10/10
convar 2010 aug. 09. - 23:55:23 10/10
(4340/4500)
"Annak van igaza, aki azt fogja fel, amit a film mond."

OK, tehát nekem :)
10/10
mro26 2010 aug. 09. - 23:54:20 10/10
(4339/4500)
a Terminator Megváltásban elég egyértelmûen benne van hogy John mennyire fél attól ha lebombázzák a Skynetet és meghal Reese...mert: " Akkor végünk! " ;)
10/10
convar 2010 aug. 09. - 23:53:37 10/10
(4338/4500)
"Egyszerû lezárása a témának: nézz inkább olyan filmeket amiken még annyira sem kéne gondolkodni mint a terminátorokon, ezért neked inkább a shrek, ace ventura vagy a kickboxer ajánlott, csaknehogy oda is elképzelj shrek1-et és shrek2-õt ;)"

Neked pedig a Csúcsformábant, a Gagyi lovagot vagy a Bambit ajánlom ;)

Mert sztem meg az a bonyolult, amit ti láttok bele, de mind1, hagyjuk :)
10/10
mro26 2010 aug. 09. - 23:39:23 10/10
(4337/4500)
Még annyit hogyha az általad említett elsõ Connornak nem Kyle volt az apja hanem más és a "második" Connornak pedig Klye, akkor a második Connornak nem is kéne visszaküldeni az idõben Kyle-t mert akkor úgyis születne egy "harmadik" Connor, aki ugyanúgy mint az elsõ kettõ az emberiség ellenállásának vezetõje lesz...ezek emberek haver, nem gépek hogy jönnek egymás után ugyanazzal a céllal
és nem tudom kinek gondolod magad hogy James Cameron és a segédforgatõkönyvírok sztoriába kitalálsz ilyen marhaságokat...szerintem ilyen ötletet még õk sem mernének megvalósítani mint te mondasz.
A Terminator és Terminator 2 bónusz lemezein rajtavannak az eredeti forgatõkönyvek és azok vázlatai...sehol sem említenek olyasmit ami arra utalna hogy neked van igazad...ezt csak te találtad ki meg akkor még pár nagyonokos-értelmes ember aki még ilyesmit állít
10/10
convar 2010 aug. 09. - 23:36:58 10/10
(4336/4500)
"Nem tudom mit nem tudsz. Az egyik mondat követi a másikat, így alkot összefüggõ szöveget. Ha szövegértési problémáid vannak, azért nem én vagyok a felelõs."

Akkor emlékeztetlek, ez honnan indult, mert sztem meg neked vannak szövegértelmezési problémáid:

mro26: "Szerintem nincs értelme vele foglalkozni, egyszerûen nem fogja fel a dolgokat,..."

én: "Lol, ahogy a 19 éveddel kezelsz le másokat úgy, mint vmi keleti bölcs :D"

erre te: "Egy ilyen film megértése nem életkorfüggõ. Egyszerû csavar van benne, egyszerûen fel lehet fogni. Nekem 10 évesen is sikerült. Ezért nem bölcs valaki, a bonyolult filmek nem a Terminátornál kezdõdnek."

erre én: "Én a keleti bölcs hasonlattal csak mro26 stílusára céloztam. Vette is a lapot, és el is kezdtünk értelmesen vitázni."

Tehát erre céloztam, hogy ez mire volt jó. Mert ezt 1. nem neked írtam 2. mro26-nak is csak a stílusa miatt és nem azt azt kritizáltam, hogy miért úgy értelmezi a filmet ahogy.

Én u.is ezt én nem kritizálom, én elfogadom mindenki álláspontját, szemben veled, velem kapcsolatban. Ez a nagy különbség köztünk. Tehát én megértelek, de igazat úgysem fogok adni, mert mint mondtam sztem ebben a témában sztem ilyen, minthogy igazad van/nincs igazad nem is létezik. Tetszeti meg nem tetszik és kész, mert ez meg egy szubjektív dolog. Na folytassuk még?

De abban igazad van, am bárki szólhat bárkihez, tehát ha téged az boldogít, ha egy másnak címzett hsz-t magadra vehetsz, hát tessék, szíved joga ;)


"Én nem kekeckedem, csak néha nézek nagyokat, hogy mennyire gyerekesen gondolkozol a témáról."

Én is u.ezt gondolom rólad. Na folytassuk még?
10/10
mro26 2010 aug. 09. - 23:23:23 10/10
(4335/4500)
Minek akarod ennyire túlbonyolítani a filmet hogy két Connor meg ilyenek???
ez egy akciófilm és akciófilmsorozat itt nincsennek ennyire rohadtrészletesen és hihetetlenül megírva a dolgok.
Egyik Swarci-film sem a bonyolultságáról híres, hanem hogy mindent megtudsz a filmbõl (de az sem olyan sokminden) ez amit te mondasz már filmtõl független, saját elképzelés amit te találtál ki és a filmben sincs róla szó, és egyébként meg a filmben világosan elmondják ezt az egész dolgot John Connor-ral, nem kell ennyire túlbonyolítani az egyszerût, ez a film nem erre az agyatmegerõltetõ képzelgésekre lett megcsinálva, hanem szórakozásra és ha ilyen dolgok lettek volna benne mint te mondasz azt mindenféleképpen megemlítenék, de olvasd el a terminátor-film készítésérõl és James Cameron elbeszélését, ott sem hallasz ilyesmirõl mert ilyen nincs és nem is volt benne, de nem is kell olvasni inkább az eredeti dvd bónuszait nézd meg ha tudsz angolul akkor észreveszed hogy ilyesmi amiket te mondasz meg sem fordult sem a rendezõ sem a forgatókönyvíró fejében.
Egyszerû lezárása a témának: nézz inkább olyan filmeket amiken még annyira sem kéne gondolkodni mint a terminátorokon, ezért neked inkább a shrek, ace ventura vagy a kickboxer ajánlott, csaknehogy oda is elképzelj shrek1-et és shrek2-õt ;)
10/10
convar 2010 aug. 09. - 23:10:49 10/10
(4334/4500)
"hát ilyen részleteket azért a film megemlített volna"

Biztos? Arról pl. miért nem hallottunk hogy Johnnak volt-e vkije? Mert az sem fontos?

A másik: A T1 szerint a világégés 1997-ben volt. Szted utána mi válhatott Connorból ezután? Kiscserkész? Dalai láma? Hát katona nem? Szted melyik férfi nem fogott fegyvert, ha már egyáltalán elbírta a súlyát?

97 és 29 között eltelt 32 év. Ezalatt bárki eljuthat a csúcsra, még egy ilyen "mezei", "nem hivatásos" katona is, ha a képességei arra predesztinálják. Fõleg egy olyan poszapokaliptikus világban. Nem a papír meg a jelvény fog számítani, az biztos ;)


"meg annak hogy két John létezett semmi értelme sincs...elvégre mikor visszaküldték a terminátort és Kyle-t és Kyle lett John apja akkor a Skynet nyert volna, mert az "elsõ" John nem születik meg így a jövöben sem lett volna benne...és akkora vélelten meg nincs hogy a két John ugyanolyan vezérré váljanak, mivel két különbözõ emberrõl van szó"

Most vagy még mindig nem olvastad el amit kértem vagy ha igen akkor nem fogtad az adást. Mert bennevan a válasz:

"az idõutazó amint megérkezik, megváltoztatja az idõvonalat olyan mértékben, amilyen mélységben beavatkozott, ez a változás azonnali a teljes idõvonalra nézve, tehát 0 idõ alatt fut végig." "A rendszeren belül levõk nem érzékelik a változást, mert a változás az õ elõéletükön is lefut, így már az új idõvonal szerint fogják élni az életüket, magyarán csak a külsõ figyelõ érzékelhetné, hogy változás van, aki a rendszer részét képezi, az nem."

Tehát nincs és nem is lehet 2 Connor a jövõben.


"am meg még ilyen elméletrõl hogy két John Connor létezett még soha nem hallottam senkitõl, ez már túl bonyolult lett volna egy B-kategóriás filmhez (mert a T1 még az volt, csak a T2 miatt lehetett utólag komolyra venni) ha két John Connor lett volna az elég lényeges és fontos információ és így azt a filmeknek említeni kellett volna, mert erre senki sem gondolt, és mondom még soha nem hallottam senkitõl aki ezt így gondolja...szóval eddig egyedül vagy így elég egyértelmû kinek van igaza ;)"

Nem tudom mekkora létszámot takar az a "senki", mert képzeld, én meg hallottam már többektõl is ;)

Szal nem hinném hogy azt kéne mérvadónak tekinteni, hogy te hány embertõl hallottad így vagy úgy, mert valszeg nem fedi le ahhoz eléggé a T rajongók táborát, hogy reprezentatív legyen :)

De megint a vége: te még mindig nem érted, hogy itt nincs olyan hogy vkinek igaza van. Én ezt hiszem, ti azt, ennyi. Amíg ezt nem látjátok be, az életbe nem lesz vége.
10/10
convar 2010 aug. 09. - 22:44:41 10/10
(4333/4500)
Na, ezt vártam már, mikor jutunk ide :D lol Hiába mondod el egymillószor, hogy nézzem újra mert bennevan, ha sztem meg nincs benne ;)
10/10
mro26 2010 aug. 09. - 22:44:23 10/10
(4332/4500)
hát ilyen részleteket azért a film megemlített volna

meg annak hogy két John létezett semmi értelme sincs...elvégre mikor visszaküldték a terminátort és Kyle-t és Kyle lett John apja akkor a Skynet nyert volna, mert az "elsõ" John nem születik meg így a jövöben sem lett volna benne...és akkora vélelten meg nincs hogy a két John ugyanolyan vezérré váljanak, mivel két különbözõ emberrõl van szó

am meg még ilyen elméletrõl hogy két John Connor létezett még soha nem hallottam senkitõl, ez már túl bonyolult lett volna egy B-kategóriás filmhez (mert a T1 még az volt, csak a T2 miatt lehetett utólag komolyra venni) ha két John Connor lett volna az elég lényeges és fontos információ és így azt a filmeknek említeni kellett volna, mert erre senki sem gondolt, és mondom még soha nem hallottam senkitõl aki ezt így gondolja...szóval eddig egyedül vagy így elég egyértelmû kinek van igaza ;)
10/10
convar 2010 aug. 09. - 22:42:32 10/10
(4331/4500)
"Egyébként ha igaz lenne, hogy Connor apja más volt, akkor az egész film egy baromság lenne. A film lényege ugyanis John Connor túlélése. Ha meg sem születik, csak egy helyettes JC jön létre, akkor ugyanúgy nem élte túl az "idõháborút"."

Ezt sem értem. Most vagy én fáradok, vagy ti :D Vagy bejön az, amire céloztam, hogy annyira másképp látjuk, hogy lassan mintha nem is egy nyelvet beszélnénk :D

De az elejével megint nem tudom mit akartál. Nem értem mit kekeckedsz, amikor nem is neked szólt az egész.
10/10
convar 2010 aug. 09. - 22:38:23 10/10
(4330/4500)
"Tegyük fel, hogy visszautaztál az idõben, és megölted a biológiai nagyapádat, mielõtt találkozott volna nagyanyáddal. Ennek következtében valamelyik szülõd meg sem fogant (és így te sem), ezért végsõ soron vissza sem utazhattál a múltba, hogy megöld a nagyapád, és így tovább."

Ez most mit is bizonyítana? Hogy Kyle nem jöhetne vissza az én verziómban? Miért is?
10/10
convar 2010 aug. 09. - 22:31:10 10/10
(4329/4500)
Ki mondta hogy Connor nem volt ill. nem lett katona?
10/10
convar 2010 aug. 09. - 22:27:29 10/10
(4328/4500)
Ezt ki vitatja? Ez is azt sugallja, hogy sztem még arra sem vetted a fáradságot hogy elolvasd a amire felhívtam a figylemedet. De akkor nem keresd, itt van újra:

"Az idõutazásról: én a 3. elméletben gondolkodom, amikor az idõegyenes valós idõben változik. Ez a következõt jelenti:
az idõutazó amint megérkezik, megváltoztatja az idõvonalat olyan mértékben, amilyen mélységben beavatkozott, ez a változás azonnali a teljes idõvonalra nézve, tehát 0 idõ alatt fut végig. A következmény a jövõben azonnal látszódik, viszont, ha jelentõsebb beavatkozás nem történik, akkor elõremenve az idõben, nagy valószínûséggel ugyanazt találjuk, mint az idõutazás elõtt. Hogyan éli meg ezt a jövõben levõ? Nem úgy mint a "Vissza a jövõben" ben, ahol látták a változásokat. A rendszeren belül levõk nem érzékelik a változást, mert a változás az õ elõéletükön is lefut, így már az új idõvonal szerint fogják élni az életüket, magyarán csak a külsõ figyelõ érzékelhetné, hogy változás van, aki a rendszer részét képezi, az nem. Így soha senki nem tudhatja, hogy változott-e már az idõvonal, vagy még az eredeti fut.
Egy gond van, ebben az elméletben: mindig az gyõz, aki elõször küld vissza és az adott idõutazó küldetése sikeres. Hiszen így azonnal változás következik be és pl. John Connor már nem is küldhet vissza senkit, mert vagy nem létezik, vagy nincs olyan helyzetben, mint az adott visszaküldés elõtt. Erre egy megoldás van, feltételezzük, hogy maga az idõutazás a visszaküldõ idejét tekintve idõbe telik,magyarán van 1-2 óra - nap arra, hogy reagáljon a másik fél. Ez tulajdonképp elfogadható, mivel az idõutazás egyfajta elmozdulás a tér-idõben, tehát hozzárendelhetõ idõtartam is. Viszont, ahogy az idõutazó megjenlenik onnan már azonnali az idõvonal frissülése. Ezzel az elmélettel magyarázható a jövõ folyamatos változása, mivel minden amit tesznek John-ék, azonnal lecsapódik a jövõben, így érthetõ hogy miért jelenik meg a 2. évadban az önmegsemmisítõ chip, hiszen Skynet is érzékeli a változásokat és tud lépni pl. az átprogramozás ellen."

Gondolom ki tudod belõle hámozni a lényeget, ami a kérdésedhez tartozik. Vagyis én sem párhuzamos idõsíkokban hiszek, hiszen akkor minek törné magát a Skynet termi visszaküldéssel, ha a saját sorsán az úgysem változtathatna.
10/10
convar 2010 aug. 09. - 22:16:20 10/10
(4327/4500)
De most Kyle visszajött, és most elmondta neki, nemde? Szal pl. innen tudhatta ;) A T1-ben már a módosult idõvonalat látjuk, nem azt, amelyikbõl Kyle jött. Abban semmi infó nincs arról, hogy Sarah tudott-e vmiben is segíteni a fiának. Lehet hogy meghalt a J Dayben, lehet hogy nem. Ha túlélte, lehet hogy beállt a fia mellé, lehet hogy nem. Nem tudjuk. Kyle nem beszélt róla.

De ez egy nagy poént vet fel, mert ha belegondoltok, a Skynet ezzel a T-800 visszaküldéssel akkora öngólt rúgott magának mint állat :D Hiszen a gép kudarcot vallott, viszont Sarahék megtudták mi várhat az emberiségre, és így fel tudnak készülni ellene.
10/10
mro26 2010 aug. 09. - 22:10:57 10/10
(4326/4500)
am ha te úgy tartod hogy az volt elsõ John Connor és nem Kyle volt az apja mert elõbb a múlt volt és a jövöbõl így nem tudtak visszaküldeni és a "második" Connor már Kyle és Sarah szerelmébõl született és õ egy másik Connor akkor olvasd el ezt a tanulmányt elég érdekes :

Az idõparadoxon vagy idõutazás-paradoxon egy, az idõutazással kapcsolatos ellentmondás, elsõként René Barjavel sci-fi író 1943-ban kiadott Az óvatlan utazó (Le voyageur imprudent) címû könyvében jelenik meg.
Az ellentmondás kimondva így hangzik:

Tegyük fel, hogy visszautaztál az idõben, és megölted a biológiai nagyapádat, mielõtt találkozott volna nagyanyáddal. Ennek következtében valamelyik szülõd meg sem fogant (és így te sem), ezért végsõ soron vissza sem utazhattál a múltba, hogy megöld a nagyapád, és így tovább.

Az idõparadoxont az idõutazás ténye veti fel! Egyik “gyakorlati” megnyilvánulása a fent már említett, az ún. “Grandfather-paradox” (Nagypapa-paradoxon).
10/10
mro26 2010 aug. 09. - 22:07:41 10/10
(4325/4500)
hát akkor is baromság, mert ha azt mondod hogy Connor az Ítélet Napja után tanulta meg hogy lehet lezúzni a gépeket akkor ennyi erõvel akárki megtanulhatta volna sõt akik képzett katonák voltak már azelõtt is azok közül került volna ki a vezetõ mert azok képzett katonák és biztos hogy hamarabb rájöttek volna mint egy Connor nevû civil...
10/10
convar 2010 aug. 09. - 22:05:51 10/10
(4324/4500)
"Egyszerû csavar van benne, egyszerûen fel lehet fogni."

Azon nincs mit felfogni ami nincs :D De egyébként sem értem ezzel a hsz-szel mit akartál. Én a keleti bölcs hasonlattal csak mro26 stílusára céloztam. Vette is a lapot, és el is kezdtünk értelmesen vitázni.
10/10
convar 2010 aug. 09. - 22:00:39 10/10
(4323/4500)
Hát úgy hogy rájött :D Erre az egyszerû válaszra nem gondoltál? Lásd pl. T4. Mire Marcus találkozott Kylelal, õ is megtanult magától a gépek ellen harcolni.

Arról nincs szó Kyle elbeszélésében, hogy Connor mikortól vezetõ. Sõt arról beszél, hogy õk is már rég a megsemmisítõ táborban voltak hullát szállítani, mire Connor feltûnik. Szal mire vezetõvé vált, Connornak bõven volt ideje belenõni a J Day utáni világba.
10/10
mro26 2010 aug. 09. - 21:51:10 10/10
(4322/4500)
Meg ugye a Terminator film alapsztorija az hogy a Skynet visszaküldi a terminátort az idõben azért hogy megölje John anyját mielõtt az megszületne, mert a jövöben már késõ lett volna megölni addigra már John nélkül is gyõztek volna az emberek. Azzal hogyha a visszaküldött gép megöli Sarah-t John nemszületik meg így a jövöben sem lenne és a Skynet végsõ gyõzelmet aratott volna ezzel ;)
10/10
convar 2010 aug. 09. - 21:49:37 10/10
(4321/4500)
Igen ezt már tudom. De milyen elmélet már az, amiben bizonyos dolgokra nem lehet válaszolni :D