Zahire 2023 dec. 05. - 10:52:29
(42/42)
Háát nézetette magát a film az biztos, és a feszültséget is fenntartotta, csak egy kicsit lehetett volna bonyolultabb a történet legalábbis a lány történetét illetően , illetőleg

Ide írd a spoileres tartalmat

a végén amikor helyreáll a lány teste, akkor a már kifolyt vér, a kivett testrészek, és minden egyéb magától visszapattan a helyére ?
Zahire 2023 dec. 05. - 10:47:53 Előzmény Eperfa
(41/42)
A nekrofilok az igazi férfiak ? Csak nem te is egy igazi férfi vagy ?
10/10
bokor5 2023 márc. 10. - 20:20:03 10/10
(40/42)
Igazán jó boszorkányos film volt!
Egyedi!
Tök más megközelítésben mutatta be a természetfelettit!
9/10
The Cortez 2022 nov. 01. - 20:29:27 9/10
(39/42)
A nyitójelenet teljesen olyan, mintha valami skandináv krimi/thriller kezdete lenne, ám az igényes fényképezésnek köszönhetően az is átfutott a fejemen, hogy talán megint 1 művészi cuccot dobtak a piacra.
A kezdő képsorok után 1 teljesen más hangulatú, egyben sokkal unalmasabb rész következik – ami egyébként a 2 főszereplő bemutatása –, de a kötelező köröket szerencsére hamar lezavarják, aztán az alkotók – na meg a karakterek – végre nekilátnak Jane Doe boncolásának.
A sztori zseniálisan egyedi, az atmoszféra pedig egyenesen brutális. Komoly húzás, hogy boncolás közben indul el 1 rejtélyes, és rohadtul érdekfeszítő nyomozás. Ijesztgetés nélkül ugyancsak hatásos lett volna, ám a horrorelemek beemelésével még kiválóbb az élmény, amelyet mondjuk a kulcslyukon kinézős, illetve az egyik folyosós jelenetnél majdnem sikerült tönkrevágni.
Akad 1-2 blődség

pl: a boszorkány csak imitálja a vihart


, s a vége felé haladva érződik 1 kis ötlettelenség, viszont a viszonylag sűrűn érkező ütős fordulatok nem hagyják ellaposodni a cselekményt. Elbírt volna a sztori még több misztikumot, valamint természetfelettit, viszont az még jobb, hogy ez a 2 szál nem lett túltolva. A színészi játék kurva erős, Brian Cox & a Szüzet szüntessből ismert Emile Hirsch dinamikus duót alkotnak, de a show-t a Jane Doe-t alakító Olwen Catherine Kelly lopja el, aki teljesen hitelesen ”életre kelti” karakterét.
A finálé végre nem kiszámítható, az viszont sejthető, hogy ezt a filmet a közel jövőben több milliárd felesleges, szar folytatás fogja követni, mely majd megmagyarázza az itt látottakat, és ügyesen kiheréli az egész rejtélyt.
Kevés szereplő, még kevesebb helyszín, erős hangulat, továbbá egy egyedi alapötlet, még akkor is, ha érződik 1 kis

Fűrész-párhuzam

.
5/10
Linda36 2022 jún. 17. - 16:32:11 5/10
(38/42)
Levettem még 1 csillagot ,így újra gondolva.Kissé unalmas és össze-vissza.Nem nézném újra!
5/10
Linda36 2022 jún. 17. - 14:48:49 5/10
(37/42)
Közepes a film számomra.De azért nem olyan rossz.Többet is ki lehetett volna hozni belőle.Amit átélhetett a csaj ,kicsit több haragnak,bosszúvágynak ,gyűlöletnek kellene lenni benn!Pusztíthatott volna...!!!!:)A főszereplő színésznő nagyon szép(mondjuk túl sok mindent nem kell csinálnia,bár halottat játszani sem lehet könnyű) ,a 2 főhős elég jól játszik.

A cicusért kár volt,macskásként ez -1 csillag.:)Mellesleg a boszik jóban vannak velük általában.:)


7/10
Dörflinger 2022 jún. 16. - 20:01:29 7/10
(36/42)
Elég jó film, végig lekötötte a figyelmem, csak nem elég félelmetes. Egy pár dolog nem egészen világos a történetben, például

Hogyan került le a végén a csaj az alaksorba, mikor beleállította az öreg a fejszét. Már előtte lement és elkerülték egymást? Hogyan került vissza az összes hulla a végén a tepsikbe. Visszabújtak? Mindegy is... A legjobban eltalált részlet a csengő a lábon. Az paráztat. :D

A műfaj kedvelőinek ajánlom. 7/10
k11zoltan 2022 febr. 26. - 22:50:05 Előzmény k11zoltan
(35/42)
Második nekifutásra sem volt rossz, de nem hiszem, hogy egyhamar újra próbálkozom vele.
offtopic
Edmond Dantes 2021 máj. 07. - 17:04:39
(34/42)
off Jane/John Doe az angol nyelvben kb. a magyar "Gipsz Jakab"nak megfelelő név.
Blindmouse 2021 máj. 06. - 21:50:36
(33/42)
Én is azt éreztem, egész jól indul, izgalmasan, de ott tört el valami amikor kinyírták a macskát. Onnantól éreztem azt hogy elfogyott a fantázia, de be kéne valahogy fejezni.. különben nem lesz belőle della.
norbertobaggio 2021 máj. 06. - 19:24:28 Előzmény Eperfa
(32/42)
Végülis. SPOILER: kiderült hogy él ugyhogy nem nekrofilia 😆
7/10
Ildikó Nóra 2020 dec. 01. - 12:54:57 7/10
(31/42)
Izgalmas, érdekes volt, még úgy is, hogy pár szereplős és végig ugyanazon a helyen játszódik. Jó volt Brian Cox-ot ilyen szerepben látni; Emile H. kellemes csalódás volt. (A vége annyira nem tetszett, más befejezést vártam.)
8/10
UncleSam 2020 okt. 31. - 22:45:06 8/10
(30/42)
Nem rossz. Érdekes.
8/10
NN1532 2019 aug. 14. - 20:47:29 8/10
(29/42)
Ez tulajdonképpen két film. Az egyik felében boncolnak (ez nem spoiler, ugye?). Az nagyon tudományos és érdekes, meg durva is. A másik fele igazi horror ismert elemekkel, fordulatokkal. Összességében elég jó. Ja, és nagyon félelmetes.
10/10
Antal Kellner 2019 ápr. 15. - 01:31:50 10/10
(28/42)
A horror kedvelőknek,csak ajánlani tudom!
Kevésbé ismert film,pedig sokkal nagyobb népszerűséget érdemelne. Jó a sztori, és az elejétől magával ragad a film hangulata. Végre egy horror,ami nem attól "para",hogy tele van ijesztgetős jumpscare-ekkel... kellőképp nyomasztó,félelmetes,és érdekes,izgalmas is.
A vége is jól sikerült. Egyedül nézve,elég para ;) Azt viszont bátran állíthatom,hogy 10/10 pontos!
9/10
ezosgk 2019 febr. 09. - 11:38:29 9/10
(27/42)
Ez nagyon jó fikm. És nem értem mit nem értenek meg sokan ebből és a sztoriból és hogy ki valójában az a csaj. Figyeljetek oda és ne tekergessétek mert nem meritek nézni akkor a párbeszédből minden kiderül igaz az hogy a főhőseink mire gondolnak. De ha komolyan veszzük hogy ezek tényleg sokat tapasztalt korboncnokok akkor el kell hinnünk amit mondanak. De mindent elmondanak.Ja és irják hogy lehetne belőle 2. rész de nekem nem hiányozna . Nemtudom mit tudna kihozni a rendező még ebből. Mindent elmondanak figyeljetek oda.
3/10
Eperfa 2019 jan. 17. - 23:34:01 3/10
(26/42)
Nem jó film. Simán sunázhatták volna – erre fölvágják...
Nincsenek már igazi férfiak.

frenchbullie 2018 dec. 31. - 06:54:28
(25/42)
Horrorféle ritkán szokott 7 körüli pontszámot kapni, ezért gondoltam megpróbálkozom vele. Az biztos, hogy a hullalány nagyon szép, az elején legalábbis, aztán már nyilván nem:) Viszont a történetet elkezdtem unni egy ponton, vagyis inkább türelmetlen voltam: derüljenek már ki a miértek!!! Ezért kb. fél óra után elkezdtem tekerni a filmet, és úgy belelendültem, hogy hirtelen vége lett. Ezért újra próbálkoztam, és végül rájöttem, mi az ábra, de annyira nem voltam felindulva ettől a filmecskétől.

Spoiler
A készítők inkább, mert szemlátomást terveznek/terveztek folytatást. Legalábbis a végső percet látva nekem ez jött le...
10/10
stupek2 2018 nov. 17. - 11:38:58 10/10
(24/42)
Akárki akármit ír, ez jó film. Szerintem horror, mivel emberi testet szabdalnak szét, és misztikus a történet miatt. Kifejezetten hozzárakott a filmhez a jó szinkronhang a zene és a kameramozgások. A film közben jöttem rá, hogy ez a film pontosan hasonlít az ŐSLAKÓ című filmhez. Ott is egy nyüzsgéssel kezdődik, majd párbeszéddé csökken a cselekmény, viszont egyre feszültebb és feszültebb a mondanivaló. Talán a szinkronhang is ugyanaz. Mikor erre rájöttem, tudtam mire számíthatok a film végén. És az lett.
8/10
InteriorLulu 2017 dec. 01. - 23:40:03 8/10
(23/42)
Szerintem sokkal inkább misztikus thriller, mint horror.

------ SPOILER -------

Csak attól, hogy a végefelé elõjönnek klasszikus jegyei a horrornak - zárt, klausztrofób terek, feltámadó hullák, ijesztõ hangok és látomások, és persze a készítõk minden igyekezete a nézõi rettegésre -, attól a film még nem lesz horror. Pláne hogy a kb elsõ kétharmada tipikus thriller, az amúgy mozdulatlan hullákkal és a boncolás véres részleteivel együtt is. Az utolsó harmadban pedig maga a rejtély, a misztikum, illetve annak a megfejtése a lényeg, és erre az évszázadokkal ezelõtti, hihetetlenül kegyetlen történésbõl eredõ misztikumra van kihegyezve az egész film is.

------- SPOILER OFF -------

Persze végülis tökmindegy, melyik mûfaji kategóriába esik, nem ez a lényeg.
A lényeg, hogy szerintem elég jó a film: jó maga ez a szinte végig a boncteremben játszódó sztori, jó a történetmesélés, mintaszerûen adagolja a feszültséget... Nagyon jó, hogy csupán két karakterre építi az egészet, a két színész játéka kiváló - Brian Cox esetében ez persze alap -, és maga a misztikus rejtély is elég érdekes, még ha messze nem is eredeti.
Nekem 8.