9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 04. - 11:10:59 9/10
(240/4500)
1. John egy kamasz, akit az anyja nevel igazi férfi, apa modell nélkül. Még jó, hogy hisztis. Azért ne hasonlíts már egy hülye kis amerikai tinédzser egy Hunyadi Mátyáshoz, akit 15 évesen válaszottak a duna jegén.

MÉg szép, hogy ruhákat akar, hiszen egész életében rejtözködött nagytudású barátom, mindig bele kell olvadnia a környezetébe, mint egy kaméleonnak.

2. Sarah csak álmodta azt a részt, és mint egy álomban, bármi megtörténhet. Ami pedig a másik, Sarah-t és általában az embereket nem a logika, és a józan ész vezérli, hanem az érzelmeik, és az ösztöneik, ez külömbõztet meg minket a gépektõl.


3. Egy beszivárgó robot, akinek az a feladata, hogy minél emberibb legyen, ez Cameron. Késõbb példát is látunk rá, hogy milyen munka van amögött, hogy emberi legyen. Nos egy ilyen cyborg magáévá tesz egy falat kaját. Úr Isten.

Spoliler s01 E04


Fogunk még olyat is látni, ahol egy tripla 8-as együtt él boldog párkapcsolatban egy nõvel, ahol is szerelmi életet élnek. De micsoda kreeeee.....ténség, hogy egy beszívárgó egység ilyenre képes.



4. Arnold egy szót sem szól arról, hogy a skynet volt a vírus. a 3. rész végén mondja john, de nem arnold. Ami pedig a 3. részt illeti, hát ...
Nincs központi szerver, a világ legfejlettebb mesterséges inteligenciája a világhálón kering. Megépítéséhez több szobányi hardver kellett, aztán egyszer csak felugrik a netre, és letölti magát a laptopimra. Jó gépem van, de szerintem a skynet nem üzemelne el rajta.

A T-X feltölt valóban egy vírust, ami aktíválja a skynetet, mint gonosz pusztító erõt, de a skynet egy mesterséges inteligencia.

John egy szóval sem mondta, hogy szokott hack-elni, az anyja kérdezett rá, hogy ugye nem hack-eltél. Elég élénk a fantáziád, de egy MI össze hozásához biztos többre van szükség, mint egy hacker, és egy vírus.


A 3. részben valóban vannak katonai létesítményei, és terminatorai, ha kezdetlegesen is a seregnek. De ezek még közel sem a T 800, vagy T-1000, vagy T-X szintjét megütö technikák.

Az idõvonalba pedig jobb ha nem megyeünk bele, mert:


Ha én vissza megyek az idõben, és össze szolalkozok a nagyapámmal, még mielõtt nösült volna, és megszületik az édesanyám, vagy az édesapám, Akkor én sem születek meg, és ha én sem születek meg, akkor hogyan mehetek vissza az idõben, hogy megöljem Õt.


De a legjobb:

"Skynet nélkül Sarah egy pincérnõ lenne valahol Közép- Nyugaton..."


Ha jól emlékszem az 1 úgy kezdödött, hogy 2029 emberek és gépek csatája, de a végsõ ütközötett nem ott vívják meg, hanem itt, ma este Los Angelesben. Nem vagyok túl jó Földrajból, demintha LA a nyugati parton lenne San Fransisco-tól északra :$
AvatáR Gil Maerth 2009 febr. 04. - 10:43:52
(239/4500)
Még valami:
a 3.részben a Katonaság fejlesztette ki a Skynet védelmi rendszerét, amit a világon végigsöprõ vírus ( Windows? ) ellen vetettek be !

és ha már itt tartunk: Kate Brewster, John leendõ párja és gyerekeinek anyja, miért nem célpont ebben a sorozatban???
annak kéne lennie nem???
pacica 2009 febr. 04. - 10:39:05
(238/4500)
John azért jár iskolába, hogyha jönnek a gépek megölni akkor a sulit is porig rombolhassák és legyen sok halott diák. Okos.
AvatáR Gil Maerth 2009 febr. 04. - 10:35:53
(237/4500)
Fussunk neki.
a karakterek:

1, John: laza mint a rigalánc, meg új ruhák után nyavalyog? ilyen lenne az emberiség vezetõje?

2, Sarah. mintha nem is a fia lenne John, hanem a szeretõje, vagy vmi hasonló
Mellesleg egy gerillavezér anyukája nem ilyen hogy elmegy a sulihoz..
és foglyul ejtik. ÉGÕ. sõt: Ciki

3, Cameron. nagy ötlet a nõi terminátor. Mi lesz ha mondjuk john rákattan? :)
és mióta eszik egy kiborg chipset? Ki volt az a kr*t*n aki kitalálta? :)
Mondjuk õt legalább láttuk féloldalasan pucéran :)
hmm. milyen lehet egy kiborg-nõcivel smárolni? :DDDDDDDDDDDDDD


4, azt mondják nem tudják honnan jött a Skynet . de a 3. részben elregéli Arnold, hogy a skynet maga a vírus. szóval egy víruskészítõt kell keresniük.
bennem szörnyû gyanú ébredt.
Fõleg mióta John a sorozatban azt mondta: gyakran hack-el.
Hack-elni márpedig csak vírussal lehet...

Legalább megtudtuk az Idõgép mûködési elvét, ez hasznos.
DE !
a 3.rész itinere szerint a Skynetnemk már elõbb voltak kész gyárai amikhez kapcsolodott.
Így a 3.részben nem érte nagy pofon a beindítóit, amikor rábólintottak hogy az ÖSSZES GYÁR legyen az övé.


mellesleg sarah rögeszméje hogy a Skynetet kell hókon vágni- eleve hibás.

mivel az idõ törvényei szerint, a komplett helyzet megsemmisülne.
John se lenne !
hisz õ Kyle Reese õrmestertõl fogant, akit a Jövõben õ maga küldött vissza.

Skynet nélkül Sarah egy pincérnõ lenne valahol Közép- Nyugaton...
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 04. - 09:10:11 9/10
(236/4500)
Nem a sorozat a gagyi, hanem az RTL klub fantasztikus szinkronja a vacak. És nagyon objektív véleményt lehet egy rész után levonni. Nem is tudom, hogy melyik sorozat fogott meg egy rész alatt. Talán a baywatch, mert rögtön neki vetközött az elsõ részben Erika Elineak.

A késõbbiekben pedig cromartie lesz minden idõk egyik legrámenõsebb (nem biztos, hogy a legjobb szót használtam), legrafináltabb üldözõje.
1/10
offtopic
damienisback 2009 febr. 04. - 08:59:42 1/10
(235/4500)
szeretem a terminator filmeket, de ez a sorozat rém gagyi...
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 04. - 00:31:16 9/10
(234/4500)
Nem is néztem, hogy az csak egy kis sátángán. Azt hittem, az is antitank fegyver. Vagy a jó öreg magyar gepárd, az is leszedne a tripla 8-ast mint a pinty :D

Nem is néztem a kiírást :)

Amekkora böhöm terepjárókkal mászkálnak fittyet hányva a gazdasági válságra, abba igazán beférne egy 5 millió kaliberes ágyú is :D

Viszont vicces, hogy körözi öket a rendõrség, meg minden, ahhoz képest össze vissza mászkálnak annyi fegyverrel, ami az üdv hadseregnek is elég lenne :D
Tibi66 2009 febr. 04. - 00:30:24
(233/4500)
Na léptem,megyek megnézem még milyen filmet vetít a hülye szomszédom a szemközti háznak a falára!:D Nyáron a jó,mert akkor hang is van hozzá!:D
Jó éjt mindenkinek!
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 04. - 00:23:17 9/10
(232/4500)
Azért itt a sorozatban példát kapunk arra, hogy milyen komoly és álhatatos munka van, amögött, hogy tényleg be tudjanak épülni az emberek közé ezek a gépek, tanulmányozzák a viselkedésünket foglyokon, és a többi.

Azért van egy két emberi tulajdonságuk ezeknek a gépeknek, meg az az alapprogramjuk egyik szerves része, hogy minél jobban hasonlítsanak hozzánk, ami sok érdekes és vicces szitut eredményez.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 04. - 00:19:53 9/10
(231/4500)
Igen, arra a széparcúra, de nem akartam ilyen konkréten kifejteni, van aki még csak most kezdi a sorozatot.

Viszont úgy nevetek mindig, amikor indulnak valahova terminator ellen harcolni, és visznek magukkal öt pisztolyt, két sörétest, meg egy M4-est :D

MIért nem visznek két ilyen puskát, aztán csoki. Egy volfram-carbid golyó átmegy még rajtuk is, márcsak a puszta molekula sürüsége miatt. Sarah meg úgyis rákos lesz, Õ használhat gyengitett urániumos golyót is :D
Tibi66 2009 febr. 04. - 00:18:33
(230/4500)
Én voltam olyan szemét és kb az 5. perctõl párhuzamosan néztem az eredetit a Retek klubbal,mert kíváncsi voltam,hogy a reklámoknál mennyire vagdossák majd meg,de ez nem jött be nekem!Amúgy a végeredmény nem egészen 1 perc különbség volt az eredeti javára!De az lehet a sebesség különbözete is!
De az eleje akkor se rémlik,hogy meg lett volna!De lehet tényleg lecsúsztam róla!
Valezius 2009 febr. 04. - 00:13:23
(229/4500)
Ugyanaz volt, mint amit anno letöltöttem, volt benne kocsikázás :)

Reklám viszont nem, hogy mik vannak :)
A magyar hangokat meg még szokni kell.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 04. - 00:11:52 9/10
(228/4500)
Szerintem vagdostak ki belöle, mert azt sem mutatták rendesen, ahogy az elején az álmában leég a terminátorról a hús, éppen megégett, már jött is a vágás. Amikor meghallottam john hangját, akkor abba is hagytam, úgyhogy azt nem láttam, hogy mutatják-e, ahogy Cromartie lába felvágva ficeg, miközben megy.

Amúgy a Cromartie csak egy név, mint a Cameron, vagy az is egy típus ? :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 04. - 00:09:29 9/10
(227/4500)
Köszönjük, így már képben vagyok.

Arra lennék kivi, hogy annak hanyas a külsõ megjelenése, amelyik a katonai akadémiásban volt, az a ronda fejü kopasz emberke :D
Tibi66 2009 febr. 04. - 00:08:57
(226/4500)
Amúgy Én csúsztam le az elejérõl,vagy tényleg levágta azt a részt a Retek Klub,mikor Sarah a kocsikázott a sivatagba és elmélkedett a jövõrõl?
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 04. - 00:07:00 9/10
(225/4500)
valóban 101 :D Hmmm, most szégyenlem magam :D
10/10
Tomi6500 2009 febr. 03. - 23:59:10 10/10
(224/4500)
Remek sorozat ez és örülök, hogy végre adja az rtl klub! (már láttam az összes részt de feliratosan)
Ez még csak a kezdet volt és még nagyon jó részek fognak következni.

Viszont a szinkron borzasztóan gyenge volt sajnos. :(
Kár érte. (Cameron hangja még elment)

Röviden és tömören: Remek sorozat, gyenge szinkronnal.
offtopic
norton15 2009 febr. 03. - 23:51:28
(223/4500)
Téged is helyrerázhatna valaki...
loradyboy 2009 febr. 03. - 23:47:55
(222/4500)
Hát bizony eljöhet egyszer de akkor isten irgalmazzon az emberiségnek. Ha majd tényleg szükségtelenné válik az ember.De azon is érdemes lenne elgondolkodni hogy kell e ez igazán nekünk? Ez a negy fejlõdés? Mert hogy volt ipari forradalom meg azota is fejlõdik az odáig ok. De nem kéne vhol meghuzni a határt mert a végén oda juthatunk ahol már nincs tovább.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 03. - 23:46:28 9/10
(221/4500)
Ha luvnyának nevezed, azzal lesülyedsz arra a szintre, amirõl gondolod, hogy ott van.

Én 10. helyezett voltam fizikából másodikos koromban, viszont megbuktam nyelvtanból. Hogy fogok jobban keresni, mérnökként, vagy irodalmárként. ? :$

És mi a cikibb, ha rosszul írok le valamit, ha hat átb@sszsák a fejem a pénztárnál.

Helyesen írni jó dolog, de nem minden. Jól számolni jó dolog, de nem minden.

És rugaszkodjuk már vissza a tényekhez. a TSCC egy jó sorozat, élvezhetõ, nem lesz akkora kultusz, mint a két film, de én vevõ vagyok a többi részre is (remélem a fox is :))))