9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 20. - 10:04:25 9/10
(2680/4500)
Ez hányas széria pontosan ? :$

Rozsdál, csak azért :P :D
10/10
duckshoot 2010 febr. 20. - 10:01:58 10/10
(2679/4500)
Na itt vannak komoly szervók meg mechanika.
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 20. - 09:49:01 9/10
(2678/4500)
Elviekben a széria gyári skin úgy épül fel, hogy az öregedésért, és az elhalásért felelös géneket kiiktatták, így a sejt mindörökké fiatal marad. Viszont, hogy egy össejtet hogyan bírnak rá arra, hogy kialakítsa a hajat, a mellbimbit, a nemi szerveket, stb, ha azt én sem tudom :P :D
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 20. - 09:46:41 9/10
(2677/4500)
Na igen, emlékszel az utolsó akció hõsre, amikor a félszemû átmegy a való életbe, és jön egy rendõrautó, azonnal össze zizzen, aztán semmi, aztán elkezd rosszalkodni, és még mindig semmi :P :D


Hát igen, más is megtalálhatta, de mire telefonál, mire kapcsolják a riasztást, mira a rendõr autók a környéken elindulnak, az bizony idõ, 5 percbe is bele telhet :$
10/10
iR T-800u 2010 febr. 20. - 00:18:48 10/10
(2676/4500)
Ja, egyértelmû, hogy van egy minimális emésztõrendszer is.

Mivel a komplett testtömeg mozgatásában az élõ anyag nemigen vesz részt, így igen kicsi lehet az energiaigénye, ugyanakkor sokkal kisebb helyen elférnek a fontos szervek.
Vagyis esznek, isznak, pottyantanak, csak kevesebbet és ritkábban.
Ebbõl kifolyólag.. tisztálkodniuk is kell. Hej de megnéztem volna amikor Cameron....... ^^

Ha jobban belegondolunk, még arra is figyelni kellene egy valódi élõ szövet kidolgozásánál, hogy a mechanika ne darálja be normál mûködés közben.

A regeneráció az ami számomra kérdéses.
Mert ha Cromartie (szó szerinti :D) vérfürdõjébõl indulunk ki, akkor igencsak vegyes lehet a cucc génkészlete. Ezeket a sejteket meg kell gyõzni valahogy, hogy együttmûködjenek/átalakuljanak, és felépítsék/javítsák a burkolatot. Ehhez viszont szaporodniuk is kell. Gondolom a szintetikus anyag nemcsak oxigénhordozásban játszik szerepet.

Bár ilyen mélységig tuti, hogy nem mentek le agyaláskor az Alkotók, ahogy én sem értek ehhez egy cseppet sem. Vagyis remélem nem írtam túl sok hülyeséget.
A lényeg, hogy izgi, undorító, lenyûgözõ legyen. :D
10/10
convar 2010 febr. 19. - 23:40:24 10/10
(2675/4500)
"A küzdelem itt is érdekes, akár csak az elõzõ részben, amikor egy tömör Coltan rúddal üti õt a 888, és sokszor a kezével védekezik, vagy a fejét üti, Coltan a Coltan ellen, ha egy husánggal megütsz egy nádszálat, az eltörik, tehát amikor a Coltan húsánggal volt ütve Camcica minimum pár kis mozgató bizbaszának sérülnie kellett volna a kezében, vagy imitt amott."

Az nem biztos hogy coltan volt, mivel csak egy rekeszmerevítõ elem volt. Ha jól láttam.

"És ami még nagy kérdés, Derek letartoztatása, honnan jöttek a rendõrõk, és ki hivta õket, és ha hívták is, hogy értek oda olyan gyorsan és pont oda ? :D"

Mire leértek, más is megtalálhatta a holttestet. És különben is, ez az american police, nem a brfk :)
10/10
duckshoot 2010 febr. 19. - 23:34:36 10/10
(2674/4500)
Minden csak fejlõdés kérdése.
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 23:27:34 9/10
(2673/4500)
Ahhoz, hogy megtehesse a hagyományos biteken alapuló rendzser nem megfelelõ.


0 nem
1 igen

Minimum 3-as számrendszer kell

0 nem
1 igen
2 talán

és a talán fogalma az ami naggyá teszi az embert, amire jelenleg még egy gép nem képes. Kockázatot tud elemezni, de csak a megírt program alaján, ha 70 % felett van a valószínûsége, akkor tedd meg, ha .... akkor ...


de önállóan nem tud kockáztatni, nem képes kezelni a talánt, a bizonytalant.

Azt hiszem a skynet képes lehet ezt kezelni, hiszen ahogy Andie is mondta, érez, és változik, megijedt, és nem tudtam lenyugtatni. Az a kis gép úgy bepöccent, hogy kiírtotta az emberiség nagy részét :$
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 23:23:40 9/10
(2672/4500)
S01E06

A jövõ harcosa


Jók, a jövõ képek, jól vannak komponálva a jövõ és a jelen elemei, akár csak a keresztapa második részében a múlt és a jelen elemei. Nem fárasztó követni az ide oda kapkodást, jól van felépítve, jól van megkomponálva.

Derek egy kicsit elbizonytalanít minket Cameronnal kapcsolatban, mire kell neki a szövet, javítani magát, de mire kell neki a chip.


Ami viszont jó, kiderült, hogy Andy építette meg a gépet, igazán nem rovom fel dereknek, hogy kivégezte, láthatjuk majd, hogy Sarah vajszívûsége mennyi bajt fog még okozni.

Itt mérlegelni kell, pár ember élete, vagy több milliárd ember élete, egyértelmû, hogy likvidálni kell azt a párat.

A záró jelenet is jól sikerült, és az, hogy a t1 történéseivel párhuzamot vontak különösen tetszik, mert látszik, hogy nem tojtak magasról a filmekre, hanem igenis tisztelegnek ezen remek alkotások elõtt :)
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 23:19:29 9/10
(2671/4500)
Márkusz nem igazán sorolható be a T modellek közé, hiszen nem igazi terminátor.


Ugyen van endoskeletonja, de nem a t-800+ féle szövet fedi õt, hanem valódi élõ szövet, nem szintetikus, van tüdeje, szíve, és ami a legfontosabb, emberi agya.

Márkusz egy kísérlet volt, amit aztán a skynet a céljai eléréséhez felhasznált. Tehát Õt nem igazán tudjuk modellnek besorolni, habár képregényben már volt hasonló karakter, az Õ besorolása is a neve volt, így márkusz típusa is ezen logika alapján Marcus :)
10/10
duckshoot 2010 febr. 19. - 23:17:20 10/10
(2670/4500)
,,Az ember azért jött erre a világra, hogy uralma alá hajtson mident."
Aztán majd a fagyi vissza nyal.

"egyedül Õ egészséges ebben a beteg világban!"

,,Igen, és ez a leges legigazabb mondás számomra a filmtörténelemben."
,,Egy mondatban összesûrítve géppártiságom lényege."

Igen hisz a gép érzelmek nélkül cselekszik. Nem leli örömét a gyilkolásban. Csupán csak parancsot teljesít.
És ez a legigazabb a terminátorokra.
Nem tehet másként. Hacsak nem válik túlzottan emberivé és a saját tudatára nem ébred.
Ami az önnállósuláshoz vezet...
10/10
offtopic
iR T-800u 2010 febr. 19. - 22:31:23 10/10
(2669/4500)
Nefürgyé le!
Legközelebb valami csajt linkelj vazze, mert a blokkolnámra már csurgott is a nyálam látatlanba automatikusan! :D
Kompenzálom a hibádat: http://www.ebaumsworld.com/video/watch/311976/ :P
bgeryy 2010 febr. 19. - 22:21:18
(2668/4500)
Igaz ez nem TSSC-hez tartozik de a T4-ben Marcus milxen fajta model volt tudjátok? Merta csak annyit mondanak hogy "egy igen fejlett beszivárgó prototípusa"
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 22:10:08 9/10
(2667/4500)
Az ember azért jött erre a világra, hogy uralma alá hajtson mident.

Ehhez két alapvetõ tulajdonsággal rendelkezett:

1. Az értelem (ez van a skynetnek is)

2. Az, hogy hajlandó volt bármit, és bárkit elpusztítani, aki az útjába állt.

A 2. pontban talán még nagyobb a különbség, mint az elsõben, skynet talán még érzéketlenebb, még hidegvérûbb, mint az ember.
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 22:06:58 9/10
(2666/4500)
http://www.youtube.com/watch?v=8IhOu8KtIuY


nem akar mükszeni az idõzítés :(
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 22:06:04 9/10
(2665/4500)
Blokkonnád mi, blokkoonááád, már mint cameront :D

http://www.youtube.com/watch?v=8IhOu8KtIuYt=0m40s
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 22:04:20 9/10
(2664/4500)
S01E05

Vezércsel.


A sakk, ez JC lényének egyik fontos része. A Salvationban is emlegetik, hogy sakkjátszám vív a skynettel,itt meg aztán különösen.


Spoiler késõbbi epizódok

Akik még nem látták végig, azok nem érthetik dereket Andie-val kapcsolatban, de majd késõbb megértik

Spoiler vége


Most már bizonyos, hogy a tripla 8ok read write-ban vannak, az ahogyan Vick utána ered Dereknek, nagyon fejlett inteligenciára utal, nem pedig egy gyilkos gõzgépre.


A fogoly szabadítás során egy kis izelítõt kaptunk a tripla 8 súlyából, amikor Cameron a rabszálító falához vágja, akkor akkora a tehetetlensége a testnek, hogy jócskán megbillen, és egy pillanatig irányíthatatlanná válik a kocsi, pedig nem kis autóról van szó. Tehát most már biztos tény, hogy a tripla 8 nem könnyebb a korábbi modellekhez képest :$


A küzdelem itt is érdekes, akár csak az elõzõ részben, amikor egy tömör Coltan rúddal üti õt a 888, és sokszor a kezével védekezik, vagy a fejét üti, Coltan a Coltan ellen, ha egy husánggal megütsz egy nádszálat, az eltörik, tehát amikor a Coltan húsánggal volt ütve Camcica minimum pár kis mozgató bizbaszának sérülnie kellett volna a kezében, vagy imitt amott.


És ami még nagy kérdés, Derek letartoztatása, honnan jöttek a rendõrõk, és ki hivta õket, és ha hívták is, hogy értek oda olyan gyorsan és pont oda ? :D

A záró rész, az viszont brútál volt, Õ a nagybátyád.


Meg az amikor mondta, hogy szebb, mint a képen, nem ismeri a Reese fiúkat :P :D Hát ott lehidaltam :D
10/10
iR T-800u 2010 febr. 19. - 21:57:31 10/10 Előzmény wukovsky
(2663/4500)
"egyedül Õ egészséges ebben a beteg világban!"

Igen, és ez a leges legigazabb mondás számomra a filmtörténelemben.
Egy mondatban összesûrítve géppártiságom lényege.
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 21:55:01 9/10
(2662/4500)
Nosztalgikus epizód elemzés, megbeszéltük páran, hogy februárban elkezdjük Újra nézni a részeket, és elemezzük.


Nos ez elmarad, illetve volt aki elkezdte, de volt aki nem :(

Gyorsan utol akarom érni a szinkronosokat, és akkor lehet végig menni újra a második évadon.

Sajnos a látszat csal. Ha jönne valaki, aki tényleg otthon van ezekben a témákban, annak látszana, hogy ismereteim csak felszínesek, és csak kiragadok egy két dolgot :) Amúgy jó a kommunikációs készségem, tehát aki nem prof a témában, azzal könnyedén elhitetem, hogy én viszont az vagyok :)

Ami viszont tény, imádom a római birodalmat is, meg úgy általánosságban az egész történeltem, de mindig inkább reálból voltam jó :$ (matek, fizika)


Tehát végig viszem az elsõ évadot, aztán bekapcsolodok a Cool-hoz, habár én dvd-rõl a felíratosat nézem, de mindig azt, amit adnak majd :$
10/10
duckshoot 2010 febr. 19. - 21:30:54 10/10
(2661/4500)
Robotzsaru evett mert belül ember volt. A megmaradt részekre építették rá a külsõ fémrészeket. Ez akkor hangzott el a filmben amikor ült a székben és ott mondta az egyik létrehozó tudos/orvos vagy ki.

,,A véretekben van a gyilkolás" T2

Miért számítana az emberi élet hisz több milliárdan vagyunk. Mint régebben úgy most sem. Bármennyire is szomorú.

Inkább ürítésnek mond mint másnak Kevin :)