Téma: The Irishman

4/10
Gaddemon 2019 dec. 01. - 21:38:11 4/10
(26/126)
Nem ez volt élete legnagyobb alakítása, én is azt gondolom.
2/10
Sztalker1 2019 dec. 01. - 20:04:10 2/10
(25/126)

A mester remekműve - ilyeneket lehet olvasni. De ki a mester és hol a remekmű?
Rendes sofőr (Robert De Niro) teherautóját megjavítja főmaffiózó. Gyertyák jó, mondja, máshol lesz a hiba. Máshol megrángatja, vezérműszíj mondja, pusztakézzel megjavítja. Nagyon ügyes, azért főnök. Mikor ez történik, akkor még fiatalabbak, mert technikával "meg vannak fiatalítva" arcilag. Később majd öregítve lesznek, mert rendező ezt találta ki ügyesen az idő múlásának ábrázolására. Szegények.
Persze egy ifjúnak mindkét arcváltozat már hullafoltos. Hasonló dramaturgiai indokolatlanságoktól, a minimális jellemformálástól igénye alól felmentette magát a "remekművet" alkotó csapat (Hoffa fia, Frank lánya, feleségek, rendőrök stb.). Rendes sofőr hústolvaj lesz, majd kiderül, hogy jól tud lőni, mert régen a háborúban sokat gyakorolt (harcolt, célzott, kivégzett miegyebek), ezért a maffia bérgyilkosa lesz fiatalöregen, majd váratlanul összebarátkozik Hoffával, neki is igen jó barátja lesz, hiszen ő is sofőr volt, sok a közös téma (váltó, kuplung, műszerfal, ezt a filmen kívül beszéli meg egy sör mellett), nem csoda, hogy Hoffa annyira megszereti. Hústolvaj sofőrnek tehát nemcsak a maffiában, de a szakszervezetben is fölível a pályája. Mert szép, okos és szeretetreméltó. A szülinapját több száz statiszta ünnepli, mert a röpke három és félórás filmvilágon kívül nyilván folyamatosan barátkozik (néző sajnos ezt további tíz órában nem láthatja, csak elképzeli gazdag fantáziájával). Megmondom mi lesz - ha azért nézel meg egy filmet, hogy megtudd, hogy hős meghal-e a végén vagy sem, akkor ne olvasd tovább - az lesz, amit sejteni lehet már a film felétől (nem kell rettegni váratlan fordulattól): Frank volt sofőr úgy fejbe lövi szegény Hoffát, (de többször és nagyon és igazságtalanul hátulról), hogy az teljesen meghal, és hiába keresik a népek, mert elhamvasztja gonosz maffia. Gyenge színészi játék, hatásvadász vágás, üres képek, a lassú film felesleges lassítgatásai, úgy öregesen, demensen. Az időpocsékolásnak vannak hatékonyabb változatai is.
Ha a Hoffa-téma érdekel, akkor a Hoffa c. filmet ajánlanám Nicholsonnal, az filmre hasonlít. Nem Rémusz bácsiként mesélgeti a történetet a főhős, mint itt.
Remekműnek ezt a sivár darabot nem nevezném.
2/10
Sztalker1 2019 dec. 01. - 19:40:14 2/10 Előzmény Epribolyszki
(24/126)
Nem sok jó filmet láthattál ebben az évben...
A mester remekműve - ilyeneket lehet olvasni. De ki a mester és hol a remekmű?
Rendes sofőr (Robert De Niro) teherautóját megjavítja főmaffiózó. Gyertyák jó, mondja, máshol lesz a hiba. Máshol megrángatja, vezérműszíj mondja, pusztakézzel megjavítja. Nagyon ügyes, azért főnök. Mikor ez történik, akkor még fiatalabbak, mert technikával "meg vannak fiatalítva" arcilag. Később majd öregítve lesznek, mert rendező ezt találta ki ügyesen az idő múlásának ábrázolására. Szegények.
Persze egy ifjúnak mindkét arcváltozat már hullafoltos. Hasonló dramaturgiai indokolatlanságoktól, a minimális jellemformálástól igénye alól felmentette magát a "remekművet" alkotó csapat (Hoffa fia, Frank lánya, feleségek, rendőrök stb.). Rendes sofőr hústolvaj lesz, majd kiderül, hogy jól tud lőni, mert régen a háborúban sokat gyakorolt (harcolt, célzott, kivégzett miegyebek), ezért a maffia bérgyilkosa lesz fiatalöregen, majd váratlanul összebarátkozik Hoffával, neki is igen jó barátja lesz, hiszen ő is sofőr volt, sok a közös téma (váltó, kuplung, műszerfal, ezt a filmen kívül beszéli meg egy sör mellett), nem csoda, hogy Hoffa annyira megszereti. Hústolvaj sofőrnek tehát nemcsak a maffiában, de a szakszervezetben is fölível a pályája. Mert szép, okos és szeretetreméltó. A szülinapját több száz statiszta ünnepli, mert a röpke három és félórás filmvilágon kívül nyilván folyamatosan barátkozik (néző sajnos ezt további tíz órában nem láthatja, csak elképzeli gazdag fantáziájával). Megmondom mi lesz - ha azért nézel meg egy filmet, hogy megtudd, hogy hős meghal-e a végén vagy sem, akkor ne olvasd tovább - az lesz, amit sejteni lehet már a film felétől (nem kell rettegni váratlan fordulattól): Frank volt sofőr úgy fejbe lövi szegény Hoffát, (de többször és nagyon és igazságtalanul hátulról), hogy az teljesen meghal, és hiába keresik a népek, mert elhamvasztja gonosz maffia. Gyenge színészi játék, hatásvadász vágás, üres képek, a lassú film felesleges lassítgatásai, úgy öregesen, demensen. Az időpocsékolásnak vannak hatékonyabb változatai is.
Ha a Hoffa-téma érdekel, akkor a Hoffa c. filmet ajánlanám Nicholsonnal, az filmre hasonlít. Nem Rémusz bácsiként mesélgeti a történetet a főhős, mint itt.
Remekműnek ezt a sivár darabot nem nevezném.
10/10
Epribolyszki 2019 dec. 01. - 15:37:37 10/10
(23/126)
10/10
Az év egyik legjobb filmje
1/10
lapototo 2019 dec. 01. - 14:15:28 1/10
(22/126)
Azért nem adják a vidéki mozik, mert a pesti mozikba is vetítés felénél kijönnek a nézők. Az a max 20-25 ember, annyira csodálatosan jó film.
4/10
Gaddemon 2019 nov. 30. - 14:53:51 4/10
(21/126)
Ezt a filmet nagy kár volt leforgatni, az eddigi gengszterfilmekhez képest semmi újat vagy formabontót nem ad. Borzasztó hosszú, a nemlétező sztori csigalassúsággal halad előre. De Nirot imádom, de itt csak fel-alá járkált, hümmögött meg a száját biggyesztgette, és parancsszóra lőtte fejbe a nagyfőnök útjában lévő alakokat, meg igyekezett ellavírozni a maffiózók között. Számomra egyedül Al Pacino alakítása volt figyelemre méltó, a többiek jóformán csak statisztálnak. Scorsesenek van 1-2 kedvenc megoldása (nagyon lelassított felvételek, vontatott, céltalan párbeszédek), amiket az unalomig ismételget, de ez nagyon kevés ahhoz, hogy 3,5 órát ki lehessen velük érdemben tölteni. Igazából az egyetlen értékelhető dolog a gyönyörű díszlet, az autók, a korhű ruhák és helyszínek megkreálása, de a dicsőség sajnos nem azoknak jut, akiknek köszönhető ez az érdem.
Raska Gábor 2019 nov. 30. - 11:44:16
(20/126)
Miért nem adják ezt a filmet a vidéki mozik? Pl.: Szeged Cinema City? Alig játssza elvéte 1-2 mozi..
10/10
Sektor Judy 2019 nov. 29. - 20:58:20 10/10
(19/126)
abszolút 10/10
6/10
catherina 2019 nov. 29. - 20:43:32 6/10
(18/126)
Ahogy már az előttem szólók is írták a film jó, de valóban nagyon hosszú, vontatott, sokszor unalmassá váló.
Engem is zavart az összbenyomásban, hogy bizony nagyon nagyon megöregedtek ezek a kiváló színészek. Segített az “arc fiatalítás” De Niron, viszont Al Pacino mozdulatai már egy nagyapó benyomását keltették inkább. Egyedül talán Pescinél nem volt zavaró az idő múlása, neki jól állt a szerep teljesen.
A hosszúsága és lassú dinamikája miatt nem valószínű, hogy újra nézem. Vannak sokkal sokkal jobb, élvezhetőbb filmjeik. Ha már nem lesznek, inkább azokra emlékeznék!
lancze 2019 nov. 29. - 00:30:32
(17/126)
Nem egyszerű értékelni, igazi Scorsese remekmű ez is, de nekem rossz volt nézni, hogy sajnos ezen legendás színészek felett is eljárt az idő (túlságosan is ehhez a forgatókönyvhöz). Főleg De Niro-nak nem állt már jól sajnos ez a szerep és ez sokat elvett nálam - még ha azt be is mutatja ismét, hogy nagy színész még mindig. Pesci volt talán az egyedüli, aki ennyi idősen is maradéktalanul zseniálisan hozta a rászabott szerepet. Amúgy a sztori, a történet mesélés, a feeling, zene mind nagyon ott van. Egy ideig mintha kissé lassú lett volna, de aztán egyre inkább jöttek azok mesteri Scorsese féle a jelenetek, párbeszédek. Ilyet csak ő tud!
surrano111 2019 nov. 28. - 22:00:35 Előzmény kinguci18k
(16/126)
Nem gyerekeknek való.Akinek ez a film 0/10 hát annak az IQ-ját nem nagyon firtatnám.
5/10
Owl 2019 nov. 28. - 21:15:16 5/10
(15/126)
Hát igen, ez egy életrajzi film, kiszínezve. Nem tudok belekötni. Ahogy kiírták az egyes szereplők felbukkanásakor, hogy kit, hol lőttek agyon, az százszor többet ért, mintha azt írják ki, hogy "igaz történet alapján". És bár minden jelenet rendben volt, Digitál Deniro is élethűen átdolgozott arccal játszott, nekem mégis hosszú volt. Itt-ott éreztem csak a drámát, ezt leszámítva egy szép hosszú sodrású történet kerekedett, amit mindenképp érdemes megnézni.
5/10
7esbusz 2019 nov. 28. - 17:10:19 5/10
(14/126)
Hát... én nem dobtam egy hátast tőle, vontatott, néhol unalmas, ehhez képest túl hosszú, de lehet, hogy "újaknak" akik esetleg nem látták a hasonló témájú alap filmeket, (Nagymenők, Keresztapa I-II-II stb) jó lehet. Szinkron is szar, Pacino nekem már csak Végvári Tamás(R.I.P.) marad, nem sikerült megtalálni a méltó utódot.... Pesci-hez is jobban passzol pl Balázs Péter... Mondhatnánk, hogy ez részletkérdés, de hát a megszokás nagy úr, nekem -1 pont ha egy színésznél szar a szinkron...
6/10
pihes 2019 nov. 28. - 16:19:04 6/10
(13/126)
Erre időt kell szánni, mert ahonnan mesélik, ott nagyon belefér.
Sokkal jobbat vártam, de a briliáns színészek miatt is értékelem jóra!

6/10
1/10
kinguci18k 2019 nov. 28. - 06:57:18 1/10
(12/126)
209 perc egy film??????
Ezzel a savanyú képű,bibircsókos,beképzelt,nagyképű,önelégült,pénzéhes,tehetségtelen majommal???
"Életrajzi,dráma,krimi"????
Ez egy vicc????
0/10
10/10
pietro73 2019 nov. 27. - 17:46:40 10/10
(11/126)
Alapmű! Imádtam minden percét, eszméletlen a hangulata, Niro narrátoros történet mesélése tökéletes. A rendező ismét csúcs, a színészek pedig eszméletlent nyújtanak. A magyar szinkron pedig ismét világbajnok lett! Örülök, hogy láthattam... 10/10
10/10
kovacs.erika64@hotmail.co 2019 nov. 27. - 04:09:09 10/10
(10/126)
Láttam, nos méltó megkoronázása egy életpályának, rendezőnek, és a három főszereplőnek!!! Órákig a hatása alatt álltam !! Köszönjük!!
10/10
Nirode Róbert 2019 nov. 25. - 10:05:33 10/10
(9/126)
Nehéz mit hozzáfűzni. Nagyszerű film!
3/10
Fujuka 2019 nov. 25. - 09:55:08 3/10
(8/126)
209 perc történet belefért volna 90-be is akár... nem kötött le, untatott. Felejthető film..
7/10
Ktesibios 2019 nov. 24. - 23:41:56 7/10
(7/126)
Hááát... volt ez már sokkal-sokkal jobb is a mestertől. Persze nem rossz, ez tény, de valahogy nem az igazi. Aztán ott van ez a digitális fiatalítás... biztos ezé lesz a jövő, de az még arrébb van. Jelenleg a remek színészek remek játékát teszi tönkre. Az meg külön vicces, amikor egy megfiatalított öregember úgy mozog, mint egy vén medve.