Téma: The Predator

5/10
davidosz 2018 dec. 20. - 00:51:43 5/10
(58/78)
Nálam 5/10.
Pozitívum: kevésbé ismert színészek játszanak, ráadásul a filmhez mérten teljesen jól. Egy (két) humoros rész (pl. sunáználak rész). Na meg Olivia Munn, igazából miatta néztem csak végig.
Negatívum: GYenge történet, még gyengébb cselekmény. 2018-hoz képest gagyi: effektek, akciójelenetek, mesének gyenge. Megbántam, hogy megnéztem.
7/10
Querelle82 2018 dec. 18. - 21:04:08 7/10
(57/78)
sawyerx és picasso ( بيكاسو ) ezért nem a hozzászólások alapján nézek filmet, úgy írjátok le, mint a világ legsz@rabb filmjét, ami még az asylumos produkciókat is alulmúlja.Tény, hogy nagyon különbözik az eddigiektől, de annyira nem rossz.
1/10
sawyerx 2018 dec. 18. - 18:50:31 1/10
(56/78)
Három felvonásban bírtam végignézni, rengeteg negatív gondolat meg is fogalmazódott közben, de most már úgy vagyok vele, hogy kár rá bővebben időt pocsékolni.
Összességében:
- a film azt sem tudja, mi akar lenni, félelmetesnek nem félelmetes, viccesnek nem vicces, minőségi akciózásnak túl tucat. felnőttnek komolytalan, gyereknek véres
- hiába a sok főszereplő, karakter egy sincs (még a ragadozó sem)
- egy percig nem lehet komolyan venni, mert a legnagyobb veszélyek közepette is csak ovis szintű poénokat sütögetnek
- a ragadozókutyák beleírása teljesen felesleges, érdemleges funkciójuk nincs, inkább emlékeztetett a disney-féle marketingre, bár nem tudom, ebből lesz-e plüss és egyéb
- a jelenetek random egymás után berakva, nem érezni, hogy bármiféle átfedés lenne, mind történetileg, mind karakterfejlődésileg, ergo nincs hatással egyik esemény másikra, ergo végig olyan, mintha egy werkfilmet néznék, ahol a színészek bohóckodnak, csak ez éles...
- az első 15 percben már annyi minden történik, mint a Svarcis klasszikusban kb. összesen
- a faszi véletlenül felkattintja a karperecet, elesik, véletlenül lelövi a ragadozót - a csaj véletlenül saját lábába lövi az altatót a busztetőn - a néger "főgonosz" véletlenül saját fejét lövi szét az idegen fegyverrel... ezek és a sok fizikával szembemenő baromság ölik meg az akció részét. ha Svarci ilyeneket csinálhatott volna annak idején, már akkor agyonbaszta volna a ragadozót, mikor Billy a fán nézegette.

Aztán meg is untam a felsorolást, ez a film is beállt a Star Wars, Terminátor, A Gyűrűk ura, stb. sorba, a klasszikusok nevén próbált meg élősködni, de elbukott. Értse már meg a sok balfasz, hogy ezeknek a filmeknek volt egy fílingje, amit manapság a korhatár és talán a nemtörődömség miatt nem akarnak már megalkotni (azt nem hiszem el, hogy ne tudnák). A Predator esetében az, hogy akár egy elszigetelt dzsungelben, akár Los Angelesben a karakterek kurvára nem tudják, mivel állnak szemben, miközben az szépen egyesével levadássza őket. Svarcinál kb. a film 3/4-énél láttuk először, itt meg már az első 5 percben csikágózik ez a bohóc. Sokkal jobban el lehet érni a félelmet, ha nem mutatjuk a mumust, felvezetjük a dolgokat, és nem egyből a lecsó közepébe vágunk. Hiába vág be sén blekk az előzőekből fosatós zenét, ez így nem működik. Ha a szarra kecsapot nyomsz, az még szar lesz...

1/10
10/10
promy 2018 dec. 17. - 12:32:24 10/10
(55/78)
Egész jó, poénos.
7/10
Querelle82 2018 dec. 17. - 10:03:19 7/10 Előzmény k11zoltan
(54/78)
Antal Nimródos ....
6/10
nikato 2018 dec. 17. - 08:23:48 6/10
(53/78)
Ezt inkább a poénok felé vitték el.... A régieket meg sem közelítette!!!!
6/10
sorozatneked.hu 2018 dec. 16. - 23:28:43 6/10
(52/78)
6/10

Egyszer nézhetős, de tényleg nem volt kiemelkedő alkotás. Az eredeti nyomába sem ér, de szinte bármelyik előző Predator jobb volt ennél. :(
k11zoltan 2018 dec. 16. - 23:25:24
(51/78)
Nem tetszett.
A Nimród Antalos jobb volt.

Az egyetlen jó jelenet, amikor a nigger lelőtte a rakétával a saját fejét. :D
Niceday 2018 dec. 16. - 20:58:38
(50/78)
... ezt jól látod! Bár valamikor régen becsúszott egy zombis valami, de azóta kerülöm.
... de ez talán még annál is pocsékabb.
7/10
Querelle82 2018 dec. 16. - 18:09:56 7/10 Előzmény Niceday
(49/78)
" (...) erről a filmről el kell mondanom, hogy még életemben nem láttam ennél borzalmasabbat."Ezek szerint még nem láttál Asylum produkciót ?
Niceday 2018 dec. 16. - 06:26:45
(48/78)
Nem nagyon áldozok időt vélemény írásra, de erről a filmről el kell mondanom, hogy még életemben nem láttam ennél borzalmasabbat. Az összes eddigi Predator film bármelyike - még az Alien-esek is - klasszisokkal jobb, nyilván egyik sem hasonlítható a 87'-eshez! ;)
Aki eddig kedvelte a Predator sorozatot, az messzire kerülje el és elégedjen meg annyival, hogy ...
SPOILER

... itt hagytak nekünk egy fegyvert a "jó" predatorok, a "rosszak" ellen. Ez nagyjából a film utolsó perceiben derül ki, ami vélhetően annak köszönhető, hogy valószínűleg lesz folytatása a történetnek, ami remélhetőleg nem ilyen fércmunka lesz.
1/10
Aprósólyom 2018 dec. 16. - 01:13:26 1/10 Előzmény idõjós1010
(47/78)
Nem bántásból, hanem kihívásból mondom, de akkor te még nem láttál jó filmet, ha nagyjából elégedett voltál vele. Majd egy-két jó film után elförmedve fogsz visszagondolni erre a magyjából B kategóriás mozin.Én annyira nem bírtam nézni, hogy rengetegszer tovább tekerte, hogy a következő jelentben lesz-e valami amit nem csesznek-e el. Majdnem minden jelent hemzseg a fércmunkáktól.
Még csak a 2-ik percben járunk de a hajtóművekkel rendelkező földönkívüli űrhajó mindkét hajtóműve kikapcsol, de még gyönyörűen siklik az égen.... Akkor inkább ne tettek volna rá hajtóművet és hinnénk azt, hogy antigravitációs.... És majdnem minden 1-2 perc tele van fatális hibákkal, legyen az fizikai tv.szerűség, mérnöki megvalósítás, forgatókönyvi, dramaturgiai, VFX (az egyik legszánalmasabb a parkoló motorokat ábrázoló kép...)
idõjós1010 2018 dec. 15. - 23:04:33
(46/78)
Horror vígjátéknak készült elvileg eredetileg, csak aztán a leforgatott jelenetek háromnegyede után úgy döntöttek komolyabbra kéne venni a figurát, aztán most ennek megfelelően kaptunk egy hibridet, ami se ez, se az. Lényegében akcióvígjáték, horroros beütéssel. A történet most sem lett valami nagy durranás, viszont amit láttam, azzal nagyjából elégedett voltam. Leszámítva a kutyákat, mert azok komolyan vehetetlenek voltak, és nem is igazán derült ki mi volt velük a koncepció. Jelen voltak, de semmit sem kezdtek velük. Vérebeknek borzalmasak, házi kedvencnek fölöslegesek, fizimiskára meg nevetségesek. Jobban örültem volna egy olyan harmadik (negyedik) résznek, ami komolyan veszi magát.
7/10
Querelle82 2018 dec. 15. - 18:32:23 7/10 Előzmény kicsi és gabi
(45/78)
Ha nem is legjobb ilyen film, de ha zs kategóriának minősíted, akkor vagy nem láttál zs kategóriás filmet, vagy nem tudod mi az.Néhány példa : Carnosaurus, Lázadás az űrben, Támadás a harci robotok szigete ellen, Boa vs.Piton, vagy Antonio Sabato, Marc Dascascos legtöbb filmje, vagy az Asylum összes filmje.A Ragadozó klasszisokkal jobb ezeknél.
10/10
kinguci18k 2018 dec. 14. - 21:37:49 10/10
(44/78)
Szerintem pedig egyszer simán megnézhető a film.
Vannak természetesen hibái.
De szerintem túl sokan vannak,akik csak azért gagyizzák le.Mert már ez a divat.
És mert már besokaltak a sok (amerikai) filmtől,sorozattól.A sok agymosó hülyeségtől.
Régebben nem néztek az emberek ennyi filmet.Mert nem volt ilyen kínálat.
Én mindig csak szórakozni,kikapcsolódni ülök le meg nézni valamit.És nem kritizálni.
Nekem tetszett,főleg a régi részek nosztalgiája miatt is.
6/10
6/10
RTommy9 2018 dec. 14. - 11:59:49 6/10
(43/78)
Nem vagyok oda a Predator-filmekért, de ezt épp nem volt rossz egyszer megnézni. 6/10.
1/10
kicsi és gabi 2018 dec. 14. - 11:25:26 1/10
(42/78)
Akik még nem látták, nekik üzenem: semmilyen körülmények között NE nézd meg. Ekkora gagyi, zsé kategória f...st még nem láttam. Ez egy vicc. Űrkutya, kommandós alfahím, predátor, még nagyobb predátor, ömlikavér. Még szerencse, hogy nem adtam ki érte pénzt, mert most pipa lennék
7/10
Querelle82 2018 dec. 13. - 10:03:17 7/10
(41/78)
Látunk egy olyan fotót az első Ragadozó filmből, ahogyan a címszereplő kilép a vízből, és visszavált látható üzemmódba. Viszont ekkor már csak Dutch ( Schwarzenegger ) volt életben, így csak ő láthatta.Fényrögzítő eszköz ( fényképezőgép, kamera ) nem volt nála.Akkor ki készítette a felvételt ?
Pbal79 2018 dec. 12. - 21:41:47
(40/78)
Celluloid szemét.
1/10
milanello01 2018 dec. 09. - 14:02:44 1/10
(39/78)
Imádom a Predator univerzumot, még a sokak által szidott predator vs alient is megemésztettem, főleg az 1 et de ez ez valami borzalom a franchise megcsúfolása, nem is értem, dühítő az egész, a karakterek a színészi teljesítmény aaahh.... életemben nem adtam még 1 pontot filmre mert valamennyit mindig lehetett adni na erre semmit!