anankhe 2008 máj. 01. - 00:32:23
(14/34)
***SPOILER***
Én nem láttam az elejét, akkor kapcsolódtam be mikor búcsúzkodott a bevetés elõtt. De itt ragadtam a film elõtt. Egyszerûen lenyûgözõ. Azzal vitatkoznék, hogy reménytelen a vége, hiszen az utolsó mondat arra utal, hogy bevallotta a feleségének. Bár nem lesz egyszerû ezzel élni, de legalább elkezdhetik felépíteni ami maradt nekik.
Amit inkább problémásnak tartok, hogy elárulta a fegyver használatát. Abba nem gondolt bele, hogy hány gépet fognak lelõni és akkor hányan halnak meg. Hiszen kollektíve az súlyosabb mint az, hogy megölte egy társát.
Nagyon súlyos kérdéseket feszeget ez a film és itt a legkisebb probléma a szerelmi háromszög.
Vajon a másik katona mit tett volna hasonló esetben?.....
csigabajnok 2008 máj. 01. - 00:03:27
(13/34)
hali! valaki esetleg meg tudná mondani, hogy mi lett a film vége? lehet, hogy spoiler dolog, de mivel holnap korán kelek, már nincs cérnám végignézni, pedig csak egy fél óra, de akkoris... szóval addig láttam, hogy Michael elmegy a katonatársának feleségéhez, és ott elkezdenek beszélgetni. elõre is köszi!
9/10
remete bácsi 2008 ápr. 01. - 06:54:48 9/10
(12/34)
dogma elemeket felvonultató, nagyon erõs alkotás. már azt akartam mondani, hogy semmi bíztatót nem lát az ember, hiszen az ulrich thomsen alakította figura egy tette miatt olyan változásokon megy keresztül, amibõl nincs igazán visszaút. közben az egész környezetét magával rántja. így a film után 10 perccel viszont látok némi reménsugarat is a fimlben. elvégre a kezdés és a befejezés nagyon hasonló. a börtön, mint olyan így vagy úgy, de megváltoztatta a testvérét is. ezt a vallomásából tudhatjuk, amit a feleségének mondott, hogy meglátogatta a nõt. a börtön persze szimbolukis dolog. lehet megbánás, megnyugvás, feloldozás vgy csak egyszerûen az idõ... kinek mi. persze ettõ a film utolsó negyede számomra akkor is katarzi és sokdig megnézésre is tudja hozni ezt az "élményt".
9/10
krihu 2008 jan. 29. - 19:39:33 9/10
(11/34)
Megrázó film. Ismét a dánoktól.
Kár, hogy a Brodre (Testvérek) eredeti cím a magyar forgalmazónak nem felelt meg. Miért nem tudják, hogy õk "csak" közvetítenek,és nem kell értelmezgetniük...
cegez 2007 dec. 18. - 21:48:46
(10/34)
annyira hiteles... ritkaság.
verdeleth 2007 okt. 22. - 15:42:08
(9/34)
huh nagyon jó Gyönyörû képek, fantasztikus a rendezés ahogy megmutatja a félõrült Michael ésa régi szeretõ énje közti külömbséget, ahogy bemutatja a megváltozását Nagyon megrázó film, kicsit merit mindenhonnan A Lélektani film és a háborús filmek legjobb részeibõ Egyszóval fantasztikus
Patrick Bateman 2007 okt. 22. - 12:36:35
(8/34)
Csatlakozom az elõttem szólokhoz. Ezek a skandináv filmesek tudnak valamit, amit a többiek nem, éspedig: hitelesen elmesélni és eljátszani egy emberi drámát. A fõszereplõ családapa "átváltozása" félelmetesebb, mint Nicholsoné a Ragyogásban.
Obránszky Ármin 2007 okt. 22. - 01:01:31
(7/34)
Hiába, a dánok tökélyre fejlesztették a dráma mûfaját. Legalábbis a hazánkba eljutó dán filmek zöme iszonyatos precizitással megszerkesztett és ami a legfõbb, borzasztó emberi. Azt meg egyenesen zokon veszi az ember, h ennyi kiemelkedõ színészt képesek felvonultatni. Felüdülés, h nem az "elhasznált" arcokat kell csodálni milliomodszorra ugyanabban a szerepben.
Thomsen bámulatosan oldja meg egyébként embert próbáló szerepét. Nem könnyû elérni, h szeretõ családapából valaki dühöngõ örültté, majd ijedt kisgyerekké változzon és mindez hiteles tudjon maradni. Fergeteges.
Connie Nielsen meg azon túl, h valami elképesztõen szépséges, tökéletesen játszik. Pedig az õ szerepe is számos bukkanót tartalmazott... Egyébként a hölgyet én eddig Az ördög ügyvédjében és a Gladiátorban láttam. Mindkettõben jól oldotta meg a feladatát. Ilyen kisugárzással azért annyira nem nehéz... :-)
Kaas szerepe volt a három fõszeperlõjé közül talán a legszimplább, így nem meglepõ, h õ is príma volt. Itt jegyezném meg, h mennyire jó lett volna, ha feliratos a film, mert szerencsétlennek kimondottan rémes volt a szinkronhangja...
Összegezve, a Testvéred feleségét... egy nagyszerû dráma. Mindenkinek ajánlom, aki kiváncsi még a speciális effektek hadát mellõzõ, valós érzelmek bemutatására építõ, hiteles és megrázó filmekre.
Nem volna rossz, ha hasonló alkotásokból lényegesen több kerülne képernyõre...
fc.kenyér 2007 márc. 03. - 18:57:33
(6/34)
Ez a film maga a valóság, nézze meg mindenki.
Zolkó 2007 márc. 02. - 20:08:03 Előzmény Newcastle United
(5/34)
Csatlakozom, nagyon erõs film. Érdekes, és bármikor elképzelhetõ történet, bár nem az átlagember szemszögébõl. Már az elején zsibbasztott, és kitartott a végéig.
8/10
Newcastle United 2007 márc. 01. - 11:25:02 8/10
(4/34)
Igen, õ volt. Amerikai filmekbõl ismert.
kevinspéci 2007 márc. 01. - 11:23:46
(3/34)
De, õ volt. Gyönyörû csaj.
Noncsa 2007 márc. 01. - 08:48:07
(2/34)
tényleg egész jó film, elég életszagú és épp ezért megrázó is kicsit.
nekem a fõszereplõ csaj volt nagyon ismerõs, bocs ha tévedek, de nem õ volt az ördög ügyvédjében és a gladiátorban???
8/10
Newcastle United 2007 febr. 09. - 13:25:25 8/10
(1/34)
Megrázó erejû dán filmdráma, talán azért is, mert ilyen bármikor mással is elõfordulhat és a feje tetejére állíthatja addigi életét. Nagyon jó csapat alkotta a filmet, a rendezõ Susanne Bier, a forgatókönyvet Anders Thomas Jensen írta, nem kispályások, már több kiemelkedõ alkotást letettek az asztalra.
A Thomsen, Kaas, Nielsen trió sem utolsó. Érdekesség, hogy ez a film a dán születésû - Gladiátorból is ismert - Connie Nielsen elsõ(!) hazai filmje. Inkább szeretném ilyen filmekben látni többet, mint sok B kategóriás amerikai sablonmoziban. Most is bizonyította kivételes tehetségét.