Téma: The Crown

10/10
Tibor72 2023 jan. 07. - 23:11:00 10/10
(20/20)
Akárki akármit mond, ez a sorozat a minőségi fajtából faló. Felesleges azon tűnődni, hogy mennyire hű a történelemhez. Természetesen, azok a történések a királyi családdal, amelyek köztudottak voltak, azokat nem lehet megmásítani. Mellesleg, úgy tudom, a film sorozat készítésében segítségre voltak a királyi udvar egyes belső, bizalmas emberei is. Emiatt nem lennék meglepve, ha egyes privát történések kísértetiesen hasonlítanának az eredetire, illetve a film készítői "ráéreztek" volna a "fikciós" részek valóságára. Természetesen, a királyi család kötelező reakciója mindig is az volt, hogy az egész kitaláció, semmi köze a valósághoz. Természetesen a sorozat nem tudja pontosan visszaadni, szóról-szóra mindazt, ami elhangzott közöttük, de az sem igaz, hogy az egész csak fikció, kitaláció. Az közismert események mentén az egész történet szépen felépíthető és a hiányzó részek, a királyi udvar "szakértőinek" segítségével, valóság közeli módon rekonstruálható. Maga II. Erzsébet mondta egyszer, hogy vannak benne részek, amely nem úgy történtek, ahogy. Vannak benne részek...
7/10
Bodkamano 2023 jan. 02. - 04:05:25 7/10 Előzmény kovacs.erika64@hotmail.co
(19/20)
Azert nem annyira a valóságot mutatja be. Inkább megy a nyafogas. Ez a VIII Edward peldaul az ősmintaja Margaretnek, Károlynak (majd a későbbiekben meg Harrynak stb.), holott régebben kepesek voltak szetvalasztani a házasságot meg a szerelmet(hatalmas botranyok voltak III Györgytől Viktória királynőig es ezert is hoztak az 1772-es meg egyeb hazassagi
törvenyeket, szabályokat(pl egy regensherceg a jamaikai szeretojevel elt, hanyagolta a feleseget stb.). Benne van ebben, hogy az emberek nem akarnak fizetni hatalmas penzeket olyanoknak, akik szerelembol hazasodnak jöttmentekkel politikai erdekek helyett. Ez a Harry herceg pl csak egy vacsorara(2013) a haverokkal kifizetett 26 000 fontot(8 millio forint), ami egy segedmunka egesz evi bére volt(pincér haverom mesélte, hogy náluk megfordult egy posh étteremben). Ezt szépen titkolja a film csak ugy csinal mintha irigy kisemberek meg kommunistak hőzöngenenek. Margaret, Karoly, Harry stb lemondhattak volna a pénzről(+utobbi az evi 5-6 millio fontba kerulo testorsegrol) es elmehettek volna dolgozni, de sir a szajuk. Diana is tudta, hogy tenyeszkancanak kell, es melyik nő ne szülne meg a kovetkező kiralyt?? Ezek szepen megmasitva(de azért értő embernek érthetően) benne vannak a filmben.
7/10
Bodkamano 2023 jan. 02. - 03:47:31 7/10
(18/20)
En meg az első 3 evadnal tartok. Szerintem mestermunka! Persze tortenelmietlen hülyeségek is vannak benne, meg tul koran es hirtelen oregitettek meg a regebbi szereplőket, de a dramaturgia stb nagyon jo. Gondolom most jonnek a nyálas Dianas reszek. Eddig is szebbek es vaganyabbak a szereplok, mint a valosagban(Ann hercegno stb.). Viszont Karoly bevezetese szep volt, Kamilla a sorozatban egy trampli, holott valojaban egy vekony testfelepitesu nő. Azt sem hiszem, hogy ekkora balf.. ok a kiralyfiak, szerintem krvztak rendesen
boil54 2022 nov. 22. - 17:08:49
(17/20)
Nézi valaki az 5. évadot? Teljesen ledöbbentem, hogy Károly itt egy jóképű, Kamilla szép arcú, csinos nő, Diana pedig egy gülüszemű, rendkívül ellenszenves, nagyon sovány, amit még ki is hangsúlyoznak az ujjatan ruhákkal. Mintha az lenne a cél, hogy Károly trónra kerülését segítsék, fogadja el a nép, és felejtse a 25 évvel ezelőtti botrányt, amikor szinte a halálba hajszolták Dianát. Dodi Al Fayed egy drogos szoknyapecér, Diana egy hisztis, aki a monarchia bukását akarja.
Mintha a nézők agyát akarnák átmosni ezzel a valóságot sokszor átírt sorozatban.
Rozsda Marta 2022 nov. 12. - 21:37:28
(16/20)
a sorozatban Kamilla nem is akart Karolyhoz menni siman hozzamehetett volna mert meg nem volt hazas , de neki jobban tetszett a masik srac. amugy jol tette hogy szerelembol valasztott. neki csak Karoly rajongasa kellett. felrerakta kesei busas nyugdijasevekre amugy idegesito, hogy nem hasonlo tipusu szineszeket raktak be a fiatal Karoly még hasonloan hozta a luzer testtartast is majd beraknak egy cool idosebb karolyt.. a fiatal Diananak meg nem volt kedves arca ami vegulis adta a fagyos hangulatot koztuk. amugy egyik karakter se volt szimpi ha ez volt a cel..max a langaléta Diana, de kicsit semmilyenre sikerult. Az oreg Erzsebet szemeit nem birom nezni nem tehet rola de inkabb lett volna mellekszereplo :P Erzsebet martirkodik tobbszor is, hogy el kellett fogadnia a tront a nagybacsinak 3szor felroja hogy meg se koszonte kozbe a huga epekedve csinalta volna helyette... az egeszet a huga miatt csinalta h csak azert se legyen boldog muhaha semmi ertelme nem volt hogy megtiltotta neki azt a hazassagot 3napig irtak volna rola azt annyi de mar eleve irtak roluk.. milyen dolog nem a csaladot valasztani..nem fer hogy egyedul az o hazassaga volt oke, de lehet nem sok idot toltottek egyutt..
10/10
Leslie67 2021 dec. 01. - 21:43:44 10/10 Előzmény baromarc666
(15/20)
Egyetértek. A feleségem unszolására fogtam bele, de eddig nem bántam meg. A sorozat tisztességes ipar munka, kiváló fényképezéssel, kiváló színészettel, kiváló dramaturgiával és dialógusokkal. Nagyon-nagyon magasra tették vele a mércét. Nem is értem miért engedték leforgatni, hiszen a misztikum csinálást mutatják be vele. Csakhát, a hétköznapi felületesen gondokodó és élő embernek istenek és királyok kellenek. Sajnos a ma élő emberi populáció többségének hiába van okos telefonja, gondolkodásilag nem különb, mint egy középkori tanulatlan ember.
6/10
itsme1 2021 ápr. 24. - 09:26:57 6/10
(14/20)
Elgondolkoztam azon, ha ezt a filmsorozatot úgy nézzük, mint valami fikciót, és nem egy sokak érdeklődésre számot tartó királyi család belső titkait feltáró filmet, akkor is ilyen magas pontszámon állna? Nem hinném. Végtelenségig vontatott film, csupa ellenszenves karakterrel, félhomályban.
Miután megnéztem az utolsó évad záróepizódját, fogalmazódott meg bennem a lényeg: A világ leghíresebb celebcsaládjának életét kukkolhattuk évtizedekre visszamenően, aminek a végén VV Erzsi és VV Karcsi ráteszi a jelet az új villalakóra VV Diánára.
sadrok 2021 jan. 15. - 17:39:25 Előzmény Puzsér Róbert kritikus
(13/20)
Igazából nem értem, ez mire volt jó...
offtopic
Edmond Dantes 2020 dec. 12. - 16:37:45 Előzmény Towner
(12/20)
Ezen az alapon a főbűnös VIII. Edward. Ha nem pont egy Mrs. Simpsont vesz feleségül, maradhat a trónon. Más kérdés, hogy erősen németbarát azaz akkor nácibarát volt. Kamilla pedig végül mégiscsak hozzámehetett Károlyhoz = a házasságok valóban az égben köttetnek, legfeljebb pár évtized késéssel...
9/10
Towner 2020 dec. 12. - 13:45:56 9/10 Előzmény kovacs.erika64@hotmail.co
(11/20)
Spoiler
Karoly apja volt a fobunos Karoly eletenek alakulasaban, o kuldte a katonai iskolaba 5 evre. Karoly hogy nevezte ezt az idoszakot...az abszolut pokol. Fulop kiharcolta Erzsebet elleneben hogy ebbe az (ugynevezett) iskolaba jarjon. Egesz eletere meghatarozoak voltak ezek az esemenyek.
Kesobbiekben ha Camilla, Karolyhoz ment volna, akkor a tortenelem teljesen mashogy alakul Angliaban...ki tudja.
10/10
kovacs.erika64@hotmail.co 2020 nov. 29. - 11:34:32 10/10
(10/20)
Nos most érek a végére a 4.évadnak.Aki tudja nézze végig a 10 epizódot.Most csúcsosodik ki valójában Károly és Diana tragédiája a házasságuk folyamán. Karoly egész életére rányomja a bélyegét anyjának a gyerekkorában elkövetett bűnök a nem szeretés ,a magány,és a folyamatos lenézést amit el kellett viselnie a királyi udvarban,és később a bentlakásos iskolában is.Nos aki végignézi az pontosan látni fogja hogy nem véletlenül költözött el Harry herceg és Meghan Merkl a királyi család közeléből.
9/10
szucsgyula 2020 nov. 19. - 15:18:47 9/10 Előzmény kovacs.erika64@hotmail.co
(9/20)
November 15-én került fel a Netflixre. ;)
10/10
offtopic
kovacs.erika64@hotmail.co 2020 jún. 07. - 16:52:02 10/10
(8/20)
Lehet tudni mikor lesz a 4. évad elérhető??
10/10
offtopic
kovacs.erika64@hotmail.co 2020 jún. 01. - 13:15:39 10/10
(7/20)
Most nézem a 3-ik évadot.Ajánlom aki eddig nem látta.Nálam 10/10 pont. Az egész sorozat bemutatja a valóságot, amiről sokan csak a média útján értesültünk.
10/10
baromarc666 2020 ápr. 13. - 21:05:44 10/10
(6/20)
Az egyik legjobb sorozat, amit valaha láttam
10/10
KDBianka 2020 ápr. 04. - 19:44:42 10/10
(5/20)
Imádom, pláne a fiatal Erzsébet és Fülöp ????
Várom a 4. évadot!
9/10
Towner 2020 febr. 19. - 12:27:38 9/10
(4/20)
Igényes
10/10
Baaabiii 2020 jan. 26. - 22:18:14 10/10
(3/20)
????
10/10
János Csicsák 2019 nov. 07. - 13:09:14 10/10
(2/20)
ajánlom, mindenkinek, nagyszerü alkotás.
10/10
kmera 2019 aug. 30. - 22:09:21 10/10
(1/20)
Hibátlan.