1/10
toshiba321 2010 okt. 10. - 17:40:53 1/10
(166/186)
Miért is? (érvek)
1/10
offtopic
toshiba321 2010 okt. 10. - 17:40:32 1/10 Előzmény hamasz
(165/186)
van ebben igazság
1/10
toshiba321 2010 okt. 10. - 17:33:26 1/10
(164/186)
gagyi film 10/1
ernykati 2010 szept. 24. - 11:45:28
(163/186)
Hát én most fejeztem be a szériát, és amennyire vártam akkorát kellett csalódnom! Nagyon nem jött át...Az elit Alakulat mestermû és az is marad! Hihetetlenül mûérzelgõsre vették a figurát mind amellett, hogy voltak nagyon durván jól elkapott pillanatok jelenetek, de ezt háttérbe szorították a számomra túlzásba vitt drámai motívumok. A karaktereket közel sem tudtam úgy megszeretni mint ahogy az az elit alakulatban sikerült ráadásul itt legalább 3 olyan rész volt ami inkább egy Danielle Steel regény alapjaiból lett volna kiemelve. Nagyon sajnálom pedig a történetben és a helyszínekben lett volna potenciál bõven:(
ibacs 2010 szept. 12. - 16:51:13
(162/186)
imdb.com és akkor nem kell órákig várni a válaszra.
Én tudom, de már csak azért sem árulom el:)))
7/10
Spetsnaz 2010 szept. 12. - 13:52:46 7/10 Előzmény Bazooka Joe
(161/186)
Üdv!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy melyik/hányadik részben játszotta Anna Torv, Virginia Grey-t ? Elõre is köszi.

Egyébként nekem bejött a film, egy 10/7-re értékelném.
Bár az Elit Alakulat nekem jobban tetszett.
A Hõs alakulat inkább arra megy rá, hogy bemutassa milyen megpróbáltatásokon mentek keresztül a Béke ugrás hadmûveletben harcoló tengerészgyalogosok.
4/10
Bazooka Joe 2010 aug. 23. - 13:00:12 4/10
(160/186)
A két könyv ami alapján csinálták a filmsorozatot sokkal jobb! ;-)

# E. B. Sledge - With the Old Breed: At Peleliu and Okinawa

Magyarul is megjelent: Pokol a Csendes-óceánon A hõs alakulat

# Robert Leckie - Helmet for My Pillow: From Parris Island to the Pacific
Soap 2010 aug. 05. - 23:12:38
(159/186)
nekem nagyon tetszett az egész sorozat bár én nagyon szeretem a háborús filmeket
de attól függetlenül 9/10
sivatagiroka 2010 aug. 05. - 16:40:11 Előzmény hernyo05
(158/186)
Kulisza : Szinkron szinte a semmibõl

Az HBO új minisorozatának szinkronizálása embert próbáló feladat volt...A hazai stúdió ugyanis egy nézhetetlen, lebutított kópiát kapott, amely alapján szinte lehetetlen volt beazonosítani a színészeket. Ez manapság mozifilmek esetében eléggé gyakori eljárás. A külföldi gyártó ugyanis természetesen fél attól, hogy a kópiák még a filmbemutatója elõtt felkerülnek a netre. És akkor már nehéz gátat vetni a kalózkodásnak...
Normál esetben a szinkron úgy indul, hogy a rendezõ kap egy kópiát, egy magyar fordítást, majd megnézi az adott produkciót, és kezdheti is a színészek castingját. Nos a The Pacific-A hõs alakulat esetében nem volt ennyire egyszerû a helyzet... A szinkronrendezõ, Aprics László elmondta, az eddigi munkái közül ez volt az egyik legnehezebb. A szinkronstúdió munkatársai egy túlégetett,kontrasztok nélküli, fekete-fehér kópiát kaptak, amibõl nem sokat lehetett látni. Ebbõl következõen már a színészek, avagy a karakterek beazonosítása is komoly munkát igényelt. a John Basilone-nak a hangját kölcsönzõ Rajkai Zoltán elmondta, háborús filmek szinkronizálása eleve nehéz: " Egyrészt az ember sohasem tudhatja, mikor hal meg. Egy háborúban ez elég könnyen megesik. De a másik, talán még ennél is komolyabb probléma, hogy minden szereplõ nagyon egyforma. Egyenruha, rövidre nyírt haj stb. Ha pedig ehhez hozzájön egy szinte nézhetetlen kópia, mint a The Pacific esetében, akkor bizony oda kell figyelni a színésznek, a rendezõnek, mindekinek. Szerencse, hogy Aprics László keze alatt most is remek gárda dolgozott együtt.Így azt hiszem elmondhatom, a nehézségek ellenére nagyon jól sikerülta sorozat szinkronja. Remélem, ezzel a nézõk is egyetértenek.
Ranger 2010 jún. 29. - 20:50:44 Előzmény Leonidas300
(157/186)
Az a helyzet, hogy a II. Világháborúban valóban 100-ból kb 10 katona sütötte el a fegyverét, de nem azért mert nem akartak embert ölni, hanem azért, mert szakácsok, szanitécek, matrózok stb. stb. voltak, illetve voltak pár százezren, akiknek idejük sem volt elsütni a saját fegyverüket.Volt idõszak a keleti fronton, amikor a szovjet katonákat fegyver nélkül küldték harcba, mert nem tudtak fegyvert adni nekik. Még szép, hogy nem sütötték el a fegyverüket.
9/10
Johnos 2010 jún. 17. - 16:00:32 9/10 Előzmény Bob19
(156/186)
Ennek a jelenetnek azért volt egy elõzménye...

***SPOILER***

A srácról azért rántotta le a köpenyét, mert azt elõtte leszedte a töltetekrõl, és kicserélte a saját szakadt köpenyére. A töltetek eláztak és besültek. Amiatt hozniuk kellett új rakaszokat és közben lelõttek egy másik katonát a szakaszból. Azt hiszem Snafu még a legkultúráltabb bosszút állta egy másik katona haláláért.

***SPOILER VÉGE***
Leonidas300 2010 jún. 10. - 14:41:32
(155/186)
Na ja,pedig ott max. csak kapna 2 mókust vagy legdurvább esetben sipolna a tüdeje a bicskától,pedig ott nem is az ellenséggel kellene neki megküzdenie,mint egy komoly háborúban.
9/10
Johnos 2010 jún. 10. - 13:47:55 9/10 Előzmény Leonidas300
(154/186)
Nem is kell neki háború...
A barátodnak néhány este Ózdon kellene sétálgatnia egyedül.
Szerintem elég hamar megdõlne az elmélete.
Leonidas300 2010 jún. 09. - 12:16:01
(153/186)
Éppen a napokban vitáztam össze egy haverommal arról hogy a katonák hogy viselkednek a háborúban. Szerinte ugyanis a sorozott katonák,vagyis egyszerû hétköznapi emberek, amilyenek mi is vagyunk,a valóságban nem is lõnek az ellenségre és ezért találták ki a hivatásos hadsereget hogy kiképzett gyilkosok legyenek.Azt is mondta hogy a 2. vh. alatt 100 katonából csak 3 lõtt vissza az ellenségre mindkét félrõl,a többiek csak mellé lövöldöztek,mert szerinte az ember nem képes egy másik embert megölni,és ez igy történt az összes háborúban a történelem során.És én ne higgyek a filmeknek és a korabeli leirásoknak mert azok csak propagandák mert az ember egy békés faj.És ami a legdurvább hogy õ leszögezte hogy én sem lennék képes embert ölni,még akkor sem ha az én és a családom élete is múlna rajta pl. egy honvédõ háború esetén.Ezek szerint õ egy gyáva és hazaáruló téveszmét követ,mert nem küzdene a hazájáért ha a szükség úgy kivánná. Mert szerinte ha az ember úgysem lõné le az ellenséget mert szerint "genetikailag kódolva" van benne az hogy ne öljön,úgy az ellenség sem fog rá lõni. Kérdem én akkor hogy a háborúkban az emberek csak végelgyengülésben szoktak meghalni,vagy mire kell vélni a véres csatákat,kinzásokat,népirtásokat és az emberek természetes harci kedvét, ami minden férfiban benne van. Az õ állitását semmi sem igazolja,sem a tények, sem az emberek véleménye, mert szegény szerencsétlen nagy pacifista és azt hiszi hogy ha õ nem bántana senkit soha,akkor az összes ember is igy tesz.e gy álomvilágban él és nem képes felfogni a valóságot.Hogy az ember erõszakos,fõleg egy hosszú békés korszak után mint ez is amiben most élünk,és fõleg ha egyre rosszabbul mennek a világ dolgai,amik egyre inkább nyilvánvalóak.
6/10
Bob19 2010 jún. 03. - 21:39:28 6/10 Előzmény Bazooka Joe
(152/186)
Ja, meg szívatták egymást ahol csak érték. Elég bunkó módon viselkedtek az egész sorozat folyamán. pl. mikor szó nélkül lerántotta a másiknak az esõköpenyét, hogy az aknákat le tudja takarni vele....bunkóéknál ez már csak így szokás.:-)
4/10
Bazooka Joe 2010 jún. 01. - 21:57:32 4/10
(151/186)
Továbbá az sem tetszett, hogy nem láttam azt a köteléket, testvéri szellemet ami a bokorugró katonák között ki szokott alakulni a harctéren. Erre még egy lapáttal rátett az utolsó rész, amikor is a srácok egyszerûen búcsúzás vagy elköszönés nélkül egymás után szálltak le a vonatról. Mi ez kérdem én? Együtt verekszem éveken át ezekkel a fickókkal, óvjuk egymást, fedezzük a hátát stb... aztán se puszi se pacsi?
9/10
Johnos 2010 jún. 01. - 14:48:41 9/10
(150/186)
Teljesen egyetértek!
Az összes könyv, amit eddig a csendes-óceáni hadszíntérrõl olvastam legalább ilyen brutális volt. Mindegyikbõl az szûrõdött át, hogy a japánokat a szívük mélyébõl gyûlölték (még akkor is, ha elismerték bátorságukat), konkrétan azért, mert õk nem gondolkodtak azon, hogy feláldozzák-e az életüket, vagy sem. Csak úgy tudtak harcolni, ha biztosra mentek és tutira megölték az ellenséget. Ebbe viszont nem fér bele az, hogy foglyokat próbáljanak ejteni, a sebesülteket ellássák stb. És csak akkor tud az ember terminátorként mindenkit kinyírni, ha kigyomlálja magából az ellenség iránti pozitív érzéseket. Ez szerintem teljesen érthetõ. De nyilván mentsen meg minket attól az Isten, hogy valaha is ezt kelljen átélnünk!
A sorozat is erre ment rá, hogy ezt a lelki oldalt visszaadja. Szerintem sikerült, de nyilván ez nem olyan tálalás, mint amilyen a BoB volt.

***SPOILER***
Ami Sledge-t illeti az aranyfogakkal... nem véletlen, hogy arra a tettre a százados halála után került sor. Nem az anyagi haszonszerzés mozgatta, hanem hogy bosszút álljon, kiélje dühét, elkeseredését és megalázza az ellenséget, aki megölte a számára kedves (és nekünk is pozitívként tündöklõ) embert is. Tény és való, hogy nem volt szép jelenet, de ez a film hús-vér és érzelmileg átlagos emberekrõl szólt, nem Supermanrõl és Teréz anyáról.
A BoB-ben Winters a hollandiai SS fiú megölése után tudott elmélkedni, hogy helyes volt-e vagy sem. De õ utána már nem sütötte el a fegyverét a háborúban. A tengerészgyalogosoknak erre nem volt lehetõsége. Ha élni akartak, ölni kellett, gondolkodás nélkül...

***SPOILER***

Bocs a hosszúra nyúlt eszmefuttatásért!
10/10
Philip87 2010 jún. 01. - 00:12:31 10/10
(149/186)
A sorozat nekem nagyon tetszett. Tökéletesen szemlélteti, hogy mit éltek át a háborúban és közvetlenül utána azok a fiatalemberek akik abban részt vettek. Teljesen "életszagú" az egész. Szerintem egyáltalán nem érdemes összehasonlítani az Elit alakulattal, mivel egy teljesen más hadszíntérrõl van szó. Óriási a különbség a két hadszíntéren található terep, az ellenség által alkalmazott harcmodor, annak mentalitása és a harcok intenzitása között. A Csendes-óceánon zajló harcokat eddig még soha nem sikerült ennyire jól megjeleníteni semmilyen filmalkotásnak sem. Az elsõ rész elõtt Tom Hanks azt nyilatkozta, hogy valószínûleg sok embernek nem fog tetszeni a sorozat annak brutalitása miatt.De ha nem így készítették volna el, akkor az nem felelt volna meg a valóságnak. Én egyetértek vele, és minden brutalitás miatt fanyalgó jobb ha belegondol abba, hogy az egyes részekben látott megrázó dolgok megtörténtek, sõt azoktól valószínûleg sokkal kegyetlenebb dolgokat mûveltek egymással az ott harcolók. Összességében nekem 10/10.
10/10
Philip87 2010 jún. 01. - 00:00:43 10/10 Előzmény Bob19
(148/186)
Az tény, hogy Dr. Richard Sorge szovjet kém 1941. novemberében megtudta, hogy a japánok meg fogják támadni az USA-t, a Szovjetuniót pedig nem. Ennek volt köszönhetõ, hogy a szovjetek át tudtak dobni rengeteg szibériai hadosztályt Moszkva alá, és így végül megakadályozták, hogy a németek bevegyék a fõvárost. Nem biztos, de elképzelhetõ, hogy ezt az információt az amerikaiakkal is megosztották. Az viszont tény, hogy az amerikai kódfejtõk már azelõtt megfejtették az japán nagykövetségnek küldött tokiói hadüzenetet, mielõtt azt a követség japán dolgozói lefordították volna angolra, hogy átadhassák az amerikaiaknak.
4/10
Bazooka Joe 2010 máj. 30. - 22:28:48 4/10
(147/186)
Végül is a fõbb szereplõk jobbára egy arckifejezést tudtak produkálni a részek alatt... de azt nagyon jól betanulták! :-D

Véleményem szerint a Eugene Sledge által írt With the Old Breed: At Peleliu and Okinawa és Robert Leckie által írt Helmet for My Pillow c. könyvek (amik egyébiránt a sorozat alapjául is szolgáltak) sokkal élvezhetõbbek, mint maga a sorozat! ;-)