Téma: Testvérek

6Réka1 2010 máj. 25. - 17:12:59 Előzmény h.tibi91
(48/128)
Én úgy emlékszem rá, hogy Samet nem verték. Vagy csak rosszul emlékszem? Igaz, volt a repülõbaleset, de az azóta begyógyulhatott.
6Réka1 2010 máj. 25. - 17:10:56
(47/128)
Nekem nagyon tetszett a film!!
SPOILER
A története kb. olyan volt, mint a Pearl Harbornak, csak kicsit "tompábban". Sok megható jelenet volt benne, ami nagyon tetszett. Már említették elõttem, hogy a vége lehetett volna jobb. Tényleg kicsit határozottabb lehetett volna, mert a nézõ még sok mindent bele tud képzelni. Ott a padon lehet, hogy végülis kibékült Sam és Grace, de azért ha belegondolunk, azért a gyerekek hallották a lövöldözést, meg az ordítozást. Szerintem ezek után sohase tudták volna visszafogadni Samet. Úgyhogy úgylátszik az író a fantáziánkra bízta a befejezést.
SPOILER VÉGE
Még egyszer nagyon tetszett, és tényleg nyomot hagyott bennem. Ez is az olyan filmjeim közé tartozik, amelyek után nem tudok másra gondolni, és teljesen a hatása alatt állok még egy darabig.
8/10
offtopic
h.tibi91 2010 máj. 18. - 20:33:52 8/10
(46/128)
Igazából nem rossz film, de azért túl jó se.
Nagyon megragadott a film és az elsõ fél óráig nem is eresztette. Utána éreztem, hogy kicsit itt már gondok lesznek.
Nagy hiánynak tartom a filmben a hiteles érzelemkinyílvánítás hiányát. A temetés után a saját gondulataikkal való elfoglaltság helyett inkább veszekedni és vádaskodni kezdenek Tommy és Hank. Nyilán az apa magát okolja a dolgokért, amiért nem bánt megfelelõen fiaival amikor a háborúban volt. Az viszont már érdekesebb, hogy Grace se sír, majd nem is örül túlzottan. Az hogy ez tudatos, vagy csak gyenge alakítás már más kérdés.
Igazából érdekes a filmben hogy milyen zseniális fordulattal lesz a film végére a joból rossz a rosszból pedig jó és szerethetõ ember.
A film alatt mindenképp felmerül a kérdés: Vajon megölhetek e egy ártatlan embert, hogy nekem és (esetleg) a családomnak jobb legyen. Persze az élet ad és elvesz alapon ezt a másik család fogja megsínyleni. Nos a döntést mindenki hozza meg magában ez értékítélet és erkölcs kérdése.
A film nézése közben egyébként még Móricz Zsigmond: Szegény emberek címû novellája jutott eszembe, az enyhe hasonlóság miatt.
A rendezés egyébként rendben van, a zene többek között a U2-nak köszönhetõen hibátlan és nagyon jól el vannak találva.
Natalie Portman jellzõi pedig elhangzamak a filmben.
* * * S P O I L E R * * *
Egy dolgot nem értek viszont. Amikor Sam hazatér a frontról és a tükörben borotválkozik, miért van kiblõrözve Sam mellkasa? Spóroltak a sminkessel, hogy ne kelljen az ütések nyomait megcsinálni, vagy csak valami baki?
Kép: http://kepfeltoltes.hu/100518/kep_www.kepfeltoltes.hu_.png
* * * S P O I L E R V É G E * * *

Mindenesetre nem volt roszz film és nem kizárt, hogy újra megnézem majd. Tegyetek így ti is.
8/10
substantiaJ 2010 máj. 17. - 17:28:07
(45/128)
Ez mennyire ugyanaz a film, mint a dán Testvéred feleségét? Érdemes mindkettõt megnézni?
10/10
AMDFan 2010 máj. 09. - 21:31:51 10/10
(44/128)
Hát ez a film elképesztõen zseniális. Mindenkinek ajánlom.

Ami miatt inkább írok az az, hogy felhúzott egy két filmkritika. Nem is mennék bele nagyon a részletekbe, két mondatot szeretnék idézni két kritikából.

Az elsõ:

"A vietnámi háború óta zajlik a traumák feldolgozása a filmmûvészetben, legutóbb A bombák földjén foglalkozott a témával. A Testvérek egyébként Kathryn Bigelow filmjének másik oldalát ábrázolja: mi történik akkor, ha a férj háborúfüggõ, és minden érték a harctéren keletkezik."

Ugyanazt a két filmet láttuk?

A második és egyben elképesztõ:

"alkatilag egyikük sem igazán alkalmas a kapott szerepre. Maguire túl tejfelesszájú: hiába lesz 35 júniusban, de 20-nak néz ki, és folyton a Pókember jut róla az ember eszébe. Így aztán nem meggyõzõ részérõl a kemény tengerészgyalogos-imidzs."

Ezen majd megszakadtam a röhögéstõl. Már elnézést, de filmkritikus ilyet hogy írhat le, hogy folyton a pókember jut róla az eszébe :) Jézusom... :D
ercypici 2010 máj. 05. - 14:37:40 Előzmény Illumination
(43/128)
köszi szépen, a válaszokat....
akkor megnézem, valószínû h. már csak itthon DVD-n....
de most már kíváncsivá tettetek:)
offtopic
Meadow 2010 ápr. 25. - 22:37:46
(42/128)
fúúú annyira várom,hogy megnézzem.
batagy 2010 ápr. 25. - 22:36:38
(41/128)
Nagyon jó film, engem megfogott igazán. Natalie Portman és a két gyerek szenzációsak!
orsss 2010 ápr. 25. - 20:34:01 Előzmény Footballer
(40/128)
nagyon jó film, igényes!! tobey megérdemelte a jelölést, bár szegény extra ronda benne:) örülök h jake g. a holnapután óta kevésbé idióta szerepeket kap, nagyon meg vagyok vele elégedve, natalie portmannal mindig, a gyerekek meg..na AZ a tehetség aki már kiskorban ilyen..oscart nekik de komolyan basszus:O:)
9/10
Footballer 2010 ápr. 17. - 22:32:46 9/10
(39/128)
Nekem is tetszett! :)
10/10
susan88 2010 ápr. 17. - 00:02:16 10/10
(38/128)
Nagyon tetszett ez a film. A színészek remekül játszottak. A körülmények, amik történtek velük, és az ezekböl következõ érzelmek mind nagyon valóságosak és érthetõk voltak. Ami a filmben Sammel történt, érthetõ módon megviselte, és neház feldolgozni ezeket. Ezeket az érzelmi zavarokat otthon nagyon hihetõen és kiválóan alakította. Fel is kavarta a lelkivilágom. Ott volt Grace, a feleség, anya, aki mindent épp ésszel igyekezett és kiválóan kézbentartani és tûrni, megérteni, gondoskodni szintén nagyon szép és õszinte volt, amire igazából nem lenne minden ember képes, de az õ karaktere igen, ami jó példát mutat. Tommy változása is nagyon jó és szép, és igazi jó ember lett. Nagyon szép, megrázó, szomorú, felkavaró, nagyon tanulságos filmnek tekintem ezt a történetet.

SPOILER:::::

tetszett, ahogy az idõsebbik kislány játszott. Nagyon jól alakította a tiszta gyereket, akit megvisel az apja változása, hogy neki sokkal jobb volt Tommy bácsi, ahogy vele jól érezték magukat. De mikor az apukája hazajött, nem az volt, aki régen. A vacsoránál is egyem meg szegény kiborulása. És az anyukája ezt is jól kezelte. A hazugság, amit a vacsinál mondott is annyira szomorú, és a nézõ is tudja ,hogy mi lehet ekkor a kislány lelkében. A film végén hiányoltam, hogy nem mutatták be,hogy helyrejön-e a családuk tényleg, hiszen sok mindenen keresztülmentek. Bár már az elõrelépés volt,h. Sam elmondta Grace-nek az igazat,h. mi is történt valójában. Ezt is lehet a megoldás kezdetének tekinteni.
tetszett,h. Tommy nem nyomult rá Gracere, csupán igyekezett megfelelõen viselkedni. Ami köztük volt, ártatlan volt, és nem volt igazán jelentõsége szerintem. De tetszett,hogy nem gabalyodtak egymásba, hanem helyesen viselkedtek.
SPOILER VÉGE:::::::::::

most ennyi jutott eszembe, de mindenképp érdemes megnézni, aki komolyabb és emberi lélekkurkászós filmre vágyik:)
Nekem egyértelmûen 10/10 minden benne:)
kriszti0005 2010 ápr. 12. - 14:52:47
(37/128)
Megnéztem, és nekem tetszett! Mikor elkezdõdött teljesen másra számítottam, és kellemeset csalódtam a végén. Mondjuk én nem tudtam elképzelni Tobey Maguire-t ilyen komolyabb szerepben, és valahogy furcsa is volt, de ennek ellenére én meg voltam elégedve!
9/10
Illumination 2010 ápr. 07. - 16:44:54 9/10 Előzmény ercypici
(36/128)
Én is ettõl féltem, hogy annak a kiemelése azt ennyi, de a végén rájöttem, hogy azért mégis más. Egyrészrõl, mert modern köntösben folyik a történet, a szereplõk játéka is egész más (persze ez is a kor sajátossága, kicsit mások a magatartásformák manapság), a végefelé pedig végképp módosul a sztori.
9/10
Illumination 2010 ápr. 07. - 16:41:31 9/10
(35/128)
Kitûnõ színészi játék a legkisebbektõl a legidõsebbig, minimum 10/9-et érõ film. Nagyon rendben volt, helyenként szórakoztató is ahhoz képest, hogy filmdráma.
10/10
TerrorkaxD 2010 ápr. 06. - 19:22:50 10/10 Előzmény ercypici
(34/128)
Érdemes megnézni,mert jó,nagyon jó. Bár azt nem tudom,hogy más hogyan látja,mert én a katonás részt leszámítva egy az egyben a saját gyerekkoromat láttam és valószínûleg ezért volt rám ekkora hatással.
Wilde 2010 ápr. 04. - 16:00:31
(33/128)
Felemás érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban.
Maguire a film úgy nagy részében a teljes sekélyességben ragad meg (ahogy rászól lányára a film elején, az minden, amit egy apa nem úgy tesz meg). Aztán kirobban természetesen. Ez egy ok a Golden Globe-jelölésre.
A rendezõ nagyon igyekszik semlegesen közölni, én ennek nem örültem, sokkal nagyobb érzelmi töltet járna egy ilyen mozihoz.
Összességében szép élmény, de fájóan érzõdik a lehetõség a sokkal többre.
ercypici 2010 ápr. 04. - 15:52:17
(32/128)
haza= hajaz bocsi:)
ercypici 2010 ápr. 04. - 13:24:33 Előzmény TerrorkaxD
(31/128)
még nem láttam, de a sztori nagyon haza nekem a pearl harbore -ra mármint annak is ugyan ez a szerelmi sztorija.... érdemes megnézni?
10/10
TerrorkaxD 2010 ápr. 01. - 21:12:56 10/10 Előzmény kacsa.
(30/128)
Szerintem azért szoktak ilyet csinálni,mert mint tudjuk,az amerikai nép nem szeret olvasni,pláne moziban,viszont nekik is érdemes látni egy igényes történetet jó színészekkel.Meg azért is,hogy egy másik kultúra szemszögébõl is lássuk ugyanazt a történetet.
kacsa. 2010 márc. 31. - 20:05:35 Előzmény TerrorkaxD
(29/128)
"Én nem láttam a dán verziót,és nem is fogom megnézni,mert nagyon bosszantott,hogy a kritikusok ennyire ahhoz mérik, pedig ez egy nagyon jó film."
Emiatt fölösleges bosszankodnod. A filmkritikusoknak (és úgy általában az embereknek) megvan az a szokásuk, hogy ha újra leforgatnak egy filmet, akkor azt az eredetihez mérik ;) Attól még, hogy nem eredeti egy film, még lehet jó, fõleg ha az alapjául szolgáló film jó.
Csak valaki mondja már el nekem, hogy mi értelme van néhány év elteltével, más szereplõgárdával újra leforgatni egy filmet?