Téma: Thalía

10/10
DarkGirl 2010 jún. 28. - 11:31:30 10/10
(190/250)
...
10/10
DarkGirl 2010 jún. 28. - 11:31:10 10/10
(189/250)
...
10/10
DarkGirl 2010 jún. 28. - 11:30:50 10/10
(188/250)
...
10/10
DarkGirl 2010 jún. 28. - 08:54:56 10/10
(187/250)
Ez nagyon aranyos kép. :)
tinodialfred 2010 jún. 25. - 19:06:16
(186/250)
Köszönöm. Tanultam új dolgokat.
tinodialfred 2010 jún. 24. - 22:08:05
(185/250)
Elõször is köszönöm, hogy ilyen kulturált stílusban válaszolgatsz. Nem tudom, hány éves vagy, de valószínûleg fiatalabb, mint én, ezért a bölcs öreg szerepében tetszelegve arra kérlek, hogy ne veszítsd el ezt a stílusodat!
Én szándékosan nyersen fogalmazok mindent a port.hu-n, és élvezem, hogy ez bizonyos emberekbõl nagyon bunkó reakciókat vált ki. Ettõl függetlenül a véleményemet írom, csak bunkón megfogalmazva, de mivel Te nem kezdtél el rögtön anyázni, azt gondolom, megérdemled, hogy a további "vitánkat" ne bunkó stílusban folytassam.
Tehát: A Thalía névvel névvel nekem nem az a bajom, hogy csak egy keresztnév. Thaleia, vagy másképp írva Thália, a görög mitológiában a komédia, a színház, illetve a színjátszás múzsája. Ezért tartom ellenszenvesnek, hogy egyetlen színésznõt (ebben a kontextusban) Tháliának hívnak. Az sem tetszene, ha egy borászt Dionüszosznak, vagy egy hadvezért Marsnak hívnának.
Azt elfogadom, hogy ezek a mitológiai jelentéssel bíró nevek keresztnévként is jelen vannak, de a keresztnév jellegét elveszti a név, ha nincs mellette másik név. Tehát ha azt a bizonyos borászt úgy hívnák, hogy Kovács Dionüszosz, akkor azt tudnám rá mondani, hogy õ egy Dionüszosz a sok közül, a szülei jó nevet választottak neki. Ugyanígy ha Thalía hozzá csapná a nevéhez azt, hogy Sodi, vagy azt, amit akar, már nem tûnne ellenszenvesnek a megnevezése. (Egyébként tudom, hogy emögött menedzserek, producerek, és egyéb üzletemberek is állhatnak, és azt is tudom, hogy a keresztnevek korát éljük, de számomra akkor sem szimpatikus ez a jelenség)

A latin szappanoperákat nagyon utálom, de nem azért, mert nem tetszik a latin-amerikai élet. A magyar, a francia, a német, vagy akár a kínai szappanoperákat sem szeretem, mert ez a mûfaj egy elég igénytelen mûfaj. Nagyon rövid idõ alatt nagyon nagy mennyiséget kell legyártani, és ilyen esetekben a mennyiség általában a minõség rovására megy. Voltak olyan szappanoperák, amiket úgy gyártottak, hogy bementek a színészek a stúdióba, kaptak a fülükbe egy fülhallgatót, leraktak három kamerát, és elindították a felvételt. A fülhallgatón instruálták a színészeket, akik így végigimprovizálták a fél órát, anélkül, hogy tudták volna, hogy õk egyáltalán kit játszanak. Nulla felkészüléssel, nulla átgondolással, ám csodálatos improvizációs képességgel végigcsináltak így öt évet. (Tudom, ez szélsõséges példa, de az átlag latin-amerikai szappanoperákban szerintem nem sokkal felkészültebbek). Én, (mint filmes, és mint nézõ), mást várok egy filmélménytõl, és ezek a szappanoperák engem nagyon idegesítenek.
Persze tudom, hogy régi hagyományokkal bírnak, így téged nem minõsítelek, hogy szereted ezeknek a sorozatoknak a világát, atmoszféráját, de amellett mindenképpen kardoskodom, hogy ez egy elég igénytelen mûfaj. (Ugyanígy a Dallasról is elismerem, hogy rossz, de ki tudja, miért, én szeretem, és rengeteg dolgot tudok róla. Ismerem az erényeit, kulisszatitkait, de ismerem a hibáit, és a gyenge pontjait is. Ezt csak azért írom, hogy tudd, nem tartom megvetendõnek, hogy szereted, és becsülöd a latin telenovellákat, de szerintem ismerned kell, és be kell látnod a hibáit is.)
Egyébként Thalía (Sodi) személyével nincs bajom, annyit tudok róla, hogy egy szép nõ, aki a Rossalindában játszott. Elhiszem neked, hogy rendkívül szerény és kedves, sõt komoly teljesítménynek tartom a szappanoperás szerepléseit. (nem csak neki, minden szappanopera szereplõnek.) Egyedül a mûfajjal, és a névválasztással van bajom.

Tisztelettel: Tinódi Alfréd
tinodialfred 2010 jún. 24. - 20:36:25
(184/250)
Utána néztem. A teljes neve: Ariadna Thalía Sodi Miranda. Amikor Magyrországon vetítették a Rosalindát, (amit súlyos merényletnek tartok az emberiség ellen), úgy emlegették, hogy Thalía Sodi. Ezzel nem lenne bajom. De simán Thalíának hívni egy színésznõt, aki lehet akármilyen jó, az kemény parasztság szerintem.
tinodialfred 2010 jún. 24. - 20:29:31
(183/250)
Ezek szerint Thalíának csak keresztneve van?
tinodialfred 2010 jún. 23. - 23:38:11
(182/250)
Én nem tudom, ki ez a nõ, de színésznõként Thaliának hívatja magát, és ez vagy féktelen ostobaságról, vagy nagyképûségrõl árulkodik nekem.
mulao 2010 ápr. 15. - 02:07:35
(181/250)
Tudom, de a sorozatban mindig így gyúnyolták. Ide pedig azért írtam így, hogy nehogy összekeverjük a címek miatt a sorozatokat, hiszen mindegyik címében szerepel a Maria.
mulao 2010 ápr. 14. - 21:49:20
(180/250)
Köszi, mondjuk nekem nincs Story tv-m.
offtopic
henett 2010 ápr. 14. - 18:59:06 Előzmény mulao
(179/250)
:)) Ennek a címe: Marimar, és most (mint mindig) ismétlik a Story tévén. :) Ja! És a sztorira is elég jól emlékeztél! :))
mulao 2010 ápr. 14. - 17:08:20
(178/250)
Talán tud segíteni nekem egy Thália-rajongó: Régebben több sorozatát is néztem, hármat is, de már csak kettõ címére emlékszem, a Maria Mercedes-re, meg a "Guberálós Maríára", de volt egy olyan sorozatai is, amiben szintén egy csóró, de fiatal nõt alakított, aki a tengerparton lakott az idõs nagyszüleivel, aztán nem is tudom mi történt, gondolom beszeretett egy gazdag család jóképû sarjába, de ahogy az lenni szokott a család nem kedvelte, és valami olyasmire kényszerítették, hogy a földrõl, a sárból emeljen fel a szájával egy karkötõt.Valami ilyesmi volt, aztán persze a csaj megesküdött, hogy soha többé nem lesz szegény, meg bosszút áll, és valahogy ki is keveredett talán a fõvárosba, ott meggazdagodott, talán valami kaszinója volt, vagy nem tudom, és próbált bosszút állni, de persze a pasival még mindig szerették egymást(gondolom). Ha jól rémlik, akkor Liptai Claudia volt a magyar hangja.És ez pár éve mehetett a TV2-ön, akkor még a logójuk zöld csigás volt.Remélem valaki tud segíteni, lehet, hogy ez a sorozat még a "Maria trilógiából" való.
Petrapetrus 2010 ápr. 13. - 11:30:28
(177/250)
Thalía Madridban, itt, a "szomszédban"... Ááá... Nemééér. Ilyen közel és mégse lehet Õt látni... :-( Vagyis a mázlisták és akik mindig mindent tudnak, azok mindig ott tudnak lenni, de én vagyok a kicsi lúzer... :-)
10/10
nikato 2010 ápr. 07. - 12:37:56 10/10
(176/250)
Szívesen!:)
Petrapetrus 2010 ápr. 07. - 12:36:31
(175/250)
Azt nem kérdezte senki szerintem, de azért tényleg köszi, hátha valaki majd ezután akarná megkérdezni... :-)
10/10
nikato 2010 ápr. 07. - 12:28:38 10/10
(174/250)
Nem. Vagyis nem tudom. Lentebb azt hittem azt kérdezik, h. Thalía sorozatai jelennek-e meg dvd-n!!:)
Petrapetrus 2010 ápr. 07. - 11:13:53
(173/250)
A VIP Noche nem sorozat, hanem egy zenés televíziós showmûsor volt anno...

De azért köszi. :-P

Vagy nem is nekem írtad? :-)
10/10
nikato 2010 ápr. 07. - 11:12:22 10/10
(172/250)
licit.hu-n szoktak sorozatokat hirdetni dvd-n!
Petrapetrus 2010 ápr. 05. - 20:29:26
(171/250)
Boldog nyuszit mindenkinek, aki erre téved! ;-)