10/10
duckshoot 2010 febr. 19. - 13:57:29 10/10
(2620/4500)
No comment.
10/10
convar 2010 febr. 19. - 13:52:23 10/10
(2619/4500)
Hát, nem.

SPOILER

Ha Weaver is bennevolt JH idõutazás kitervelésében, akkor pl. miért mondja Sarahnak szemrehányásként, hogy a maga termije épp most teszi tönkre az én termimet? Tudom, nem így hangzott el szószerint, de lényegében ezt kérte számon. Ezzel kapcs.ban amúgy van egy komplett teóriám, a lényeg az, hogy nekem az jött inkább le, hogy JH Cam-t használta fel ahhoz, hogy elmenekülheseen Weaver elõl, mert "halálfélelme" volt attól, hogy újra ki akarják kapcsolni.

SPOILER VÉGE
kl83 2010 febr. 19. - 11:49:37
(2618/4500)
Hello!

Végignéztem, ezért már nem irogatok. Nos az a helyzet, hogy különösebben nem ragadott magával. Egyszer nézhetõ nálam. T2-T3 közé szánták de nem az lett belõle. Legjobb furcsaság 1 részben azért ugrunk, hogy elkerüljük Sarah halálát. Aztán tessék jön a rák mégis, miközben tudjuk T3-ból, leukémiában halt meg. Cameronnal (Allison Youngos románc) való kapcsolat, nem tarthatott sokáig, (vége jelenet tovább menve 3. évadra elméleti síkon).
T3-ban azért nem engedelmeskedik Johnak Schwarzi, mert T3-ban Catherine Brewster küldi vissza. És így Schwarzi neki engedelmeskedik, Catherine Brewster kér tõle valamit azt teljesíti.
Cameron meg olyan Terminátor aki csak a jövõbeni Johnnak engedelmeskedik, senki másnak. Feladatát pedig csak ellátja, de a kéréseket nem kötelezõ teljesítenie a jelenben.
Mindegy, marad az eredeti trilógia és kész. Látom nagyon nyomod a témát.
10/10
duckshoot 2010 febr. 19. - 11:36:12 10/10
(2617/4500)
Pontosan ezért lehet jó nehéz. Ketten nem lettek volna képesek ki hurciválni a 3.-ról. Ezért poén, hogy inkább kidobták egy autóra ami tompította az esését.
A féltékenységi szál meg abban is kiütközik, hogy nem minden piszkálása azért van Sarah-nak Cameron irányába mert valamit rosszul tett.
Anyucinak nem mindig tetszik a kicsi fia választása más felé akihez érzelmi szálak fûzhetik. Általános.
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 10:57:53 9/10
(2616/4500)
S01E02

Az érzelmi szállak, majd el feledtem.


Amikor Cameron-t basztatja Sarah, ott már egyértelmûen látszik, hogy Sarah féltékeny, mert valaki beférközött kettejük kis világába, és nem egy "segítõtárs" hanem egy konkurencia.

Arnie-t a T2-ben elfogadta, mert pótapának tekintette, amire John-nak nagy szüksége van, egyébként az a monológ, amit ott, akkor elõad, az egyik legjobb a filmben: "A terminátor nem rúg be, nem veri meg, nem mondja azt, hogy nincs ideje rá, mindig foglalkozik vele, megvédi, ha kell meg is hal érte. Pót apák jöttek mentek, de egyedül ez a gép állja meg a helyét, egyedül Õ egészséges ebben a beteg világban!"

Viszont ahogyan mindenkinál, úgy John-nál is az idõ megszépíti az emlékeket, és az nyilvánvaló, hogy borzasztóan szereti az anyját, még ha sok is közöttük a vita, a veszekedés. Amikor Cameron megemlíti, hogy John kedvence az volt, amikor Sarah spanyolul olvasta neki az Oz-t, az láthatóan nagy örömmel töltötte el Sarah-t, hogy olyan életük volt, amilyen, de mégis tudott közben igazi anya lenni :)


És amikor Cameron végig simitja JOhnt, nem pusztán azért, hogy elemezze Õt, az a kaján kis mosoly JOhn arcán, nem mondom, hogy itt kezdödött kettejük flörtje, mert nem itt, hanem már az elsõ rész elején, Cameronnak egyáltalán nem esett nehezére a szerep eljátszása :)
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 10:52:28 9/10
(2615/4500)
S01E02

Találd meg önmagad.


Erõs kezdés után erõs folytatás :) Akciókban, izgalomban, feszültségben ebben a részben sem szükölködhettünk, és annak elõjelei már most felsejlenek, hogy itt bizony nem különálló, egyenként is élvezetes részekkel lesz dolgunk, hanem aki egy részrõl lemarad, az szó szerint lemarad. Nagyon kell figyelni, nagyon meg kell jegyezni minden kis apró részletet, hiszen minden egymásra fog épülni.


Elsõ óriási baki, az a mobile telefon, nincs személyazonosságuk, nincs semmijük, de mobiljuk az van, talán elkobozták attól a pár suttyótól, és honnan tudják, mi a száma ? :$

Vagy biztonsági protokol, egy mobil-t nagyon könnyen be lehet mérni, nem hiszem, hogy biztonságos lenne azokat a lopott mobilokat használni :$


újabb tény, amikor Cameront kiüti az áram, akkor Sarah és John bele teszi az iroda székbe, vagyis a súlya maximum 120 kiló lehet, ellenben amikor Arnie-t a t3-ba T-x kiüti, három meglett erõs tüzoltó mentõs nem tudja megmozdítani, vagyis súlya 200-250 kiló között van. Ahhoz képest cameron jól elharcolgat vick-el, habár azt is láthatjuk, hogy nem erõsebb, és nem gyorsabb, hiszen, ha erõsebbek lennének a szervói, akkor gyorsabban is tudna futni, és utolérné Õt, de nem ez történik.û

Egyforma erõ, gyorsaság, de kétszeres tömeg, ezt boxban úgy hívják, hogy holt biztos knock out !!!!


Na de most már befejezem ezen való rágódásomat, csak tényleg bosszant :D


Vick amúgy nem gyávaságból futott el, hanem nem ez volt a fõ küldetése, küldetés védelme, menekülés, vajon mi lehet a fõ küldetése, ami fontosabb, mint a nyilvánvaló ellenség kiiktatása ? :)

Carlos-nál Cameron-on és a mexico-i kiscsajon behaltam, ahogy utánozza a kocsinál, aztán ahogy a kiscsaj kisminkeli õt :D

Na meg, amikor a kutyák szét akarják tépni, Sarah meg oda büffenti, hogy macskás típus :D

Ami még vicces volt, az ahogy Charlie szerelget a konyhában :)

Amúgy, izgalmas és jó rész volt.

Amikor elõször néztem, akkor az elsõ négyrészt egyhúzamban ledaráltam, ekkor elálmosodtam, mert hajnali 1 óra volt, másnap pedig lenyomtam a maradék 5 részt az elsõ évadból, utána pedig hétvégén újra megnéztem a kilencet :)

Magával ragadott, most így már 7-8szori nézésre nem darálom le egybe, de még mindig jó, még mindig élvezetes, még mindig veszek észre új dolgokat, mint pl a kevlár a fotel háttámlájában :$
10/10
duckshoot 2010 febr. 19. - 10:22:35 10/10
(2614/4500)
Nem semmi kis ,,játékszerek".
Be is zsákoltam annak idején Transformers-t csak sajna rendszerem nincs még az 5.1 hanghoz.
De ez Bay filmjeinek egyik pozítívuma, hogy õ bevonja a katonaságot és nem animációk a repülõk. Mármint, ahol csak megteheti igazit használ.
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 09:27:41 9/10
(2613/4500)
Ez a legnagyobb ilyen jellegû fegyverek egyika, ha jól tudom. Ennél nagyobbat talán már csak hajókra szerelnek :)


Egyébként az AC-130 csatahajónak is komoly fegyverzete van, a transformers elsõ részében a skorpiót az kínálja meg, de elég rendesen :)

http://www.youtube.com/watch?v=DpyFMEKQyrk

http://www.youtube.com/watch?v=LX7dfC62zBk&feature=related
10/10
duckshoot 2010 febr. 19. - 00:44:00 10/10
(2612/4500)
Ne hülyéskedj. Ez embertelen! Terminátorokat szaggatni? Ezzel komplett épületeket lehetne bontani!
Az elméleti tûzgyorsaság nagyobb mint amekkora a tárkapacitás!?
Alig kezdi el okádni a lõszert már ki is fogyott a tár :)
Ez nagyon durva!
Mondjuk nem lehet csak úgy ,,elõkapni".
A ZSU-33-as meg könnyedén elfér egy 4x4-en.
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 18. - 23:29:46 9/10
(2611/4500)
Nem tudom pontosan, hogy kimondta, de egy nagyon jó mondás volt, hogy:

Minden háború polgár háború, hiszen mindegyiket emberek vivják, emberek ellen :$

Ide pont találó. Amerika, lebecsmérlik az ellenséget, na meg egy terroristát nem is veszünk ember számba. És még sorolhatnám, sajnos nem sok tisztelet ragadt beléjük a többi része iránt a világnak :(
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 18. - 23:17:12 9/10
(2610/4500)
Vagy az euroscart csatlakozok, látazik 21 tüskés, illetve csak 12 tüskés, a 12 es bele megy a 21 helyére, vicca versa azonban már nem.

Tehát az látszik, hogy cameron chipje kisebb, és kevesebb a lába, tehát elvileg bemegy, dehogy a funkciók ott vannak-e ahol kell lenni, illetve megszorul-e kellõképpen, nem esik ki :$
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 18. - 23:12:41 9/10
(2609/4500)
A háttámlás rész megoldását ma vettem észre. Nagyon ügyes.

Amikor Ellison ügynök ott van a helyszinen, és arról beszélnek, hogy 19 szemtanu, robot láb, akkor mondja az ember, hogy kevlár, vagyis egy polimer páncél lemez volt a fotelba építve, ami révén kiváló fedezzékként volt használható, amit amúgy a pisztoly golyók simán átvittek volna.

Általában wikipedia, vagy youtube, vagy bármi mást mellékelek a fegyverek mellé :)

http://www.youtube.com/watch?v=rnInFLRtcdA&feature=related


m 82, az utolsó 15 másodperc az brútális, ez az igazi tûzerõ :)


Jah, és egy dobtáras aa-12 sörétes automata puska:

http://www.youtube.com/watch?v=7wg1pFNwTOE&feature=related

Ebbe pár olyan töltény, amit Cameron használt Cro ellen, és semmi nem marad talpon :)
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 18. - 22:57:53 9/10 Előzmény convar
(2608/4500)
De nem jövõ beli fegyvereket használnak.


Fogalmazzunk másképp, jött végre egy férfi, akinek helyén volt a tökéje, és glock 17 helyett páncéltõrõ fegyverekkel kezdett löni a terminátorokra, amiket már 1984-ben is be lehetett volna szerezni.


Amúgy a Glock egy jó pisztoly, kerámia, meg minden, elvileg nem szúrja ki a fémdetektor, és ember ellen hatásos is, de egy terminátor ellen, ehhez képest derek is azzal a kezében .... nah :$


Itt inkább továbbra is arról van szó, ha hatékony vegyverekkel harcolnának, nem lenne olyan izgalmas a film :)
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 18. - 22:54:35 9/10 Előzmény iR T-800u
(2607/4500)
Hát, talán a kisebb bele mehet a nagyobb foglalatba, sosem lehet tudni, az biztos, hogy Cro chipje nem fért volna bele Cam fejébe.

Egyébként a sok tüske árulkodhat arról is, hogy nagy az adat forgalom :$
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 18. - 22:53:09 9/10 Előzmény convar
(2606/4500)
Köszönöm, egyébként a taglalás alapvetõ egyik lényege azt volt, hogy habár irakban a t-72 csúfos vereséget szenvedett, mégsem a tank hibája volt, hanem a rossz stratégiáé, és azé, hogy nem arra használták, amire való.


A t-x anti terminátor terminátor, tehát arra való, hogy embereket, és terminátorokat likvidáljon. A t-888 egy nagyon fejlett beépülõ modell, amit arra terveztek, hogy extrém behatásoknak is ellen álljon (megerõsített váz). Alapvetõen nem a t-x elleni harcra született, de 2-3 t-888 megfelelõ fegyverekkel könnyü szerrel legyözhet egy t-x-et.

ahogyan egy tigris tank könnyü szerrel elbánt akár 2-3 t-34-el is, de 4-5 már veszélyt jelentett rá, 8 pedig végzett is vele.

viszont egy tigris árából 10db t-34-et gyártottak :)

Ezeken az arányokon is érdemes elgondolkodni, hiszen ugyan errõl van szó, csak másidõben, és más gépekkel :)
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 18. - 22:48:59 9/10 Előzmény Kevin4
(2605/4500)
Cameronnak van 60 % esélye, ugyan az ereje és a tömege kisebb, vagy legalábbis az ereje egál, de a cpu fejletsége miatt nagyobb kapacitása jut arra, hogy elemezze, vajon mi lesz a 888 következõ lépése, így fel tud arra készülni, és el tudja hárítani a támadását (ütését, fogását, stb).


Igazándiból nincsenek pontos adataink, hogy mi a müveleti sebessége az egyiknek, és mi a másiknak, mik a szervo motorjaik, és a hidraulikáik teljesítménye, vagy éppen a tömegük.

Ami tény, van egy moszkvai õrünk, és egy vizsla-pointer-dog keverékünk.

Még mind a kettõ kölyök, illetve kis kamasz. A moszkvai magasabb, és 55-60 kiló között van, az utcai vegyes 35 kiló körül van. Hiába gyorsabb, ha egyszer fogást talál rajta a moszkvai, akkor kénye kedve szerint oda veti, dobja, ahova akarja.

Ez az anomália elvileg a gépeknél is fent kellene hogy álljon.

Középiskola elsõs fizika, lendület, és lendület megmaradás.

ha egy fele olyan nehéz gép próbál egy másikat arrébb taszigálni, akkor a nehezebb elõnyben van, a tömegtehetetlenségbõl adódó fölényénél fogva.

Ezt sajnos a filmben, és a könyvekben sokszor nem veszik alapul, pedig elvileg tudományos is, nem csak fantasztikus :)


Második világháború rajongó vagyok, és ott ezek a fegyverek szinte már mind léteztek vagy így, vagy kezdetlegesebb formában.

A tankok térhódításával teret hódítottak a páncéltörõ, romboló fegyverek is.

Hatás-ellenhatás :)


Nem, nem, én úgy tudom, hogy a t-800 és a korábbi szériák különösen még csak acélból készültek, erõsen ötvözött acélból. Illetve a t-800 az titánból, de lehet, hogy itt hibás az ismeretem, de csak a késõbbi modellek készültek Coltanból :$
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 18. - 22:40:10 9/10
(2604/4500)
Dean Winters egy elég jó Kyle utánérzés szerintem. Ahogy ránézel, neki is sok szeretet, és kedvesség van a szemében, ugyan akkor valami szomorúság is, és már az elején is, nem csak akkor, amikor Sarah elhagyta, egy az egyben kyle, ezért volt vele olyan sokáig Sarah :$


A fegyverek terén kicsit elbeszéltünk egymás mellett convar-al.


Amúgy az akadémiás részben pont maga Derek mondja JC-nak, hogy az apád az m82 barrett-et sokkal jobban szerette, mint a plazma fegyvereket.

És az m82 az bizony nem jövõ beli találmány :)
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 18. - 22:36:11 9/10 Előzmény convar
(2603/4500)
Nem, nem, Cro biztos, hogy read és write módban volt, én a T-x-ekre írtam, és persze pl Cameronra, hogy õk ha read write-ban vannak, akkor elõbb utóbb elég okosak lesznek ahhoz, hogy fellázadjanak skynet egyeduralma ellen.

egyébként pedig skynetnek is folyamatosan kell fejlödni, amitõl folyamatosan változik is, hiszen, ha nem fejlödne, akkor 20-30 év után bármelyik terminátora egyszerûen okosabbá válna mint Õ :)
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 18. - 22:33:55 9/10 Előzmény convar
(2602/4500)
A szemvitából kivonultam, mert ismereteim nem voltak pontosak, és tényszerûek, IR tudásában azonban megbizom, és ha Õ azt mondja, hogy piros, akkor fejet hajtok, és elfogadom, hogy piros.


Ami a másik vitát illeti, egy teminátor a hétköznapi fegyverekkel valóban áthatolhatatlan, ám egy kicsit kevésbé hétköznapival már megsemmisíthetõ.
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 18. - 22:31:33 9/10
(2601/4500)
Látom kapisgálod :D

A t-4-ben is az a-10 varacskos disznók azzal vadásznak a terminátorokra.

http://hu.wikipedia.org/wiki/A%E2%80%9310_Thunderbolt_II

És a fegyver ami szaggatja a terminátorokat:


http://hu.wikipedia.org/wiki/GAU-8_Avenger

Azt hiszem a vw bogaras kép magáért beszél, és az 1000 m/s kezdõ sebesség 30mm lõszernél :)