offtopic
kissasszony 2013 márc. 29. - 23:05:34
(615/655)
Ahhoz képest,hogy mennyi sztár volt benne elég gyengére sikeredett. Willis és Schwarzenegger szerepét pedig nagyon keveseltem max volt vagy 3 perc,pedig akkor nagyobbat ütött volna ha Stallone mellett harcolnak. A vágások tényleg borzasztóak.
1/10
Feco007 2013 márc. 29. - 18:25:03 1/10
(614/655)
Ritka nagy marhaság! Szerintem azok a plasztikai sebészek adták rá össze a pénzt, akik reparálták a múmiákat, hogy reklámozzák a munkáikat. Nem értem ezek a kivénhedt csontok miért nem tudnak méltósággal nyugdíjba menni? Valóban elhiszik, hogy még mindig harminc évesnek néznek ki?
lotto 2013 márc. 29. - 12:19:05
(613/655)
Igaz! Halál gagyi sztori, nevetséges dialógusok nagynevû régi akciósztárokkal.
Azt hiszem a movienak csak annyi lenne a lényege, hogy sokan az õ filmjeiken nõttek föl mint ahogy énis!
Az összes elég vén már kivéve, kivéve Stathamat és Jet Li-t.
DrAgy 2013 márc. 28. - 21:45:45
(612/655)
Primitív ostoba történet,nevetségesen szánalmas,buta párbeszédekkel tûzdelve.
Filmvígjátéknak még valahogy elmegy,a "színészi" alakítások már olyan szinten
a béka segge alatt vannak ,hogy az már ténylegesen röhejes.
5/10
kramerallrad 2013 márc. 17. - 10:39:44 5/10
(611/655)
A vágás ebben a filmben kritikán aluli. A párbeszédek és a réveteg monológok szintén. Értem én, hogy ez valamiféle nosztalgikus akciófilm, de megcsinálhatták volna jobban is. Ami pozitívum, hogy egy-két jelenet látványos, illetve egy-két poén jó.

++++++++SPOILER!!+++++++++++

Dolph Lundgren feltámadása a végén ezek közé tartozik.
Kékdelfin 2013 márc. 16. - 23:22:02
(610/655)
Sajnos az elejérõl lemaradtam, de mindenképpen látni akartam.
Egyszerûen: nekem tetszett
meehrlin 2013 márc. 16. - 22:58:31
(609/655)
Jé, hát ez pont olyan, mint a Rambó.
Csak itt egyszerre több rambó is van...
Pikacsu 2013 márc. 16. - 12:00:32
(608/655)
tv-ben a legjobb jelenet van kivéve csak a felvezetõ része van és a vége. (Amikor a néger lövi õket az alagútban és a kopasz visszanéz, csak azt látja, hogy ott a néger, de az elõtte lévõ véres húsfröcskölõs nincs, ami az egész karakter poénja lenne)
CTU 2012 nov. 14. - 20:05:50
(607/655)
Filmtörténeti esemény volt ez!

Akármi is lehetett volna a sztori, a színészek jutalom'baromkodása':) ez a film! és jó volt!

A 2. rész nagyobbat üthetett volna, de jó volt. Jöhet a 3. rész.

Nomega a csajos feláldozhatók:
itt a lehetséges csajbrigád:)

http://www.youtube.com/watch?v=8LKouEEULi0
7/10
technokrata 2012 szept. 18. - 13:31:38 7/10
(606/655)
Egy hatos hetes közöttit megér.
Endy88 2012 szept. 18. - 12:28:53
(605/655)
*Spoiler*

Meg fogod kapni a végén a választ a kérdésedre! ;-)
7/10
technokrata 2012 szept. 18. - 12:04:01 7/10
(604/655)
Most kezdtem el nézni. A szereposztás nagyon bejön. Csípem, ha sztárhegyek vannak egy moziban. Nálam az már minimum plusz két pont. Csípem azt is, hogy eddig Mel Gibbonnal még nem találkoztam. Az további minimum plusz 1 pont. Ugyanakkor viszont már találkoztam egy érdekességgel: SPOILER Bruce megfûzi Stallonét, hogy 5 milláért dolgozzon neki. Viszont ha átveri Sly, akkor az embereivel feltrancsírozza õket. Kérdem én: ha olyan emberei vannak Brucenak, hogy Slyékat simán szedik le, akkor miért nem õk mennek? Így megspórolnának 5 millát. De ez még mondjuk magyarázható. Viszont Stallonenak nem esik le, hogy ha õket simán le tudnák mészárolni, akkor miért nem Bruce csapata megy?
6/10
doktormacko 2012 szept. 13. - 20:50:01 6/10
(603/655)
6 / 10 de nem tudom , hogy miért.
talec 2012 szept. 06. - 17:10:32 Előzmény retrojedi
(602/655)
A repülõ nekem tetszett benne, van egy régebbi gép 2. vh-s PBY Catalina, arra hasonlít nekem ez, azt elõszeretettel repülöm az egyik játékban.

Jó ez a film, ezt lehet elõre tudni, hogy nem mûvészettörténetet, filozófikus magasságokat fogunk kapni, látni ebben a filmben, hanem tömény akció van benne, becsvágy, kaland, Cia és korrupt tábornokok. Keverés-kavarás, mint Dillon a Ragadozóban. Tényleg az összes ilyen film szinte errõl szól évtizedek óta, akár a Kommandó, akár mások és szerintem nem lehet ráunni. Ez ilyen mûfaj, talán különálló mûfaj: háttérben szálakat összebogozós, keverõs, "korruptos", tábornokos, Dél, vagy Közép-Amerika. A Predator-ban még fiktív országot is kitaláltak: Val Verde (nem a Alejandro, mint a kerékpáros).

Tuti filmek.
stalone 2012 szept. 06. - 01:45:24
(601/655)
Szégyen, gyalázat ez a film. Unalmas végeláthatatlan lövöldözéses, robbantásos full gagyi akció film. Talán a 80-as évek színvonalán mozog. A film kong az ürességtõl. Az idõt az értelmetlen lövöldözéssel töltik ki. Semmi extra.Csak azt nem értem, hogy azt a sok kivénhedt , öreg akcióhõst minek kellett összeverbuválni ehhez a baromsághoz.
6/10
tompika74 2012 szept. 03. - 17:01:03 6/10
(600/655)
Nagyot csalódtam a filmben. Azt hittem, ha ennyi akciósztárt összeszednek, akkor valami ütõsebb történetet is összetákolnak. De nem. Olyan, mint a hírességek sétánya: nézd, ez is itt van, az is itt van. A film egyetlen erénye a tesztoszteronos beszólások. 20 év után a Schwarzi és Sly nem külön-külön filmekben üzengetnek egymásnak, hanem szemtõl szembe húzzák egymást. Ez tetszik.
A történet röviden: Elmennek az alvó oroszlán mellett. Nagyon vigyáznak, nehogy felkeltsék, mert veszélyes. Egy nappal késõbb visszamennek, felébresztik, össze-vissza verik és karóba húzzák :)
De lehet, hogy csak rosszul értettem :)

Nálam 6/10, gyenge, egyszer nézhetõ kategória.
6/10
retrojedi 2012 szept. 02. - 21:55:23 6/10
(599/655)
Érdeklõdéssel vártam ezt a filmet, mert sokat láttam már a beharangozóit/reklámjait korábban is, meg jó a címe is. Így megnézve elég gyengus, azt is mondhatnám, jó szr volt. Egyenként minden szereplõt bírtam volna (kivéve persze a Bruce Willis-klón Jason Statham-et), de a sztori egy logikailag teljesen összefüggéstelen katyvasz: hol pénzért mennek a szigetre hol lelkiznek valami nõ miatt (akit hol védelmez az apja hol nem), és azt sem tudtam kivenni, hogy elvégezték-e a munkát vagy sem (pénzt megkapták-e?), stb.
Schwarzi és Bruce ráadásul csak benéznek az eleje táján egy perce, aztán annyi. Viszont akinek tetszett annak idején Schwarzenegger Kommandó címû akciója, annak erõs deja vu-je lehetett végig. Egy szigetre kell menniük ahol gonosz diktátor (puccsal került hatalomra) zsoldosseregével irányít és hajlamos nõi túszokat ejteni. Még az utazáshoz használt hidroplán is egy az egyben ugyanaz. Csak míg az 1985-ös Kommandónak szigorú, egyenes történetvezetése van, addig ez egy zavaros álom, mint amit a töltött káposzta okoz valakinél.
De láttunk ismerõs fejeket, egy helyen, az is valami. A folytatásokba nyugodtan bevehetnék Steven Segalt és Van Damme-ot is, csak javítana rajta.
vénasszonyok -nyara 2012 szept. 02. - 20:17:23
(598/655)
A "Leon a profi" nem tetszett, de a másik két film valóban nagyon jó volt. Megfeledkeztem róluk. Elnézést minden rajongójától!
aricsys 2012 szept. 02. - 19:35:28
(597/655)
Azt nem is mertem említeni, hogy a Rózsaszín Párducban, lazán "lejátsza" Steve Martin-t...
( csak vedd le a hangot, és nézd meg a közös jeleneteiket! S.M. sehol sincs. )
olahmiki1959 2012 szept. 02. - 19:28:49
(596/655)
"bár Jean Reno-t igazán jó filmben nem láttam még."

Hát ez nagyon mellé ment, már nem is haragudj! (Tudod, hogy csíplek, tehát csak a meggondolatlanságodnak tudom be ezt az elhamarkodott kijelentést).

Mondok három abszolút csúcs filmet Jean Renoval.
Az idióta vígjátékait én sem szeretem, vannak nézhetõ krimijei, van a Godzilla, ami látványos, mag a Wasabi, ami egy kedves marhaság, viszont a következõ három valóban csúcsfilm.
"A nagy kékség" - abszolút kultfilm, a modern francia film egyik csúcsa, amelynek a mûvészi értékeit még a kritikusok is elismerik.
A "Ronin" - igazi sztárparádét felvonultató szuper politikai akciófilm, fordulatos sztorival, rendkívül izgalmas, látványos jelenetekkel, többször nézhetõ, kitûnõ film.

És végül az igazi csúcs, a number one, a megkérdõjelezhetetlen tökély. (Kissé patetikus a megfogalmazás, de szerintem igaz).

"Leon, a profi"
Ez a film a mûfaj csúcsa, a történet, a bátran zseniálisnak mondható színészi alakítások egész sora, a dramaturgia, az akciójelenetek lélegzetelállító profizmusa, ötletessége, realisztikussága, brutalitása, és nem utolsósorban a feszültséget végig alátámasztó zene következtében.
Ráadásul a magyar nézõk bónuszként megkapják hozzá a csodálatos szinkront, a felülmúlhatatlan Szakácsi Sándorral, és a többi kitûnõ színésszel együtt.

Hirtelen ennyi jutott eszembe arról, hogy Jean Renonak van-e igazán jó filmje, vagy nincs...