előzmény wukovsky
(930/1271)
Mint már korábban írtam, nekem tetszett, de abban igazad van hogy én sem érzek késztetést arra hogy újra megnézzem, annak ellenére hogy hetek óta a HDD-n pihen. Pedig csak egyszer láttam, moziban. Az elsõ kettõt, már számtalanszor megnéztem, és ha elkezdem, nem bírom abbahagyni.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 01. - 12:24:51
(929/1271)
"Eltûnt a történet feelingje, és a közhiedelemmel ellentétben ennek nem az az oka, hogy felnõtt a terminátoron nevelkedett generáció, és már nem hisz a mesékben..."


Itt kapcsolódik egy nagyon jó vicc, hogy miért könnyebb a férfiakat pszichóanalizálni???


Hát azért, mert nem kell vissza vinni õket a gyermekkorukba, hiszen még mindig ott vannak!!!!!!!!!!


És ez abszolút igaz, ahogy Nino Carotta mondta egyszer egy totálcar-ban, minden férfiben ott lakik a gyerek, vagy mondjuk úgy inkább, hogy a hülye gyerek.


Akárhányszor elõveszem a régi részeket, mindig úgyan az a félelem és borzongás fog el.


Úgyan ez van a ragadozó 1-2vel is, egy fejlett társadalomban simán elképzelhetõ, hogy eljönnek vadászni a földre, akárcsak a gazdag európaiak átmennek oroszlánt meg zsiráfot lõni afrikába, az a film is pont attól félelmetes, de azt is el....ték az Alien-el együtt.


Ma amikor már szinte minden film látványos tud lenni, a látvány ugyan az lett, mint az elektromos ablakemelõ és a légkondiciónáló egy autóban.

Attól, még hogy benne van, nem lesz luxus autó, de ha nincs benne, attól még nem egy fapados vacak. Lásd F50.

A Salvationból mégis hiányzik az, amitõl S Classe, vagy Series 7 lehetne, az, hogy beülsz, és úgy vegyen körül, hogy tátott szájjal szálljál ki, ha egyáltalán hajlandó vagy kiszállni.


Salvation után nem ézertem azt, hogy ezt most rögtön meg kell néznem újra, ellenben az elsõ két résszel, de még a harmadik részt is igen hamar újra néztem :$
Jankaou 2009 nov. 30. - 23:23:06 Előzmény Bromden fõnök
(928/1271)
""Én nem értem mi bajotok ezzel a filmmel. nekem nagyon tetszett!!""

Az a baj, hogy eltûnt az a rideg realisztikusság, és fenyegetés, ami az elsõ két részben kulcsfontosságú volt, és kényesen ügyeltek is végig a meglétére. Kevés olyan film létezik, amit átéléssel tudsz nézni, amirõl el tudod hinni, hogy akár meg is történhet. A realisztikus robotváz, a microchipvezérlés, és az egész történet sci-fi, de nem rugaszkodott el annyira a talajtól, hogy azt mondd kapásból, áhh ez lehetetlen ! A T1-T2 zseniális telitalálat volt, amire 20 év után is csak azt tudom mondani elismeréssel: ez igen!

Az új részekkel az a probléma, hogy komolytalanok, és annak is szánták õket. Jól festenek ahogy a gépszörnyek ottan lövöldöznek a vásznon, elõtérbe kerültek a ma oly divatos szuperképességek, és más trendi elemek, minden bizonnyal tetszeni fog a közönségnek, mert látványos. De sajnos a látvány nem mindig elég. Fõleg nem egy olyan filmnél, ahol már az elõzõ részek igen magasra tették a lécet. Ezt a filmet úgy kellett volna befejezni, hogy odabasszon rendesen, vagy pedig nem szabadott volna hozzányúlni. Ez a tinédzsereknek szánt híg limonádé, semmivel sem tûnik ki a szokásos 21. századi akciófilm tengerbõl. Még akkor sem ha Terminátor a címe. Egyszer megnézhetõ egészestés akciófilm, semmivel sem több. Eltûnt a történet feelingje, és a közhiedelemmel ellentétben ennek nem az az oka, hogy felnõtt a terminátoron nevelkedett generáció, és már nem hisz a mesékben...
dezsi73 2009 nov. 30. - 10:41:59
(927/1271)
Szerintem a film összességében jó volt,annak ellenére,hogy a jellemábrázolások silányak.A hangeffektusok és a képi megjelenítés tökéletes.A mélypont a 3. rész volt.
offtopic
wukovsky 2009 nov. 30. - 08:47:57
(926/1271)
Ha csak mint egy önálló alkotást szemlélnénk, nem lenne nagy baj, habár sok helyen felszisszennénk, hogy huuu, ez a világok harcából van, huuuu, ez a mátrixból van, huuuuu, ez a transzformerszbõl van, ez a robotzsaruból van, habár itt ezena ponton megvédem a filmet, mert a könyvekben szerepelnek hidrobotok, hiszen ez egy logikus lépés a skynet részérõl, tudjuk ugyanis, hogy az ellenállók a régi csatorna rendszereket elõszeretettel használják, és ott egy t-600-800 nem a leghatékonyabb, ergó egy ilyen szerkezet sokkal eredményesebb tud ott lennni, beépített repesz önmegsemmisítõvel, amilyen közel csak tud, oda megy az ellenállókhoz, és ott felrobbantja megát :D


Na de, mint egy T széria egy darabját elnézve, egy igen igen gyenge alkotás.

És nem azért, mert más mûfaj, mert ez poszt apok jövõkép, azok meg nem. Azértgyenge, mert silány a forgatókönyv, amiben nem az van, hogy vannak hibák, mert az idõutazós Sci-Fi-ben mindig is lesznek hibák, hanem hogy telis tele van uton utfélen hibával. A másik, hogy nincs karakter, nincs semmi, JC egy ..... idegbeteg kiabálos hisztis kis .... Bale tökéletesen önmagára húzta a karaktert, csak Bale karaktere nekem nem a legszimpibb, a kis kiabálos hülye
Bromden fõnök 2009 nov. 30. - 00:28:13
(925/1271)
Én nem értem mi bajotok ezzel a filmmel. nekem nagyon tetszett!!
Jankaou 2009 nov. 28. - 23:29:13
(924/1271)
A Terminátor 1-2, számomra maga volt a 100% tökéletesre sikerült film. Talán szerencse is közrejátszott, hogy akkor mentek a mozikban, amikor még tizenéves kis pöcs voltam. Moziba számtalanszor beültem, mikor vetítették, VHS-t rongyosra néztem, könyveket is kiolvastam a témában. Kiváló film, kiváló rendezés, korrekt történet, van mondanivalója, és az akció látványos, 100%. Vártam a folytatást. Pontosabban azt a folytatást amirõl a könyv említést tesz. Sejtettem hogy nem került pont a történet végére, és abban is biztos voltam, hogy ilyen nívós filmek folytatását, nem hagyják elbaszni. Irtózatos lehetõségek lettek volna benne, ha nem megint a lóvéról szólt volna minden, és nem kezdtek volna sorozatokban, meg trilógiákban gondolkodni, csak ráfókuszálnak az egyetlen záróakkordra: Még egy utolsó részt leforgatni, hadd szóljon a sztori mégegy utolsót, remegjenek bele a mozi falai, aztán 100% mérleggel búcsúzhat a történet örökre. De nem. 15 évvel a második rész után, felnõtt fejjel leomlott, szétesett az egész történet. A III. rész akkora szánalmas hülyeség, hogy ilyet életemben még nem láttam, és még az a tény sem tudott emelni rajta, hogy Schwarczi vállalta a fõszerepet. Ötlettelen fos, totálisan összekuszálódott történet, telerakták mindenféle ismeretlen tredi figurákkal, akik kitudja hogyan miként kapcsolódnak bele a történetbe. Nomeg olyan elemekkel, amire minden bizonnyal csak egy 21. századi tizenévesnek csillog a szeme. A Salvationra márcsak azért ültem be, mert hátha, hátha kiegyenesíti a csorbát…. De nem. Hidrobot, meg motorminátor. Transformers kontra robotzsaru, van itt minden kérem. Csak az eredeti részek feelingje hiányzik. Bár próbálom, mostmár nem tudok az elsõ két részre sem úgy tekinteni, mint anno. A silány folytatás húzta magával az egész sztorit.
krisz-1990 2009 nov. 28. - 20:39:58
(923/1271)
Az általad oly sokszor emlegetett jövõképben mindig éjszaka volt. Talán azért tûnik nyomasztóbbnak. De a nap az atomháború után is felkel. :D
Szerintem túl szigorú vagy. Minden apró "kis" bakiba belekötsz. Ez csak egy akció Sci-Fi, és nem a Mephisto. Nem tudom minek hoztam fel példának, mindegy most már nem törlöm ki.:D
sandros5000 2009 nov. 28. - 19:58:25
(922/1271)
Val Kilmer és társai bebizonyították a Top Secretben, hogy egy sima lökhárító koccanásból, egy kis pingbõl is lehet robbanás....:)
offtopic
wukovsky 2009 nov. 28. - 16:39:24
(921/1271)
Szarból nehéz várat építeni, Cameron ha át is venné, egy feltétellel tenné, akkor töröljük a Salvationt, mintha nem is létezne, és akkor forgatok 3 részt poszt apok-ban :$


Érdekes módon az SW-ban megtudták örizni a jövõképet, nem csináltak modernebb fegyvereket az elõzményben, a csillagromboló az csillagrombolóként nézett ki, és Darth Vader ugyanúgy fekete tökfedõt kapott :D

Voltak FV-k, és egy helyen felbukkant a T-3 ból ismert asszem T-100-as, na de annak a nagytestvére, ami az egyben és kettõben oly sokszor elõfordul hhmmmmmmm, azok elmaradtak. Sajnos, pedig olyan jó célpontok :D
offtopic
wukovsky 2009 nov. 28. - 16:35:20
(920/1271)
Na igen, de ha úgy vesszük, Õk legalább mutattak egy szikrát, hogy az robbantotta be az egészet. Egyébként robbanás csak ritkán következhet be, és akkor is a viszonylag üres tankban lévõ gözök gázok robbanás szerû égése okozza, mintha a hengerblockbanlennénk :D


Ez legyen a legnagyobb hiba az elsõ két részben :D


Na de a 4 telis tele van hibákkal :D
offtopic
wukovsky 2009 nov. 28. - 13:49:41
(919/1271)
Na igen, de ott elõször bele csap egy olyat az ágyba, hogy beszakad, ami elõl Matt elugrik, aztán neki megy, akkor falhoz vágja egyszer kétszer, és utána kidobja az ajtón. De Matt nem a fõ célpont volt, csak járulékos áldozat.


Egyszer már vitatkoztunk arról, hogy JC megölése nem volt cél, hiszen bele bonyolodhat egy olyan sakk játszmába skynet-el, amibõl egyértelmûen SN kerül ki gyöztesen, hiszen mennyi mindent tud egyszerre végre hajtani, és a leggázabb, hogy egy terminátor elkészítése max fél évet vehet igénybe, ha speciális anyagmegmunkálásokról is legyen szó, egy ember 15 éves korában fogható elõször igazán harcra, de 25 éves korában érheti le a 100% os harctéri szintet, a nagy számok törvénye alapján, Skynet kiírt minket. Hiszen amíg ember ember ellen harcolt, addig mind a két felet ugyan olyan mélyen érintették a veszteségek. De ember a gép ellen, ha csak nem sikerül a SW mintájára klónhadsereget felállítani, szvsz vesztettünk :(


Vissza kanyarodva 3 rész van elvileg tervezve, és ez csak a bevezetés volt, ami igen sok ellentmondást tartalmazott, és olyan alap logikai buktatókat, amelyek tényleg alapok voltak. Pl amikor helikopterrel a folyó fölé repülnek 1 méteres magasságban, és kiugrálnak a hidrobotok, aki hülye haljon meg, ott igenis meg kellett volna döglenie ennek az ostoba JC-nak. Ilyen hülyeséget csinálni, amikor tudják, hogy ott vannak a hidrobotok, meg hány ilyen alap dolog van, aminél a fejemet vertem a falba, hogy édes Istenem, mekkora ökör ez az ember, hogy még mindig él, hiszen hülyéknek van szerencséje !!!!!


Szóval a következõ két részre össze kell kapniuk magukat, különben már én is bele verem a fejem a falba, hogy és igen, újra letudtak húzni, akár kétszer is, és nem csak Csillagvirágnak fog fájni ez :D
offtopic
wukovsky 2009 nov. 28. - 09:13:33 Előzmény hmjt
(918/1271)
és mi a jó benne ? :$

A látvány ?

A történet vezetése?


A karakterek jelleme ?


Netán a jövõkép hitelen, átható és félelmetes megjelenítése ? :$
wukovsky 2009 nov. 28. - 09:12:26
(917/1271)
Ha már pont Te véded, hogy nem össze hasonlítható egy poszt apokaliptó és egy gonosz üldöz levadászik egy valakit, akkor egy sorozat nem hozható ide.

A sorozat keretein belöl 2 évet öleltek fel, ahol is hallatlan mértékû jellemfejlödésen ment keresztül mindenki.


Ha már a jelemfejlõdést felhoztam, JC jelleme, karaktere 000000000000000, nem is egy, hanem vagy 10 nullát érdemel. Azért, mert a nyomorék kis hangján este löki a szöveget a kis rádiójába, amit mellékesen full könnyen belehetne mérni,és még mai, vagy 20 évvel ezelõtti technikával is, megkinálni egy tomahawk rakétával, és kinyírni JC-t, hát milyen szánalmas része már a filmnek, sírni tudtam volna rajta.

Ettõl nem lesz valaki nagy vezetõ, hogy esténként mesét mond a rádióba.


A fönökség szintén mekkora egy kretén már a ForkönyÍ és a rendezõ ábrázolás módjában, a szupertitkos HQ-ról kezdenek el sugározni, amit így bemérnek, eleve egy tengeralattjáróról sugározni, ami legjobb esetben is 10 métert ha tengerszint fõlé tud kerülni.


Hihiihiihiiii, na aki ezen nem fakadt ki, az olyan egy technokrata 000000

hogy inkább ne is nézzen ilyen filmeket. A radart most miért az egyik legmagasabb tájvédelmi körzetünkba akarja a nato????? A rádió tv mobil antennák miért hegyek dombok tetején vannak, mert onnan lehet jól szórni, sugározni!!!!!!!!!!!!!!!!


Itt bukott totálisan a film, itt jött ki, hogy micsoda egy 00000000000000000000000!!!!!!!!!!!


Aztán a végén megfejelték azzal, hogyha jól vissza gondolunk a T1 elejére, amikor 5 másodperc leforgása alatt arnie kitöri az egyik nyakát, a másiknak meg szó szerint tépi ki a szívét, nos ugyan ez a T-800-as modell, 5 percet játszik JC-al, mint cica az egérrel. Lehet azért volt, mint IR mondta korábban, mert Skynet nem akarta megölni JC, hiszen függenek egymástól, ha nem jön vissz a T-800 soha nincs chip, és miegymás, de ennyi erõvel vissza postázhatja az egész tervét, szóval ez baromság, csak viszonylagosan függnek egymástól!!!!!


Tény hogy a látvány nélkül a film 0, és a látvány sem az a 10/10-es látvány
offtopic
wukovsky 2009 nov. 28. - 09:00:49
(916/1271)
Csak abban hasonlítjuk, hogy elvárjuk, hogy ugyan úgy jó legyen a forgatókönyv, jók legyenek a karakterek, a robotok illeszkedjenek a T univerzumba, valóságos legyen ( én mindig is azért féltem a T filmeken, mert abszolut valóságos, hogy az ember egyszer megalkot egy olyan gépet, ami majd ellene fordul!!!) és fordulatokban gazdag. Ebben egy fordulat volt, hogy márkusz gép, amit sokak számára a trailerrel lelöttek, én ilyen okokból hála Istennek már soha egy film trailerét sem nézem meg, mert 2 perc alatt az egész filmet lelövik benne az ostobák, akik ezt össze állítják
offtopic
wukovsky 2009 nov. 28. - 08:58:01 Előzmény krisz-1990
(915/1271)
Hát, egy igazi rajongónak megszakad a szíve, amikor a kedvencét, a bálványozott imádatát ilyen mélyre taszítják, kezdjük csak azzal, hogy a jövõkétrõl konkrét fogalmaink voltak. Az elsõ és második rész pár pár perces jövõképe ütösebb volt, mint ez az egész film, ott kezdve, hogy olyan robotok szerepeltek benne, amik eddig a terminátor univerzum negyedévszázados fennállása alatt soha. Az a világok harcából lopott birodalmi lépepegetõ meg egyenesen gyalázatos volt. A forgatókönyv, és a karakterek nullaságára már ki sem térek
offtopic
wukovsky 2009 nov. 28. - 08:54:22
(914/1271)
Azt kifelejtetted hogy Bale hangja az erõltettet suttogás és az rikácsoló kiabálás között csak diszkrét jelszintenként változik, vagyis vagy suttog a nyomorult kis hangján, vagy ordibál, mint egy idegbeteg f@sz, és a kettõ között pedig semmi!!!! :D
hmjt 2009 nov. 26. - 22:25:12
(913/1271)
Most néztem meg, szerintem kifejezetten jó.
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 24. - 14:50:13 1/10
(912/1271)
nem szedjük le a fejed, csak furcsán nézünk rád :P