Téma: The Mummy

5/10
Bobby89 2017 nov. 29. - 16:51:23 5/10
(42/62)
Sajnos ez a film borzalmasan unalmasra sikeredett. Csak a Múmia sztori miatt kapott 5 pontot a 10-bõl.

Remélem, hogy a többi Dark Universe film nem így fog sikerülni és Tom Cruise keveset szerepel bennük.
10/10
kateri 2017 nov. 13. - 08:50:56 10/10
(41/62)
El`eg kritikus tudok lenni a filmekkel kapcsolatban, `es `epp a Múmia elött n`eztem meg Scarlett Johansontól a Csajok hajnalig címû vígját`ekot ami hasonló pontszámot kapott imdb-n mint ez a film. Na az a film tipikus p`eldája volt \"a 20 perc után kezded úgy `erezni, hogy teljes agyhalottá válsz, `es fizikai fájdalmat `erzel ha tovább kell n`ezned\" szindróma, ellenben a Múmiával. Belátom hogy nem Cruise legzseniálisabb filmje, de szerintem a kellet`en`el SOKKAL jobban le lett húzva! Egy 6-os pontszámot az`ert bõven el`er. Egyszeri szórakozást legalábbis biztosan nyújt. 100-ból 50 általában nagyon utálja Cruise-t, `en kifejezetten kedvelem, mert ha meglátom a vásznon olyan jó kedvem lesz `es nem felt`etlen tudom komolyan venni az alkotást amiben szerepel, (leszámítva a Tágra zárt szemek címû filmj`et, ami zseniálisra sikeredett szerintem) ami inkább nagyobb probléma ebben az esetben, szerintem más kaliberû színész jobban illett volna ebbe a filmbe, hogy jobban elõjöjjön az a bizonyos misztikus hangulat. Ettõl függetlenül simán nézhetõ és szórakoztató!
6,5 pont!

2/10
szookedorina 2017 nov. 05. - 10:54:19 2/10
(40/62)
Igen, szerintem is a fõszereplõk nagy kedvence lehet a klasszikus múmia sorozat, aztán ezzel a filmmel egyik nagy vágyuk teljesülhetett valóra.
Annyi, hogy ez a verzió a nézõknek már nem volt annyira izgalmas.
6/10
Atis88 2017 nov. 04. - 21:10:10 6/10
(39/62)
Azért annyira nem tragikus ez, mint ahogy itt sokan írják. Egyszer bõven nézhetõ kategória és a befejezés elég érdekes lett. Van benne potenciál egy erõsebb folytatásra is akár.
6/10.
1/10
caomilla4 2017 okt. 29. - 08:49:13 1/10
(38/62)
Katasztrófa, idõrablás, borzalmas, pocsék film. 10/1
1/10
Crampus007 2017 okt. 27. - 11:57:52 1/10
(37/62)
Ez valami szörnyen gyenge, árnyékában sincs a régi sorozatnak. Látványos és ennyi, tehetségtelen TC idegesít, próbál vicces lenni, de az sem megy neki.
alien1976 2017 okt. 18. - 21:43:19
(36/62)
Sajna ez a film nem tetszett. Az egész filmnek nem volt meg az " a kalandod, Múmiás" hangulata. Valahogy az egész döcögött, szenvedett, s nem akart sehová jutni. Amit meg mutatott, az minden volt csak nem jó.
kriszta.g 2017 okt. 13. - 16:56:01
(35/62)
Ebbõl a filmbõl jó videojáték lenne, egyébként semmire se jó.
SPOILER
A Dark Universe egy baromság, és már a Marvel Univezumban sem igazodok el, felesleges egy sötét Igazság Ligája.
A vége volt az egyetlen ami tetszett, hogy feláldozva magát, kicselezte az átkot de mégis rajta ragadt félig, szóval ilyen köztes lény lett, mint ugye Mr. Jekyll is lényegében.
Ez érdekes befejezés, de felesleges ebbõl csapatot felépíteni, abból már van elég.
7/10
fanaf1@vipmail.hu 2017 okt. 13. - 06:12:10 7/10
(34/62)
Lehet, hogy azért nem volt borzasztó, mert mindenhol csak lehúzták, és valami rosszra számítottam. Egyszer bõven nézhetõ, még pár meglepetés is van benne.
(Atyaég, ki írta a port.hu-s filmajánlót? WTF!)
Shiviatar 2017 okt. 09. - 23:48:27
(33/62)
Rettenetes! A legborzasztóbb az ahogy Tom Cruise játszik, vagyis ahogy NEM játszik! A botox és a plasztika ennyire szétszedte az arc idegeit hogy nulla, azaz nulla színészi játékra képes?
Az egész film alatt csak egyféle ostoba nézése van, és azt használja ha A.: visszaemlékszik. B.: megijed. C.: értetlenül áll. D.: haragos....és még sorolhatnám.
Végig ugyan az az ostoba értetlen nézés. Ez a plasztika miatt van? Vagy elfelejtett színészkedni? A legutolsó mellékszereplõ is jobb színészi teljesítményt nyújt mint õ. Mi történt vele? Jó színész volt pedig! Nagyon sajnálom.
Így már értem a forgatókönyvet. Csak áll és bambul amíg mások beszélnek. Csak áll és néz amíg mások szerepet játszanak. Semmilyen nulla karakter, nem is lehet hova tenni. Szerelmi szál nulla hiteltelen, az egész egy minõsíthetetlen összecsapott fércmunka. Ötször kellett nekifutnom mire végigbírtam nézni. Elképesztõ, mintha semmit nem néztem volna.
1/10
sawyerx 2017 okt. 08. - 17:32:16 1/10
(32/62)
Ha nem ugyanazon a címen futna, mint a 99-es, nem lenne vele semmi bajom, soha a büdös életbe meg nem nézném, már az elõzetese irritáló volt. Na de mikor beírom googléba a címét, és ezt a szart dobja ki, na az felbassza az agyam rendesen. Ugyanúgy a Holtpont-remake. Semmi köze a régi múmiához, hála az égnek, és semmi köze egy filmhez. Ez nem film, ez egy rakat szar. Klisékbõl felépített szarkupac, amiben van két nagynevû színész, akik közül Tom szokása szerint fut és fut, miközben minden felrobban körülötte, Russel pedig egy olyan karaktert alakít, aki önmagában nem állja meg a helyét - bár a film sem. Nem tudom biztosra, nem si fogok utánaolvasni, de nekem ez alapján nagyon úgy tûnt, mintha valami univerzumépítõ filmsorozat nyitó darabját láttam volna, és majd késõbb lesznek fontosak ezek a RC alakította karakterek. Az utolsó 5 percet nem láttam, de egészen odáig katasztrófa. Az elején már a flashbackes rész sántít (amiben totál próbálták kópiázni a régi múmiát), a terroristák elleni lövöldözõs menekülés botrányos, Tom társának karaktere idegesítõ, még egy nõ sem rinyál ennyit. Aztán a repülõs jelenet inkább Mission: Impossible, utána meg válogatás a régi múmiából, kiegészítve klisék tömkelegével. A múmia lánygyerek is minden volt, csak nem félelmetes vagy nyomasztó. Nem azért nézek meg egy filmet, fõleg nem egy "horrort", hogy egy csaj félmeztelen picsáját bámuljam, arra ott van más, a régiben sem azért volt félmeztelen Imhotep vagy Anck-Su-Namun, mert azzal akarták a moziba csábítani a tömegeket. Arnold Vosloo zseniálisan alakította a múmiát, a viselkedése, a mimikája, itt meg... Túl komolyan gondolták ezt a filmet, és túl sok CGI-t basztak bele. Á, kár is erre fecsérelni az idõt, egy kalap szar, két hete néztem, de utána egybõl neki is álltam a régi trilógiának, mérföldekkel jobbak.

1/10
4/10
idõjós1010 2017 okt. 02. - 14:31:19 4/10
(31/62)
A múmia filmek, azok mindig meglehetõsen nagyszabású mozik voltak. Össze-vissza annyi bajom volt velük, hogy Brendan Fraser ábrázata veszettül irritál. No most itt meg megkaptuk Tom Cruise-t, és sajnos õ a másik akitõl többnyire rosszul vagyok, de sajnos ennél a filmnél nem oszt, és nem szoroz, mert nélküle is rettenetesen minimalista. Le vagyok döbbenve rajta, hogyan gondolták, hogy ez méltó folytatás lesz. Értem én, hogy Múmia, meg hogy Tom Cruise, de hol a látvány, és igen, ahogyan ezt lentebb már írta valaki, Hol van Egyiptom (mert veszettül kevés jutott belõle). Nincs meg a hangulat, és nagyon erõtlen volt ez a múmia. Kíváncsi lennék a film költségvetésére, mert áradt belõle, hogy bóvli. El nem tudom képzelni mi szükség volt erre. Soha nem volt egyik Múmia film sem kifejezetten a szívem csücske, de ez egészen eddig azt mondom ízlés dolga volt, mert amúgy a látványt mindig hozta. Ez a darab viszont egyenesen felháborító.
Aki nem látta, azoknak üzenem, hogy érthetõ legyen: Adott volt Tom Cruise, és Annabelle Wallis, akik jól elvoltak egymással legalább egy háromnegyed órát. Késõbb feltámadott a múmiának csúfolt agyon tetovált nõszemély, és már hárman bohóckodtak vízben-sárban egymással. Kifejezetten zártkörû buli volt, erõsen B-s, kivitelben. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy rosszul volt meganimálva, inkább azt, hogy nem nagyon volt rajta mit animálni.
Owl 2017 okt. 01. - 19:59:41
(30/62)
Átlagosnál rosszabb, a közepe felé majdnem elaludtam. A végén Tom bûvész trükköt ad elõ, amit nem értettem. Igazából a filmet se. Csihi-puhi bambulda, kevés Egyiptommal, kevés hangulattal. Nem kõ!
Man3 2017 okt. 01. - 19:21:38
(29/62)
Nagyon jó film.Sokkal jobban tetszett mint a régebbi múmia.Izgalmas,jó történet.Kár hogy hamar vége lett. 10/10
6/10
pihes 2017 szept. 29. - 14:55:10 6/10
(28/62)
Bánom, hogy olvastam a lehangoló kommenteket. Olyan sokkal rosszabb nem lett, mint a korábbi.
Ez most készült, az meg akkor. Voltak benne jó pillanatok, nem untam igazán.

6/10
5/10
Károly Keresztesi 2017 szept. 26. - 13:38:18 5/10
(27/62)
Szerintem nem olyan szar film mint ahogy ezt sokan leírják. Igaz közelébe sincs a Brendan Fraser es múmiának.
Leginkább a 1999 es Múmia film Amerikai koppintásának tudnám tekinteni.
Az alap történet nagyon hasonló, ezt a múmiát is élve temetik el, ugyanúgy szerzi vissza az erejét. Ugyanúgy az arcán lévõ seb gyógyúl be utoljára, stb...
Viszont ebbõl a filmbõl kihagyták a történelmet, köze nincs Egyiptomhoz, pár emlékkép kivételével a jelen idõben játszódik. A múmia mozgása nem fenséges hanem inkább valami pattogó Ninja, és végig nem tud felöltözni normális ruhába, ami szánalmas.
A poénok is hiányoznak a filmbõl. Helyette van másik mutáns, meg zombi szellem.

Szóval senki ne számítson valami történelemmel átitatott múmiás filmre, ez egy Amerikai
akció film, ahol nem kell gondolkoznod, csak nézned az ütéseket rúgásokat, rabannásokat. A múmia helyettesíthetõ lenne bármilyen gonosszal, akkor is nagyjából ezt kapnád. Aki érzékenyebb lelkületû annak még akár félelmetes is lehet.
Egyszer meg lehet nézni, másodjára már inkább az 1999 est nézném meg mert az klasszisokkal jobb.

1/10
expa 2017 szept. 24. - 18:30:42 1/10
(26/62)
Jót aludtam rajta, kuka :)
1/10
Bodellger 2017 szept. 03. - 04:11:06 1/10
(25/62)
Nehez eldontenem, hogy a napokban latott Alien Covenant, az Arthur kiraly, vagy ez a Cruiseos Mumia e a szarabb film. Ebbeb a semmiben Kozhelyek, kozhelyek hatan. Kapunk lenyegeben ket dogos nocit, par Cruiseos egbemeredest, 58 db 10 meterre valo eldobast, meg egy gyengebb CGI orgiat homokkoal, patkanyokkal, pokokkal, meg par gagyi zombival. Ehhez az egeszhez leigazolunk ket nagyobb nevet, Tomot es Russellt, utobbit valoban inkabb csak kameoban es eladjuk a katyvaszos vegtermeket. A 99es Mumia kalsszisokkal jobb film a letezo minden elemben: sztoriban, forgatokonyben, karakterekben, szineszi jatekokban, hangulatban, zeneben, trukkokben, es a korahoz kepest effektekben is. 10/3 csakis Boutella nutella miatt, aki baromi jo casting ilyesmi karakterhez, es nekem spec bejon nokent is. Na, ennyit errol a fosrol.
proklima@freemail.hu 2017 aug. 30. - 20:26:20
(24/62)
Ez a film egy nagy baromság.
perry 2017 aug. 30. - 11:46:41
(23/62)
Számomra a régi múmia filmekhez képest olyan mélyen komolyan vette ez a film önmagát, hogy kb. le is ment egy B kategóriás horror szintjére közepes digitális képi megvalósítással. Ami elveszett az a kellem és humor ami az elõzõ filmek sajátja volt. Ahol a legfeszültebb pillanatokban is valaki benyögött valamit és attól az egész nem lett ilyen véresen komolyan vevõ, nyögvenyelõs. Ráadásul nem is a színészek sara, sokkal inkább a forgatókönyv a dialógusok és a rendezõ "követte" el a filmet. Amin az sem segített, hogy megszórták mozicsillagokkal. Russell Crowe cameoja sem több mint a színész sorban állása a kifizetõ helyen, számomra az látszott -minõ véletlen Dr. Henry Jekyll Mr. Hyde- szerepében sima helyzetgyakorlat képen kellõen õrült volt de semmi más.
Tom bácsiról meg sok mindent nem lehet elmondani talán annyit: õ Tom bácsi.
Talán Sofia Boutella és Jake M. Johnson adtak jelentõset a filmhez ami nem csoda mert mindkettõ a digitalizáláshoz mérten is próbálkoztak színészi játékkal.
Alex Kurtzman ebben a témakörben igen otthonos Transformertõl a Star Tek igen, de hát mindenikek lehet gyenge forgatása....