dittrich 2013 jan. 13. - 19:07:49
(385/485)
Nekem a film témája sablonos volt. De nem is az fogott meg. Szerintem itt azon volt a hangsúly hogy a régi neves színészek együtt szerepeljenek, (talán utoljára) megmutassák magukat a közönségnek. Megdöbbentõ volt látni, hogy az egykori filmsztárok az évek múltával hogy elsorvadtak, megöregedtek. Õszintén szomorúság fogott el, mert az jutott eszembe, hogy sajnos az életük nem tart örökké és velük együtt kihalnak a jó filmek. Akkoriban még tudtak filmet készíteni...
Sz Peter 2013 jan. 10. - 09:56:17
(384/485)
Az "AKCIÓ PARÓDIA" szerintem már rég nem új mûfaj. :)
1/10
Von Schwartz 2013 jan. 10. - 01:25:34 1/10
(383/485)
Nagyot alkottak a vén trottyok, új mûfajt teremtettek: AKCIÓ PARÓDIA
A következõ részt egy nyugdíjas otthonban veszik fel szexi ápoló nénikkel és nagy darab szadista ápoló személyzett ellen, de ne feledkezünk meg a postásról sem!
10/10
jozsibence 2013 jan. 06. - 20:41:27 10/10
(382/485)
Szerintem nagyon jó a film én várom a harmadik részt.
1/10
sangye 2012 dec. 26. - 13:01:12 1/10
(381/485)
10 fillért nem ér ez a film , nulla poénok nulla szinészet.
5/10
Attrax 2012 dec. 22. - 21:39:22 5/10 Előzmény zz76zz
(380/485)
Azon kívül,hogy szerettem a nagy öregeket ez a film egyáltalán nem jött át.Olyan érzésem volt,hogy ezt a filmet csak elénk vetették mint egy mézesmadzagot.Úgy is megnézed,mert eljöttél és mindegy mit kapsz már kifizetted a jegyet.Hát én egy banális elcsépelt sztorit kaptam gyermeteg poénokkal.A Sok vén akcióripacs meg már nem vászonra való.Ez kb. nekem olyan mint amikor gyerekkorodban jártál egy szép helyen, évtizedekig arra vágysz ,hogy ismét ott legyél és mikor eljutsz nem érted mi tetszett akkor benne.A legtöbb lerágott csontban mint itt is a 2.rész sokkal rosszabb lett.Mint pl.a taken2 c.gyötrelem...
9/10
zz76zz 2012 dec. 12. - 15:34:14 9/10
(379/485)
Nagyon jó kis kikapcsolódás. Volt pár sablon, de az is elmegy.
6/10
r0t0 2012 dec. 10. - 13:14:26 6/10
(378/485)
Jet Lee szerintem azért ugrott ki a repülõbõl, hogy a következõ részben visszatérjen.... De én nem vágyom rá. Ebben a filmben benne volt a MESTER (Chuck) is. Kétszer is felbukkant. A hype-on túl, tisztán látszott, hogy már egyáltalán nem való filmvászonra. Bizony gáz az öreg. Mit tudnának még behozni a következõ részben? Milyen ötletet? Megvoltak az I'm back és a Die hard! beszólások is. Most már ne fárasszanak minket többet. Az elsõ rész jó volt, ez nem.

SPOILER

Az én gyomromat most egyenesen megfeküdte, hogy Nepálban meg Albániában (vagy hol a fenében is voltak) lemészároltak vagy ezer velejéig gonosz katonát/partizánt (???) de a Billy kölyök halála miatt meg az egész filmben ment az ömlengés... Rosszabb mint egy képregény.
verda 2012 dec. 06. - 15:08:17
(377/485)
Bár a mostani filmekhez képest jó, az öregekhez képest nem tetszett annyira. Egy idõ után rájöttem, hogy az egészbõl csak Stallonét tartom nagynak. Persze Bruce és Schwarzi is nagy, ez vitathatatlan, csak õk túl keveset szerepeltek. Attól soha nem tudtam elvonatkoztatni, hogy Statham szerintem rohadtul nem tagja annak az "aranykor-generációnak", amit ez a film vissza próbál hozni. De mondok valamit, a többi sem nagyon.
Spoiler!
Például Jet Li a film 10. percében kiugrik a gépbõl, és ezzel vége is a szereplésének. Hát, én rohadtul nem vettem észre a hiányát :S
Spoiler vége.

Szóval jöhet a harmadik rész, de most már jó lenne, ha Schwarzi tényleg fõszereplõ lenne, nem pedig egy kib*szott Joker kártya, akit csak azért tettek a filmbe, hogy a neve miatt megnézzék a filmet a nézõk.
8/10
Tamás22 2012 dec. 03. - 20:49:12 8/10
(376/485)
Nekem tetszett, végig pörgõs, akciódús volt, öreg ember nem vén ember ugye, Stallone jól nyomta. 10/8 Nem bántam meg hogy megnéztem.
7/10
Mr.Stájsz 2012 dec. 01. - 12:00:23 7/10
(375/485)
Egy rekesz sörrel, haverok társaságában nagyon is szórakoztató. :) Igazi régi amcsi akciófilm feeling a legnagyobbak szereplésével. Ha az egészet nem is, de legalább a végét nézd meg. A Willis és Swarzi páros hatalmas, valamint Stalone és Van Damme küzdelme igazi kielégülést jelenthet azok számára, akik gyerekként sokat gondolkodtak azon, hogy ha egyszer összeeresztenénk õket, akkor ki gyõzne. Tudom én, hogy csak meg volt írva az egész, de jó volt látni õket együtt bunyózni.

Ja és persze Walker, a texasi kopó legyõzhetetlen. Egy állat! :)
9/10
King Diamond 2012 nov. 22. - 22:32:28 9/10
(374/485)
Már az elsõ része is zseniális volt, és nagyon vártam a Feláldozhatók folytatását is. Sajnos -mint az elsõt sem- ezt sem sikerült moziban megnézni, állat lehetett a látvány és a hanghatások ott. Itthon is nagyon jó volt, de moziban még jobban lehetett volna rajta szórakozni véleményem szerint. Megint elmondhatnám, amit már az elsõ résznél is említettem, vagyis, hogy remek színészeket válogatott össze Sly papa, most még többet, mint az elsõ résznél. Egytõl-egyig fantasztikusak voltak, a poénjaik, a szinkronjaik, minden. A Sly-Arni-Willis-Chuck Norris kombó eszméletlen brutális volt, ebben a részben egy-két korábbi szereplõ kicsit háttérbe szorult: gondolok itt Jet Lire, aki már nem kap annyira sok játékidõt, vagy Jason Stathamre, akinek ennél nagyobb szerepe volt az elsõ részben azért. Ugye az ottani gonoszok közül meghaltak (Eric Roberts, Stone Cold), így új szereplõket kellett keresni a negatív szerepekre, és Van Damme remek választás volt, valamint Scott Adkins kaszkadõr/dublõr is. Igaz, kicsit fura volt Van Damme arca, de a teste még mindig ott van, a verekedés lehetett volna hosszabb is, valamint kicsit zavart Mihályi Gyõzõ hangja, szerintem nem illett hozzá, végig Christopher Lambert jutott eszembe, amikor beszélt. Jobb lett volna neki a Tökéletes katona-beli magyar hangja, Sinkovits Vitay András, mint ugye Lundgrennek is Jakab Csaba. Az akciójelenetek megint csak fenomenálisak voltak, végig lekötött a film, a 'klasszikus mindent visz' poén pazar. Kérem szépen, egy akciófilmnek ezt kell nyújtania, mint ennek a két résznek. Pont. Aki fanyalog, meg degradálja ezeket a színészeket, az nem is szereti õket igazán.
Azért említsük már meg a rendezõt is, még jó, hogy õt még senki nem kritizálta, ugyanis ezt már Sly átengedte Simon Westnek, aki egyáltalán nem egy kispályás rendezõ, õ rendezte a Fegyencjáratot, ami mai napig az egyik legjobb akciófilm, amit csináltak. De persze értelmetlen lenne összehasonlítani például ezt a két filmet.
Akárki akármit mond, én nem egy hú, de komoly történettel megáldott, a végletekig feszült, ezer meg egy fordulattal ellátott akciófilmre számítottam, már az elsõ résznél sem. Lehet, hogy ezért is tetszett ennyire mindkettõ. Mert, hogy szinte alapmûnek tekinthetõ, abban szinte biztos vagyok. Tutira nem egyszernézõs.
Láttam az IMDb-n, hogy már bejelentették a harmadik részt, gondolom 2014-ben jön az is, remélhetõleg még több sztárral, és nagyon várom! Esetleg megcsinálhatnák 3D-ben is akár, csak akkor még több CGI-s jelenettel kellene telerakni, ami a színészek kárára lenne csak megoldható szerintem. Eddig egy kicsit jobb az értékelése az elsõ részénél, mert még nem szavaztak rá annyian, viszont nálam mindenképpen többet kap, még a max. pontszámon is gondolkoztam, de azért szerintem nem volt (sokkal) jobb az elsõ résznél, így ugyanannyit kap.
9/10
Buta filmmániás 2012 nov. 22. - 10:50:54
(373/485)
Hát nekem bejött a film. Rajtuk nõttem fel, nagyon szórakoztató volt, amikor önirónikus megjegyzéseket fûztek az eseményekhez. Én jutalomjátéknak fogtam fel, ami a nézõnek is ajándék. A fiatalságunk szólt arról, hogy lopva, ócska videókon néztük híres - Magyarországon betiltott - akció filmjeiket.
8/10
kleavenae 2012 nov. 21. - 18:49:23 8/10
(372/485)
Sok híres szereplõt láttunk viszont, de nekem egy kicsit komolytalan volt. Azért nehogymár mindent túléljenek! Mindenesetre a színészi játék tetszett, a szinkronért nem voltam oda, pedig általában nem szoktam emiatt panaszkodni. Nekem egyszernézõs. 8*

SPOILER##########
Kicsit zavaró volt számomra, hogy kreatív megoldások helyett inkább csak berakták, hogy egy-egy régi barát megmenti õket. Mintha nem is lenne története, csak marketing célból csinálták volna.
7/10
Ze74 2012 nov. 21. - 13:26:57 7/10
(371/485)
Nekem akkor is tetszett volna,ha másfél órán keresztül csak egymás mellett álltak volna.
Én az Õ filmjeiken nõttem fel,és szerintem csak a mi korosztályunk értékeli ezt a filmet.
Kit érdekelnek a honnan jött elõ,mindig megússzák,mindig célba találnak.....stb.
Elfogult vagyok..ez van.
8/10
jani-wan 2012 nov. 21. - 11:55:02 8/10
(370/485)
"arnoldnak volt nagyköltségvetésû filmje,stalonnének szintén,dolf lungrennek is,vándámmnak is,
szegálnak is,brúsz wilisz gyakorlatilag mindig nagyköltségvetésû filmbe kap szerepet ,tehát hozzájuk képest
kilóg a sórbol csákk,imdb-n kapott vagy ezer szavazatot,de a filmjei nemtul sokat,magányos farkas,néma düh,
ütközetben eltünt,melyik nagyköltségvetésû ezek közül?a 90-es évekbeli filmjeit neis emlitsem:logan bosszuja,
az erdõ harcosa."

Chuck Norris a 80-as évek egyik akcióhõse volt akármekkora is volt a filmek költségvetése.
Olyan klasszikus filmeket forgatott, amiket te kihagytál a felsorolásból, mint a
The good guys wear black
Invasion U.S.A.
The Delta Force I és II
És ha ezekhez hozzáteszem a három Missing in Action filmet és a Lone Wolf-ot akkor az már bõvel kvalifikálja az akcióhõs címre.
8/10
jani-wan 2012 nov. 21. - 11:52:03 8/10
(369/485)
Nagyon jó film.
Aki szereti a 80-90'es évek akciófilmjeit annak kötelezõ darab.
Sajnos sokak nem értik meg hogy a történet finom részleteinek kidolgozása, mint pl. hogy honnan kerül elõ Chuck Norris, vagy Schwarzi stb... egy ilyen filmben nem igazán fontos.

Õk legendák és kész. Ez az õ jutalomjátékuk. Jönnek, látnak és szétlõnek mindenkit. Errõl szól a film.
Aki ezt nem képes elfogadni annak nem fog tetszeni.
A közel 70 éves sztároktól meg ne is várja senki hogy körbepörgõ rúgásokkal vagy egyéb elképesztõ mutatványokkal kápráztatják el a jónépet.
Jól érzékelteti hogy mit lehet elvárni tõlük,
SPOILER
amikor a fiatal srác felszalad a hegyen ezek meg döbbenten néznek utána, majd Stallone megkéri hogy lassítson. :)
SPOILER VÉGE

azonkívül a poénok nagyon ott vannak:
SPOILER
(Sly) - I've heard the you've been bitten by a king cobra.
(Chuck Norris) - Yeah, I was. But after five days of agonizing pain, the cobra died.

(Arni) - I'm almost out. I'll be back.
(Willis) - You've been back enough. I'll be back.
(Arni) - Yippee-ki-yay.
megjelenik Chuck Norris
(Arni) - Who is next? Rambo?
SPOILER VÉGE

Mindent egybevetve az Expendables 2 egy nagyon jó kis lövöldözõs, legendás szereplõkkel teletûzdelt, nosztalgikus 80-as évek fílinget teremtõ, némi önparódiával fûszerezett, rendkívül szórakoztató film.
A kínai csaj viszont gyenge. Rossz választás volt.

A 3. részbe tényleg jó lenne Wesley Snipes, Seagal és Kurt Russell. Õk még akcióhõsök. A többiek akikrõl szó volt nem igazán.
Illetve talán beférne még Carl Weathers is.
Az említettek közül még Vin Diesel aki nálam akciósztár, de õ nem ez a korosztály.
De Nicholas Cage meg Travolta mint akcióhõsök? Na ne már. Esetleg nem akcióhõs szerepkörre bekerülhetnek.
Harrison Ford meg tényleg ne. Elég lesz hogy visszatér mint Han Solo.
3/10
Deidara91 2012 nov. 19. - 00:08:34 3/10
(368/485)
Jó akciójelenetek, azt ennyi. Szar történet, a logika teljes hiánya, baromságok tárháza. Ritka szar lett. Randomszerûen ugrál be pár emberke, azt kész.
A nõi változatot nagyon várom. Azt rebesgetik, hogy milla jovovich, angelina jolie, kate beckinsale, sigourney weaver és linda hamilton esélyesek. Én nagyon szívesen látnám mindnyájukat.
5/10
Christian Cage 2012 nov. 18. - 18:14:28 5/10 Előzmény _Freddy_
(367/485)
Egyetértek veled, inkább vígjáték volt mint akciófilm fõleg a végefelé.
7/10
offtopic
_Freddy_ 2012 nov. 18. - 11:02:35 7/10 Előzmény HDani88
(366/485)
én épp ezért nem szórakoztam jól, mert én nem egy paródiára ültem be, hanem egy jóféle akciófilmre...ez minden volt csak nem akciófilm...paródia a javából...hatalmas csalódás