Téma: Testvérek

5/10
M.Zs.F 2012 nov. 02. - 09:46:59 5/10
(88/128)
Már amikor az elején láttam hogy Tobey Maguire játssza a katonát, és Gyllenhaal a börtönviseltet, már akkor éreztem hogy bajok lesznek. Aztán ahogyan ment a film egyre erõsödött ez bennem. Összefoglalva egyetlen problémám volt a filmmel- fordítva kellett volna a szerepeket kapniuk. Tobey Maguire a kis vékony testével századosi rangban??? Na neeee!!!
Ezen felül nem egy rossz film ez, Natalie Portman sokadjára gyõzött meg a tehetségérõl, és Jake Gyllenhaal sem marad el tõle. Az eredeti dán verziót sajnos nem láttam.

10/5
6/10
kritiza 2012 jún. 28. - 17:50:24 6/10
(87/128)
A szereposztás nagyon jó, és remekül játszanak mind. Tobey Maguire nagyon hiteles benne. A sztori aktuális és érdekes. Mégis úgy éreztem, sajnos, hogy szétesik az egész. Idõnként átmenet nélküli váltások voltak, amit a rendezés számlájára tudok írni. A vége is kidolgozatlan. Nagyon sajnálom, mert benne volt a lehetõség, hogy kivételes film lehessen, de így csak kb. közepes. Szerintem.
10/10
sevendevil 2012 márc. 17. - 10:10:48 10/10
(86/128)
Nagyon tetszett a film.Attól függetlenül,hogy a film kategóriája dráma,egy két párbeszéden,beszóláson jót mosolyogtam.A történet szívszorító és magával ragadó.Átlehet érezni a megformált karakterek szenvedését,és ez különösen tetszett.Natalie Portman remekül játszotta a reményvesztett,de mégis helyt álló anya szerepét.Nekem mondjuk hiányzott egy sex jelenet,közte és Tommy közt.De lehet hogy csak nekem...
A film 10/10. :)
frenchbullie 2012 márc. 07. - 07:42:41
(85/128)
Üdv! Jó film a Testvérek, kétségtelen. (T.M. már a "Jó német"-tel és az "Árvák hercege"-vel meggyõzött arról, hogy nagyszerû színész.) De az eredeti, "A testvéred feleségét...", nekem jobban tetszett. A Testvérek olyan nagyon amerikai történet lett, amelyben az amerikai sztárok eljátszották egy amerikai - "hazádért harcolsz"- dráma fõszerepét. A "Testvéred feleségét..."-ben a színészek magukat adták, hihetõvé tették, hogy hétköznapi emberek, egy emberi sorsokról szóló történetben.
rockqueen 2012 jan. 24. - 13:29:38 Előzmény mastagiajjenno
(84/128)
Miért? Mi lett a vége?
10/10
mr.nobody 2011 dec. 10. - 02:15:11 10/10
(83/128)
Nekem nagyon bejött a film ami nagyban köszönhetõ a színészeknek és persze a rendezõnek. Tobey Maguiret eddig nem nagyon csípáztam ,de amit ebben a filmben mûvelt az vmi lehengerlõ volt le a kalappal elõtte,Gyllenhaal és Portman pedig hozták amit kell jók voltak õk is. Nekem a film 10es. PEACE
mastagiajjenno 2011 okt. 24. - 00:50:16
(82/128)
Nekem tetszett,végig lekötött.
Csak a befejezést képzeltem máshogy..
Jó film!
8/10
Voldemort 2011 júl. 29. - 13:38:51 8/10
(81/128)
Elég jó film volt. Bár szerintem a cím nem logikus. Nem volt szó testvériségrõl. Viszon a színészek jól alakítottak, fõleg Tobey Maguire!
10/8
szorokin 2011 máj. 27. - 12:32:45 Előzmény babity
(80/128)
"Nem láttam az eredeti, de bevallom: nem is akarom! "

Hát akard !

Nyugi nem fekete fehér és nem némafilm.
8/10
babity 2011 máj. 25. - 15:09:30 8/10
(79/128)
nekem nagyon tetszett a film! Nem láttam az eredeti, de bevallom: nem is akarom! Lehet, hogy lekoppintották az eredetit, de akkor mivan? Ez egy remake, annak elvileg ez a lényege, de szerintem olyan nagyon nem lehet jobb az a film sem.

Natalie egyszerûen gyönyörû - már õ miatta is érdemes megnézni a filmet ;) -, tehát nálam már ebben elõnyben van a dán társától. Továbbá a másik 2 fõszereplõt is bírom: Jake jó színész és nagyon jól játssza a frissen szabadult testvért, Tobeyról nem is beszélve, a film végén látható jelenet szerintem élete alakítása volt! :D

tehát én abszolút csak ajánlani tudom, már kétszer megnéztem és az is lehet - sõt biztos - hogy harmadjára is elõveszem majd. elég erõs mondanivalója is van a filmnek, amit fõként az amerikaiak tudnak átérezni, nameg akinek vmeik rokona katona.

10/8 - csak mert nem eredeti ötlet, hanem remake, de mint írtam is, köszönöm, de nem kérek a dán verzióból! :)
szorokin 2011 máj. 10. - 20:35:54
(78/128)
csak egy apróság:

van egy amerikai rimék, és kasztingolunk/választunk egy nagyfülû "gonoszt"(és egy jóképû "jót").

az amerikai filmekben a szépek jók és a gonoszok csúnyák, - oké alapvetõen férfiakra áll ez.
szánalmas.hu

ja és az eredeti film nagyon erõs lett.
kíváló. ajánlom.

http://port.hu/testvered_feleseget..._brodre/pls/fi/films.film_page?i_film_id=68099&i_city_id=3372&i_county_id=1&i_topic_id=2

[ rendezte, írta: Susanne Bier, akinek 5 filmjét láttam és mind az 5 rendben volt....... ]
10/10
magoscsuri 2011 márc. 12. - 20:03:01 10/10
(77/128)
Nem vagyok egyháborús film és pláne nem egy amerikai háborús film rajongó, de nagyon nem bántam meg, hogy megnéztem! Szerintem telitalálat! Elõször vonakodva kezdtem neki, gondolván ez sem lesz több, mint a „nagy felmentõ sereg” hõsiességének dicshimnusza. Amivel nincsen ugyan semmi bajom, hisz tényleg emberfeletti, amit ott kiállnak szerencsétlenek, csak épp az ok az, ami nekem kicsit visszás …
Szóval nem gondoltam volna, hogy végre készítenek egy olyan filmet is (fõleg nem az amerikaiak :)), amiben a katonák belsõ lelki világát (hogy egyáltalán mi is zajlik bennük és, hogy képesek, vagy nem képesek azt a borzalmat feldolgozni, amit akár egy nap, vagy hosszú hetek alatt is átélnek) ilyen jól végigvezette a film. Végre a háború okozta szörnyû sebek, feldolgozhatatlan borzalmak, az emberi oldalát megkérdõjelezõ hõs is kivesézésre kerül!!!! Ami pedig nagyon durva volt számomra és amit megint csak nagyon jól bemutatott a film, hogy egy bûnözõ - akikrõl ugyebár folyton azt halljuk, hogy a szabadulás után csak nehezen, vagy egyáltalán nem képesek visszailleszkedni a társadalomba - sokkal hamarabb visszatalál a való életbe, mint az otthonában hõsként ünnepelt, azonban legbelül ronccsá vált „ember”.
Kár, hogy nem jelölték Oscarra … Vajon miért …??? Pedig a színészi alakítás is zseniális volt! Tobey igazán felnõtt a feladathoz!
atis840 2011 jan. 23. - 19:13:26
(76/128)
Kellett volna a filmhez Quentin Tarantino, mert a párbeszédek iszonyat gyengék voltak, volt hogy egy tök egyszerûen feltett kérdésre, 5perc gondolkodás, és visszakérdezés volt a válasz, ami nagyon idegesítõ volt sokszor....
--Spoiler---
Amikor Tommy és Grace összejöttek, az is hihetetlenül egyszerû volt. Ismerkedéssel 2 perc, aztán már össze is habarodnak, és egy jelenet alatt lerendezik az egészet!
A Sam meg mikor hazaér a film idegesítõ, unalmas, és fárasztó. Mindig csak arra kíváncsi hogy megdugták e a feleségét vagy sem. Hiába válaszolnak neki vagy hatszor, õ persze nem mond 2 szót sem, a végén már úgy voltam vele, hogy összetörök valamit, ha nem mondja el, hogy mi volt vele, mert már nagyon idegesítõen unalmas volt.
Amúgy meg ha ez velem történik, biztos, hogy a legelsõ dolog az lett volna, hogy beszéljek arról ami velem történt. Ha nem a gyilkolásról elõször, akkor arról, hogy bezártak egy ketrecbe, vagy szõrös állatok raboltak el, vagy bármit! De hogy ez a manus meg se szólaljon semmirõl sem, ennyire hülye nem lehet, hogy ne vegye észre, hogy amit tett, az se nem szégyen se nem gyilkosság! Mivel kényszerítették! Úgyhogy nem értem a forgatókönyvírót, miért húzta ennyire ezt a szálat.
A végén a 2. szülinapi bulinál(2 film alatt 2 szülinapi buli, ez is azt mutatja, mennyire voltak ötletesek)amikor meghívta azt a csajt a Tommy, feltételezem nem volt véletlen, mert már a forgatókönyvben ne tudtak a családnak több dialógust kiosztani, gondolom ezért volt szükség még egy szereplõre....ááá ebbõl a szempontból ne mondja nekem senki sem, hogy jó volt ez a film!

100* jobb filmet kellett volna ebbõl a történetbõl összehozni.
10/10
Noncika 2011 jan. 18. - 18:04:35 10/10
(75/128)
Nekem nagyon tetszett, erõs színészi játékok voltak benne. Azt hiszem Jake Gyllenhaalt ebben a filmben szerettem meg, eddig olyan közömbös volt, Natalie Portmant meg eddig is nagyon bírtam:)
10/10
offtopic
Segítõ Béka 2011 jan. 14. - 13:02:03 10/10 Előzmény flor85
(74/128)
én a perl harbort nem bírtam végignézni akkora giccs
10/10
offtopic
Segítõ Béka 2011 jan. 14. - 12:58:52 10/10 Előzmény h.tibi91
(73/128)
mi a z a kiblõrözés?
10/10
offtopic
Segítõ Béka 2011 jan. 14. - 12:51:20 10/10 Előzmény cinepara
(72/128)
engem nem érdekel az eredeti, és nem zavar hogy minden koppintás lehet benne.

tökéletes film. és látatlanba mondom, nem hinném, h a dán ilyen minõségû...
10/10
Segítõ Béka 2011 jan. 14. - 12:49:41 10/10 Előzmény Hannibal Lecter
(71/128)
én ezzel a kommenttel is egyetértek.

tirtkán hallunk ilyet, hogy katona végezne mészárlást itthon, irakban inkább,
itthon meg diákok
10/10
Segítõ Béka 2011 jan. 14. - 12:47:00 10/10
(70/128)
mondanivaló, és nem unalmas.
10/10
Segítõ Béka 2011 jan. 14. - 12:46:42 10/10 Előzmény Angelia
(69/128)
a bombák földje egy ostoba, pocsék, unalmas film, semmi színészi játék nincs benne, csak azért nyert mert gondolom jobbak a kapcsolatai. mert azt én még filmnek se nevezném. fel is bosszant mindig, hogy hogy lehet ilyennek adni bármilyen díjat is.

a Testvérek milliószor jobban megérdemelte volna az oscart!

ebben minden van, dráma, feszültség, színészi teljesítmény