zoma 2008 jan. 01. - 13:56:59
(8/28)
Biztos jó film. Remélem, nem alszom el.
lajnos 2008 jan. 01. - 08:47:09
(7/28)
Francoise épp házasodni készül - tudjuk meg az elõzetesbõl.Kit vesz feleségü?
perry 2007 dec. 24. - 10:56:35
(6/28)
Nekem az a gyengém , ha csak úgy megtörténnek a dolgok a moziban. Ülök és de jó lenne átszaladni és botladozni a tangó lépéseket, ott lenni mert az annyira jó lenne, de hol is vagyok én?
A 12 sor 6 -s ülésén, vagy van nekem szórakozásom
itt és most?
Tétova tangózni akarok, lopni azt az édes -bús zenét ami a tangó. Felpattani a 12.-sor 6-s ülésérõl, felkérni Brodyt egy tangóra......
De hol is vagyok, ez a port.hu?
Ja, akkor ez már nem lesz Tétova tangó.....
Így marad "tuzsúr, lamúr" és Brody helyett 2008 január 1.
csirkecsaj 2007 jún. 02. - 18:19:03 Előzmény anonymus75
(5/28)
Hétköznapi francia kisváros, hétköznapi emberek, hétköznapi problémákkal és a hétköznapok szürkeségében találnak egy kis tangót és egymást:)
Moziban eredetiben volt az igazi, de a magyar szinkron sem lett azért rossz. Az egyik kedvenc filmem lett.
anonymus75 2007 ápr. 16. - 20:57:45 Előzmény csirke
(4/28)
Úgy gondolom, hogy pont az a lényeg, hogy nagyon finoman hangolt a film... tehát nem "érzelgõs", se nem "lassú"... hanem pont olyan, mint a tangó. Ilyen a ritmusa. Ezt tökéletesen követi a film. A szerelem meg márcsak ilyen... nehéz magyarázatot adni a "vonzódásra"... számomra ez is hiteles volt... nem "elrugaszkodott". És a film nagyon fontos momentuma mégiscsak az apa-fiú kapcsolat. Óriási.
csirke 2007 ápr. 08. - 23:47:13
(3/28)
Nem rossz film, azért nekem érzelgõs és lassú - azaz a szokásos francia film-probléma - megaztán van az a pont, ahol elrugaszkodunk a valóság talajáról, azaz miértis szeretne bele egy ráncos ötvenikszesbe egy fiatal nõ, van ilyen, csak nem így, és ezen szerintem el is csúsztunk, tízbõl hat. Ja, szegény tangó erre is jó.
anonymus75 2007 márc. 26. - 22:34:19
(2/28)
Eredeti nyelven, feliratosan láttam, moziban.
Hihetetlenül eredeti, tökéletes film. Nem tudok róla többet elmondani, minthogy életem talán egyik legjobb moziélménye. Hosszasan lehetne róla értekezni, de felesleges. Látni kell, ráhangolódni és befogadni tudni.
Azt hiszem a képsorok (és a zene) által olyan részletesen kidolgozott emberi érzések és sorsok tanújává válik a nézõ, amit csak alig néhány film képes visszaadni.
Bevallom, már régóta várom, mikor fog a Magyar Film ilyen szintre emelkedni (mert ez egyértelmûen nem pénzkérdés).
arp 2006 júl. 10. - 22:43:02
(1/28)
Minimál eszköztárral, patikamérlegen kiegyensúlyozott, finom darab. Komoly, de nem fekszi meg a gyomrot. Ilyet nem tudnak amerikában csinálni!