10/10
convar 2010 ápr. 28. - 20:43:22 10/10
(3580/4500)
"Nem egy bizonyos országra gondoltam. Van ahol durvább a helyzet van a hol nem, ez a különbség."

Jó, de én még mindig Johnról beszélek ;)


"Az utolsó mondatok az én jelentéktelen véleményemet taglalták."

De mirõl? Nem fikázni akartalak...
10/10
duckshoot 2010 ápr. 28. - 20:36:40 10/10
(3579/4500)
Nem egy bizonyos országra gondoltam. Van ahol durvább a helyzet van a hol nem, ez a különbség.

Nyomot hagyok hátra ami bajt okozhat. Ez a TSCC esete. Egy nyom amin egy termi eljuthat a céljához. Erre mondtam hogy egy ártatlant képtelen lennék megölni csak azért, hogy ne maradjon szemtanú. A helyzetre értettem.
Ugye így mennyire nem ellentmondás.

Nem benne lenni abban a pár tucatban? Az nem poén ha az ember kihúzza magát a mókából. :D

Az utolsó mondatok az én jelentéktelen véleményemet taglalták.
10/10
convar 2010 ápr. 28. - 20:13:47 10/10
(3578/4500)
"Látszat jogok :) Ezen a bolygón ezek csak ugatásnak felelnek meg nem beszédnek."

Na azért ezt embere válogatja. És itt most John Connor értékrendjérõl van szó, nem az észak-koreai rezsimérõl :)


"Nem azért aggódnék, hogy titokban maradna, hanem a bûntudatom túl erõs. Értem a morbid poén részét is :)"

Most ellentmondasz magadnak. Az elõzõ hsz.edben ezt írtad: "Abbõl az okból, hogy így nyomot hagyok hátra ami bajt hozhat" Most meg ezt: "Nem azért aggódnék, hogy titokban maradna,..." Most akkor melyik? :)


"Azonban ha úgy nézzük mit számít az a pár tucat ártatlan ember milliárdokhoz képest."

Az attól függ, hogy én bennevagyok-e abban a pár tucatban :D


"Az életemet inkább egy gépre bíznám mint egy emberre.
A gép nem jópofizik az arcodba és el is romolhat, erre számítani kell. Nem úgy arra, hogy egy társ aki már sok mindent megéllt az ember mellett az utolsó pillanatban amikor nem is gondolnád vágja a kést a hátadba :D"

Ez hogy jött ide? Ezzel meg egyáltalán nem tudom, hova akartál kilyukadni :S Kire/mire gondolsz?
10/10
duckshoot 2010 ápr. 28. - 17:33:57 10/10
(3577/4500)
Ja mer Cat csak poénból segíti a Skynet létrehozását?
Még velétlenül sem azért mert ezzel a parancscsal küldte vissza anyu a jövõböl.

Látszat jogok :) Ezen a bolygón ezek csak ugatásnak felelnek meg nem beszédnek.

Nem azért aggódnék, hogy titokban maradna, hanem a bûntudatom túl erõs. Értem a morbid poén részét is :)
Azonban ha úgy nézzük mit számít az a pár tucat ártatlan ember milliárdokhoz képest.
Az életemet inkább egy gépre bíznám mint egy emberre.
A gép nem jópofizik az arcodba és el is romolhat, erre számítani kell. Nem úgy arra, hogy egy társ aki már sok mindent megéllt az ember mellett az utolsó pillanatban amikor nem is gondolnád vágja a kést a hátadba :D
10/10
convar 2010 ápr. 28. - 17:06:40 10/10
(3576/4500)
"Cam mégis csak kiborg és utasításokra épül a programja."

Aha, és Weaver akkor kire hallgat szted? :D


"Én inkább azt tartanám etikátlannak(ahogy egyre emberibb szintre lépne), ha olyan dolgokat kellene utasításra megtenie ami szerinte is hülyeség, csakhogy másnak könnyebb legyen."

Én pont erre gondoltam azzal a bizonyos értelembennel. Mert persze, ember is parancsol embernek, de nem u.annyit kérhetsz egy géptõl, mint egy embertõl. Az embereknek jogaik is vannak pl. :)


"Én sem lettem volna képes megölni a kölyköt. Abbõl az okból, hogy így nyomot hagyok hátra ami bajt hozhat"

Ja, hogy csak ez miatt? :D Mert ha biztosan titokban maradhatna, akkor no problemo, gyorsan bumm a fejbe és mehetünk haza vacsorázni? :D
10/10
duckshoot 2010 ápr. 28. - 10:52:18 10/10 Előzmény convar
(3575/4500)
Olyan emberi. Zavarba ejtõen.
Meg ahogy a rádiót hangolta zenét keresve. A ,,természetes" mosoly.

Bármennyire nem tetszik neki megtörténik. Itt kell elvonatkoztatni, hogy Cam mégis csak kiborg és utasításokra épül a programja. Önállósulni meg ugye nem tud aminek okairól korábban már beszéltünk.
Én inkább azt tartanám etikátlannak(ahogy egyre emberibb szintre lépne), ha olyan dolgokat kellene utasításra megtenie ami szerinte is hülyeség, csakhogy másnak könnyebb legyen.
Az biztos én ilyen helyzetben tanítanám. Megpróbálnék a legjobb tudásom szerint mindent elmagyarázni neki vagy közeli viszonyítási alapot adni.
Netezhetne, tévézhetne, zenéthallgathatna, olvashatna.
Amihez csak kedve szottyan :D

A vége elõtt Sarah és John beszélgetésében Sarah elmondja, hogy az õ hibája volt amiért elengedte a srácot a bowling pályánál.
Én sem lettem volna képes megölni a kölyköt. Abbõl az okból, hogy így nyomot hagyok hátra ami bajt hozhat
10/10
duckshoot 2010 ápr. 28. - 10:24:26 10/10
(3574/4500)
Mondjuk a képek is segítenek sokat, amirõl épp megy a diskurzus ezek is jól alátámasztanak a megértésnek.
Kevin4 2010 ápr. 28. - 09:07:37 Előzmény duckshoot
(3573/4500)
Hát én se nagyon!:)
Ne aggódj, nekem is lenne mit fejleszteni rajta!
De ezektõl még nagyon jó dolog az audiókommentár! Ha csak egy-két szót lefordítasz egy mondatból már lehet következtetni, hogy mi is lehet a teljes mondat! Jó, tudom, ezzel nem árultam el nagy titkot, csak gondoltam megemlítem.:)
10/10
convar 2010 ápr. 27. - 22:00:40 10/10
(3572/4500)
"Cameron, hogy kilógatta a lábát a kocsiból, meg kitette a kézét, hogy érezze a szellõt."

Én nem szoktam Camrõl ömlengeni, de vhogy ennél a résznél különösen csinos volt Cam :) Olyan aranyos, olyan szelíd, olyan emberi volt...


"John hangja elég lenézõ, mondván Cameron úgysem érez semmit.
Itt Cam szól, hogy John nem érti a mûködésüket. Szerintem sem.
Tanítania kellene, beszélgetni vele hisz értelmes gép, nem pedig úgymond letorkolnia többször is."

Azért Johnnak sem egyszerû. Elvileg neki van egy gépe (szándékosan a kontraszt miatt írom így), aki egyre kevésbé akar gépként viselkedni. Ezt John is érzi, nade ez egyáltalán nem könnyíti meg a helyzetét. Hiszen minél inkább emberszámba veszi, annál kevésbé uralkodhat rajta, legalábbis bizonyos értelemben.


"Sarah lázálma elég bizar volt. Azt hittem Cro szétkeni a
Cam-tõl kapott teknõcöt."

Mivel ezek az álmok a jövõrõl szólnak, én azon a véleményen vagyok, hogy

SPOILER

az ott már John Henry.

SPOILER VÉGE


"Az meg milyen irónikus, hogy Ellison segíteni akar azzal, hogy Cro vázát odavitte Weaver-nek és nem is sejti a bajt."

Ez az Ellison se semmi: Cam keze a torkán, de van lélekjelenléte hazudni Croról. Miközben tisztában van vele, hogy egy szavába kerül Johnnak, és törik a giga :)
10/10
duckshoot 2010 ápr. 27. - 20:59:12 10/10
(3571/4500)
Azért jó látni, hogy Sarah full betegen is kiszedi a kerék elé került teknõcöt.
Erre meg szépen rá tudták építeni John és Cam késõbbi beszélgetését a kocsiban. Cameron, hogy kilógatta a lábát a kocsiból, meg kitette a kézét, hogy érezze a szellõt.
John hangja elég lenézõ, mondván Cameron úgysem érez semmit.
Itt Cam szól, hogy John nem érti a mûködésüket. Szerintem sem.
Tanítania kellene, beszélgetni vele hisz értelmes gép, nem pedig úgymond letorkolnia többször is.
A beszélgetésben újra elhangzik az amit korábban már megtudtunk a termik nem kedvtelésbõl ölnek és nem pusztítanak el minden élõlényt amik nem jelentenek veszélyt.
Sarah lázálma elég bizar volt. Azt hittem Cro szétkeni a
Cam-tõl kapott teknõcöt.
Az meg milyen irónikus, hogy Ellison segíteni akar azzal, hogy Cro vázát odavitte Weaver-nek és nem is sejti a bajt.
Az mekkora már amikor Derek felhívja Cameron-t infóért és elfelejti a szokásos teendõt és miközben beszél, Cam leteszi a telefont :D
10/10
duckshoot 2010 ápr. 27. - 20:33:16 10/10
(3570/4500)
Jó, hogy Summer is beszél az audiokommentben csak nem igazán értek angolul. Fõleg ha gyorsan beszélnek.
De így igazából lenne miért fejleszteni az értésemen.
Kevin4 2010 ápr. 27. - 12:59:13 Előzmény duckshoot
(3569/4500)
Az a Cro-s jelenet nagy lehetett, szóval látta a rendszámot! Na, erre nem gondoltam!
Tudtam, hogy Summer ott van az audiókommentnél, ennek örülök!
A gratuláció az pedig nem volt más mint az igazság, szóval igazán nincs mit!:)
Kevin4 2010 ápr. 27. - 12:49:07 Előzmény duckshoot
(3568/4500)
De még mennyire vonzza tekintetet!:) Szabályszerûen a szövegre kellett erõltetnem a szemem! Na, de ez legyen a legnagyobb gondom az életemben!:)
Tényleg fontosak a dátumok, fõleg, hogy a Terminátor univerzumban idõsíkokról beszélünk, szóval tényleg jó dolog, követi a sorozat formáját!
Örülök, hogy már elsõre boldogultak, titkon reméltem is ezt, képzeletben itt vannak elõttem, nagyon jó színészek mind, ez nem kétséges!
Szerintem egyenesen jó dolog, hogy van ez a Cameron-Derek ellentét, nekem ez a konfliktus jobban tetszik mint ami Sarah és John között van! Jól van nem ugyanaz a kettõ, Cameron és Derek úgy ahogy vannak ellenségként tekintenek egymásra (kezdjük ott, hogy gép és ember konfliktusról van szó), Sarah és Derek kapcsolata pedig "csak" anya-fia konfliktus, csak nem a megszokott formában, mert 90%-ban a jövõbeli háborúról beszélnek! Persze ilyen is kell bele, ez nem vitás!
Örülök, hogy eltalálták a menüket, nagyon megtudja dobni a DVD hangulatát, de látom te is így vagy ezzel!:)
10/10
duckshoot 2010 ápr. 26. - 19:08:46 10/10
(3567/4500)
Mikor Vic-rõl vagdosta az anyagot Cam. A korcsolyát a baletthoz kapcsoltam. Engem nem zavarnak az ilyen nõies sportok/dolgok elnézegetem õket.
10/10
duckshoot 2010 ápr. 26. - 19:01:49 10/10
(3566/4500)
Lemaradt. Az egyik kimaradt jelenet pl. Cro-t mutatja miután Cam elcsapja a pick up-al.
Azt látjuk, hogy kaparja össze magát :D
Jön vissza a memója mutat pár képet mit tett az elgázolásig.
Ezután következet volna az, hogy még látja a rendszámot mielõtt Cam-ék elhajtanak.
Az elsõ résznél oda is van írva rögtön elsõnek az audiokomment után Summer. Elnéztem csak 2 komment van.

Köszönöm Kev a gratulációt becsben is tartom. Mellesleg az Xpress-nél újra van(tehát benéztem, onnan kellett volna rendelni) tehát szabad a vásár. A gls szépen kiszállítja.
10/10
convar 2010 ápr. 26. - 18:56:09 10/10
(3565/4500)
Milyen korcsolya? És visszább milyen élethû szövet?
10/10
duckshoot 2010 ápr. 26. - 18:50:28 10/10
(3564/4500)
Ugye mennyire vonzza a tekintet :)
Minden részhez oda van írva az eredeti bemutatás dátuma.
Persze oda írták na és. A terminátor filmekben fontosak a dátumok! Ezekrõl többször is beszélnek a szereplõk.
A TSCC-ben pedig telefonáláskor bemondják az aktuális évet hónapot.
Igen a menüket szépen összerakták nem igazán lehet rájuk panasz.
A szereplõválogatáson nem volt problémájuk. Olyan simán játszották a szerepeket mintha már élesben menne.
Lena anyára kapcsolt, Thomas tinédzser kölyökre, Richard meg udvariasan fagatózó FBI ügynökre. Mint a karika csapás.
Pedig ez még csak a félnyers próba volt.
Lemezen annyival jobb, hogy a bakiparádé és a táncpróba szép éles képpel van(miden más is). Nem is lehet gyenge a DVD9-es lemezek miatt :D
A balettõl sztem jobb lett adott hozzá vlmi pluszt. Meg azért is tették be mert ezen ütközik meg Derek részben Cameron-on. Engem biztos a feminista énem miatt nem zavar az ilyesmi, mint ahogy a korcsolya sem :D
Kevin4 2010 ápr. 26. - 15:58:43 Előzmény duckshoot
(3563/4500)
Elõször is, nagyon jó kép, bár azzal indultam neki, hogy rögtön a szöveget kezdem el olvasni, de az elsõ mp.-ben valahogy mégis Summer formás hátsóján kötöttem ki!:)
De persze utánna a kép jobb oldalára összpontosítottam, elolvasva a szöveget! (3-szor is)
Teljesen õszinte leszek, de nem találtam meg azt a dolgot amit írtál, pedig fogadni mernék, hogy kiszúrja a szememet, így szokott ez (nálam) lenni!
Nem szívesen adom fel, de azt kell, hogy mondjam, hogy szabad a gazda, mert állatira érdekel az a dolog, így meg fõleg, hogy nem tudtam rájönni!
Viszont úgy látszik a theme-re ráhibáztam! És jól tették, hogy azt tették a fõmenükhöz, egyszerûen az illik legjobban a TSCC-hez, nem csak azért mert ez a fõcímzenéje, hanem azért mert állatira tetszik nekem ez a zene!
Szóval örülök!
Tényleg Robert Patrick-re hajazott, bár Summer-nek érthetõ okokból mégjobban állt a zsaru szerkó!:)
A szövet számomra is élethû volt, nem az az ólcsó utánzat, de a lényeg, hogy megbírkozott vele!:)
Most visszaemlékszem egy HK-ra és most, hogy mondod tényleg hasonlítanak egy (repülõ) cápához! Bár bevallom, ha nem mondod, nem igazán jöttem volna rá erre, de ebben az a jó, hogy újabb érdekességet tudtam meg:)
Nem akarok gyerekes lenni, de szerintem tök ijesztõre megcsinálták a HK-kat, meg ugye ott vannak extraként a körülmények is (kihalt romos városok, a kihalás küszöbén áló emberiség, állandó gomolygó füst stb.) de ezek nélkül is ijesztõek!
Most nem azt mondom, hogy sírok tõlük a félelemtõl, de a ijesztõ hatást nagyon elérték!
Csak kíváncsiságból kérdezem:A próbák mentek nekik, vagy sokszor elnevették magukat? (jól van tudom, hogy a végén sikerült nekik, mert akkor nem õket láttuk volna a soriba, hanem általánosságban kérdezem)
Erre mindig is kíváncsi voltam, mert bírom mindegyiküket!
Igen, gondolom Summer táncpróbája kárpótol!
Elhiszem, hogy nézted volna tovább is, nagyon ismerõs érzés!:)
Hogy örülhetett már neki Summer, mivel képzett balerina, ezt megmutathatta a soriban is, és bizonyított!
Kimaradt jelenetek:Ez a jó a DVD-ben, hogy hiába vágták ki a soriból, a DVD-n meglehet nézni!
Látom audiókommentár is van, lehet, hogy Summer az egyikük, nincs kizárva!
Bár mindegyikük sokat tudna mesélni a forgatásról!

Továbbra is azt kell, hogy mondjam, hogy gratulálok hozzá, egy nagyon szép és érdekes díszdobozos TSCC tulajdonosa vagy!:)
10/10
duckshoot 2010 ápr. 26. - 08:04:58 10/10
(3562/4500)
Nem mivel én nem mondtam el mindent ami a werkekben elhangzott. Töredék infó, de neked ez nem probléma simán elmondtad a mozgás kontrasztoságból adódó hibáját.
Erre nem gondoltam, hogy 1-2 részben még merev volt a mozgás itt meg már jóval szabadab.
10/10
convar 2010 ápr. 25. - 23:29:18 10/10 Előzmény duckshoot
(3561/4500)
Tudom, de miért, az én hsz-em az ellenkezõjét sugallta?