10/10
duckshoot 2010 júl. 09. - 08:57:16 10/10
(4100/4500)
Korábban már én is nézegettem õket. Van egy pár darab :D
Nagyobb része egész olcsó 1-2e közt.
10/10
duckshoot 2010 júl. 09. - 08:53:06 10/10
(4099/4500)
Am én ezt nem vitatkozás képpen ,,húzom".
Bármit is akartak ezzel elfogadom. Fõleg mivel ez már így marad. Csak személy szerint sokkalom, de ez egy nagyon apró észrevétel.
10/10
convar 2010 júl. 08. - 22:52:17 10/10
(4098/4500)
"Az az egy sem kellett volna."

Jó, tudom, de ezért írtam magam is, hogy ez csak azért kellett így, hogy lehessen rajta vitatkozni :D

De SD-nek igaza lehet, Friedmenék direkt hagyták így nyitva a dolgot.
10/10
convar 2010 júl. 08. - 22:45:49 10/10
(4097/4500)
Miért, ezeknek ez lehet hogy az alapprogramjuk része :D
10/10
convar 2010 júl. 08. - 22:38:33 10/10
(4096/4500)
"Mindenképpen programozható kell, hogy legyen. De itt a sorozatban már olyan fejlettek, hogy a saját fejük után mennek egyesek és megvan a maguk döntése. Ezért is van, hogy nem mészárolta le a legénységet, hiszen nem az volt a programjának célja, döntése. Weaver is csak azokat nyírta ki, akik veszélyt jelentettek a tervére nézve."

Ja ja és ja. A terminatorchronicles.hu-n így írnak errõl a jelenségrõl (bár itt a t-800 kapcsán írják, de nem ez a lényeg):

"Kiderült, hogy egyes Terminátorok, amelyeknél a CPU írás-olvasás funkcióra (read-write mode) volt beállítva, ha sok idõt töltenek a harcmezõn, egy idõ után az értelem egy új szintjére lépnek, ahol inkább az emberek oldalán harcolnak, mint ellenük, ahogyan a „Rouge” T-800 számára a saját maga védelme az elsõdleges. A Skynet is felfigyelt erre a harci egységekre, ezért a többi modellnek utasításba adta, hogy pusztítsák el õket.
Ezeknek a gépeknek hatalmas adatbázisuk van arról, hogyan alkalmazkodjanak a környezethez – ezzel is a harci és önjavító képességeiket növelve."
10/10
duckshoot 2010 júl. 08. - 22:32:42 10/10
(4095/4500)
Az az egy sem kellett volna.

Nekem is gondolkodási idõ kell, hogy rájöjjek, hogy gondolkodási idõ kell egy gépnek :D
De igen valóban wtf :)
Amúgy meg milyen jók ezek a furcsaságok, hogy meglehet rajtuk akadni...
10/10
duckshoot 2010 júl. 08. - 22:24:46 10/10
(4094/4500)
És ezzel újra élesen nyilalt belém a felismerés, hogy jó régen láttam a T2-õt :D
Bár mostanában a minigun scene-re vagyok rákattanva. Azt nézegetem szorgalmasan a youtube-on.
10/10
duckshoot 2010 júl. 08. - 22:22:05 10/10
(4093/4500)
Igen a való életben. De mondom szépen kitalálták az egészet.
10/10
convar 2010 júl. 08. - 22:21:05 10/10 Előzmény Kevin4
(4092/4500)
Ja, és a többi megint csak késõbb kibeszélõs téma :)
10/10
convar 2010 júl. 08. - 22:19:47 10/10 Előzmény Kevin4
(4091/4500)
"Mondjuk arra kíváncsi lennék hogy Connor a kérdést hogy tudta feltenni még ha üzent is neki."

Hát úgy, hogy gondolom a tengeralattjáró elõtt is volt már aktív vmennyit az a termi. Vagy vmi ilyesmi :D
10/10
convar 2010 júl. 08. - 22:14:11 10/10 Előzmény Kevin4
(4090/4500)
Kevin, sztem ez is tipikusan az a téma, aminek kitárgyalását hagyjuk meg a végére. Válaszolhatnék, de az egyben spoiler is lenne, szal érted ;)
10/10
convar 2010 júl. 08. - 22:11:09 10/10
(4089/4500)
"Derek amúgy korábban is volt, hogy fikázta John-t Sarah-nak. Valami olyat mondott, hogy egyre kevésbé viselkedik úgy mint a késõbbi önmaga."

Ja, de am meg mindig is hangoztatta és érzékeltette a környezetével, hogy feltétel nélkül engedelmeskedik Johnnak. 1x még vmi olyasmit is mondott, hogy ha kell mindannyian meghalunk érted. Na mind1 :D
10/10
convar 2010 júl. 08. - 22:05:17 10/10 Előzmény duckshoot
(4088/4500)
"Akkor is sok volt a klikk hang,..."

Mért, hány volt? Mert sztem egy :D


"...de nem erre alapozva írtam. Arra, hogy nem történt semmi csak Derek nézése és hangja utal mikor ezután John-al beszél."

Ez sztem nem utal rá. Persze hogy letört, nemrég derült ki a barátnõjérõl hogy ki is õ valójában.


"Nem tudom mennyire visszatartó erõ egy terminátornak a külseje. Az viszont, hogy Sarah egyszerûen megálljt parancsolt Cam-nak érdekes. Mert itt is van egy felülíró parancs és megy ha menni kell.
Itt megmutatkozik a karakterek fejlõdése, ahogy változnak az idõ elõrehaladtával.
Ettõl több a sorozat mint a filmek."

Na igen, és Camnél ezt a karakter fejlõdést nevezhetjük humanizálódsnak is :D De nem ez az elsõ "emberi", termi oldalról érthetetlen megnyilvánulása. Pl. S2e2 az atomerõmûben:

Sarah: Hé! Mûködsz odabent?

Cam: Gondolkozom, mit tegyünk.

Sarah: És mióta teszel olyat?

(értitek, Camnek gondolkodási idõ kell, egy gépnek, nem csodálom hogy ez Sarahnak is wtf volt :D)


S2e17:

John: Megölted volna?

Cam: Nem tudom mit csináltam volna.

J: Hogy érted, hogy nem
tudod mit csináltál volna? Mióta nem tudod mit csinálsz?

C: Nem tudom. Meg kellett volna ölnöm.
Veszélyforrás rád nézve.

J: Ezt a döntést nem te hozod meg.

C: Ez általában nem döntés kérdése.

J: Hát most pedig az! És nem te hozod meg! Mi történik veled?

C: Nem tudom.


"Itt a végén amúgy milyen éles a kontúr. Mert ugye anyu vigasztalja, ki más is. Míg Cameron ugyan érzékeli a szomorúságot, de nem reagál érdemben."

De azért szívesen megnéztem volna Sarah arcát, ha John Cam ölét választotta volna :D
10/10
duckshoot 2010 júl. 08. - 21:21:44 10/10
(4087/4500)
Ez mekkora már. Mutatja az ujjával, hogy aá :D
10/10
duckshoot 2010 júl. 08. - 21:13:07 10/10
(4086/4500)
Nem is a semiért lett dühös Riley. Az önvédelem teljesen érthetõ ez esetben és gyorsan is kellett reagálnia Jesse-nek, csak épp lõhette volna lábon is ugyanolyan gyorsan.
De szépen meglett ez írva és minden cselekmény okkal történik.
Részben ezektõl is válik egy nagy tragédiává az egész.
10/10
duckshoot 2010 júl. 08. - 19:20:05 10/10 Előzmény Kevin4
(4085/4500)
Ugye mennyire odab.szot a 19. rész :D
Jesse esetében meg biztos megbánta Riley megölését. És még el sem ért vele semmit.
A szórást is kapta rendesen. Mivel John is ezért engedte el, hogy a bûntudattal éljen tovább.
Ezután még Derek is leintette mikor a parkolóban beszéltek és már könnyezett szegény és mondta, hogy nem is tudja mit vesztettek el õk ketten. Ezt a jövõben Cam mondja el neki mikor a táborban beszélgetnek.
Pedig mutatták Riley-t is meg Jesse-t is a jövõben játszódó jelentben amikor megszólítja Riley-t és modja neki milyen csinos arca van. Viszont elég megemlékezõ hangulatot áraszt.
Kevin4 2010 júl. 08. - 18:24:29
(4084/4500)
T-1000:Az nem semmi, ha végülis nem köti a programja, akkor tényleg a saját feje után megy. Mondjuk én ilyet a Skynet helyében nem csinálnék. Ha saját gondolkodása van, akkor kiszámíthatatlan mint az ember. De különben így már logikus, hogy miért nem ölte meg a legénységet.
Wifi, ez jó!:)

Jesse:A Jesse dologból még tényleg bármi lehet, mert a végén szószerint nem láttuk se élve se holtan. Mondjuk tényleg jobb így a készítõknek, sokkal több a lehetõség, a Jesse szállal még lehet kavarni!:)

Úgy tudom a következõ résztõl már nagyon felgyorsulnak az események és brutálisak lesznek! Úgy értem a fordulatok terén. Hiszen már csak 3 rész van hátra!
Kevin4 2010 júl. 08. - 16:47:30
(4083/4500)
Visszatértem!:)
És most már el is olvastam a hsz-ket amiiket a 19. részrõl írtatok.
Én is azt mondom hogy Jesse most már nagyon megbánta hogy megölte Riley-t már csak Derek miatt is aki már elvesztette a bizalmát Jesse-ben.
Elõször amellett voltam hogy lelõtte Jesse-t, de a végén nem mutatta Jesse-t vérben fekve, vagy a sebét ápolva, szóval sehogy.
Azt már megfigyeltem hogyha a TSCC-ben történik valakivel valami, mondjuk megsebesül akkor a végén a visszaemlékezéseknél (tudjátok arra gondolok amikor Sarah kiértékeli ami az adott epizódban történt, de most senki nem mesélt csak simán visszaemlékezés volt) megint mutatják az ominózus személyt amit már mondtam hogy például a sebét áploja.
Na, itt a végén nem láttuk Jesse-t. Szerintem él.

Ezen a csomagos dolgon meglepõdtem. A "tartalmán" is, de még jobban Connor kérdésén. "Csatlakozol hozzánk?"
Az ötlet alapjában véve jó, hiszen még több esély van a gyõzelemre ha az újabb tipusú modelleket is megkaparintja.
Csak ezekkel a T-1000-kel (vagy T-1001-kel) az a gond, hogy nem lehet õket csak úgy átprogramozni mint a 888-kat, mert náluk nincs is mit átprogramozni. Alapból folyékonnyá válnak ha támadják õket, vagy ha bütykölni akarnának rajtuk valamit.
Itt maximum tényleg csak a szószoros értelmében csak megkérdezni lehet õket.
Mondjuk arra kíváncsi lennék hogy Connor a kérdést hogy tudta feltenni még ha üzent is neki.
A másik dolog amin meglepõdtem hogy a tengeralattjárón T-1001-es "békésebb" volt mint mondjuk Weaver. (csak az azonos típus miatt van a hasonlat)
A mi 1001-sünk ugye megölte azt a nõt aki leakarta lõni, de a többieket nem bántotta és késõbb sem. Olyan mintha még nem lett volna beleprogramozva, hogy az emberek azok ellenségek. Mert egy terminek egy igazi paradicsomnak számít az olyan helyzet amikor az emberek egy csoportban vannak, olyankor szoktak igazán gyikolni. (T1, Kyle álmában amikor megég Sarah fényképe)
Ez a dolog Connor és a termi között egy "maradjon köztünk a dolog"-ra hajaz.
Szóval van egy-két dolog ami furcsa.

Amúgy maga a rész nagyon tetszett, különben is ezek a duplarészes epizódok mindig nagyobbakat szoktak ütni mint a simák, nem mintha azok nem tetszenének, de én ezt vettem észre.

És most hoztam be a lemaradásom!:)
Kevin4 2010 júl. 08. - 14:46:41
(4082/4500)
Mindjárt neki kezdek a 19.nek, (mert ezt még nem néztem meg) utána VISSZAJÖVÖK!:)
Kevin4 2010 júl. 08. - 14:45:32
(4081/4500)
Reméljük azért JH nem merül bele annyira a tanulásba. Ettõl fél Ellison is!

Az átadás:Szóval akkor végülis jól értelmeztem, azt hittem totál félreértettem.
De még ezzel kapcsolatban egy dolog:Azt továbbra is értem, hogy Connor parancsolta az átadást stb. De amit nem értek, hogy most mit "üzletel" a Skynet-tel? Azok a 888-sok nem voltak átprogramozva, a Skynet oldalán álltak, hiszen ráfogták a fegyvert a katonára (vagy tisztre, nem tudom), aki ráadásul nagyon félt amikor elindult feléjük. (Mondjuk ez maximálisan érthetõ)
De a Skynet miért ad csomagokat Connoréknak?
Ezt nem értem, hogy miért üzletelnek, amikor egymást akarják kiírtani.