Téma: The Circle

1/10
st18i 2017 szept. 25. - 23:41:07 1/10 Előzmény Marosanb
(31/71)
Nem elvenni akarom az emberek kedvet, hanem megmenteni az eletukbol ket orat... Ha ez a film neked 6/10, akkor nagyon sajnallak valoszinuleg nem lattal meg jo filnet.
1/10
st18i 2017 szept. 25. - 23:26:41 1/10
(30/71)
Tisztelt Port. Hu! Mint fejlesztesi lehetoseg az oldalukon, kerem gondolkodjanak el 0 csillag megadasanak lehetosegen is - ha mas nem, ez a... Ize... Szutyok... Na ez mindenkeppen megerdemelne...
8/10
LanyUs 2017 szept. 24. - 20:19:11 8/10
(29/71)
Üdv. a jelenben! Bár ettõl még nem kell elfogadni... mi sem tesszük
sogam 2017 szept. 23. - 16:25:17
(28/71)
Felettébb gyenge alkotás!
offtopic
kissmekate 2017 szept. 19. - 21:27:51 Előzmény Gaddemon
(27/71)
"Tudják, hogy mit szeretünk, mit lájkolunk, hova megyünk"
A közeli jövõ vagy már a jelen:
- Hello. Gordon Pizza?
- Nem Google Pizza!
- Rossz számot hívtam?
- Nem uram, a Google felvásárolta a Gordon pizzát.
- Oké. Szeretnék rendelni…
- Nos uram, a szokásosat kéri?
- A szokásosat? Ismer engem?
- A hívó azonosítója szerint az utolsó 12 alkalommal pizzát rendelt sajttal, kolbásszal és vastag tésztával.
- Szuper! Ezt kérem.
- Ajánlhatok ezúttal rukkolás ricottás pizzát szárított paradicsommal?
- Nem. Utálom a zöldségeket.
- De a koleszterin szintje nem megfelelõ.
- Honnan tudja?
- A subscribers guide-on keresztül. Rendelkezésünkre állnak az ön vérvizsgálati eredményei az elmúlt 7 évbõl.
- Rendben, de nem akarok ilyen pizzát, már bevettem a gyógyszeremet.
- Nem szedi rendszeresen a gyógyszerét. Mindössze egyetlen 30 tablettás dobozzal rendelt 4 hónappal ezelõtt a Drugsale Networktõl.
- Másik gyógyszertárból vettem a többit.
- Nem találom a bankkártya tranzakciók között.
- Készpénzzel fizettem.
- De nem vett fel ennyi készpénzt a bankjából.
- Máshonnan is van készpénzem.
- Nem találom az adóbevallásában, hacsak nem szürke módon jutott hozzá.
- Mi van?! Elég! Herótom van a Google-tõl, a Facebooktól, a twittertõl, a WhatsApptól. Elmegyek egy szigetre, ahol nincs internet, se mobil, se senki, aki kémkedne utánam.
- Értem uram, de meg kell újítania az útlevelét, mert 5 hete lejárt…
k11zoltan 2017 szept. 18. - 22:59:57
(26/71)
Korszerû témát dolgoz fel, ez a gyenge és kiszámítható film.
Matthias 2017 szept. 16. - 22:12:48
(25/71)
Tom Hanks zseniális ebben a filmben, fantasztikusat alakít.
10/10
bundi8 2017 szept. 16. - 20:40:34 10/10
(24/71)
Ijesztõ, hogy ez szinte a jelen! Waze 10/8
7/10
Bonnie 13 2017 szept. 14. - 11:49:48 7/10
(23/71)
Közöttük*.
7/10
Bonnie 13 2017 szept. 14. - 11:49:23 7/10
(22/71)
Igaz a film végén fényderül arra hogy a kör feltal`alójânak is van titkolni valója de végig megvezeti az embert elhiszed neki minden szav`at sznte iszod és erre meg kiderül hogy õ a legsunyibb ember közöttünk.Mindenesetre tanulságos film volt .
7/10
Bonnie 13 2017 szept. 14. - 11:46:52 7/10
(21/71)
Sztem az hogy a csúcstechnologu`aknak köszönhetõen belel`athatunk m`asokhétköznapjaiba nem feltétlenül rossz .Érdekes hogy a film szinte végig civilemberek életébe lesnek be vagy bûnözõket kapnak el keresõprogramok segítség^evel ez mind szép és jó na meg hatékony de mégsem olyan kellemes és jó ha belelátunk a masik e-mail-be titkos beszélgetéseibe fõleg annak nem aki a vezetõjük .Vagyis egy civil ember meg egy börtön töltelék életébe belelehet lesni de a legfõbb vezetõkébe meg nem !?
8/10
Gaddemon 2017 aug. 21. - 14:42:47 8/10
(20/71)
Ijesztõen valóságot képet mutat a film. Fullasztó, nyomasztó volt nézni. Ha az ember belegondol, ma sem vagyunk sokkal lemaradva attól, amit ábrázol. Az internet mindenhol ott van, okostelefon, okos tv, okos hûtõ... Tudják, hogy mit szeretünk, mit lájkolunk, hova megyünk, stb. A mindent bekamerázást persze lehet azzal indokolni, hogy az emberek biztonságát szolgálja, de a végén több rosszal jár, mint ami elõnye van. Nagy színészi játék persze nem volt a filmben, de attól még nagyon is jó volt.
Urquidez 2017 aug. 11. - 14:00:19
(19/71)
Spoiler
A film végén a csaj ahogy ül a kenuban, körülveszik drónok, és figyelik. Ez nem tûnik intim dolognak, amennyiben az intim, az magányt, vagy egyedüllétet jelent. Én erre gondoltam. A holokauszt bemutatása, még nem propagálása annak. De az, hogy a csaj azt magyarázza, miért is jó, hogy minden nyilvános mindenki elõtt, az már erõsen propaganda szagú.
Spoiler
Gilike 2017 aug. 11. - 12:13:05 Előzmény Urquidez
(18/71)
Akkor az a film, ami a holokausztról, a boszorkányüldözésrõl, a nemi erõszakról stb. szól, az mind-mind ezen jelenségek propagandája is egyben? A Kör ugyanis épp az ellenkezõjét üzeni annak, mint amit megfogalmaztál.
8/10
NN1532 2017 júl. 24. - 18:35:22 8/10
(17/71)
Nekem nagyon tetszett a film egész a végéig. Nagyon nyomasztó (és igaznak tûnõ) jövõképet mutatott. Állati tanulságos lehetett volna, ha a befejezést másképp írják meg.

SPOILER-szerûség
A magányos ember forradalma szerintem el kell, hogy bukjon. Hiteltelenné lehet tenni bárkit egy pillanat alatt. A hatalom, pláne a filmben vázolt erõsségû, simán megoldja, hogy a végsõ felvetés ne valósulhasson meg. Például egy terem elsötétítésénél talán többre is képes. Arról nem is szólva, hogy a végsõ felvetéssel nem tudok azonosulni.
5/10
kocsonya01 2017 júl. 04. - 02:31:08 5/10
(16/71)
Gyenge és unalmas a film, hiába keresek pozitívumokat, nem találok. Lassú, vontatott, izgalom semmi! Nagy jóindulattal 5/10!
Urquidez 2017 júl. 02. - 21:52:22
(15/71)
Most láttam, jó a film, az üzenete már kevésbé.

Spoiler
Szóval legyen minden nyilvános mindenkirõl, mindenkinek... ÉS ez miért jó? Nulla intimitás, nulla magánélet, nulla titok, nulla személyes szféra? És e mellett kampányol maga a film.... A testbe chip beültetés is már karnyújtásnyira van, a közösségi oldalak egyre jobban hétköznapiasodnak, a következõ lépés az a "felhõ" lesz, és utána Szép új világ, Aldous Huxley-tõl. Valóban ez lenne a jó az emberiségnek ? Vagy ez a Game over. Ez a jó kérdés.
spoiler

7.
Judit H. 2017 jún. 30. - 01:29:47
(14/71)
En csak a konyvet olvastam, epp most fejeztem es iszonyatosan kikivankozik a velemenyem. A filmet rogton latni fogom, remelem ubereli ezt a hulladekot - mar megbocsasson nekem Dave Edgers, de a konyve szamomra nem ert meg 13.99lb-et. Utolag belatom: kolcson kellett volna kernem.

*Spoiler*

- Abszolut kiszamithato a sztori. Pl Mar akkor tudtam, hogy Kalden nem mas, mint Ty, miutan eloszor talalkoztak es Mae nem tudott ratalalni. A konyv vegeig kellett varnom, hogy a nyilvanvalo bekovetkezzen.
- Agyapasztoan unalmas elso 200 oldal.
- a fohos, Mae egy vegtelenul ostoba, iszonyuan ellenszenvesse váló vegleny.
- Azok, akik kozel allnak a karakterehez es mas a velemenyuk, egyszeruen kigyomlalja az eletebol, mert azt mondja neki egy vadidegen, hogy muterek tevednek?
- Mercer halala teljesen folosleges volt. Semmi ertelme nem volt dramaturgiai szempontbol.
- Annie bekomal. Semmi magyarazat. Semmi.
- osszessegeben benak a karakterek, eroltetettek a parbeszedek es az interalciok. Semmit sem magyaraz meg a konyv. A sajat teteleit sem. Egyetlen szemszogbol ir le mindenkit. Ha fel is merul egy kerdes az illeto kapcsan benned, nyugodj meg, nem kapsz valaszt ra.

Biztosan nagyon csecse a kampusz. Mae pedig elmondhatatlanul tenyerbemaszo es bicskanyitogatoan irritalo karakterre fejlodik kb a konyv felere. Amint a nyakaba veszi a kamerat.
main 2017 máj. 08. - 08:18:20
(13/71)
Elszalasztott lehetõségnek gondolom ezt a filmet. Nyilván többen leírták már elõttem - nincs igazán idõm végigolvasni -, hogy sokkal de sokkal többet ki lehetett volna hozni az alaphelyzetbõl. A téma ugyanis kimondottan érdekes, és szerintem nincs ember, akinek a film nézése közben a Facebook ne jutott volna eszébe. Nekem is többször.
A másik problémám a következetlen történetvezetés volt.
SPOILER
Nem értettem már azt sem, hogy miért sírt a fõszereplõ a kajakjában a vízen, de azt még ráfogtam arra, hogy biztos azért, mert beteg az apja. Nem értettem, hogy ki ez a rejtõzködõ alapító, és ha mindenkinek 100%-os valós énje van, akkor hogy a búbánatba\' nem ismeri fel arcról õt senki? És nemár, hogy a tökéletes átvilágítós rendszert ki lehet úgy játszani, hogy levesszük a titkos ajtó elõtt a karkötõnket, és utána senki nem jön rá, hogy ott jártunk. A fõszereplõnek a politikus teljes átláthatósága már kicsit sok, de azért õ minden gond nélkül és lelkesen vállalja, és úgy tûnik, hogy neki magának egyáltalán nem gond ez az egész, csak akkor és csak az, hogy a szülei intim pillanatait megmutatta a világnak. Azt fõleg nem értettem, hogy a végén mi az, amit ez az alapító pasi megtalál, és átad a fõszereplõnek? Mit küld szét mindenki telefonjára a nõ? Nagyon összecsapták, egy érthetetlen katyvasz lett így történet végébõl, elõzmény, indok, következmény nélküli cselekmény.
A karakterek sem kidolgozottak sajnos, az egyes jelenetek pedig annyira direktben túlják bele az ember arcába az idiotizmust és a közhelyeket, hogy az már fájdalmas. A \"jaj de zárkózott vagy, töltsél fel magadról minden adatot lécci\" kollégáktól elkezdve a menõ csaj lecsúszásáig, aminek semmilyen látható/érthetõ indoka nincsen, viszont remekül megmutatják a leépülését azzal, hogy elegáns ruhák helyett mackófelsõt kezd hordani és karikás a szeme alja.
SPOILER VÉGE
A film ugyanakkor egy igen fontos gondolatot felvet azzal, hogy a cég vezetõje minden egyes radikális újítást meg tud okolni, biztonsági kérdést csinálva belõle. Ez ma is így megy, csak (még?) kicsiben. Add meg a telefonszámodat, email címedet, anyád nevét, szkenneld be a személyi igazolványodat, azonosíttasd magad a telefonodon az ujjlenyomatoddal.... a te biztonságod érdekében.
5/10
8/10
Marosanb 2017 máj. 07. - 17:03:13 8/10
(12/71)
Szerintem ez a film megérdemelne egy erõs hatost. Tény, hogy sokkal jobban is meglehetett volna csinálni - de fontos problémákat tárgyal, koherens, megvan a maga ritmusa. Azért öt alatti értékeléseket nem érdemel meg.
Elõfordul velem, hogy egy-egy film nagyon nem tetszik nekem - én ilyenkor inkább tartózkodom az értékeléstõl, hogy ne vegyem el mások kedvét egy számukra esetleg élvezetes moziélménytõl.
Mert tisztában vagyok az ízlés-faktor esetlegességével.

Szóval szerintem ez a film megérdemel 10-bõl hat pontot.