7/10
cinemad jan. 11. 15:34:09 7/10
(107/107)
(Lehet benne spoiler.) Mivel ez egy PS exkluzív cím, így nem volt szerencsém a játékhoz, pedig csak jót hallottam róla mindenkitől. Ennek ellenére is ki merem jelenteni, hogy biztos nem készült még korábban hasonlóan színvonalas filmadaptáció játékból. Nem értettem soha miért nem lehet értelmes, komoly filmet csinálni ezekből, de úgy tűnik van remény. Önmagában a sorozatot nézve roppant minőségi kivitelezés, nagyon látványos képek, szép tájak. A "zombik" remekül néznek ki és nem probléma, hogy nincsenek mindenhol óriási tömegben, sőt. Pascal korrekt, én Bella Ramsey-t bírtam, még ha nem is egy cuki kislány, hanem egy lázadó, néha irritáló kamasz, akinek kijárt volna néhány nevelő szándékú pofon. Helyenként izgalmas, vannak benne érdekfeszítőbb drámai szálak, erősebb jelenetek. Ugyanakkor nem voltam maradéktalanul elégedett. Egyrészt az első fele lapos és helyenként unalmas volt, teljesen kiestünk részekre a sztoriból, ami nem haladt előre. Maga a posztapokaliptikus világ, a különböző embertársaikkal szemben nem túl barátságos közösségek és vezetőik bemutatása, kegyetlensége semmi újat nem hozott. Mindent láttunk már ebből a Walking Dead-ben. Aztán tényleg nehéz nem észrevenni az "érzékenyítés" részét a dolognak. Amire ez a kifejezés igazából már nem is illik. Mert az az lenne, hogy hat kapcsolatból van benne egy nem heteró és ezzel nincs semmi baj, fogadd el, hogy pont olyan emberek mint te, ne ez alapján alkoss véleményt. Viszont ebben a sorozatban annak ellenére, hogy sok tucat embert ismerünk meg, konkrétan egyetlen heteró kapcsolat nincsen, ja de, egy pedofil... Cserébe egy külön részt szenteltek egy férfiszerelem kiteljesedésének (miközben amúgy semmi köze nem volt az epizódnak és a bemutatott szereplőknek a sorozat sztorijához, de tényleg semmi), illetve a 14 éves főhősünk is nyilván a lányokhoz vonzódik. Persze nem kell hogy probléma legyen ezzel, aki mást akar nézni, vagy ez zavarja az nézzen mást (amíg talál). Inkább önmagában a jelenség az érdekes, hogy milyen filmeken nőnek ma fel a 12-18 évesek és hogyan hat ez a szexuális fejlődésükre, mit látnak követendő példának. De elnézve a világ túlnépesedését, nem is baj, ha nem mindenki örökíti tovább a génjeit. Csak spóroljuk meg az erőszakos átnevelést, legyünk már annyira liberálisok, hogy mindenki gondolhasson erről is amit akar anélkül, hogy homofóboznák, náciznák, és megpróbálnák tönkretenni, még a létezését is eltörölni (pl: JK Rowling). Ezt félretéve tartom a bejegyzés első felében írtakat, egész jó sorozat ez. Ja és valaki elmagyarázhatná ezt a harapás mániát a zombi filmekben... Mintha valami mérget fecskendeznének áldozatukba. Az meg nem gond, hogy a belsőségei, nyála meg minden egyéb az arcodba, szemedbe, szádba folyik, attól nem fertőződsz meg, csak ha megharapnak. Ráadásul egy gombánál bőven elég lenne csak hozzáérni valamihez majd a szemedhez, szádhoz, orrodhoz, hogy a spórák célba érjenek. Minek ez a harapdálás? Illetve ez a fejbe szúrás, lövés a másik totál értelmetlen dolog, de ezt már hagyjuk is...
2/10
stevecole jan. 06. 20:40:41 2/10
(106/107)
SPOILER
A sztori vonalvezetése szempontjából nagyon nem tett jót, hogy állandóan megszakították egy csomó "kitekintővel" némelyik egy teljes részt kapott. És ez a sorozat csak 9 részes. Általánosságban a rendezők és forgatókönyvírók a karakterépítés szempontjából szakítják meg a szálat, épp ezért annyira feltűnő volt hogy belesulykolták a kötelező melegpropagandát, majd később a kereszténygyalázást, miközben semmiféle karakterfejlődést nem hoz az idő előrehaladtával. Joel testvérén kívül egyetlen karakter sem éli túl a történetszálakat, mindenki meghal körülöttük, mire való ez a sok időpocsékolás?
A kiscsaj ugyanolyan káromkodós bunkó marad a végére is, csak épp megtanul lőni, gyilkolni.. hú, taps. Eredmény.
Mintha egy hétköznap délutáni sorozat lenne. Mennek, mennek, történik valami, megoldják, mennek tovább. Kész, el lehet felejteni, jöhet a következő rész, mivel értelme nem volt.
Még valami.
A fireflies vezetője a kórházban egy feka nő
A FEDRA katonákat elpusztító szabad nép vezetője egy gyenge nő
A badass túlélők melegek
A gyülekezet vezetője pedig egy pedo kannibál pap
Itt minden van csak épp kemény férfiak nincsenek.
Próbálták volna az ilyen karaktereket beleerőltetni egy TWD Negan, Kormányzó, Shane, Merle, Daryl, Abraham, Rick felosztásba? Egy évadot sem élt volna meg.
2/10
Józan Paraszt jan. 01. 21:09:54 2/10
(105/107)
Hihetetlen, hogy még egy qrva zombies sz@rt sem lehet végignézni, hogy ne lenne benne buzulás..
5/10
pikigeri 2023 dec. 29. - 17:47:27 5/10
(104/107)
Kezdjük ott, hogy Ellie szerepére nem sikerült egy a karakterre külsőleg és viselkedésében is legalább hasonlító színésznőt castingolni. Bella Ramsey kinézetre egy katasztrófa, mondjuk ki, hogy csúnya a színésznő. Lehet, hogy a The Last of Us az eddigi legjobb játékadaptáció, de ettől még ugyanúgy nem egy jó játékadaptáció. Hemzseg az egész sorozat az indokolatlan változtatásoktól, tehát, ha valakit tényleg érdekel az igazi eredeti The Last of Us, nem pedig ez az undorító melegpropagandát az ember szájába toló sorozat az játssza végig a játékokat vagy nézzen végigjátszást a játékokból.
1/10
mafate 2023 dec. 07. - 19:15:33 1/10
(103/107)
Iszonyat vontatott....
1/10
Wunderlich2021 2023 okt. 12. - 18:48:16 1/10 Előzmény cellasto
(102/107)
Hű, de felhúztad magad a negatív kritikákon, te kis butus kutyus. 🤣🤣🤣
Kommentátor 2023 szept. 20. - 13:37:36
(101/107)
Az elején jól indult, aztán ellaposodott.


Ha valakit hasba szúrnak, nem azért hal meg, mert lyukas lesz a hasa, hanem mert a belsőszervei megsérülnek, és elvérzik. Attól, hogy Ellie összevarrta Joel hasán a szúrást, még belül ugyanúgy sérültek maradnak a szervei. Úgyhogy ez egy hülyeség volt így.



A végén Joel nagyon átment vérengzőbe. Kvázi ártatlan embereket kínzott és gyilkolt halomra. Így azért nehezebb vele azonosulni. Olyan John Wick szerű (bár abból csak az első rész elejét láttam, pont ebből az okból).


1/10
zszsoco 2023 szept. 02. - 17:32:09 1/10
(100/107)
Látványvilág nagypn jó lenne, ha nem lenne lmbtq film. Amerikai filmet ma jó eséllyel nem lehet megnézni, bárki bármit is mondjon.
6/10
Ati2323 2023 jún. 26. - 00:20:54 6/10
(99/107)
1. évadot megnéztem. Szerintem nagyon jó lenne ha nem eröltetnék benne a woke-ista kreténséget, benne a két szakállas bácsi románcával, Ellie leszbi jelenetével és persze az egyház lejáratásával (kannibálok). Ezért csak 6-ot kap. Remélem a folytatásban nem lesz az előbb említettekből...
Isten tacskója 2023 jún. 19. - 14:22:04
(98/107)
Ez egy harmatgyenge sorozat, végig lehet nézni és még csak nem is a meleg rész a leggyengébb, sőt, az legalább egy kis érdekességet vitt az amúgy nagyon, de nagyon unalmas, kiszámítható, zombiklisé filmhez.
1/10
sawyerx 2023 jún. 18. - 15:29:07 1/10
(97/107)
Gagyi casting, black washing, rettenet sok időhúzás (9 részből 2 teljesen filler), dögunalmas színészi játékok, nuku logika, felszínes és giccses gondolatébresztő monológok, öncélúság, túltolt buzik - és kimagasló kritikai értékelések... ez nagyjából remekül prezentálja, hol tart a mai filmvilág.
Ellie a játékban egy tök aranyos csaj, itt a sok indokolatlan trágárságaival tisztára egy tourettes fogyatékos dilis + úgy néz ki, mint Beleznay Endre. Pedro Pascal is csak van, nem sokat színészkedik, talán Anna Torvra mondanám azt, hogy egy kis színt vitt az egészbe. A "kedvenc" jelenetem is az ő karakteréhez fűződik: a csaj megáll a templomban, mellette legalább egy tucat fertőzött elfut, mire felrobbantja magát, de a következő snittben a kiscsaj és a fickó ott állnak 30 méterre a templomtól és beszélgetnek, fertőzött egy szál se. Aztán a faszi ott is hagyja a kiscsajt, pedig 1. nem tudják, hogy nincs veszély, 2. a látottak alapján jópáran futottak utánuk... Szó mi szó, gyenge eresztés.

1/10
10/10
cellasto 2023 jún. 18. - 12:51:51 10/10 Előzmény rajdi
(96/107)
A plazazas lehet szerinted felesleges volt, de a játék egy külön fejezete.. A meleg téma tényleg ki lett bontva jobban, mint a játékban.
10/10
offtopic
cellasto 2023 jún. 18. - 12:50:13 10/10 Előzmény brigante7
(95/107)
Egy ilyen náci rezsim és 3 millió szavazója altal "uralt" orszagban mit remeltel?
10/10
cellasto 2023 jún. 16. - 20:29:00 10/10
(94/107)
Ha a jatekot veszem alapul, talan a legjobb adaptacio ami eddig jatekbol keszult…
De onalloan is megallja a helyet.
Kicsit feltem tole, mert nagyon felhypoltak, de nem csalodtam.
10/10
cellasto 2023 jún. 16. - 20:26:56 10/10 Előzmény Wunderlich2021
(93/107)
Te sem jatszottal a jatekkal, az latszik…
Mi az undorito?
Amikor ket no csinalja arra meg recskazol, mi?
Ostoba fidess birka
7/10
Rotovics Kázmér 2023 máj. 16. - 17:49:21 7/10
(92/107)
Borzasztó sok ziccert kihagytak, vajon miért? Pénzhiány, fantáziahiány? 6 ponttól sajnos nem ér többet. Pedig annyira jó LEHETETT volna!
Plusz egy pont, hogy bosszantsam a homofób falloszokat. Biztos, hogy a most leghangosabban huppogó kakaskák szexelnének először másik férfival egy kataklizma utáni világban, ahol már nem maradtak nők.
1/10
Wunderlich2021 2023 máj. 01. - 00:56:29 1/10
(91/107)
Beleznay Endre egész jó a kiscsaj szerepében.
7/10
Berente Imre 2023 ápr. 29. - 17:22:40 7/10
(90/107)
Megnéztem a sorozatot. Előtte nem ismertem a játékot, sosem játszottam vele. Nálam a TOP50-be sem fér bele.
Jó, de semmi extra.
8/10
AngelTimi88 2023 ápr. 21. - 00:32:21 8/10
(89/107)
Olvastam sok kommentet... és azt vettem észre, hogy kb senki se látta a filmet megelőző eredeti gameplay-t. Nos én láttam, így tudtam mire számíthatok ezért nem csalódtam. Szerintem pont azt kaptuk amit várni lehetett a játék után. Nem egy új zombi sztorit. Ez egy adaptáció basszus... Azt adták amit ígértek erre mindenki a meleg jelenetekben csámcsog ami már a játékban is ott volt. Tegyük már túl magunkat rajta hisz ez most a divat, majd lecseng ez is, addig is próbáljuk meg élvezni már, attól eltekintve amit a sorozatok nyújtanak nekünk. Ámen...
1/10
Tshaba82 2023 ápr. 20. - 19:08:13 1/10 Előzmény k11zoltan
(88/107)
Istenem.... Fogadjuk barátok vagytok😂