9/10
jackasszoli 2012 szept. 01. - 09:52:36 9/10
(245/485)
Antonio Banderast akkor is hiányoltam a filmbõl! :)
Sz. Péter 2012 aug. 31. - 23:28:51
(244/485)
Mert, az elsõt nem láttad?
Akkor ettõl mit vártál? :)
tomeeee 2012 aug. 31. - 23:00:30
(243/485)
Jó volt a gyermekkorom nagy sztárjait így együtt látni. Chuck Norris belépõje és Arnold Schwarzenegger ajtó letépése eredeti volt. Azoknak akik ezeken a sztárokon nõttek fel, ez a film nekik egy jutalomjáték. Ezek a színészek mozikat tömtek meg 20-30 évvel ezelõtt, ha akkor csinálták volna meg ezt a filmet, akkor tömegsiker lett volna.
CTU 2012 aug. 31. - 22:47:50
(242/485)
Szinte teljesen egyetértek veled!

Az elsõ komolyabbnak és akció tekintetében reálisabbnak tûnt.
Van Damme, Norris, Seagal és Snipes mehetett volna az elsõ részbe Austin-Couture-Rourke-Zayas helyett és akkot tökéletes lett volna minden, és folytatásról nem beszélni!

Egyetlen, A, elsõ és utolsó akció a legnagyobbakkal! Az lett volna a legszebb!:)
offtopic
Csonger 2012 aug. 31. - 22:44:30 Előzmény Mr.Robin11
(241/485)
Amit a spoiler után írtál, annak minden betûjével 100%-ig egyetértek.
Csonger 2012 aug. 31. - 22:41:31
(240/485)
Ja, és még valami!
Jet Li akciójelenetét látva Vitéz László jutott eszembe, aki palacsintasütõvel csépelte az ördögöt. :D
Csonger 2012 aug. 31. - 22:35:47
(239/485)
Ez már szinte inkább vígjáték, mint akciófilm.
Egy vígjátékot pedig nem muszáj mozivásznon megnézni, annak elég a képernyõ is.

SPOILERek következhetnek

Ami tetszett:
- Lundgren figurája most is nagyon jó volt, a legjobb poénok õhozzá köthetõk.
- Van Damme igenjól alakította a gonosz karaktert, jól állt neki ez a szerep.
- Carpenter csodás dekoltázsa és jóféle asszonyos csípõje üdítõ látványt nyújtott.
- A repülõ orrán a mikulásos rajz is vicces (bár nem eredeti az ötlet, láttam már ilyet).
- Amikor Svarci megjelenik a bányagép ajtajában, egy pillanatra a Terminátor zenéje hallható.
- Úgy láttam, a trailer óta javítottak Svarci ajtóletépõ jelenetén, most mintha élethûbb lett volna a trükk.
- Norris 72 éves kora ellenére alig néz ki 50-nek, le a kalappal!

Ami nem tetszett:
- Tényleg szemcsés volt a kép.
- Svarci, Norris és Willis alig szerepelt többet, mint amennyit a trailerekben láthattunk belõlük.
- A szinkronrendezõ elfelejtette, hogy az elsõ részben Church-öt Templomnak hívták. Engem zavar, ha azonos szereplõt egy film folytatásában máshogy hívnak (pl. Ördög jobb és bal keze: Bumburnyák => Bambino).
- Svarci, Willis és Norris inkább bohócok voltak, a filmes múltjukra való utalásaik hiába jópofák, elvették a film komolyságát.
- A filmvégi hentelés meg sem közelíti az elsõ részben látott vilenai mészárlást.
- A neves harcmûvészek közül sokan meg sem villantották a tudásukat. Norris, Lundgren, Adkins... Egyikük sem brillírozott. Van Damme legalább bevitt egy rúgást Hemsworthnek meg kettõt Stallonénak.
- Li hárommondatos szereplés után egyszerûen kiugrott a filmbõl. Legalább a film végén mutathatták volna, hogy ismét csatlakozik a csapathoz.
- Willis meg Svarci idõrõl idõre felbukkant megmenteni õket. De egyáltalán hogy kerültek oda? Honnan tudta pl. Svarci, hogy a fiúk a bányában dolgoznak és bennragadtak?
- A Norrisnál 7 évvel fiatalabb Svarci 17-tel idõsebbnek néz ki nála. El nem tudom képzelni, hogy fog játszani a Terminátor 5-ben.


Konklúzió: poénok terén ez jobb az elõdjénél. A konfliktust okozó megható jelenet ellenére az egész film egy komolytalan bohóckodás nagy fegyverekkel.
Látványos verekedések és elfogadható történet tekintetében az elsõ rész egyértelmûen jobb. Az egy akciófilm. Ez egy komédia.

Egyet mondjatok meg: a bánya mélyén miért kell napszemüveget hordani?
CTU 2012 aug. 31. - 21:44:38
(238/485)
Hát én bizony most néztem meg moziban a filmet!

Abba a hibába estem, hogy túl sokat vártam tõle, és így egy picit (de tényleg csak egy picit) csalódás volt.
Mindentõl függetlenül, nagyon nagy érzés volt ennyi nagy nevet egy filmben látni!!!

Izgalmas nem volt, mert ennyi nehézfiú mellett nincs mitõl félni!:):)
Akció volt benne szépen, a maga '80-90es évek feelingje szerint!
Poénok, beszólogatások egymásnak, néhol elég ütõs volt, valahol már nagyon erõltetett!

Továbbra is azt mondom, hogy a legjobb karakter Dolph Lundgren.
Chuck Norris és Van Damme tényleg feldobják a filmet, jó választás volt.

SPOILER:
*Legyünk õszinték, a végén a Stallone-Van Damme bunyó nem volt valami kemény!:( és szerintem nem vagyok egyedül, aki hiányolt legalább egy igazi vandamme-os fejelést!!!!!!:)
SPOILER VÉGE

Megérte megnézni, jó volt, de csak annak ajánlatos, aki az õ filmjeiken nõtt fel, mert a NOSZTALGIA-FAKTOR az egyetlen igazi érdeme ami miatt megállja a helyét a mai akciómozik sûrûjében!
Kovács kolléga 2012 aug. 31. - 20:20:03
(237/485)
Szuper volt a film (a kisebb hibák pedig nem érdekelnek).

10/10
fmaci38 2012 aug. 31. - 17:12:57
(236/485)
jutalomjáték a harcos legendáknak, kár hogy az elsõ, a legnagyobb, Bruce Lee nem él és nincs itt.
jelenleg a legnagyobbak Chuck Norris és Svarci.
A film király, hogy gyenge a sztori kit érdekel, ennyi menõt egy helyen az életben nem látsz, sokat köszönhetünk nekik, és hála Slynak összejöttek. remélem sok folytatása lesz. Az egymás ugratása, a humoruk pedik pazar. ajánlom mindenkinek aki szereti a harcot.
10/10
offtopic
Kendy 2012 aug. 31. - 14:47:10 10/10
(235/485)
Huuuu igazad van!
:)
Kihagyhatatlan lenne!
Most olvasom a fórumot az elejétõl.
Mások is mondtak még neveket amik nekem eszembe se jutottak volna pedig nagyon csípem õket!
:)
PL Jean Reno,Sean Bean,stb....
10/10
offtopic
Kendy 2012 aug. 31. - 14:44:40 10/10 Előzmény m.kaladze
(234/485)
Nagyon klassz a lista!
:)
Tetszik nagyon!
:)

Bárcsak a 3.-ban a többiek mellett õk is feltûnnének.
Szerintem még lehetnének még /legalábbis én örülnék neki/!
Itt van még pár ötlet:

Eddie Murphy
Michael Keaton
Lorenzo Lamas
Christopher Lambert
Danny Trejo
Bolo Yeung

Aztán még szerintem jó ötlet nem igazán akció-sztárok de szuper színészek és jól tudnak genyát alakítani.
Harvey Keitel
Christopher Walken
Jack Nicholson
10/10
offtopic
Kendy 2012 aug. 31. - 14:37:57 10/10 Előzmény m.kaladze
(233/485)
Nagyon klassz a lista!
:)
Tetszik nagyon!
:)

Bárcsak a 3.-ban a többiek mellett õk is feltûnnének.
Szerintem még lehetnének még /legalábbis én örülnék neki/!
Itt van még pár ötlet:

Eddie Murphy
Michael Keaton
Lorenzo Lamas
Christopher Lambert
Danny Trejo
Bolo Yeung

Aztán még szerintem jó ötlet nem igazán akció-sztárok de szuper színészek és jól tudnak genyát alakítani.
Harvey Keitel
Christopher Walken
Jack Nicholson
MADÁR8 2012 aug. 31. - 14:21:03
(232/485)
azért Sly már nem igazán villog a nevekkel! John Rambo, Rocky Balboa, Marione Cobretti, Kit Latura......most meg tessék Barney Ross, Lee Christmas, Hale Ceasar, Church, Yin Yang.........van Dammé volt az egyetlen jólhangzó név a filmben: Jean Vilaine..........Agyalhatott volna még egy kicsit a többin
10/10
offtopic
Kendy 2012 aug. 31. - 14:08:22 10/10 Előzmény Kovács kolléga
(231/485)
Ns az nagyon jó lenne!
:)
Legalábbis nekem tetszene!
:)
Hallottam olyan verzióról is,hogy még Clint Eastwoodot is megpróbálják rávenni 1 cameora.
Speciel én még örülnék Steven Seagalnak is nagyon mert imádom.
10/10
offtopic
Kendy 2012 aug. 31. - 14:05:25 10/10 Előzmény Csonger
(230/485)
Gondolom õket azért nem eresztették össze mert már 2 filmben is verekedtek egymással.
Tökéletes Katona 1 és 3.
9/10
jackasszoli 2012 aug. 31. - 14:03:32 9/10
(229/485)
Van akit még senki se mondott, az pedig nem más mint Antonio Banderas.
Desperádóba vagy a Bérgyilkosokba is keményen nyomta a harcot.
10/10
offtopic
Kendy 2012 aug. 31. - 13:42:52 10/10 Előzmény CsiróCsiró
(228/485)
Na és Lorenzo Lamas a másik Zs-kat tv-hérosz?
:))))
10/10
offtopic
Kendy 2012 aug. 31. - 13:40:08 10/10
(227/485)
Igen ezen agyaltam én is.
Lehet,hogy a show része?
Mindenesetre fura volt ez nekem nagyon.
:(
MADÁR8 2012 aug. 31. - 12:32:06
(226/485)
tegnap elolvastam a hozzászólásokat, és............hát ez kész...valaki azt írja:
"Michael dudikuffnak legalább annyi joga van a filmben szerepelni, mint a többinek"
Ja persze, odamegy hogy: "hé, ha tetszik ha nem, én is szerepelni fogok a filmben"
Ennyi erõvel én is odamegyek: hé, ti 8an vagytok a példaképeim, had szerepeljek már én is.........
ja de csak 6an votak a filmben........