10/10
convar 2010 júl. 14. - 20:00:33 10/10 Előzmény Kevin4
(4140/4500)
"Nagyon jól elmagyaráztad, sõt bevallom nekem érdekes is volt!"

No, örülök neki, de akkor még1x: nem én magyaráztam el, én csak idemásoltam! Tehát az én érdemem a ctrl+c ctrl+v megfelelõ alkalmazásában ki is merül :D


"Ha jól veszem ki akkor a változást (vagy a változásokat) csak az idõutazó érzékeli, aki a jövõben van az nem érzékeli mert õ ezeken kívül volt, nem volt a részese (mármint õ nem utazott az idõben, maradt a saját idõvonalában) õ már azt éli meg amit az idõutazó "okozott".
Szóval változik a jövõ, de a jövõben élõ nem érzékeli ezeket a változásokat.

Jól értelmeztem?"

Igen.
10/10
convar 2010 júl. 14. - 19:55:05 10/10
(4139/4500)
Aha. Oké, akkor nézzük az eredeti idõvonalat: JC ott van 2027-ben, és mivel a Skynet körül szorul a hurok, ezért kitalálja, hogy akkor elküldök egy t800-t 1984-be likvidálni az anyját. Nade mi van akkor, ha a skynetnek nem jut eszébe ez a visszküldõsdi? Vagy egyszerûen nem találja elég célravezetõnek, ezért elveti az ötletet? 1xcsak rászól a Jóisten JC-ra, hogy "hello, te tudod, hogy így nem is létezhetsz? vissza kellett volna küldeni a skynetnek a t800at neked meg Kylet, hogy megszülethess. Már így is 48 óráig vártam, hogy csináljatok vmit, de mivel ez nem történt meg, ezért szevasz" majd rámutat a varázsujjával és JC elpárolog igaz? :D

Ugye belátod, hogy ez így nem frankó? ;) (Persze tudom, hogy márcsak azértse :D Pedig mint látod, már én sem ahhoz ragaszkodom, amihez anno mikor elõször vettül elõ a témát)

Sztem nem is olvastad el a tudományos magyarázatot (amit beidéztem), mert abból minden kiolvasható, ha az ember akarja. JC mindenképpen megszületik, sõt meg is született a T1 elõtti idõsíkban is (azért jelenthet a Skynetnek problémát már a T1beli 2027-ben is), csak másik apától. De itt van a filmek idõvonala, így talán érthetõbb az egész hogyan is mûködik. És elõrebocsájtonm, ezt se az én agyamból pattant ki:


"• 1965 - Sarah Connor megszületik.
• 1985 - John Connor megszületik ismeretlen apától (talán a T1-ben a randit a telefonban lemondó srác lehet az apja)
• 1997 - A katonai computerek hatalmasakká, erõsekké válnak, rákapcsolva mindenre és döntenek: megsemmisítés. Skynet 1 megszületik.
• 1997-tõl - Az ellenállás szervezõdik - Kyle: „feltûnt egy ember, aki megtanított minket harcolni a gépek ellen” - John Connor válik az ellenállás vezetõjévé.
• 2027 - A Skynet 1 vesztésre áll ezért visszaküld egy T800-st 1984-be megölni Sarah Connort. John Connor visszaküldi Kyle-t megvédeni az édesanyját. A küldetés sikeres, Sarah életben marad.

• Az idõvonal 1985-tõl frissül amiatt, hogy megvalósulnak a visszaküldések, így John apja Kyle lesz. Valamint a Cyberdyne gyárában megtalálják a T800-as törött chipjét, mely új ötleteket adva a fejlesztõknek, más útra tereli a computerek fejlesztését, így Skynet 1 nem jön létre újra.
• 1985 - John Connor megszületik, apja Kyle Reese
• 1985 - tõl: Sarah Connor az átélt események hatására megváltozik, élethivatása lesz a Skynet elleni harc.
• 1994 - Sarah Connor-t elmegyógyintézetbe zárják, miután megpróbál felrobbantani egy számítógépeket készítõ gyárat. Nem sokkal ezután John Connor nevelõszülõkhöz kerül
• 1997 - A Cyberdyne által létrehozott, a T800 törött chipjén alapuló computer-rendszert megveszi a Hadsereg, a rendszer öntudatra ébred és létrejön Skynet 2. Ismét bekövetkezik az ítélet napja.
• 1997-tõl - Az ellenállás szervezõdik, John Connor válik az ellenállás vezetõjévé.
• 2027 - A Skynet 2 vesztésre áll ezért visszaküld egy T1000-st 1995-be megölni John Connort. John Connor visszaküld egy T800-ast megvédeni saját magát. A küldetés sikeres, John életben marad. Az idõvonal 1995-tõl frissül a visszaküldések miatt.

• 1995 - Sarah, Miles Dyson, John és a T800-as betörnek a Cyberdyne Systems-hez és megsemmisítik az ott folyó projektet. Skynet 2 alapja elpusztul. Ezután Sarah, John és a T800-as elpusztítják a T1000-st, majd a T800-st könnyek közepette elpusztítja maga John.
• 1995 - tõl John és Sarah bújkál.
• 1995 - Megszületik Derek Reese
• 1997 - Sarah meghal rákban, John egyedül marad, depressziós lesz.
• 2002 - Megszületik Kyle Reese
• 2003 - A Cyberdyne Systems ismét egy MI kifejlesztésén dolgozik. A kormány átveszi a hatalmat a Cyberdyne Systems felett.
• 2004 - John találkozik Katherine Brewsterrel
• 2004 - Az MI -bõl létrejön Skynet 3, amely öntudatra ébred és ismét eljön az ítélet napja. Egy idõ után John Connor kerül az ellenállás élére.
• 2032 - John-t megöli egy T850.
• 2033. október 28. - Az ellenállás elfogja a gépet és Katherine átprogramozza. Skynet 3 vesztésre áll, visszaküldi a T-X-t, az ellenállás pedig az elfogott T850-t 2004-be. Az idõvonal 2004-tõl frissül a visszaküldések miatt.

• 2004. augusztus 11. 2:11 - Megérkezik a T-X. Elsõdleges feladata likvidálni John Connor-t. Másodlagos feladata, hogy likvidálja a leendõ ellenállás ismert tagjait.
• 2004. augusztus 11. 2:33 - A T850-as modellje megérkezik. Elsõdleges feladata, hogy megvédje John Connor-t. A T-X eközben végez szinte az összes másodlagos célponttal.
• 2004. augusztus 11. 5:33 - A T-X rátalál Katherine Brewster-re. A T850-as segítségével elmenekülnek.
• 2004. augusztus 11. 18:07 - Brewster tábornok aktiválja a Skynet 3-at, mely a T-X segítségével öntudatra ébred. A T-X által átprogramozott T-1-es modellek likdiválják az ott dolgozókat. T-X által halálos sebet szerzett Brewster tábornok meghal, elõtte utasításba adja Katherine-nek és John-nak, hogy menjenek Crystal Peak-be.
• 2004 augusztus 11. 19:47 - A T-X újabb likvidálási kísérlete kudarcot vall. A T850-es modellel együtt megsemmisül. John és Katherine ráébred arra, hogy az õket védelmezõ gép elsõdleges feladata az volt, hogy olyan helyre vigye õket, ahol biztonságban túlélhetik a nukleáris háborút. A Skynet 3 ezalatt pedig útnak indítja elsõ rakétáit.
• 2018 -tól a Terminator 4 teljes cselekménye: John Connor az emberiség vezetõje lesz és elpusztítja a Skynet 3 központját. A Skynet 3 nyolc évvel a tervezett elõtt megalkotja a T800-as szériát."


De am van a sorozatnak is egy ilyen részletes idõvonala, sõt, megsúgom, a kettõt (a filmeket és a sorozatot) össze is lehet kapcsolni. Ha vkit érdekel, szóljon :)
10/10
Mirababa 2010 júl. 13. - 22:16:56 10/10
(4138/4500)
Sziasztok!
A múlt részben ki volt az aki meg akarta "ölni" John Henry-t azzal a hibával?
Kevin4 2010 júl. 13. - 20:15:05 Előzmény convar
(4137/4500)
Nagyon jól elmagyaráztad, sõt bevallom nekem érdekes is volt! (Bevallom nem szokásom az idõutazásról olvasni, de ennek ellenére érdekel)

Ha jól veszem ki akkor a változást (vagy a változásokat) csak az idõutazó érzékeli, aki a jövõben van az nem érzékeli mert õ ezeken kívül volt, nem volt a részese (mármint õ nem utazott az idõben, maradt a saját idõvonalában) õ már azt éli meg amit az idõutazó "okozott".
Szóval változik a jövõ, de a jövõben élõ nem érzékeli ezeket a változásokat.

Jól értelmeztem?
Kevin4 2010 júl. 13. - 20:07:24
(4136/4500)
Tényleg hasonlóan gondoljuk ezt a dolgot, mert én se tudok jobbat mondani ennél!:)
Az viszont tényleg totális bukta a Skynet-nek, hogy tényleg csak egy célpontra öszpontosít, az embereket nem is ismerve igazán! Mármint az ellenségét!
Nem tud semmiyen módon kommunikálni az emberekkel, én is így gondolom, lehet, hogy belevan programozva azért dolgok az emberek tulajdonságairól, de én arra jutottam, hogy nem igazán tudja értelmezni ezeket az információkat, legyenek azok bármilyen információk! Próbálja, de nem tudja!
(max. részben) Az emberekkel kapcsolatban amire rájött, mármint a legfontosabb dolog az hogy kell beépülni! Mondjuk ez se ment könnyen mert elõször gumibõrös T-600-kat dobott az emberek közé, és mint ha a gumibõr nem lenne elég, még a mozgása is nagyon feltûnõ volt!
Ezt tökéletesítette a Cam tipusú termikkel, meg a T-1001-kel.
Erre rájött. De igazán más dolgokat nem tud értelmezni az emberekkel kapcsolatban, pedig van mit egy emberi lényrõl tanulmányozni.
Sztem ez is hátráltatja a háborúban.
10/10
convar 2010 júl. 13. - 15:41:45 10/10
(4135/4500)
"De a Skynet csak annyit akar, hogy szûnjön meg az ellene szervezkedõk vezetõje. Pedig ezzel pont, hogy segítette a létrejöttét. Ha tudta volna, hogy ez lesz belõle, biztos nem tette volna meg."

Itt mire gondolsz pontosan? Arra, hogyha nem küldi vissza a T-800-ast, akkor nincs is John Connor, mert Kyle sem jön vissza?
10/10
convar 2010 júl. 13. - 15:38:18 10/10
(4134/4500)
Na, már megint az idõutazásos téma :D


"Mert tegyük fel ha Connor-t meg is ölnék a múltban, a Skynet-nek a maga jövõjében már mindegy lenne,..."


Ezzel az a baj, hogy akkor meg minek tenné??? Mert végülis miért érdekelné pl. a T1 Skynetét, hogy mi lesz az új idõvonalban, ha õ itt és most, ígyis-úgyis elbukna? Így egyetlen visszaküldésnek sem lenne értelme a visszaküldõ számára, hiszen nem az õ idõvonalában lenne változás, hanem egy újban.

Ezért én ebben hiszek, de idézni fogok (én úgysem tudnám így megfogalmazni):


"Az idõutazásról: én a 3. elméletben gondolkodom, amikor az idõegyenes valós idõben változik. Ez a következõt jelenti:
az idõutazó amint megérkezik, megváltoztatja az idõvonalat olyan mértékben, amilyen mélységben beavatkozott, ez a változás azonnali a teljes idõvonalra nézve, tehát 0 idõ alatt fut végig. A következmény a jövõben azonnal látszódik, viszont, ha jelentõsebb beavatkozás nem történik, akkor elõremenve az idõben, nagy valószínûséggel ugyanazt találjuk, mint az idõutazás elõtt. Hogyan éli meg ezt a jövõben levõ? Nem úgy mint a "Vissza a jövõben" ben, ahol látták a változásokat. A rendszeren belül levõk nem érzékelik a változást, mert a változás az õ elõéletükön is lefut, így már az új idõvonal szerint fogják élni az életüket, magyarán csak a külsõ figyelõ érzékelhetné, hogy változás van, aki a rendszer részét képezi, az nem. Így soha senki nem tudhatja, hogy változott-e már az idõvonal, vagy még az eredeti fut.
Egy gond van, ebben az elméletben: mindig az gyõz, aki elõször küld vissza és az adott idõutazó küldetése sikeres. Hiszen így azonnal változás következik be és pl. John Connor már nem is küldhet vissza senkit, mert vagy nem létezik, vagy nincs olyan helyzetben, mint az adott visszaküldés elõtt. Erre egy megoldás van, feltételezzük, hogy maga az idõutazás a visszaküldõ idejét tekintve idõbe telik,magyarán van 1-2 óra - nap arra, hogy reagáljon a másik fél. Ez tulajdonképp elfogadható, mivel az idõutazás egyfajta elmozdulás a tér-idõben, tehát hozzárendelhetõ idõtartam is. Viszont, ahogy az idõutazó megjenlenik onnan már azonnali az idõvonal frissülése. Ezzel az elmélettel magyarázható a jövõ folyamatos változása, mivel minden amit tesznek John-ék, azonnal lecsapódik a jövõben, így érthetõ hogy miért jelenik meg a 2. évadban az önmegsemmisítõ chip, hiszen Skynet is érzékeli a változásokat és tud lépni pl. az átprogramozás ellen."


A 3. elmélet alatt a 3. tudományos elméletet értsd, tehát nem az találta ki, akitõl idéztem :)
Kevin4 2010 júl. 12. - 18:11:59
(4133/4500)
Na látod ez egy nagyon érdekes kérdés!:) Jó is hogy mondod!:)
Megmondom neked õszintén, ezen még Istenigazából még nem gondolkoztam el, de jogos kérdés!
Hát tudomásom szerint az idõben visszautazott kiborgok semmilyen módon nem tudnak kommunikálni a Skynettel (ahogyan a visszajött emberek sem, a jövõbeli Connor-ral), így nem tudják tájékoztatni, hogy sikerült e már megölni Connor-t vagy sem. Úgyhogy ez tuti kilõve!
A másik dolog ami eszembe jutott, de azt már most kaszálom mielõtt belefognék, hogy Skynet a jövõben esetleg valamilyen módon tudomására jutna e, ha a napfényes múltban Connor-t sikerült megölni. Hát sztem ez is kilõve!
Mert tegyük fel ha Connor-t meg is ölnék a múltban, a Skynet-nek a maga jövõjében már mindegy lenne, hisz ott már az Itélet Napja után van, Connor halála csak annyiban jó neki, ha Connor idõsíkjában vagyis az Itélet Napja elõtt ölik meg, és az ezutáni Itélet Nap-os háborúban már gyõzhet.
Ezt most tudom nagyon megkavartam.
De én így képzelem el.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy sztem nem tud róla hogy azok a kiborgok amiket visszaküld sikerrel jártak e, de viszont azzal tisztában van hogy csak a múltban gyõzhet, Connor megölésével, jóval az Itélet Napja elõtt!
Te mit gondolsz?
10/10
convar 2010 júl. 11. - 23:55:48 10/10
(4132/4500)
Pl.:

http://www.summer-glau.net/gallery/displayimage.php?album=150&pos=42

Persze ezzel nem azt akarom bizonygatni, hogy milyen ronda nõ, csak azt, hogy mindenkirõl lehet rossz fotót készíteni, még róla is.
10/10
convar 2010 júl. 11. - 22:04:15 10/10
(4131/4500)
Jól van na! Csakhát olyan jó kritizálni másokat :D

Nyugi, attól még én is szeressem Summert, kis poci, hurkák és úszógumi (mert én már láttam ezekkel is :D) ide vagy oda :)
10/10
duckshoot 2010 júl. 11. - 20:09:12 10/10
(4130/4500)
Észre sem vettem :) Bár ez legyen a legkisebb gond!
10/10
convar 2010 júl. 11. - 19:17:48 10/10
(4129/4500)
Jogos XDXDXD
10/10
convar 2010 júl. 11. - 19:16:25 10/10
(4128/4500)
"Na meg az, hogy sok terminátor grimaszokat vág. Cameron is néha."

Mondjuk nekem nem volt olyan szemetszúró. Camnél sztem amúgy is érthetõ, hiszen a 2. szezon egyik legizgalmasabb szála pont Cam fejlõdése volt.

A többi meg...én el tudom fogadni azt a magyarázatot, hogy (mivel ez másik idõsík, mint a filmeké) ez a Skynet jobban ráment az emberi érzelmek szimulálására. Mert ne feledjük, ezek már nem T-800-asok :)
10/10
convar 2010 júl. 11. - 19:08:39 10/10 Előzmény duckshoot
(4127/4500)
Azért ezen a képen mintha észre lehetne venni pár fölös kilót :D
10/10
convar 2010 júl. 11. - 19:07:32 10/10 Előzmény duckshoot
(4126/4500)
Máris in memoriam van? :D
10/10
convar 2010 júl. 11. - 19:06:12 10/10 Előzmény duckshoot
(4125/4500)
"Nem hiszem, hogy olyan drága lett volna EGY váz, csak kölcsön kellett volna kérniük a kelléktárból :D
Bár gondolom a mozgást is megoldották volna vlhogy a trükk készítõk,..."

Hát ez az, 1x ott van a kölcsönzési díj, aztán a trükkészitõk se ingyen báboznak...szal érted :D
Kevin4 2010 júl. 11. - 12:13:57
(4124/4500)
"Amit kicsit erõltetettnek tartottam, az az, hogy néha részenként új idõutazó érkezik a városba. Vagy gép, vagy ellenálló."

Ha a gépek esetét nézzük az azért van mert Cam túl jól végzi a dolgát, mindet kiiktatja amiket rájuk küld a Skynet!:)
Az ellenálók azok jöhetnek, nem árt egy kis segítség Sarah-éknak! Kivéve Jesse-t mert eléggé megkavarta a dolgokat! Enyhén szólva természetesen.
De az olyanok mint Derek, na belõle kellene egy hadsereg, mert tényleg nagyon jó arc!
Ha ellenszenves is volt az Cam miatt lehetett, ha róla beszélt akkor sose volt jó kedvében, de Sarah-val és John-nal végtelenül hûséges!
Én kezdettõl fogva bírtam!:)
Kevin4 2010 júl. 11. - 12:07:14
(4123/4500)
"De megnézném blu-ray-en, egy jó lcd és egy ütõs rendszer támogatásában."

Abban én is, elhiheted!:)
De az még nem holnapután lesz! Legalábbis nekem!
10/10
duckshoot 2010 júl. 10. - 20:04:01 10/10
(4122/4500)
De megnézném blu-ray-en, egy jó lcd és egy ütõs rendszer támogatásában.
10/10
duckshoot 2010 júl. 10. - 20:00:01 10/10
(4121/4500)
.