7/10
sas96 2010 máj. 10. - 15:25:39 7/10
(971/1271)
sziasztok!

na ma jutottam el odáig hogy ezt a filmet megnézzem...és azt kell mondjam hogy 1 szimpla akciófilm...többet vártam tõle azért...az átlagos akciófilmektõl azért sokkal jobb mivel robotok vannak benne, mert legalább nem a drog benne a fõtéma...és ugye ennek a társai...mint a legtöbb xar átlagos és átlagon aluli akciófilmekben...nálam ez már plusz pontnak számít! ezért megkaphatja a 7/10-et tõlem :-) bár gondolom sokat nem számít a véleményem :D de azért leírtam! :D

Christian Bale játékától nem voltam lenyûgözve :-) Sam Worthington viszont sztem qva jó volt.Maga a karaktere is bejött.Na ennyit tettem volna hozzá még utószónak :-) további jó film nézegetést a port.hu összes fórumosának :-) sziasztok
8/10
convar 2010 ápr. 30. - 13:40:49 8/10
(970/1271)
Ezt tudtátok?

"McG annyira komolyan veszi a Terminátor 4 ügyet, hogy a stábbal Cormac McCarthy depressziós, kiborg-mentes posztapokaliptukus regényét, a The Roadot olvastatja. Csak hogy tudják érzelmileg mi az ábra, ha az ember túléli az apokalipszist és a földön ragad."

Szal azt nem lehet mondani, hogy félvállról vette volna az egészet :)
1/10
NADALFAN 2010 ápr. 07. - 20:40:17 1/10 Előzmény Reasylia
(969/1271)
jaj, jaj csak azt ne,magasan ez a legrosszabb amit a terminátor sorozatban csináltak.értékelhetetlen,számomra lerombolták az igazi terminátor nimbuszát.brrr nagyon rossz film !!!!persze ha lesz ujabb rész ,ennél rosszabb nem lehet....
Reasylia 2010 márc. 30. - 01:01:53 Előzmény Jankaou
(968/1271)
Üdv!

Szerintem nagyon jó film, és már alig várom a folytatást! Úgy tudom, már csinálják az ötödik részt is!

R.
Jankaou 2010 márc. 13. - 15:32:50 Előzmény Kevin4
(967/1271)
"bár a Terminátor filmek túl komolyak ahhoz, hogy"

Sajnos már nem. A Terminátor márcsak egy jól csengó név, "frencsájz" amivel soksok filmet, sorozatot, csetreszeket, és szuvenyireket el lehet adni.... -> Tinédzsereknek, õk még szeretik a tartalmatlan pifpuff dolgokat, amin nem kell sokat agyalni.

Két Cameron rendezte nívós alkotás (I-II) méltatlan befejezéseit és vonaglását látjuk. Nagyon nagy lehetõség lett volna, egyetlen befejezõ harmadik részt leforgatni, ami a jövõt mutatja be, minõségi módon, és kerekké teszi a sztorit. Dehát a pénz nagy úr. Kellett sorozat, 2 * trilógia megafaszom. Ha van esze a stábnak, itt abba hagyják, nem csinálnak több részt. Vagy megszerzik Cameront-t hogy zárja rövidre a kérdést, egy odab*szós befejezéssel... bár kétséges, Cameron tehetséges, de szarból már õ sem tudna várat építeni. Sokat csalódtam a terminátor folytatásokban, leginkább azért, mert megborította az alapsztori logikáját, óhatatlanul is magával húzta az elsõ két részt is.
offtopic
wukovsky 2010 márc. 09. - 09:29:04
(966/1271)
Ne írj neki, ez egy mocskos troll!!! :D


Aki olyat ír, hogy a t2 rossz, az nem lehet épp elméjû, azzal pedig ne vitatkozz, mert csak elalacsonyodsz a szintjére, ott pedig elver a rutinjával :P :D
offtopic
wukovsky 2010 márc. 09. - 09:26:25
(965/1271)
:)
offtopic
wukovsky 2010 márc. 09. - 09:23:42 Előzmény izom
(964/1271)
Ha azon próblémázol, hogy márkusz miért nem csapta szét az ember fejét, akkor azon miért nem próblémázol, hogy a t-800 miért nem tépi szét azonnal JC-t, és miért van az, hogy minden kib@szott t-800 csak a 101-es modellben létezik, már borzasztó unalmas
offtopic
wukovsky 2010 márc. 09. - 09:22:18 Előzmény bt ice dogg j
(963/1271)
A sorozat egy teljesen más kategória.

Ott arra mentek rá, hogy hogyan változnaka gépek, hogyan lesznek egyre emberibbek.

És azon túl, nem külön álló részek vannak, hanem minden rész épül egymásra, tehát emlékezni kell az elõzõ, meg az azt megelõzõ, és az azt megelõzõ részre is, sõt még azon is túl.

Ez az átlag tv nézõ képességeit meghaladja, sõt az átlag emberét is.
Kevin4 2010 febr. 12. - 17:56:03
(962/1271)
És az 1.rész idejében vált legendává az a név, hogy Connor!:)
Kevin4 2010 febr. 11. - 20:28:09
(961/1271)
Ebben igazad van!
Nálam két nagy különbség szúrta ki a szememet a Megváltásban!
1.Elég sok nappali jelenet volt, az elõzõ filmekben ha a jövõt láttuk mindig éjszaka volt! De jobb is így, hogy sok nappali jelenet van, elvégre nem horrorfilm ez!

2.Fõleg az 1.-ben és a 2.-ben amikor visszaemlékezés volt 2029-re (ez érdekes a jövõre emlékezünk vissza, de úgyis érted) ha a talajt mutatták szinte nem is lehetett látni mert mindenhol koponyák voltak, (rossz volt látni) itt meg alig akad, jól van egyszer látjuk, hogy egy T-600-as szétzúz egy koponyát amikor rálép, de amúgy nem nagyon látunk koponyát.
De ez sem egy lényeges dolog megvagyunk mi a koponyák nélkül, ez is csak egy észrevétel volt!

Esetleg lenne még egy harmadik is:Én több járõrözõ T-800-ast képzeltem el, de szinte egyszerre (ellenségeset) csak egyet látunk!
Képzeld el a végén lenne egy olyan jelenet, hogy Connor kb. 30 járõrözõ T-800-asba fut össze!
Minimum a lányok felsikoltottak volna a moziban!
hibridvagyok 2010 febr. 11. - 19:38:06
(960/1271)
már a 2 is kaka volt
Kevin4 2010 febr. 11. - 18:28:29
(959/1271)
Szerintem a Megváltás-t csak azért érezzük másnak mert itt a történet már egy az egyben a jövõben játszódik (illetve a filmben jelen van, mert ugye halad a történet), az elsõ háromban még csak rebesgették az Itélet Napját Spoiler
(illetve a 3. végén be is következik)
Spoiler Vége

vagy egy-két jelenetet bejátszottak 2029-bõl!

Hát a Megváltásban már CSAK a jövõ van, a harc az emberek és a gépek között, itt már nincs idõben visszautazó Terminátorok halott rendõröket maguk után hagyva! (Szokás szerint az egyik védte a másik megakarta ölni Connort)

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ezek miatt érezhetjük másnak a Meváltást!
De ettõl még szerintem jó film, nekem tetszik!
Kevin4 2010 febr. 11. - 18:18:26
(958/1271)
Hát remélem is, hogy eldöntik, bár a Terminátor filmek túl komolyak ahhoz, hogy a rendezõ(k) egy ekkora nyitott kérdést hagyjanak a történetben!
Csak annyit tudok mondani, hogy addig drukkoljunk Connor-nak és az ellenálásnak!
Kevin4 2010 febr. 11. - 18:14:38
(957/1271)
Most hogy így mondod meglehet, hogy így van, én se tudok jobbat, ha holnapig gondolkozok se!
Kevin4 2010 febr. 10. - 19:11:38
(956/1271)
Jó, Ok rendben van, én csak azt mondom, hogy például megcsinálták most ezt a Megváltást, de igazából nem tudtuk, hogy miért Megváltás lett a címe!
És ugye egy filmnél elég nagy jelentõsége van a címének hiszen ezzel különböztetjük meg õket!
Úgy értem, hogy ha csinálnak egy folytatást akkor vesézzenek ki olyan dolgokat is benne mint a címe!
Magyarul:Minimum a végére tudjuk már meg, hogy miért ez lett a címe!

Lehet, hogy nem nagy dolog ez a címes kérdés de azért elgondolkodtat egy pár embert.

De mondom amúgy ettõl nekem még nagyon tetszik ez a film, és egy perc sem telt el úgy, hogy én támadjam bármivel is!

Ha engem kérdezel a film:10/10
Kevin4 2010 febr. 10. - 18:22:35
(955/1271)
Teljesen egyetértek veled! Valahogy húzzák ezt az egészet! A folytatások csak jönnek-jönnek és jönnek!
Már kívülrõl fújom a történet elejét és közepét:Csinálnak az emberek egy túlságosan is fejlett és okos úgynevezett számítógéprendszert ami aztán olyan okos lesz a végén, hogy öntudatra ébred, jönnek 10-sével az atombombák, elkezdõdik a Skynet elleni harc, John Connor az emberek élére áll stb-stb.
De mivel lesz vége? Úgy értem PONTOSAN hogyan lesz vége? Tudja itt valaki? Csak az emberek nyernek nem?
Legyõzik gondolom a Skynetet, de hogy?
Csak azért kérdezem mert erre a részre nagyon kíváncsi vagyok!
Kevin4 2010 febr. 10. - 16:02:25
(954/1271)
Hát engem sikerült megtéveszteni! Tavaly haverommal már alig vártuk a filmet, fõleg a címe miatt:"MEGVÁLTÁS", rögtön rávágtuk, hogy ennek a fele sem tréfa, nagy film lesz az tuti!
Jól van mindkettõnknek tetszett a film (és tetszik is), de úgy jöttünk ki a moziból, hogy nem értettük meg, hogy mi volt itt a "MEGVÁLTÁS"! Én azóta se tudom, de mindegy!
Én nem tudom milyen címet adtam volna neki de ezt biztos nem! Én a címbe a SKYNET szót bele tettem volna, mert itt rengeteget beszéltek a Skynetrõl, arról ne is beszéljünk, hogy most valamilyen szinten láttuk is!

Na mindegy, nekem tetszik a film, és akárhogy támadják, hogy így rossz meg úgy rossz, azért ez akkor is egy TERMINÁTOR film és nem is rossz szereplõkkel!
SÕT!
Kevin4 2010 febr. 10. - 15:19:31
(953/1271)
Értem, és köszi. És igazad van tényleg most ezek a menõ címek, de hogy miért...
Kevin4 2010 febr. 10. - 14:28:39 Előzmény izom
(952/1271)
Igen, igazad van, sõt a legelsõ ütésnél amikor beavatkozik mégpedig úgy hogy az egyiket hátba vágja egy deszkával már akkor minimum el kellett volna repülnie a komának! (És akkor még nem is a kezét használta hanem valami deszkát ha jól tudom)
Marcus amúgy a kedvenc szereplõm a filmben, jó színész ez a Sam Worthington, én bírom! Utána jön Bale, vele sincs semmi bajom a filmben, hozta azt a formáját amit kellett, õt is bírom!
***SPOILER***
Amúgy nem nagy jelenet de én bírom azt amikor Marcus kóborol a romos városban és messzirõl lát egy T-600-ast, és (gondolom) azt hiszi, hogy ember és rákiált, hogy "HÉ!", az nagy nyikorgások közepette megfordul és pár mp múlva elkezd lõni! Szerintem nem semmi jelenet!
***SPOILER***

Most lehet, hogy hülyén hangzik, de nem tudom egész pontosan, hogy most miért is az a címe, hogy "MEGVÁLTÁS"?
Marcus miatt?
Mármint azért, hogy a halálbüntetés után tovább élhet az elsõ T-800-ként, vagy miért?