9/10
Zombermann 2017 aug. 10. - 18:45:38 9/10
(10/70)
Szerintem aki fanyalog, biztosan nem olvasta a könyvet. Minden egyes jelenet a könyvbôl van, persze nem ugyanabban a sorrendben, nem pont ugyanúgy. Nem hiszem, hogy a teljes storyból lehetett volna jobb feldolgozást csinálni. Minden színész telitalálat. Remélem megnézzük annyian (az ostoba kritikák ellenére is), hogy legyen belôle sorozat. A pennywise felirat nekem is felt^unt, de annál jobban örültem a Blaine utalásoknak és a legelején a Tet Corporation feliratnak
mozitekercs 2017 aug. 07. - 21:47:17
(9/70)
Valaki összefoglalná, hogy mi maradt ki a könyv történetébõl, persze nagyon vázlatosan?
8/10
csiguszmano 2017 aug. 07. - 15:37:21 8/10
(8/70)
Jót szórakoztam, jó az alapsztori, a fõgonosz karakter is. A színészek viszik el a hátukon. Ennél azért többet ki lehetett volna belõle hozni, ha megeröltetik magukat. Szerencsére a könyvet nem olvastam mert akkor brutál elvárással mentem volna be és azt gondolom nem üti meg. Talán a Narniához hasonlítanám, ahhoz mérten gyengébb... Összességében mégis tetszett a fentiek meg a hangulatvilága miatt.
Yve 2017 aug. 06. - 19:13:43
(7/70)
Nem tudom tetszett volna-e, ha nem olvasom az egész történetet. Elfogult vagyok mert tudom mi maradt ki (kb minden..) A páromnak tetszett, õ nem olvasta, azt mondta szerinte kerek egész volt a sztori. Nekem olyan volt mint találkozni egy rég látott kedves ismerõssel aki kicsit megváltozott. Kicsit nagyon. Legszívesebben újraolvasnám az egészet. :-D
Lehet hogy SPOILER:
Más is észrevette a nagy leomlott Pennywise felíratot a régi vidámparkban?
3/10
belala 2017 aug. 04. - 17:24:22 3/10
(6/70)
Laposkás higfosika limonádéba csomizva. Illik az utóbbi trendekbe, amiket a Csodanõ, meg a Valéria is hordozott, de itt legalább a karaktereket karakteresebb szinészek játszották, nem csenevész és petyhüdt idióták. Sajnos a sztórin nem tudtak már lökni, igy ez azon teljesen elhasalt. De legalább a hangulata nem rossz.
5/10
main 2017 aug. 03. - 21:44:43 5/10
(5/70)
Most jövök a moziból, megnéztem.
Nos.... a film maga nem rossz - igaz, nem is jó. Olyan szódával elmegy. Közepes, vagy maximum erõs közepes.

A gond - számomra - inkább az, hogy ennek a filmnek a világon semmi köze nincs a könyvhöz. Elmondom, mit emeltek át a valódi történetbõl: két fõszereplõt a négybõl, a címet, és néhány ikonikus mondatot. Slussz. A történetbõl semmit, de semmit. Egyetlen nyavalyás jelenetet _sem_ ültettek át filmre a 7 kötetbõl! (Oké, vannak hasonlító jelenetek, aki olvasta, az felismeri ezeket, de ennyi.) Sem a történetvezetés, sem a szereplõk indíttatása, sem a végkifejlet, semmi nem stimmel. Egyszerûen írtak egy új filmet, és ennyi, és azt sem csinálták meg kiemelkedõen jól.
5/10, de csak azért az egyért, mert SK az mégiscsak SK.
JerkySultan 2017 júl. 26. - 18:57:59
(4/70)
Roland fekete, Susan meg fehér. Gratulálok hálivúd. Mindent tönkre kell tenni, még egy tökéletes alapanyagot is.
5/10
main 2017 máj. 09. - 20:21:23 5/10
(3/70)
A fimet, mivel még nem mutatták be, nem tudom értékelni, azonban láttam az elõzetest tegnap - és nem gyõzött meg.
Stephen King nagy rajongójaként természetesen olvastam a könyveket, amibõl a film készült. Nyavalygásom tárgya az, hogy ez egy heptalógia, azaz hét kötetbõl álló regénysorozat. A film meg lesz két, maximum három órás. A trailer és a szereplõk listája alapján két nagyon fontos fõszereplõt kihagytak: Eddie Deant, és Susannah-t(Deant). És persze Csit, a szõrmókust. És a trailer alapján Jake hozza át a mi világunkba Rolandot, akinek ráadásul megvan mind a tíz ujja, tehát akkor gondolom a homárszörnyek is ugrottak, és még sorolhatnám, mi minden.

Ez kicsit olyan, mintha a Gyûrûk urát leforgatták volna egy egyestés filmben úgy, hogy Csavardi Samu, Aragorn és Gollam kimaradnak a buliból, és a film másfél-két órájában Frodó elmegy egyedül Mordorba és bedobja a gyûrût - vége. Az is film lett volna, és már csak a címe miatt is milliók mentek volna ez megnézni, de micsoda különbség lett volna az ismert végeredményhez képest!
Stillnes 2017 jan. 01. - 18:25:16
(2/70)
Vajon miért lett a filmben Roland fekete?
sornersby 2016 júl. 05. - 13:29:46
(1/70)
Stephen King 30 éven keresztül 8 könyvet írt a Setét Torony-sorozatban, hosszú huzavona után pedig elkezdik forgatni a filmadaptációt, méghozzá Matthew McConaughey és Idris Elba fõszereplésével.

1982-ben jelent meg elõször A Setét Torony I: A harcos, amit azóta 2012-ig bezárólag még hét kötet követett (A hármak elhívatása, Puszta földek, Varázsló és üveg, Callai farkasok, Susannah dala, A Setét Torony, Átfúj a szél a kulcslyukon) a sorozatban. King legfontosabb alkotása a fantasy, a western és a sci-fi elemeibõl táplálkozik, és egy Roland Deschain nevû harcos világokon át vezetõ történetét meséli el, akinek célja, hogy eljusson a címbeli toronyig. Nagyjából tíz éve folyamatosan szó van arról, hogy valamilyen formában (tévé vagy mozi) filmre viszik a nagyszabású sztorit, korábban olyan nevek próbálták megvalósítani, mint J.J. Abrams vagy Ron Howard. Most viszont valósággá vált az adaptáció: ezt maga Stephen King jelentette be februárban a Twitterén.

King és a film társíró-rendezõje, a dán Nikolaj Arcel az Entertainment Weeklynek beszélt a filmrõl: "A film in medias res kezdõdik, a történet közepén a legeleje helyett, ami a rajongókat kicsit dühítheti, de majd megbékélnek" - mondta King a lapnak.

A két fõszereplõ, Roland szerepében Idris Elba, míg õsi ellensége, A Feketébe Öltözött Ember szerepében Matthew McConaughey tûnik majd fel, Arcel mellett forgatókönyvíróként jegyzi A Setét Torony-filmet Anders Thomas Jensen (Ádám almái, Férfiak és csirkék), Jeff Pinkner (Alias, Lost) és Akiva Goldsman (Egy csodálatos elme, A Da Vinci-kód) is, a producerek közt pedig ott van a Ron Howard-Brian Grazer páros is.

Bemutató dátuma: 2017. február 17.