Téma: The Predator

3/10
Kensi Blye 2018 okt. 20. - 17:27:05 3/10
(31/91)
Sértő a ragadozó címet adni ennek a filmnek. Amit egyszer megalkottak hagyni kell eredetiben érvényesülni. Az IGAZI, EREDETI film az a PREDATOR. Kár volt elkezdeni nézni.... mozijegy ára pénzkidobás.....
1/10
tesz-vesz 2018 szept. 29. - 15:57:26 1/10
(30/91)
borzalom. proliképző.


1. az egész film éjszaka , sötétben, SÖTÉTBEN játszódik!
moziban se látsz sokat belőle. miért jó ez? miért nem lehetett nappalra rakni, drágább így a CGI

2. már a prometheusnál se értettem miért kell full retardáltakkal tele rakni egy filmet. miért jó ez? kinek jó ez? a fiatal proliknak tetszik ez a sok primitív állat? egyik főszereplő sem szimpatikus. még a kis hülyegyerek is káromkodik a négernek, aki ezt viccesnek tartja. a főszereplő is hihetetlen gáz karakter. miért? miért kell ez? így korcsosodik a társadalom.

2/a. miért ez a sok proli káromkodás, még a kisgyerek is káromkodik. mire jó ez? ennyi szemét ember van körülöttem, akiknek ez az igénye? mert a 80-as években még hatásos volt egy-egy időben elejtett káromkodás, node állandóan súlytalan, jellegtelen figuráktól hallgatni csöppet ízléstelen és primitv. az eredeti predatorban

2/b még a főszereplő nő se szimpatikus a spicl,i okoskodó stréber jellemével, igaz az életben nagyobb szerencsétlenség, nagyon fel akart ülni a metoo-vonatra:

"Olivia Munn felhívta a stúdió figyelmét arra, hogy Striegel szexuális zaklatóként szerepel a nyilvántartásban és korábban 6 hónapot ült börtönben, miután egy 14 éves lányt próbált meg szexuális kapcsolatra csábítani az interneten

A színésznő, ahogy ígérte, folytatta a sajtókörutat, hiszen, ahogy fogalmazott, sokan dolgoztak keményen ezen a filmen, ő pedig szeretne mindent megtenni azért, hogy az sikeres is legyen. Ám a hétvégi, torontói sajtóeseményen csak ő és a 11 éves Jacob Tremblay (A szoba sztárja) vettek részt a szereplők közül.

Nagyon magányos érzés itt ülni egyedül, amikor a többieknek is itt kellene ülniük mellettem

– mondta aztán Munn, aki úgy érzi, szándékosan kerülik a színésztársai. Ezután arról is beszélt, hogy bár látta a rendező, Shane Black bocsánatkérését, és értékeli is azt, jobban örült volna annak, ha azt előbb közvetlenül neki juttatja el, és csak aztán teszi nyilvánossá."

ostoba ****, legalább megérdemli hogy kerüljék a többiek.


ez amúgy magyarországon nem bűncselekmény, 14 évessel már lehet nemi kapcsolatot létesíteni. ráadásul Steven Wilder Striegel nem is tett ilyet, csak a neten keresztül beszélgetett! és ezért kapott 6 hónap börtönt, nonszensz.

a rendező is teljesen elmebeteg, látszik is a pocsék filmjén, ez már csak hab tortán:

"...Shane Black filmjében szerepel. A színész ott volt a Vasember 3-ban és a Rendes fickókban is. Korábban azzal magyarázta döntését a Los Angeles Timesnak, hogy a személyes döntése volt, hogy segítsen egy barátjának. Miután viszont kiderült, hogy a színészt kivágták a filmből kiadott egy nyilatkozatot, amiben ezt írta:

-A legújabb hírek után egyértelmű, hogy a barátom félrevezetett. Szerettem volna elhinni, hogy igaz, amit mondott az ügyének körülményeiről. Hiszem, hogy az embereknek jár a második esély, de néha előfordul, hogy mások nem érdemlik meg a jóindulatot. Nagyot csalódtam magamban, miután megtudtam a pontos részleteket arról, hogy miért ítélték el Striegelt. Elnézést kérek mindenkitől, akiket cserben hagytam és nem vontam be a döntésbe. "

3. a tolmács program, a fordító a McKenna nevet hogy fordítja le? két hatalmas morgás az idegentől és 4 összetett angol mondatot hoz ki belőle a fordítóprogram, ennyire agglutináló nyelv a predatorok nyelve? vagy milyen nyelv ez akkor ? inkorporáló nyelv? hihetetlenül röhejes. mondom, a mackenna nevet hogy mondják predator nyelven? egy kis morgás? és ezt a fordító hogy fordítja le? mi alapján? ezen nem lehet túllépni. gyermeteg, ostoba filmalkotók

ráadásul a fia mckena, a nagy harcos :D jaj édes istenem

4. miért akarja a főnéger megölni a tanúkat? még a neki dolgozó tudóscsajt is megöletné, de miért? kell a szappanopera dráma? ok, de a való élethez semmi köze. gyermeteg, ostoba filmalkotók

5. minek ez a hülye idegen kutya a filmbe? mi ez? disney? akkor miért káromkodnak benne annyit, ha gyerekeknek is szól? csak proliképző a film, valahogy - minimum egy lágyabb szinkronnal - de fel kell lépnie egy kultúrállamnak ilyenekkel szemben.

6: a kisgyerek amúgy hogy a fenébe tudja megtanulni a pred. nyelvet? amikor először nyomkodja a gombokat a csuklópánton találomra, simán fel is robbanthatja magát, hisz tudjuk , hogy van egy ilyen funkció ezekben. az lett volna az igazi dráma.
az milyen hogy leesik a predator sisa a füldre és egyből elkezd tüzelni?

7:
- látom!
- ott van!
- látom!
- ott van!
- látom!
- ott van!
-látom! látom!
Pseudoacaccia 2018 szept. 27. - 06:58:50
(29/91)
Sajnos nagyon gyenge filmet sikerült összehozni. Csak 8-10 éves gyerekeknek (fiú) ajánlanám. Jó lenne már nézni egy átgondolt, logikusan felépített, egyedi történetet bemutató sci-fit, egy jó mozit. Szerintem csak ennyit ért: 3/10.
Boonmee bátya 2018 szept. 24. - 22:57:28
(28/91)
Ez a film minden szempontból gyalázat.
10/10
jmisi31 2018 szept. 24. - 11:47:48 10/10 Előzmény Robogány
(27/91)
Sok dologban egyetértünk... én az a fajta néző vagyok, aki teljesen kikapcsol egy film nézése közben, ezzel igencsak megnövelve egy film az élvezeti értékét! Nem mondom, imádom a Wind River-t, a Sicario mindkét részét, odavoltam a Szárnyas Fejvadász folytatásáért is, de... kellenek az ilyen és hasonlóan buta XXX, Halálos-filmek, ugyanis ezek adnak egy viszonyítási alapot... nálam ott kezdődik, hogy egy ilyen filmre minimum 5 pontot adok, ezalatt az olyan moziban nem bemutatott szenny "Zs" filmekre adok, amik vagy Asylum vagy DirectToDVD szutykok. Bár erre is van ellenpélda... Szupercella 2 :D az első része már csak a retrofaktor és a színészek miatt is minimum 7-es, de a folytatása olyan 3-as szintet üt meg. Ha ezt veszem alapul, akkor ez a Ragadozó simán 6-os... én csak azért adtam 10-et rá, mert szakadtam a nevetéstől és láttam olyan újításokat a filmben, amit sem Stephen Hopkins, sem Antal Nimród nem vállalt be és nem mellesleg mindenfajta elvárás nélkül, szórakozni ültem be a moziba!
10/10
Bendi101 2018 szept. 23. - 20:29:45 10/10
(26/91)
nekem tetszett. jol szorakoztam. 10/10
2/10
Péter Chupi 2018 szept. 22. - 18:56:07 2/10
(25/91)
Antal Nimród filmje után ez elég nagy mélyrepülés. Iszonyatos nagy csalódás , pedig nagyon vártam. 2/10
1/10
Robogány 2018 szept. 22. - 16:14:08 1/10 Előzmény jmisi31
(24/91)
Misi, engem sem zavarnak az újítások. És hozzád hasonlóan én is osztom a régi klasszikusokról alkotott véleményt, miszerint a többségük visszanézve nem ütne meg egy magasabb mércét. (De persze legtöbbjük még most is egyedi és korszakalkotó és kenterbe veri rendezésben, stílusban, feelingben, színészi játékban és minden aspektusban a mostaniakat (Alientől kezdve a Predatoron át a Bárányok hallgatnakig ésatöbbi). Mert az az első Predator is egyvalamiben nagyon erős volt: atmoszféra. És ezt a folytatások is próbálták visszaadni (Antal Nimród is egy egész jó darabot tett le a nézők elé).
De ez a mostani? Ez 10/1 és csak azért egy mert nullára nem lehetett szavazni.
HA a film műfaja vígjáték v paródia, AKKOR és CSAKIS AKKOR 10/4-5. De ez nem az!
Aki egy teljesen bugyuta, agyatlan, irracionális, burleszkre hasonlító műalkotást Predator címmel élvez és jó szájízzel megy ki a moziból azt már megfertőzte korunk filmes selejtáradata és nézze a Marvel meg a többi képregény adaptációs 'látvány'filmeket, a fingós büfögős vígjátékokat meg a Rock és Vin Diesel-féle San Andreas-os, Pokoli tornyos, Halálos Xxx-es filmeket.
Aki meg igazi filmeket vár az örüljön mint majom a farkának ha lát olyanokat mint a Szárnyas fejvadász, Wind River, Logan, Hell or High Water vagy egy Sharp Objects sorozat. Mert ezek manapság ritkák mint a fehér holló.
hayam 2018 szept. 22. - 14:22:14
(23/91)
nézni a teljes filmet online
https://bit.ly/2OHjOWu
10/10
jmisi31 2018 szept. 22. - 11:42:40 10/10 Előzmény Robogány
(22/91)
Megértem, ha nem tetszett... mindenki más, más elvárásokkal nézünk filmet, más színészeket szeretünk, más stílus a mi sajátunk! De 1-est adni erre és az év legszarabb filmjének nevezni?! Eszednél vagy??? :) Ha 4-est vagy 5-öst adsz a csalódottságodra tekintettel még simán elfogadná bárki... de te ezt a filmet asylum-i mélységbe taszítottad :D Én kétszer néztem meg és mindkétszer elégedett nézőkkel jöttem ki a moziból... 30 év után ne várjunk már félelmet vagy feszültséget egy olyan karaktertől, akit ennyi ideje és 5 film óta ismerünk!!! ;) Shane Black hozta azt az elvárt minimumot, amit kellett és a film végét ne neki b@sszuk az arcába, hanem a gyártó stúdiónak, akik mindenképpen ezt akarták... hogy könnyen lehessen siker esetén folytatni! Egy dolog van, amiben nem csak neked, hanem mindenkinek igazat adok... a mai filmkészítésből egyetlen dolog hiányzik, de az nagyon! Úgy készíteni filmet, hogy a néző egyszer se érezze azt, hogy ezt valamikor és valamiért folytatni akarnák...
10/10
jmisi31 2018 szept. 20. - 21:28:56 10/10 Előzmény DireStraits
(20/91)
Igen... képzeld!!! Még a saját rendezője szerint is az volt, ahogy a sokak által kultstátuszba lépett Terminátor 1 is!!! Persze ettől még egy nagyon jó film volt, amit sose tagadtam, de mai szemmel nézve nekem már igen gyengus... sajnos senki nem képes haladni a korral és ezzel együtt a stílusváltással, történetvezetéssel ésatöbbi! Nektek az a bajotok, hogy a mai folytatások és úgy egyéb filmek kliséhalmaz és nullatörténet kategória, nekem meg azzal, hogy még mindig a régi filmeket kell alapul venni, mert csakis az lehet az überkirály!
4/10
ResidentEvil 2018 szept. 19. - 23:49:12 4/10
(19/91)
Sajnos Black beles.art az eddigi Predi filmekbe és csinált belőlük egy paródiát.Ez inkább vígjáték volt nem akció vagy scifi a logikátlanságokba,klises dolgokba nem mennék bele volt bőven.Nagy csalódás a film.4/10.
1/10
Robogány 2018 szept. 19. - 19:33:54 1/10
(18/91)

Meglestve a Predatort. Tudjátok, a Ragadozót. Sajnos nem sikerült jó címet adni ennek a valaminek, félreírták. A valódi:
Ragasztó (orrba)
Mindenki aki a film után ki volt írva, kezdve a rendezővel, forgkönyvíróval, producerrel a halállistámon van.
Fogalmam sincs hogyan tudta egy ilyen franchise a forgatási jogokat eladni egy ilyen forgatókönyvvel és megnézve a filmet rábólintani.
Mivel egy klasszikus-legendás film úgymond folytatása így nemcsak a top3 legxarabb film között van amit életemben láttam hanem a legxarabb. Messze.
A szereplő casting előtt sztem rendező casting is volt és az első követelmény a 6-12 év közötti eltöltött életidő lehetett, mivel én mint felnőtt ilyet képtelen lennék írni. Illetve lehet h 3 óra alatt meg tudnám csinálni csontra bebaxva, együltő helyemben miközben ártalmas zajokkal zaklatnak (sikolyok, őrjöngés, rajzfilmhangok, kúrás a panelban meg ilyenek). Talán.
Ez nemcsak egy Predator paródia, ez egy burleszk. Csak nem annak szánták.
Minden egyes jelenete nem csak önmagában xar, de mint film v eseménylánc, mikrojelenet, jellemábrázolás része is. Tehát egy jelenet önmagában öt okádék jelenetet tartalmaz.
Az okozati dolgok, a tudós háttér, a harci jelenetek, a viccek, az események, a történet, és MINDEN de minden létező dolog. Kb 500 ilyet fel tudnék sorolni, de lehet ezret is. Nincs is annyi hely amire le tudnám írni.
Minden idők legrosszabb filmje, komoly, triplaÁ-s büdzséből. Miért? Miért nem adták a beteg gyerekeknek.
Félve megyek fel az imdb-re adni egy 0-t mert tudom h van aki aszondja erre h jó. Mert volt a moziban aki röhögött pár filmbeli 'poénon'. Pedig ez egy film volt, nem komédia. Te jó ég.
Kötelező mindenkinek megnézni! Hogy tudjátok hol van a filmvilág legalja.
OMG
Man3 2018 szept. 17. - 11:40:46 Előzmény PuffinLekvár0909
(17/91)
Nem te fogod eldönteni ki nézze meg és ki ne!
DireStraits 2018 szept. 17. - 11:13:26 Előzmény jmisi31
(16/91)
Az első rész mint B-movie? Te hülye vagy? Az kb. az egyik valaha készített legjobb akciófilm (sci-fi akció, kinek melyik cimke jön be).
Az, h vmi low-budget nem feltétlenül jelenti, h gyenge is. Baszhatsz te 100 milliós CGI-okat egy filmbe, attól még nem lesz egy Michael Bay John McTiernan. Na erről ennyit. Az első rész pont attól volt ütős, mint az Alien is. Minimalista, senki nem tudta, mivel is állnak szemben, csak annyit, h vmi földönkívüli van a közelükben s bármikor levadászhatja őket. Egyébként meg nem kéne már ennyi riméket, spin-offot csinálni, mert baromi gáz. Ha 100 Alien, meg 100 Predi folytatást csinálnak, akkor sem fogják soha megközelíteni az első részt.
7/10
grebel 2018 szept. 16. - 20:59:28 7/10
(15/91)
Az a külülönbség az eredeti predator és e között, hogy ez bugyuta. A főszereplő olyan volt mint egy ficsúr, de ütésálló volt, úgymint a biológiatanárnő. A ragadozók néha csak rohangáltak mint valami videójátékban és a katonák meg lőtték őt..............ja és a kisgyerek (hihi) SPOILER a kutatócsoport feje lett. Mennyivel komolyabb volt a Schwarci film
Jozsef Jano 2018 szept. 16. - 13:37:35
(14/91)
én is meg szeretném nézni de igy baszátok meg miért kell leirni ide azt hogy mi volt a filmbe egy teljes regényt irtok ez nem jó az nem jó anyitt kellene ide irni tetszet vagy nem mindenki maga döntse ell hogy milyen ha megnézte,,
10/10
jmisi31 2018 szept. 16. - 12:08:45 10/10
(13/91)
Az egyik legjobb folytatásfilm, ami nem akar több lenni, mint az eredeti, csak hozzáad bizonyos magyarázatot! Az első B-movie volt low budgettel, és az akkori sztereótípiáknak megfelelően nagydarab ijesztő szereplőkkel, akik a kevés beszéd mellett a csúnya nézésükkel is képesek voltak ölni! A második nagyobb harcteret kapott és zsarukkal, bandákkal, valamint egy speciális csapattal oldották meg az ellenség kérdését, de semmiféle magyarázatot nem kaptunk, csak annyit, hogy jóval többen vannak és régebben a Földön, mint gondolnánk!
Antal Nimród filmje megfordította a történetet azzal, hogy a harc nem a Földön van és, hogy elrabolnak különböző profikat egy jó vadászat reményében... de válasz itt sincs!
És most itt van Shane Black, aki nem is akar A-filmet csinálni, hisz az alapfilm sem volt az, némileg ismeretlen szereplőket visz egy már kicsit a 3 részből ismerős helyzetbe, ugyanakkor végre magyarázatot ad jó pár kérdésre. Hogy elviccelte e? Igen, egy kicsit... de nem lőtt túl a célon, sőt! A film legjobban működő jeleneteit pont egy-egy helyzetkomikum adta... Hogy ez sokaknak nem tetszik?! Gyerekek, ma így működik a társadalmunk... a problémákkal nem komolyan nézünk szembe, hanem nevetve próbálunk túlélni, mert az némileg feledtet... Visszatérve a filmre... Volt itt minden, ami az Alien-ből például hiányzott, új fegyverek, egy kis űrcsata, vérengzős gyilok és egy kisebb háttérsztori, hogy ki és mi is ez a Ragadozó! Aki nem figyelt eléggé, hát vessen magára...

SPOILER!!!

Megkaptuk végre a magyarázatot arra, hogy miért is jár Földünkre vadászni a dög... mert a legjobb általa kivégzett katonáinkból nyeri ki a DNS-ünket, hogy tökéletesítse magát! Vagyis egy igazi ínyenc sportvadász, ahogy Olivia Munn karaktere is megemlítette!!
Kaptunk magyarázatot arra is, hogy miért jár egyre gyakrabban bolygónkra ... a globális felmelegedés!
Tény, vannak blődségek is, mint például, hogy az autista gyerek érti a nyelvüket, illetve a film végi "öltöny" :D

SPOILER VÉGE!!!

Shane Black egy meg nem értett humorú író-rendező... filmjei mindig utólag kerülnek kult-státuszba(Durr, Durr és Csók, Rendes Fickók, Az Utolsó Akcióhős), ezen kívül ott egy képregényfilm a nagyon jó Vasember 3(még ha ki is fordította Mandarin karakterét), egy kellemes akciógyilok az Utánunk a Tűzözönnel, a Halálos Fegyver szériát meg nem hiszem, hogy nagyon ki kéne vesézni!
Szóval nálam ez a film minden percét megérte, mert szórakozni akartam és meg is kaptam!!! Nálam magasan jobb, mint a Ragadozó 2 vagy a Predators és éppen hogy elmarad az első résztől! ),5 pontot nem lehet adni, de ennek a filmnek Shane Black személye miatt megelőlegezek 10 pontot, mert ő egy fasza csávó és nem egy Hollywoodban rekedt pénz- és univerzumhajhász barom!


5/10
Peet04 2018 szept. 16. - 11:33:27 5/10
(12/91)
Nagyon szeretem a predatort . Sosem ertettem miert huztak le az avp 1 et , a 2 megertem de nekem azis bejott. Szamomra az elso reszbaz etalon. Hallottam hogy jon az uj predator es nagyon orultem kulonosen hogy meghallottam hogy Shane Black a rendezo aki Hawkins szerepet jatsza az elso reszben. Szinte tutira vettem hogy egy nagyon kiraly predator filmet fogok kapni . Beultem a moziba es az utobbi evek legnagyobb csalodasa ert! Az elso fel ora meg jo is volt. De ami azutan kovetkezett az valami borzalom. Aminez utan jott az szo szerint egy vigjatek volt! Az egesz film a poenkodasrol szolt! En eg darabolos predator filmre vartam erre kaptam egy vigjatekot! Aki szereti a predatort az nezze meg mert jo ujra latni a mozivasznon de sokat ne varjon! Szamomra egy nagy csalodas :(