9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 16:32:44 9/10
(2640/4500)
S01E03

Andie Goode lehetett talán az a kis hülye gyerek, aki kikérte Miles Dysontól azt ott bent, ki tudja, de tény, hogy biztos tehetséges volt, ha össze dobta a törököt.

Sarah továbbra is képtelen megölni azt akit kell, de közben meg szemrehányásokat tesz Cameronnnak. Inkább kussolna, és fordulna be a sarokba, hogy én gyáva vagyok megtenni, légyszi tedd meg helyettem.

Az a rész, amikor John kérdezgeti a géprõl, az nagyon gagyi vicces volt :P :D

Cro, amikor befekszik a vérfürdõbe elõtte a hátán kivállóan látszik a plusz páncélozás a t-800 hoz képest :$ Valamint most már tudjuk, hogy mûanyag oxigán szállítokkal viszik a tápanyagot, és az oxigént a bõrszövetnek, de vajon mi a tápanyag, és hol lép be az oxigén ? :$

Na de ez túl sok kérdés, egyszerûen csak fogadjuk el, hogy van, és kész :)
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 16:28:50 9/10
(2639/4500)
S01E03

Mesterséges inteligencia.


Ahogy indul, az csúcs, büszkék lehetünk magunkra, vagy szégyelnünk kellene magunkat, hát nem is tudom :)

Azok az emberek, akik terminátorrá változnak 90% BP-i születésüek.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Teller_Ede

http://hu.wikipedia.org/wiki/Szil%C3%A1rd_Le%C3%B3

http://hu.wikipedia.org/wiki/Wigner_Jen%C5%91

http://hu.wikipedia.org/wiki/Neumann_J%C3%A1nos

És Heisenberg:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Werner_Heisenberg



Máig tisztázatlan, hogy vajon tényleg lassította e a német atombomba programot, vagy csak nem volt a helyzet magaslaltán, nos erre válasz, amikor meghallotta, hogy ledobták Hirosimára a bombát, akkor a tudos cella társainak azonnal levezette, hogy vajon hogyan építhették meg a bombát. Egyértelmû a válasz, igenis erkölcsi agályai voltak az atom energia fegyverként való felhasználásával, de nem tudom, hogy mi a jobb, az hogy német ország bukta a háborút, és mi szovjetelnyomás alá kerültünk, illetve amerika megbocsájthatatlan háborús bünt követett el két atombomba ledobásával, vagy az, ha netán kb az amerikaiakkal egy idõben németországnak is lett volna atombombája, így kialakult volna a hideg háború, csak más felállással.

Arról pedig nem nyitok vitát, hogy a németek mekkora háborús bünöket követtek el, mert a szovjet oroszországhoz képest kispisták voltak, amerika is kussban maradhat, ahogy kiírtották az egész indián öslakosságot, vagy anglia, aki Ausztráliában írtotta ki az egész öslakosságot, vagy amit francia országgal karöltve afrikában müveltek.


Nekem nincsenek erkölcsi agályaim afelõl, hogy az atombomba bárki kezében bûn az emberiség ellen, különösen azokéban, akik már be is vetették, mert mindig az elsõ a legnehezebb, azt mondják !!!!


Ahogyan Sarah is idézett a film végén


http://hu.wikipedia.org/wiki/Robert_Oppenheimer
Oppenheimer:

Én lettem a halál, világok elpusztítója

Ken Bainbridge:

Mostantól mindannyian szarfaszú gazemberek vagyunk!!!!

Ez legyen a végszó
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 16:17:46 9/10
(2638/4500)
Na igen, de nem attól félt, hogy miss weaver kapcsolja ki, illetve igazán nem attól félt, sokkal inkább a "testvérétõl" a skynettõl félt :$
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 16:16:14 9/10
(2637/4500)
Pontosan :$
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 16:15:53 9/10
(2636/4500)
Nincs hozzá füzni valóm, remekül van össze szedve az egész :)
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 16:14:27 9/10
(2635/4500)
A 3 film egyikében sem láttunk olyan fegyvert a kezükben, ami régies nyelven úgy hangzott volna, hogy sárkányölõ fegyver, ma úgy hangzana, hogy páncéltõrõ/romboló terminátor ölõ fegyver.

Elõször ilyen a filmtörténet során (T-univerze) Derek kezében volt, a hadi iskolás kitérõben.


Pedig, ahogy azt már számtalanszor végig vezettem, nagyon sok fegyvert használhatnának, ami tényleg hatásos a terminátorok ellen, ehhez képest mindig csak a kis glock pisztollyal mászkálnak, ami a terminátorok ellen nem, de az emberek ellen hatásos, csak hogy azokat, meg nemszabad bántani vele, tehát akkor mi értelme ? :D

Derek is bele tartozik sajnos abba a körbe, hogy legtöbbször gagyi fegyverekkel mászkál :(
10/10
convar 2010 febr. 19. - 15:45:29 10/10 Előzmény wukovsky
(2634/4500)
SPOILER

"Nem, nem, JH nem félt Weavertõl, és nem volt félelme attól, hogy újra ki akarják kapcsolni."

Idézek a s2e20-ból:

JH: Tudom már milyen érzés, Mr. Ellison.

E: Mi?

JH: Meghalni. És visszajönni. Egyedül lenni.
----------
CW: John Henry, ez az inteligencia, a testvéred mit akar?

JH: Amit mindenki más is akar, Ms. Weaver. Túlélni.
------------------------------------------------------------------
A s2e21-bõl:

JH: Szeretném tudni, mire gondol a testvérem, Mr. Ellison. Tudnom kell mit tervez. Nem akarok még1szer meghalni.
----------
JH: Sarah Connor bántani fogja Savannaht?

E: Nem.

JH: Bántana engem?

E: Miért kérdezed? stb.
------------------------------------------------------------------
A s2e22-bõl:

CW: Mr. Murch, mennyi idõbe kerül mindent szétszerelni, és szállításra elõkészíteni?

Mr. M: Mindent? Úgy érti, mindent?

stb. és mindezt JH hallja és hát nem olyan arcot vág, mint aki örülne CW ötletének...

Szal sztem igenis lehetett ez is a mozgatórugója. Nem mondom, hogy csak ez, de ez is közrejátszhatott abban, amit tett.
10/10
duckshoot 2010 febr. 19. - 15:41:23 10/10 Előzmény wukovsky
(2633/4500)
Akkor nem lehet 100kg-nál nehezebb. Mer nem bírták volna fölemelni sem.
10/10
convar 2010 febr. 19. - 15:10:39 10/10 Előzmény wukovsky
(2632/4500)
"Fogalmazzunk másképp, jött végre egy férfi, akinek helyén volt a tökéje, és glock 17 helyett páncéltõrõ fegyverekkel kezdett löni a terminátorokra, amiket már 1984-ben is be lehetett volna szerezni.


Amúgy a Glock egy jó pisztoly, kerámia, meg minden, elvileg nem szúrja ki a fémdetektor, és ember ellen hatásos is, de egy terminátor ellen, ehhez képest derek is azzal a kezében .... nah :$"

Ezt nem értem, ellentmondásos. Most Derek faxa fegyverekkel harcol vagy nem?
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 15:06:49 9/10
(2631/4500)
Nem, arra gondolok, hogy 1 t-x legyártása annyi erõforrást igényel, mint mondjuk 3-4 vagy akár 5 db t-8xx legyártása.


Tehát kevesebb, de modernebb fegyvere lesz, ami stratégiával a németek is elvesztették a háborút :$


És igen, egy egy gép meg ember vissza küldése, haha, ehhez képest volt nagyon baro a sorozat, ahol tényleg háborút vivtak már a múltban, mert itt volt mindenki :d
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 15:04:46 9/10 Előzmény convar
(2630/4500)
Igazad van, a fene sem tudja, hogy milyen módban volt, de mégis valószínû, hogy read write, mert nagyon sok olyan egyéni dolgot csinált, pl a


Spoiler az egérfogós csapda, ami nem hiszem, hogy az alapprogramjában benne van, vagy az, hogy Ellison hasonmását a skynet szándékaival ellentétben kiiktassa, és felhasználja továbbra is a saját céljaira Ellison ügynököt, ez mind mind arra enged következtetni, hogy már nem követi szorosan a skynet elveit, parancsait, hanem kialakított magának egyfajta saját értékrendet, direktívákat, amelyek szerint cselekszik.
10/10
convar 2010 febr. 19. - 15:03:54 10/10 Előzmény wukovsky
(2629/4500)
Tehát szted alapból logikai bukfenc a T filmben, hogy visszaküld 1 db T-X-et mondjuk 3 db 850-es vagy 888-as helyett? Erre gondolsz pl.?
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 15:02:01 9/10 Előzmény convar
(2628/4500)
Nem, nem ugyan az, a t888 felépítése kicsiben eltér, pl más a fej kialakítása, és vannak plusz kieg páncélok.


a t 1001 is fejlettebb valamiben, többek között a plazma fegyvereknek ellenállóbb, de még így is sebezhetõ velük, mert annak hõjének hatására véglegesen sérülhet a nano szerkezete.
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 14:59:39 9/10
(2627/4500)
Nem, nem, JH nem félt Weavertõl, és nem volt félelme attól, hogy újra ki akarják kapcsolni. EGyszerûen arról van szó, amirõl a végén beszélgetett vele:


Hogy én most Káin vagyok, vagy Ábel, és erre Weaver azt mondta neki, hogy ebben a történetben lehet, hogy Te vagy Isten.


JH-nek ez egyébként magán akció volt, hiszen láthatjuk is az örömteli meglepõdést Weaver arcán (hiszen a t-1001-es már fejez ki érzelmeket, akár csak a T-x) hogy a kis fiam kirepült a családi fészekbõl, és megkezdte az önálló utazását :$
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 14:56:38 9/10
(2626/4500)
Nekem nagyon nagyon tetszett a sorozat, pontosan azért, amiért a twin peaks is tetszett.


Vannak dolgok, amiket egy filmben egyszerûen nem lehet megvalósítani, ami pedig a hossszú és lassú, ámde folyamatos fejlödés, azok az apróságok, ahogyan mondjuk szép apránként, és tényleg apránként össze áll egy kép, vagy mondjuk ahogyan Cameron egyre emberibb lesz.


Habár az elsõ rész elején elég emberi volt, ahhoz képest nagy a vissza lépés, és mintha mindent elfelejtett volna, elõrõl kell kezdeni mindent.

A t3-ban és a t-4ben pont ezek voltak a legnagyobb problémáim.

Végre nincs az anyja, aki elnyomja JC-t, és akkor máris jön egy másik Nõ, aki elnyomja. Ellenben a t-3 fantasztikus Katherinjével szemben, a t-4 ben mintha nem is létezni, mondjuk apuci kicsi lánya eddig semmilyen filmben sem tudott alakítani, nem vártam el tõle pont,hogy a salvationban fog, ami amúgy is egy ka....ki
10/10
convar 2010 febr. 19. - 14:56:23 10/10
(2625/4500)
"Cameronnak van 60 % esélye, ugyan az ereje és a tömege kisebb, vagy legalábbis az ereje egál, de a cpu fejletsége miatt nagyobb kapacitása jut arra, hogy elemezze, vajon mi lesz a 888 következõ lépése, így fel tud arra készülni, és el tudja hárítani a támadását (ütését, fogását, stb)."


Wukovsky, bocs, és most nem azért, de most meg mintha ellentmondanál magadnak. Most azt mondod Camnak nagy esélye van arra, hogy elbánjon egy 888-sal a chipje miatt, máskor meg azt állítod fizikából vett érvek alapján, hogy ez nem reális.

Most akkor melyik? :P
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 19. - 14:51:01 9/10
(2624/4500)
Fogták ketten, és bele tették abba a székbe, ahhoz is meg kell emelni. Szóval felemelték, csak a kidobáshoz nem volt már elég erejük :$
10/10
convar 2010 febr. 19. - 14:46:57 10/10
(2623/4500)
Miért vagy biztos benne, hogy read and writeban volt? Már kezdeném elismerni hogy Cro alapból mennyivel speckóbb termi, mint a T-800, erre tessék, most meg te hátrálsz ki :P
10/10
convar 2010 febr. 19. - 14:38:29 10/10
(2622/4500)
De igen, én mondtam.

És már megint egy "úgy tudom" mondat következik: tehát én úgy tudom, hogy a TSCC T888-asa ua. mint a T3 T850-ese (mint ahogy az 100 és az 1001 is ua.). Csak azért tér el a név (meg többek között egypár évszám. stb.), mert a készítõk nem mindenre kaptak névhasználati jogot.

De valahol úgyis tökmind1, hogy ua. vagy sem. Végülis egy sci-firõl beszélünk, innentõl kezdve minden hozzá tartozó "tény", kijelentés, magyarázat, leírás, elmélet, vélemény, filó és "én úgy tudom" (:D) is csak sci-fi lehet :):P
10/10
convar 2010 febr. 19. - 14:03:13 10/10
(2621/4500)
"Cameron meghal, mint egy kislány, aztán késõbb megjelenik a kocsival, addig akár simán lekaszálhatta volna John-t a kocsik között, de hát az a szótag szám, kellett az izgalom."

Na igen, mekkora baromság volt már, hogy x perc volt feltápászkodnia, máskor meg egy fél hadsereg beleenged egy sorozatot, oszt kutya baja. De még izgalom szempontjából sem értem a dolgot, én bírtam volna, ha ott az osztályteremben máris megvívják az 1. csörtét. Legalább egybõl arcba kaptuk volna, ki kivel van, semmi cicó :)